Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu

Tlačové správy - archív

Aktuality

Školské ihriská slúžia v lete všetkýmVytlačiť
 

Aj keď sa brány školských areálov oficiálne posledným dňom školského roka zatvorili, ihriská ostávajú prístupné verejnosti. Najmä tie zmodernizované na Dostojevského a Jarnej ulici. Onedlho k nim pribudne aj nový areál ZŠ v Spišskej Sobote.

Pravidlá užívania ihrísk si určuje každá škola zvlášť prostredníctvom svojho správcu. „Treba sa informovať priamo v škole a zistiť v akých časoch sú ihriská prístupné verejnosti. Zatiaľ takto fungujú ihriská na Dostojevského a Jarnej ulici. Malé účelové ihriská na týchto športoviskách sú prístupné za hodinové poplatky v zmysle zásad mesta Poprad o jednorazovom prenájme,“ povedala vedúca oddelenia školstva, mládeže a športu MsÚ v Poprade Edita Pilárová. Podľa nej aj ostatné školy majú svoje ihriská voľné, ale väčšinou sa nevyužívajú z technických príčin. Za krátko sa pre potreby verejnosti upraví športovisko ZŠ na Vagonárskej ulici v Spišskej Sobote.

Pravidlá užívania ihrísk sú na školách podobné, ale predsa nájdeme aj rozdiely. „Ako tradične je naše ihrisko otvorené každý deň okrem pondelka, kedy sa robí údržba. V lete sú brány otvorené v čase od 13. do 19. hodiny. Celkovo máme ihrisko prístupné aj počas školského roka a to od 1. apríla do konca októbra v čase od 16. do 19. hodiny. Areál sa využíva kompletne s menším obmedzením trávnatej plochy, ktorú stále revitalizujeme. Nie je totiž prispôsobená na veľkú záťaž. Všetky plochy ihriska sú poskytované bezplatne, iba v prípade, ak by si ich niekto chcel rezervovať na presne určenú dobu, tak sa to rieši cez jednorazovú nájomnú zmluvu alebo dohodu o nájme formou hodinových poplatkov,“ informoval riaditeľ ZŠ s MŠ na Jarnej ulici Ján Košťálik. „Naše ihrisko je k dispozícii širokej verejnosti pri dodržaní zásad prevádzkového poriadku. Počas školského roka môžu ihrisko využívať žiaci ZŠ s MŠ na Dostojevského ulici denne od 8. do 17. hodiny. Inak je ihrisko otvorené podľa termínov stanovených v prevádzkovom poriadku,“ dodala referentka ZŠ Dostojevského Iveta Krchová. V lete je teda toto športovisko dostupné denne od 9. do 21. hodiny aj širokej verejnosti. Mimo prázdnin a to od septembra do novembra a od marca do júna sú otváracie hodiny od 14. do 20. hodiny. I keď je, rovnako ako v ZŠ Jarná, poskytnutá možnosť rezervovať si plochu ihriska za poplatok na určitú hodinu aj v ZŠ Dostojevského, momentálne tu ešte nie sú hodinové sadzby určené. (mav)

FOTO – Marek Vaščura, Noviny Poprad


 
 

