Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu

Tlačové správy - archív

Aktuality

Popradskí škôlkari opäť na ľade!Vytlačiť
 

Deti z popradských materských škôl sa opäť učia korčuľovať. V pondelok 22. septembra 2014 začal výcvikom pre deti z MŠ Podtatranská na Zimnom štadióne mesta Poprad druhý ročník prípravného kurzu korčuľovania pre deti z popradských materských škôl. V tomto školskom roku sa do kurzov prihlásilo 9 materských škôl. Dve materské školy absolvujú kurzy na zimnom štadióne a sedem po vytvorení ľadu na ploche pri Aréne Poprad. Celkovo by spolu 250 detí malo absolvovať do konca apríla 8 až 12 lekcií pod vedením skúsených trénerov Eugena Nahalku a Pavla Majchroviča. Na konci výuky dostanú deti tradičné ľadové vysvedčenie.

Tento projekt ponúkla samospráva všetkým MŠ v meste Poprad po prvýkrát v minulom roku. Výuka škôlkarov sa stretla s veľkým záujmom a prihlásilo sa 8 škôlok. Z ľadového vysvedčenia sa v minulom roku tešilo 196 detí. Všetky finančné náklady na realizáciu kurzov znáša popradská samospráva a výuka korčuľovania je pre deti zadarmo. „V Poprade máme kvalitné podmienky na to, aby sme deťom mohli dať priestor pre takéto športové aktivity. Aj preto sme radi, že sa projekt ujal a záujem detí rastie,“ uviedol popradský primátor Anton Danko. Od 30.9. budú v réžii samosprávy pokračovať v Aréne Poprad tiež kurzy všeobecnej pohybovej prípravy pre deti z popradských MŠ.


 
 

Revitalizácia vnútrobloku Joliota Curie, BaníckaVytlačiť
 

Mesto Poprad zrealizovalo revitalizáciu vnútrobloku J.Curie –Banícka. Investícia v hodnote 101 tisíc eur obsahovala zjednosmernenie dopravy, vybudovanie 19 parkovacích miest, doplnenie verejného osvetlenia, nové chodníky a komunikáciu pre automobily. „V prípade tohto vnútrobloku šlo najmä o vyriešenie dopravnej situácie. Na zjazdnom chodníku dochádzalo ku kolíziám chodcov s autami vychádzajúcich  od bytových domov. Teraz sme situáciu vyriešili samostatným chodníkom pre chodcov a samostatnou komunikáciou pre automobily,“ vysvetlila Kristína Horáková z odboru výstavby MsÚ v Poprade. Oproti pôvodnému projektu upustila samospráva od vybudovania ďalších 5 parkovacích miest , pretože obyvatelia jedného z bytových domov požiadali o zachovanie zelene. „V revitalizácii vnútroblokov v meste by sme chceli pokračovať aj naďalej. Rovnako ako v tomto prípade bude záležať na postoji obyvateľov, ktorí sa budú môcť vyjadriť,  čo je pre nich väčšou prioritou – parkovacie miesta alebo zeleň,“ uviedol primátor Popradu Anton Danko. Okrem vnútrobloku Curie – Banícka bol v tomto roku zrevitalizovaný aj vnútroblok na Ulici D.Tatarku.


 
 

Slávnostný koncert si s Popradčanmi vychutnal aj prezidentVytlačiť
 

Popradčania v piatok večer na slávnostnom koncerte ku Dňu Popradu ukázali, že operné umenie vedia oceniť. Tlieskali Adriane Kučerovej, Filipovi Tumovi a orchestru Štátnej filharmónie Košice. Sólisti i 60-členov orchestra podalo skvelé výkony. Jedinečný zážitok prišiel so svojimi rodákmi zdieľať prezident SR Andrej Kiska, primátor Popradu Anton Danko s manželkou a ďalší hostia.

Skladby od Verdiho, Mozarta, Pucciniho a ďalších svetoznámych komponistov prijalo popradské publikum s nadšením. Mnohí na takom koncerte ešte neboli a po ňom sa vyjadrili, že by umeleckých podujatí tohto druhu prijali ešte viac. Tiež ocenili, že vstupenky na koncert, ktorý bol vyvrcholením slávnostného dňa predpoludním spojeného s odovzdávaním ocenení osobnostiam Popradu, mesto rozdávalo bezplatne.

