Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu

Tlačové správy - archív

Aktuality

Web mesta Poprad tretí najlepší na SlovenskuVytlačiť
 

Webové sídlo mesta Poprad - www.poprad.sk patrí opäť medzi najlepšie na Slovensku! Dôkazom toho je 3.miesto v súťaži ZlatyErb.sk, ktorú každoročne vyhlasuje spoločne Únia miest Slovenska a Občianske združenie eSlovensko. Podľa tohto hodnotenia má Poprad tretí najlepší mestský web na Slovensku. Vyhlásenie výsledkov súťaže ZlatyErb.sk 2014 sa uskutočnilo 12.11.2014 v Bratislave v rámci medzinárodného kongresu ITAPA 2014. „Mestský web je pre samosprávu základným informačným nástrojom. Toto ocenenie je pre nás potvrdením toho, že aj z pohľadu nezávislých odborníkov ho robíme kvalitne. Je to zároveň záväzok, aby sme v nastúpenom trende zlepšovania webu pokračovali ďalej,“ informoval primátor Popradu Anton Danko. Webové sídlo ako dynamický informačný kanál čakajú aj napriek oceneniu ďalšie zmeny. „Môžeme prezradiť, že už v týchto dňoch máme definované úpravy, ktoré web ešte viac zjednodušia, zefektívnia jeho používanie, priblížia k moderným trendom. Z ďalších dôležitých vecí spojených s webom spomenieme pripravované spustenie elektronického newslettera,“ informoval komunikačný manažér mesta Poprad Marián Galajda. „V uplynulom období sme sa sústredili hlavne na optimalizáciu a dopĺňanie obsahu. Spomeniem napríklad archív materiálov mestského zastupiteľstva alebo archív verejných obchodných súťaží. Pribudla však aj samostatná podstránka Arény Poprad, do rutinnej prevádzky mobilná verzia či automatická synchronizácia vybraných údajov s infopanelom na Alžbetinej ulici. Z plánov do budúcnosti za spomenutie určite stojí pripravovaný mapový portál,“ vysvetlil vedúci oddelenia informatiky MsÚ v Poprade Jaroslav Maitner. Ceny "ZlatyErb.sk" boli udeľované v troch hlavných kategóriách: "Najlepšia stránka obcí", "Najlepšia stránka miest a mestských častí", „Najlepšia stránka VÚC“. Hlavnú cenu v kategórii obce získala stránka obce Ľubica, medzi mestami zvíťazila Bratislava a medzi VÚC Prešovský samosprávny kraj. Hlavným cieľom súťaže ZlatyErb.sk je podpora informatizácie slovenských samospráv a ocenenie výnimočných projektov, podpora a výmena skúseností a ohodnotenie snahy zástupcov samospráv účinne využívať informačno-komunikačné technológie k zvyšovaniu kvality a prístupnosti služieb samosprávnych krajov, miest, mestských častí, obcí a samotnej verejnosti.


 
 

Prvý výjazd cestárov prišiel na KatarínuVytlačiť
 

Správa mestských komunikácií(SMK) v Poprade má za sebou prvé výjazdy spôsobené čerstvo napadaným snehom v aktuálnej zimnej sezóne. Hodinu po polnoci vyrazila do ulíc spolu s prvými snehovými vločkami aj technika, aby začala s čistením ciest a chodníkov v zmysle schváleného operačného plánu. „Ako prvé prišli na rad hlavné cesty a trasy, po ktorých premáva mestská hromadná doprava. Paralelne sme začali s čistením hlavných ťahov chodníkov vedúcich do centra mesta, k nemocnici a ku školám. Následne budeme postupne dočisťovať ďalšie chodníky a komunikácie,“ uviedol na margo prvého výjazdu mechanizmov riaditeľ SMK Peter Fabian. V uliciach Popradu napadalo do rána postupne do 8cm snehu. Od začiatku sneženia vyrazili do ulíc 3 traktory na odhŕňanie snehu z mestských komunikácií a chodníkov, 1 multicar na čistenie chodníkov a 2 nákladné vozidlá na odhŕňanie snehu a posyp mestských komunikácií. Správa mestských komunikácií Poprad sa na zimu pripravila už v dostatočnom časovom predstihu a do skladov naviezla 600 ton kamenného posypového materiálu. Ďalších 250 ton jemnejšieho kamenného posypu a 100 ton soli sa práve dopĺňa. Zásoby posypového materiálu budú aktualizované podľa priebehu zimy operatívne.


