Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu

Tlačové správy - archív

Aktuality

Poslanci MsZ schválili rozpočet na rok 2014Vytlačiť
 

Poslanci MsZ schválili návrh rozpočtu Mesta Poprad na rok 2014 ako vyrovnaný, v celkovej výške 38 285 460 €. Na pripravované investície chce mesto využiť aj prostriedky z rezervného fondu a mestského fondu rozvoja bývania. „Chceme aj z prostriedkov rezervného fondu a mestského fondu rozvoja bývania investovať prostriedky do rozvojových aktivít, ktoré zveľadia naše mesto,“ uviedol primátor Popradu Anton Danko.  Finančné prostriedky vo výške takmer 3 milióny eur chce samospráva investovať do programu  prostredie pre život, v ktorom najväčšiu čiastku tvorí revitalizácia dvoch častí Námestia sv. Egídia za dva milióny eur, ďalšie prostriedky pôjdu aj na revitalizáciu zelene vo všetkých mestských častiach a na výstavbu plánovaných detských ihrísk. Na opravu ciest  poputuje na budúci rok v rámci programov doprava a komunikácie takmer 2,5 milióna eur. Sumu 1,33 milióna eur chce mesto investovať do rozvoja bývania vrátane výstavby sociálnych bytov na Levočskej ulici, v oblasti šport chce mesto investovať 1,1 milióna eur, pričom najväčšia časť poputuje na obnovu futbalového štadióna v mestskej časti Veľká.  Do programu vzdelávanie chce mesto na budúci rok investovať ďalších takmer 600.000 eur.  
Návrh rozpočtu na roky 2014 až 2016 zabezpečuje požiadavky jednotlivých oddielov rozpočtu, rozpočtových a príspevkových organizácií a organizácií s majetkovou účasťou mesta. V predloženom návrhu rozpočtu sú v celom rozsahu finančne kryté samosprávne funkcie mesta určené zákonom. V návrhu rozpočtu kapitálových výdavkov – investícií na roky 2014 - 2016 sú zapracované rozvojové programy mesta z vlastných prostriedkov bez použitia návratných zdrojov financovania.


 
 

Deti učíme korčuľovať aj pri Aréne PopradVytlačiť
 

Projekt výučby korčuľovania detí z materských škôl, ktorý pripravila popradská samospráva,  sa rozbehol naplno. Časť materských škôl využíva možnosť výučby na zimnom štadióne, časť sa rozhodla využívať mobilnú ľadovú plochu pri Aréne Poprad. Deti z materských škôl ju majú  vyhradenú pre seba každý utorok, štvrtok a piatok od 10:00 do 11:30. Mesto Poprad ponúklo tento projekt všetkým MŠ v meste.   Výučbu v trvaní 8 -12 hodín zabezpečujú skúsení tréneri z hokejového klubu. „Našim zámerom bolo dať deťom priestor pre športové aktivity a využiť tak kvalitné podmienky, ktoré v Poprade na takúto výučbu máme. Sme radi, že projekt sa ujal a malým Popradčanom pomôžeme s prvými krokmi na ľade,“ uviedol popradský primátor Anton Danko. Popradská samospráva znáša všetky finančné náklady a pre deti je tak táto korčuliarska škola zadarmo. O výučbu korčuľovania určenú najstarším deťom v materských školách prejavili záujem rodičia takmer 200 malých korčuliarov. Viac informáci o tejto téme nájdete v týždenníku Noviny Poprad.

foto: Noviny Poprad

 


 
 

Ďakujeme!Vytlačiť
 

V tomto roku Mesto Poprad už po 11 krát podávalo v Zariadení pre občanov bez prístrešia  štedrovečerné menu a obdarovalo tých, ktorí žijú na ulici a nemajú to šťastie byť počas vianočných sviatkov v kruhu rodiny.   Oblátky s medom, kapustnica, zemiakový šalát, vyprážaná ryba, koláče, chlieb, vianočka, ovocie nič z toho na sviatočne prestretom stole nechýbalo. Klienti zariadenia neskrývali ani radosť z darčekov, ktorými boli obdarovaní primátorom mesta. Rukavice, šály, čiapky, ponožky, košele, spodné prádlo, hygienické potreby, konzervy, káva, čaj, lupienky, polievky a pod., to všetko si našli pod vianočným stromčekom.

Mesto Poprad  zabezpečilo "Vianoce v nocľahárni " s pomocou týchto sponzorov a ľudí,  ktorým touto cestou ďakuje:

FEGA FROST  s. r. o. Kežmarok,
Kaufland Poprad,
Reštaurácia Zimný štadión Poprad,
Perkins Poprad,
Denné centrum Veľká,
Kvety Victor Poprad,
Baliarne obchodu Poprad,
Ovitex s. r. o. Poprad,
Sintra spol. s r. o. Poprad,
Podtatranská hydina , MVDr. Konkoľová Hana,
Tatrakon spol. s r. o. Poprad,
Územný spolok SČK Poprad,
Nadácia Orange,
Centrum sociálnych služieb Poprad,

poďakovanie patrí aj pánovi Štefanovi Kleinovi.