Prezident SR sa do Popradu stále rád vracia. Prezradil však, že nádheru vážnej hudby objavuje viac až teraz. Keďže primátor A. Danko si na záver vyskúšal dirigentskú paličku, s úsmevom  okomentoval: „Myslím si, že pán primátor svoje dirigentské vlohy, ktoré preukázal pri meste, teraz preukázal pri orchestri a išlo mu to výborne. Vidieť v ňom skrytý talent. Máme tu dobrého dirigenta, ktorý nesklamal a bol som s jeho výkonom veľmi spokojný.“ Primátor sa netajil, že možno je ľahšie dirigovať mesto ako symfonický orchester. Napriek tomu, že taktovku držal po prvýkrát, vychutnal si to. Dodal: „Koncert bol darčekom pre všetkých Popradčanov ku Dňu Popradu. Zhodli sme sa s pánom prezidentom, že do Popradu patrí aj takýto žáner a je pre mňa výzvou v takýchto koncertoch pokračovať.“ Prvý muž mesta zaželal Popradu k sviatku, aby si i naďalej zachoval popredné miesto v rámci slovenských miest, a aby v ňom vyrastali také osobnosti, ako je súčasný slovenský prezident. Prezident A. Kiska takisto nezabudol zagratulovať: „Želám Popradčanom, aby sa im tu dobre žilo, aby tu boli šťastní a aby tak, ako mesto pomáha občanom, oni pomáhali mestu.“

(mar)

Podrobnejšie informácie z koncertu spolu s vyjadreniami sólistov a fotografiami nájdete v najbiižšom vydaní týždenníka Noviny Poprad.


 
 

Matejovčania sa môžu cítiť bezpečnejšieVytlačiť
 

Od 2. septembra bol v budove obvodného úradu v mestskej časti Matejovce znovuotvorený stály okrsok popradskej mestskej polície s nonstop 24 hodinovou službou. Slúžiť tu bude sedem mestských policajtov. „Na základe podnetov občanov a výsledkov City Monitoru som sa rozhodol, že vrátime naspäť stálu službu mestskej polície do Matejoviec. Spoluobčania z tejto mestskej časti pociťovali zvýšenú obavu o svoju bezpečnosť už viac rokov. Je namieste, že im vrátime pocit bezpečia,“ uviedol primátor Popradu Anton Danko. Stály okrsok MsP obnovili po troch rokoch a poslanci na augustovom mestskom zastupiteľstve z tohto dôvodu schválili zvýšenie rozpočtu pre MsP. Radnica sa usiluje o bezpečnosť svojich obyvateľov v celom meste, v Matejovciach je situácia náročnejšia vzhľadom na početnosť rómskeho etnika. „Najviac priestupkov zaznamenávame voči občianskemu spolunažívaniu a proti majetku, ale aj v chove psov. Preto občania cítili potrebu, aby tu bola policajná služba nonstop. V septembri plánujeme tiež umiestniť kameru na Matejovskom námestí a i tak zvýšiť bezpečnosť obyvateľov,“ vysvetlil náčelník MsP Jaroslav Marušin. Ďalšie informácie k tejto téme prinesie najbližšie vydanie týždenníka NOVINY POPRAD. (mar)


 
 

MsZ schválilo zámenu budovy okresného úradu za kasárne a katasterVytlačiť
 

Mestské zastupiteľstvo schválilo zámenu nehnuteľností, v rámci ktorej získa mesto areál bývalých Dukelských kasární na Ul. 29. augusta v Poprade a budovu katastra v centre mesta. Ministerstvo vnútra získa na oplátku od mesta objekty bývalého Okresného úradu Poprad a Obvodného úradu Poprad na Nábreží Jána Pavla II. v Poprade. Všeobecná hodnota nehnuteľností v majetku mesta je určená Znaleckým posudkom vo výške 3 052 466,83 €.