 
 

Popradskí škôlkari opäť na ľade!Vytlačiť
 

Deti z popradských materských škôl sa opäť učia korčuľovať. V pondelok 22. septembra 2014 začal výcvikom pre deti z MŠ Podtatranská na Zimnom štadióne mesta Poprad druhý ročník prípravného kurzu korčuľovania pre deti z popradských materských škôl. V tomto školskom roku sa do kurzov prihlásilo 9 materských škôl. Dve materské školy absolvujú kurzy na zimnom štadióne a sedem po vytvorení ľadu na ploche pri Aréne Poprad. Celkovo by spolu 250 detí malo absolvovať do konca apríla 8 až 12 lekcií pod vedením skúsených trénerov Eugena Nahalku a Pavla Majchroviča. Na konci výuky dostanú deti tradičné ľadové vysvedčenie.

Tento projekt ponúkla samospráva všetkým MŠ v meste Poprad po prvýkrát v minulom roku. Výuka škôlkarov sa stretla s veľkým záujmom a prihlásilo sa 8 škôlok. Z ľadového vysvedčenia sa v minulom roku tešilo 196 detí. Všetky finančné náklady na realizáciu kurzov znáša popradská samospráva a výuka korčuľovania je pre deti zadarmo. „V Poprade máme kvalitné podmienky na to, aby sme deťom mohli dať priestor pre takéto športové aktivity. Aj preto sme radi, že sa projekt ujal a záujem detí rastie,“ uviedol popradský primátor Anton Danko. Od 30.9. budú v réžii samosprávy pokračovať v Aréne Poprad tiež kurzy všeobecnej pohybovej prípravy pre deti z popradských MŠ.


 
 

Revitalizácia vnútrobloku Joliota Curie, BaníckaVytlačiť
 

Mesto Poprad zrealizovalo revitalizáciu vnútrobloku J.Curie –Banícka. Investícia v hodnote 101 tisíc eur obsahovala zjednosmernenie dopravy, vybudovanie 19 parkovacích miest, doplnenie verejného osvetlenia, nové chodníky a komunikáciu pre automobily. „V prípade tohto vnútrobloku šlo najmä o vyriešenie dopravnej situácie. Na zjazdnom chodníku dochádzalo ku kolíziám chodcov s autami vychádzajúcich  od bytových domov. Teraz sme situáciu vyriešili samostatným chodníkom pre chodcov a samostatnou komunikáciou pre automobily,“ vysvetlila Kristína Horáková z odboru výstavby MsÚ v Poprade. Oproti pôvodnému projektu upustila samospráva od vybudovania ďalších 5 parkovacích miest , pretože obyvatelia jedného z bytových domov požiadali o zachovanie zelene. „V revitalizácii vnútroblokov v meste by sme chceli pokračovať aj naďalej. Rovnako ako v tomto prípade bude záležať na postoji obyvateľov, ktorí sa budú môcť vyjadriť,  čo je pre nich väčšou prioritou – parkovacie miesta alebo zeleň,“ uviedol primátor Popradu Anton Danko. Okrem vnútrobloku Curie – Banícka bol v tomto roku zrevitalizovaný aj vnútroblok na Ulici D.Tatarku.


 
 

Slávnostný koncert si s Popradčanmi vychutnal aj prezidentVytlačiť
 

Popradčania v piatok večer na slávnostnom koncerte ku Dňu Popradu ukázali, že operné umenie vedia oceniť. Tlieskali Adriane Kučerovej, Filipovi Tumovi a orchestru Štátnej filharmónie Košice. Sólisti i 60-členov orchestra podalo skvelé výkony. Jedinečný zážitok prišiel so svojimi rodákmi zdieľať prezident SR Andrej Kiska, primátor Popradu Anton Danko s manželkou a ďalší hostia.

Skladby od Verdiho, Mozarta, Pucciniho a ďalších svetoznámych komponistov prijalo popradské publikum s nadšením. Mnohí na takom koncerte ešte neboli a po ňom sa vyjadrili, že by umeleckých podujatí tohto druhu prijali ešte viac. Tiež ocenili, že vstupenky na koncert, ktorý bol vyvrcholením slávnostného dňa predpoludním spojeného s odovzdávaním ocenení osobnostiam Popradu, mesto rozdávalo bezplatne.