Mesto podporí záchranu extraligového hokeja v PopradeVytlačiť
 

Mestské zastupiteľstvo na návrh primátora Antona Danka odsúhlasilo dotáciu z rozpočtu Mesta Poprad na rok 2014 vo výške 150 tisíc eur pre HK Poprad na športovú činnosť a v záujme zachovania extraligového hokeja. Rovnakú sumu už pred niekoľkými dňami prisľúbil hokejistom aj väčšinový vlastník Aquacity Poprad Jan Telensky. Kým z jeho prostriedkov by mali byť uhradené dlhy, dotácia z mesta by mala smerovať na športovú činnosť. Samospráva i Jan Telensky podmienili svoju pomoc vykonaním hĺbkového auditu v hokejovom klube. „Základnou podmienkou je audit klubu, ďalšou menšou podmienkou je, aby v Poprade hralo viac mladších hráčov a odchovancov Popradu, aby tie výdavky klesli. Myslím si, že hráči budú radšej, ak budú mať nižšie platy a dostanú ich pravidelne, ako keby mali mať na papieri vysoké platy a uvidia ich dva mesiace a zvyšok sezóny už nie,“ informoval primátor Danko. „Vôbec by to nemala byť naša úloha, schvaľovať takéto obnosy do športu. Myslím si, že je načase, aby štát prijal zákon o financovaní športu, pretože sme jedným z mála štátov, ktorý takýto zákon nemá. Pokiaľ štát nezmení svoj postoj k športu, tak slovenský šport je už na kolenách a bude si už musieť ľahnúť,“ doplnil primátor. Poslanci navrhli, aby mala samospráva opäť svojich zástupcov v orgánoch klubu. O tom by mali poslanci rokovať až po zverejnení auditu. Hokejový klub, ktorý dostal do 15.augusta odklad na vyrovnanie všetkých záväzkov voči hráčom a trénerom, tak s pomocou samosprávy a Jana Telenskeho môže splniť všetky podmienky na získanie licencie na novú sezónu.


 
 

Medzi návštevníkmi Popradu dominujú Slováci, Česi, Poliaci a NemciVytlačiť
 

Mestskú informačnú kanceláriu Poprad navštívilo počas prvého mesiaca od otvorenia na novom mieste na Námestí sv. Egídia (13.6.-13.7.2014) spolu 1662 návštevníkov. Dominovali Slováci(784), Česi(453), Poliaci(133) a Nemci(70). Nechýbali ani návštevy z Japonska či Nového Zélandu. Najviac žiadané boli všeobecné informácie, ľudia sa pýtali ďalej na Poprad a Vysoké Tatry. Podrobnosti nájdete v priložených grafoch.

 


 
 

Rekonštrukcia pamätníka na Ulici 1.májaVytlačiť
 

Mesto Poprad začalo s rekonštrukciou pamätníka – známej mozaiky na Ulici 1.mája. Vyžiadal si to predovšetkým jej dezolátny stav, ktorého výsledkom bola predovšetkým opadávajúca omietka. „Na základe nášho prieskumu i podnetov občanov sme vedeli, že mozaika je v zlom stave. Aj vzhľadom na blížiace sa 70.výročie SNP sme sa ju preto rozhodli znovu zrekonštruovať,“ uviedol primátor Popradu Anton Danko. Autorom mozaiky pod názvom Vítanie Sovietskej armády s rozmermi šesť krát štyri metre je už nebohý český výtvarník Karel Minář (1901-1973). Odhalená bola 9. mája 1957 pri príležitosti 12. výročia oslobodenia Československa a zobrazuje radosť zo skončenia 2. svetovej vojny a oslobodenia.


 
 

Najobľúbenejšou domácou dovolenkovou destináciou Slovákov je okres PopradVytlačiť
 

Okres mesto** Poprad je podľa údajov zo Štatistického úradu SR spracovaných Poštovou bankou najobľúbenejšou domácou dovolenkovou destináciou Slovákov. Okres Poprad bol podľa tohto zdroja cieľovou destináciou pre takmer pätinu dovolenkových ciest. Toto prvenstvo je podľa analýzy dané predovšetkým polohou mesta pod Vysokými Tatrami.  Za Popradom sa s veľkým odstupom umiestnila Bratislava, ktorá bola cieľom 6% dovolenkových ciest*.

„Je to skvelá správa. Urobíme všetko čo bude v našich silách, aby návštevníci nášho mesta našli v Poprade čo najlepšie podmienky na relax a oddych. Len tak budú mať dôvod vrátiť sa k nám s radosťou opäť,“ uviedol na margo výsledkov analýz primátor Popradu Anton Danko.  

