Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu

Tlačové správy - archív

Aktuality

Mesto Poprad žije aj na InstagrameVytlačiť
 

Mesto Poprad vytvorilo svoj oficiálny účet na ďalšej sociálnej sieti. Po mikroblogovacej sieti Twitter prišiel na rad Instagram. Ide o mobilnú aplikáciu a webovú stránku, ktorá umožňuje prostredníctvom fotoaparátu v mobile zachytiť to najzaujímavejšie z diania okolo nás, vďaka pripraveným filtrom fotografie upraviť a vystaviť na webovej stránke, kde je možné ich komentovať a dávať im „lajky“. Túto jednoduchú sociálnu sieť používa vo svete viac ako 100 miliónov užívateľov
„Chceme, aby náš účet na Instagrame - www.instagram.com/mestopoprad - bol živou obrazovou kronikou mesta. V Poprade sa vždy niečo deje a budeme radi, ak sa nám to prostredníctvom Instagramu podarí zvečniť v podobe dobrej fotky,“ informoval komunikačný manažér popradskej radnice Marián Galajda. Samospráva tak urobila ďalší krok vo využívaní komunikačných možností poskytovaných internetom. „Noviny Poprad, TV Poprad, Twitter a najnovšie aj Instagram by sa mali navzájom dopĺňať tak, aby mali Popradčania čo najviac informácií o dianí v meste,“ dodal Galajda.   Pri napĺňaní Instagramu fotografiami zohrajú veľkú úlohu práve redaktori mestských novín a televízie, ktorí tak budú mať možnosť o aktuálnych udalostiach informovať veľmi rýchlo.  Ďalší krok, ktorý bude znamenať posun k vyššej kvalite komunikácie verejnosti so samosprávou, pripravuje vedenie mesta na najbližšie týždne.  Určený bude najmä majiteľom  mobilných telefónov a smartfónov, ktorí dostanú do rúk ďalší zaujímavý nástroj na výmenu informácií.


 
 

Mesto dalo opraviť hroby svojich historických osobnostíVytlačiť
 

Samospráva dala opraviť nielen oplotenie cintorína v Poprade-Spišskej Sobote,  ale v súlade s pokynmi pamiatkového úradu aj 11 pamiatkovo chránených náhrobkov, ktoré sú spolu s cintorínom vedené v zozname národných kultúrnych pamiatok.  Opravy sa dočkajú tie náhrobky, ktoré sú vo vlastníctve mesta. Patria medzi ne náhrobky Gedeona Majunkeho, Agustína Szásza, rodiny Krkoska, Hensch či Munnich.


 
 

Národné tréningové centrum SFZ v Poprade otvorenéVytlačiť
 

Je otvorené! Národné tréningové centrum Slovenského futbalového zväzu(NTC SFZ) v Poprade slávnostne otvorili 5.novembra 2013 zápasom medzi reprezentáciami Slovenska a Maďarska do 15 rokov. Prvá etapa rekonštrukcie popradského štadióna stála 2,1 mil. eur. Peniaze na prestavbu pôvodného štadióna a zriadenie Národného tréningového centra získal futbalový zväz z UEFA.
„Som presvedčený, že skôr ako o rok tu budeme znova a otvoríme aj druhú etapu a budeme tu mať jeden špičkový štadión, zodpovedajúci kritériám UEFA," uviedol prezident Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik počas slávnostného otvorenia NTC SFZ.  V rámci prvej etapy bola zrekonštruovaná tribúna, ktorá má po novom kapacitu 2000 osôb, vybudoval sa termálnou vodou vyhrievaný trávnik, umelé osvetlenie, rekonštrukciou prešlo aj zázemie pre športovcov a hotelová časť s reštauráciou. Výstavba druhej etapy sa začne v marci 2014. Jej súčasťou bude výstavba tribún okolo hracej plochy, zázemia pre športovcov a bufetov.  Po ukončení druhej etapy bude mať štadión kapacitu 5000 osôb. "Aj keď na druhý pokus, ale vyšlo nám to. Je to preto, že sme v Slovenskom futbalovom zväze našli profesionálneho a seriózneho partnera,“ uviedol na adresu ukončenej rekonštrukcie primátor Popradu Anton Danko. „Po dokončení druhej aj tretej etapy sa Poprad zaradí medzi absolútnu špičku, čo sa týka športového vyžitia. Myslím si, že si tým upevníme postavenie medzi mestami, ktoré výrazne podporujú šport. Tento projekt by mohol pomôcť aj popradskému letisku, keďže sem budú chodiť zahraničné tímy na sústredenia" doplnil popradský primátor. NTC SFZ budú môcť využívať na sústredenia a zápasy nielen slovenské ale aj zahraničné kluby, hrať a trénovať v tomto centre bude môcť aj domáce mužstvo FK Poprad.