Prezident SR sa do Popradu stále rád vracia. Prezradil však, že nádheru vážnej hudby objavuje viac až teraz. Keďže primátor A. Danko si na záver vyskúšal dirigentskú paličku, s úsmevom  okomentoval: „Myslím si, že pán primátor svoje dirigentské vlohy, ktoré preukázal pri meste, teraz preukázal pri orchestri a išlo mu to výborne. Vidieť v ňom skrytý talent. Máme tu dobrého dirigenta, ktorý nesklamal a bol som s jeho výkonom veľmi spokojný.“ Primátor sa netajil, že možno je ľahšie dirigovať mesto ako symfonický orchester. Napriek tomu, že taktovku držal po prvýkrát, vychutnal si to. Dodal: „Koncert bol darčekom pre všetkých Popradčanov ku Dňu Popradu. Zhodli sme sa s pánom prezidentom, že do Popradu patrí aj takýto žáner a je pre mňa výzvou v takýchto koncertoch pokračovať.“ Prvý muž mesta zaželal Popradu k sviatku, aby si i naďalej zachoval popredné miesto v rámci slovenských miest, a aby v ňom vyrastali také osobnosti, ako je súčasný slovenský prezident. Prezident A. Kiska takisto nezabudol zagratulovať: „Želám Popradčanom, aby sa im tu dobre žilo, aby tu boli šťastní a aby tak, ako mesto pomáha občanom, oni pomáhali mestu.“

(mar)

Podrobnejšie informácie z koncertu spolu s vyjadreniami sólistov a fotografiami nájdete v najbiižšom vydaní týždenníka Noviny Poprad.


 
 
Položky 51-55 z 755

CityMonitor

Nájdete nás aj na

Twitter instagram

Darujte im nový domov

Mobilné ľadové plochy

Na námestí:
pondelok - piatok od 15:00 - 19:00 hod
sobota od 10:00 - 20:00 hod
nedeľa od 10:00 - 18:00 hod
počas prázdnin od 10:00 do 20:00 hod
(vstup na ľadovú plochu je povolený deťom do výšky 140 cm)

Pri Aréne:
každý deň od 10:00 -20:00 hod.

Ľadová plocha pri Aréne bude každý týždeň od utorka do piatku do 11:30 pre verejnosť uzatvorená. V tomto čase je vyhradená pre materské školy.

Dnes má službu:

Adus - Poliklinika Adus, pri železničnej stanici
Mnoheľova 2,
Poprad

052/428 31 34

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

ďalšie dni

Piatok 6.3.
Adus - Poliklinika Adus, pri železničnej stanici
Mnoheľova 2,
Poprad

052/428 31 34

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Sobota 7.3.
Medovka - Poliklinika Alexandra
Tatranské námestie 8,
Poprad

052/285 12 25

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Nedeľa 8.3.
Lekáreň Nemocnice Poprad a.s.
Banícka 803/28,
Poprad

052/712 52 62

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Pondelok 9.3.
Altea - Námestie sv.Egídia - pri ul.J.Curie
Nám. sv. Egídia 25,
Poprad

052/772 42 22

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Utorok 10.3.
Altea - Námestie sv.Egídia - pri ul.J.Curie
Nám. sv. Egídia 25,
Poprad

052/772 42 22

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Streda 11.3.
Dr.Max - Monaco (pri ZŠ Francisciho)
Francisciho 22,
Poprad

052/285 85 85

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Štvrtok 12.3.
Lekáreň CORRIB
Levočská 26A,
058 01 Poprad

0948 217 858

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Piatok 13.3.
Lekáreň Nemocnice Poprad a.s.
Banícka 803/28,
Poprad

052/712 52 62

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Poruchové služby

Elektrina
0800 123 332
0850 123 333

Plyn
0850 111 727

Voda
052 7729 548

Verejné osvetlenie
052 7897 651
formulár

REGIÓN VYSOKÉ TATRY

webygroup

Deutch version
English version
Poľská verzia
Russkij jazyk

36327659

6.3.2015
Úvodná stránka