Ministerstvo vnútra prejavilo záujem o objekty v súvislosti s realizáciou programu ESO (Efektívna, spoľahlivá a otvorená verejná správa), ktorého cieľom je vytvorenie jednotnej a prehľadnej štruktúry miestnych orgánov štátnej správy sústredením pôsobností vybraných orgánov špecializovanej miestnej štátnej správy do jedného štátneho úradu na miestnej úrovni, ktorý bude vykonávať pôsobnosť na prevažnej väčšine úsekov štátnej správy.

Mesto Poprad uvedenou zámenou získa do vlastníctva aj druhú časť areálu Dukelských kasární, čím dôjde k zceleniu tohto územia o celkovej výmere 65 648 m2. Keďže odhadované náklady na prípravu územia, teda asanáciu kasárenských objektov a odstránenie rozsiahlych betónových plôch s možnou environmentálnou záťažou predstavujú viac ako milión eur, mesto nemôže túto prípravu zabezpečiť. Poslanci preto schválili návrh na zriadenie komisie na prípravu súťažných podmienok a na vyhodnotenie obchodnej verejnej súťaže na predaj s podmienkou vypracovania urbanisticko – architektonického návrhu riešenia územia, asanácie objektov, prípravy územia a následnej realizácie zámeru. „Podľa môjho názoru, ide o jedno z najlukratívnejších území v meste. Preto sa aj tá komisia vymenovala v takom veľkom zložení, aby sa posúdili všetky návrhy. Myslím, že do tohto územia by mohla prísť bytová výstavba. Dúfam, že sa developeri pobijú o toto územie a mesto získa dostatok finančných prostriedkov,“ informoval primátor Popradu Anton Danko. Do budovy katastra by sa mal presťahovať sociálny odbor MsÚ v Poprade, ktorý tak bude sídliť prakticky v centre mesta a bude ešte bližšie k občanom.


 
 
Položky 56-60 z 758

CityMonitor

Nájdete nás aj na

Twitter instagram

Darujte im nový domov

Dnes má službu:

Primula - pri obch.stredisku Výkrik, sídlisko Juh 3
Dostojevského 21,
Poprad

052/773 23 47

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

ďalšie dni

Nedeľa 29.3.
Primula - pri obch.stredisku Výkrik, sídlisko Juh 3
Dostojevského 21,
Poprad

052/773 23 47

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Pondelok 30.3.
Aduscentrum - Námestie sv.Egídia medzi ul.1.mája a J.Curie
Nám. sv. Egídia 49,
Poprad

052/772 28 74

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Utorok 31.3.
Lekáreň Nemocnice Poprad a.s.
Banícka 803/28,
Poprad

052/712 52 62

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Streda 1.4.
Dr.Max - Námestie sv.Egídia
Námestie svätého Egídia 16/37,
058 01 Poprad

052/285 85 89

Pondelok - Piatok
7:30 - 17:00

Sobota - Nedeľa
zatvorené

Štvrtok 2.4.
Aduscentrum - Námestie sv.Egídia medzi ul.1.mája a J.Curie
Nám. sv. Egídia 49,
Poprad

052/772 28 74

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Piatok 3.4.
Aduscentrum - Námestie sv.Egídia medzi ul.1.mája a J.Curie
Nám. sv. Egídia 49,
Poprad

052/772 28 74

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Sobota 4.4.
Lekáreň Nemocnice Poprad a.s.
Banícka 803/28,
Poprad

052/712 52 62

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Nedeľa 5.4.
Dr.Max - Námestie sv.Egídia
Námestie svätého Egídia 16/37,
058 01 Poprad

052/285 85 89

Pondelok - Piatok
7:30 - 17:00

Sobota - Nedeľa
zatvorené

Poruchové služby

Elektrina
0800 123 332
0850 123 333

Plyn
0850 111 727

Voda
052 7729 548

Verejné osvetlenie
052 7897 651
formulár

REGIÓN VYSOKÉ TATRY

webygroup

Deutch version
English version
Poľská verzia
Russkij jazyk

37695743

29.3.2015
Úvodná stránka