 
 

POPRADSKÉ VIANOCE 2013 potešili tisícky návštevníkovVytlačiť
 

Sviatočný kultúrny program v meste Poprad bol už tradične v znamení série podujatí pripravených pod spoločným názvom POPRADSKÉ VIANOCE 2013. V rámci ich programu mohli Popradčania a návštevníci mesta navštíviť spolu 31 akcií, z ktorých boli viaceré niekoľkodňové a zahŕňali ďalšie vystúpenia či koncerty. „Všetky podujatia vrátane TRADIČNÉHO VIANOČNÉHO JARMOKU či PRÍCHODU MIKULÁŠA navštívilo podľa našich odhadov spolu viac ako 30 tisíc návštevníkov,“ uviedla Zuzana Švantnerová z MsÚ v Poprade. 
„Sme radi, že žánrovo pestrý program, v ktorom nechýbali tradičné i novovytvorené podujatia,  sa stretol s takýmto veľkým záujmom zo strany verejnosti. POPRADSKÉ VIANOCE 2013 tak významnou mierou prispeli k tomu, že aj napriek chýbajúcemu snehu sa nám v meste podarilo vytvoriť príjemnú sviatočnú atmosféru,“ uviedol primátor Popradu Anton Danko.
O vianočné akcie bol zo strany verejnosti väčší záujem ako pred rokom. Z hľadiska návštevnosti najviac lákal XI. TRADIČNÝ VIANOČNÝ JARMOK, PRÍCHOD MIKULÁŠA, ŽIVÝ BETLEHÉM, vianočné koncerty OTVOR SVOJE SRDCE a vianočný koncert Kataríny KOŠČOVEJ.  Organizátorom všetkých podujatí POPRADSKÝCH VIANOC 2013 bola popradská samospráva, vystúpenie - ČAROVNÉ OSTROHY a vianočné koncerty OTVOR SVOJE SRDCE boli realizované v spolupráci s OOCR Región Vysoké Tatry. Finančné náklady na POPRADSKÉ VIANOCE 2013 predstavujú celkovú čiastku 33000.-Eur, z toho 5200.-Eur pochádzalo z  OOCR Región Vysoké Tatry. Vydarené POPRADSKÉ VIANOCE 2013 vníma samospráva ako dôkaz správnosti zvolenej dramaturgie, na ktorú chce nadviazať organizovaním ďalších nových i tradičných podujatí.


 
 

Najpopulárnejšie mená pod TatramiVytlačiť
 

Matričný úrad Poprad, ktorého územný obvod tvoria obce Poprad, Gánovce a Spišská Teplica, vypracoval rebríček najpopulárnejších mien, ktoré vyberali rodičia v minulom roku pod Tatrami.  Najčastejšie chlapčenské mená z pohľadu celého územného obvodu boli tieto: Tomáš počet 23, Martin 23, Samuel 21, Filip 20, Sebastián 18, Ján 18, Adam 17, Matúš 17, Peter 16, Marek 15. Najčastejšie dievčenské mená: Nela 22, Nina 20, Sofia 20, Sára 18, Timea 16, Viktória 16, Ema 16, Michaela 15, Liliana 11, Katarína 10.
Medzi menej tradičné mená, ktoré sa v matrike objavili, patria chlapčenské mená Bryan, Diego, Fraňo, Franklin, Eduardo, Móric, Robin, pri dievčatách sa rodičia rozhodli aj pre mená Megan, Edit, Chantal, Shania, Dahlia, Chloe, Kiara, Norma, Laskia či Ellie.


 
 
Položky 76-80 z 669

CityMonitor

Nájdete nás aj na

Twitter instagram

Darujte im nový domov

Dnes má službu:

Zlatý had - Juh 3 (Slnečnica)
Novomeského 3918/19,
Poprad

052/773 10 26

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

ďalšie dni

Nedeľa 31.8.
Zlatý had - Juh 3 (Slnečnica)
Novomeského 3918/19,
Poprad

052/773 10 26

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Poruchové služby

Elektrina
0800 123 332
0850 123 333

Plyn
0850 111 727

Voda
052 7729 548

Verejné osvetlenie
052 7897 651
formulár

REGIÓN VYSOKÉ TATRY

webygroup

Deutch version
English version
Poľská verzia
Russkij jazyk

27717228

31.8.2014
Úvodná stránka