Mesto Poprad ako kultúrne, hospodárske a turistické centrum pod Vysokými Tatrami ponúka dovolenkárom atraktívny mix možností aktívneho oddychu, kultúrno-spoločenského vyžitia a spoznávania histórie. Lídrom v oblasti aktívneho oddychu je jeden z najmodernejších termálnych rezortov a hotelových komplexov v Európe AQUACITY Poprad, ktorý ročne navštívi 900 tisíc hostí.  

Len v réžii popradskej samosprávy je na leto pripravených 68 kultúrnych podujatí, na ktorých sa predstaví 500 účinkujúcich. Turisti mieriaci do centra mesta môžu využiť služby špičkovo vybavenej Mestskej informačnej kancelárie v nových priestoroch na Námestí sv. Egídia, návštevníkom príde určite vhod aj zvýhodnený režim parkovania na troch parkoviskách v bezprostrednom dotyku s námestím – spoplatnený režim na nich v dňoch PO-ŠTV funguje od 8:00 len do 14:00, v piatok, v sobotu a v nedeľu je parkovanie na nich zadarmo.  

Návštevníci mesta  počas svojich prechádzok Popradom obdivujú najčastejšie Spišskú Sobotu, ktorá bola pre svoj neporušený, stredoveký urbanistický charakter v roku 1950 vyhlásená za mestskú pamiatkovú rezerváciu.  Najvýznamnejšou pamiatkou je Kostol sv. Juraja postavený v polovici 13. storočia s gotickým interiérom a oltárom z dielne Majstra Pavla z Levoče. V centre Popradu je magnetom pre turistov Kostol sv. Egídia so zachovanými nádhernými nástennými maľbami. Milovníci umenia si určite prídu na svoje aj v jedinečnej budove Elektrárne Tatranskej galérie, ktorá predstavuje unikátny industriálny priestor v službách umenia.

 

*zdroj: Poštová banka

** oprava - dňa 8.7.2014  informoval M.Jánošík, hovorca Štatistického úradu SR

http://www.investujeme.sk/najoblubenejsou-domacou-dovolenkovou-destinaciou-slovakov-je-poprad/


 
 
Položky 66-70 z 730

CityMonitor

Nájdete nás aj na

Twitter instagram

Darujte im nový domov

Mobilné ľadové plochy

Na námestí:
pondelok - piatok od 15:00 - 19:00 hod
sobota od 10:00 - 20:00 hod
nedeľa od 10:00 - 18:00 hod
počas prázdnin od 10:00 do 20:00 hod
(vstup na ľadovú plochu je povolený deťom do výšky 140 cm)

Pri Aréne:
každý deň od 10:00 -20:00 hod.

Ľadová plocha pri Aréne bude každý týždeň od utorka do piatku do 11:30 pre verejnosť uzatvorená. V tomto čase je vyhradená pre materské školy.

Dnes má službu:

Victoria - pri autobusovej stanici
Drevárska 453/1

052/772 14 77

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

ďalšie dni

Streda 28.1.
Victoria - pri autobusovej stanici
Drevárska 453/1

052/772 14 77

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Štvrtok 29.1.
Primula - pri obch.stredisku Výkrik, sídlisko Juh 3
Dostojevského 21,
Poprad

052/773 23 47

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Piatok 30.1.
Aduscentrum - Námestie sv.Egídia medzi ul.1.mája a J.Curie
Nám. sv. Egídia 49,
Poprad

052/772 28 74

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Sobota 31.1.
Victoria - pri autobusovej stanici
Drevárska 453/1

052/772 14 77

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Poruchové služby

Elektrina
0800 123 332
0850 123 333

Plyn
0850 111 727

Voda
052 7729 548

Verejné osvetlenie
052 7897 651
formulár

REGIÓN VYSOKÉ TATRY

webygroup

Deutch version
English version
Poľská verzia
Russkij jazyk

34359621

28.1.2015
Úvodná stránka