 
 

Kanceláriu PSK v Poprade využívajú starostovia i obyvatelia krajaVytlačiť
 

Kancelária Prešovského samosprávneho kraja v Poprade má za sebou tri a pol roka existencie. Jej fungovanie si priamo na mieste overil predseda PSK Peter Chudík v sprievode podpredsedu PSK a primátora Popradu Antona Danka. „Informoval som predsedu, že kancelária je využívaná pravidelne nielen starostami obcí, ktorí patria do Prešovského samosprávneho kraja, ale aj samotnými občanmi. Pracovisko má samozrejme aj rezervy, verím však, že každým rokom to bude využívané stále viac. Záleží naozaj len od ľudí,“ uviedol primátor Poprad Anton Danko. „Mesto nám pri zriadení tohto pracoviska vyšlo v ústrety. Ja som presvedčený, že pracovisko má svoj význam. A závisí od ľudí, ako bude využívané,“ doplnil predseda PSK Peter Chudík. Budúcnosť kancelárie PSK v Poprade by podľa súčasného popradského primátora mala byť pre mesto nielen otázkou prestíže. „Bol by zlým primátorom každý, kto príde po mne, kto by takéto pracovisko v Poprade nechcel. Poprad je druhým najväčším mestom kraja, takže to má svoju logiku, aby naše mesto malo takéto zastúpenie kraja,“ uzavrel primátor Danko.
Detašované pracovisko PSK v Poprade bolo otvorené 29.marca 2010 a  bolo krokom v ústrety obyvateľom podtatranského regiónu i poslancom VÚC z Popradu, Kežmarku a Levoče.  Vzhľadom na vzdialenosť sídla Úradu PSK je  toto pracovisko pripravené tak, aby mohlo riešiť podnety ľudí bez toho, aby kvôli nim museli absolvovať zdĺhavú cestu do Prešova. Detašované pracovisko slúži aj ako podateľňa. Podnet či sťažnosť teda nie je potrebné posielať poštou do Prešova. Stačí ju priniesť do kancelárie, kde ju pracovníčka zaregistruje a bude vybavená. V prípade, že požiadavky sú mimo kompetencie pracoviska, občania získajú minimálne odborné poradenstvo, ktoré ich nasmeruje ku kompetentným osobám či inštitúciám schopným problém efektívne riešiť. Detašované pracovisko je občanom k dispozícii denne v priestoroch MsÚ v Poprade, bližšie informácie o kontaktoch a úradných hodinách nájdu obyvatelia aj na webovom sídle mesta Poprad.

(foto:Noviny Poprad)


 
 

Dušičky na popradských cintorínochVytlačiť
 

Základné informácie k sviatku Všetkých svätých a Pamiatke zosnulých na pohrebiskách mesta Poprad v roku 2013

 1. Otváracie hodiny všetkých pohrebísk (cintoríny Poprad - Veľká, Spišská Sobota, Matejovce a Stráže pod Tatrami) budú až do 10. 11. denne od 7:00 do 20:00. V dňoch 1. a 2. novembra budú otváracie hodiny predĺžené do 22.00 hod.
 2. Kancelária  Pohrebno-cintorínskych služieb,  s.r.o. Poprad v Dome smútku v Poprade – Veľkej  bude  otvorená aj počas sviatkov, t. j. 1. a 2. novembra (v piatok a v sobotu) od 8.00 do 18.00 hod.
 3. Pre návštevníkov cintorína v Poprade - Veľkej bude v Dome smútku pripravená káva a čaj, k dispozícii budú aj 4ks mobilných toaliet.
 4. Parkovanie a doprava:
 • Poprad - Veľká - zo stálych parkovacích plôch bude výjazd cez bočnú bránu parkoviska smerom na Jarmočnú ulicu. Vpravo pri vstupnej bráne, sú vymedzené parkovacie miesta pre ZŤP. Pri hornej bráne (pri ceste smerom na Veľký Slavkov, pred železničným priecestím) je pripravené označené dočasné parkovisko. Poľná cesta smerom k družstvu v Sp. Sobote bude mať dočasne odstránený zákaz vjazdu a bude jednosmerne sprejazdnená smerom na Brokofovu ulicu (smerom do Spišskej Soboty). Na tejto ceste bude zároveň možnosť pozdĺžneho parkovania.
 • Matejovce - zákaz státia na Kopernikovej ulici bude do 10. 11. dočasne zrušený, a bude tam možné parkovať.
 • Stráže - návštevníkom je k dispozícii znovu vyčistené parkovisko pred hornou bránou cintorína.
 • MHD bude 31.10. a 1.11. na linke č.3 vychádzajúcej z autobusovej stanice a spájajúcej sídliská Západ a JUH III s mestskými časťami Spišská Sobota a Veľká posilnená o dva spoje v oboch smeroch v poludňajších a popoludňajších hodinách – presne podľa cestovného poriadku, podľa ktorého premávajú len počas týchto dvoch dní.
 1. Prosíme všetkých návštevníkov, aby predovšetkým pri parkovaní rešpektovali pokyny hliadok mestskej a dopravnej polície ako aj pracovníkov PCS Poprad. Vzhľadom na očakávaný veľký počet návštevníkov na osobných motorových vozidlách odporúča správa PCS využiť MHD Poprad so zastávkou priamo pred Domom smútku v Poprade – Veľkej (spoj č. 3)
 2. Dňa 2. 11. na sviatok Pamiatky zosnulých sa o 15.00h  pri hlavnom kríži na cintoríne v Poprade – Veľkej uskutoční  tzv. dušičková pobožnosť za účasti rímsko- a grécko-katolíckych kňazov. O 15.30 h bude v Dome smútku zádušná svätá omša za všetkých zosnulých.
 3. V prípade akýchkoľvek informácii sa môže verejnosť obrátiť na pracovníkov PCS Poprad na telefónnych číslach 0902 600 300 a 052/77 25 250.
 4. Na pohrebisku v Poprade-Veľkej bude navýšený počet veľkoobjemových kontajnerov(VOK) o 3ks, zároveň budú posilnené ich vývozy a frekvencia kontroly. Na všetkých pohrebiskách budú pre návštevníkov k dispozícii veľkoobjemové vrecia (žochy) a plastové (120 l vrecia) určené na zber a vývoz biologického odpadu (lístia, trávy a pod.).
 5. Mestská polícia bude počas týchto sviatočných dní vo zvýšenom nasadení najmä v okolí cintorínov, kde bude pomáhať pri riadení dopravy a zabezpečovaní verejného poriadku. V tomto kontexte bude súčinnosť aj so štátnou políciou.

 


 
 
Položky 66-70 z 620

CityMonitor

Nájdete nás aj na

Twitter instagram

Darujte im nový domov

Dnes má službu:

Sunpharma-Tesco
Teplická cesta 3,
Poprad

0917 194 759

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

ďalšie dni

Piatok 18.4.
Sunpharma-Tesco
Teplická cesta 3,
Poprad

0917 194 759

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Sobota 19.4.
Včela - oproti nemocnici
Tatranské nám. 1

052/772 36 67

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Nedeľa 20.4.
Zlatý had - Juh 3 (Slnečnica)
Novomeského 3918/19,
Poprad

052/773 10 26

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Pondelok 21.4.
Avena - pri hoteli Tatra
Karpatská 3273/11,
Poprad

052/788 17 52

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Utorok 22.4.
Diecézna lekáreň sv. Lukáša - pri Tatrakone
Alžbetina 32,
Poprad

052/772 23 07

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Streda 23.4.
Cyprián - Juh 3 (oproti kostolu sv.Cyrila a Metoda)
Ul. L. Svobodu 2589/74,
Poprad

052/773 22 40

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Štvrtok 24.4.
Adus - Poliklinika Adus, pri železničnej stanici
Mnoheľova 2,
Poprad

052/428 31 34

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Piatok 25.4.
Victoria - pri autobusovej stanici
Drevárska 453/1

052/772 14 77

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Poruchové služby

Elektrina
0800 123 332
0850 123 333

Plyn
0850 111 727

Voda
052 7729 548

Verejné osvetlenie
052 7897 651
formulár

REGIÓN VYSOKÉ TATRY

webygroup

Deutch version
English version
Poľská verzia
Russkij jazyk

23696054

18.4.2014
Úvodná stránka