Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu

Tlačové správy - archív

Aktuality

Študenti architektúry pomôžu nápadmi pri zveľaďovaní PopraduVytlačiť
 

Mesto Poprad a Slovenská technická univerzita v Bratislave nadviazali spoluprácu, v rámci ktorej budú študenti spracovávať návrhy na vzhľad mesta aj v rámci bakalárskych prác. 25 vysokoškolákov navštívilo koncom minulého týždňa Podtatranskú metropolu, aby sa s prostredím osobne zoznámili. Pri tejto príležitosti sa s nimi stretli aj predstavitelia radnice.„Študenti budú hľadať riešenia rozvoja nášho mesta do budúcnosti a pri tom využijú svoje schopnosti. Je viacero vecí, ktorým sa prostredníctvom zadaní môžu venovať, od dopravy, cez infraštruktúru, až po námestie, či parkovanie v meste,“ uviedol po stretnutí so študentmi primátor mesta Poprad Jozef Švagerko. „Ľudia zvonku majú nezaťažený pohľad a nepozerajú sa na Poprad očami Popradčana. Očakávame, že prinesú niečo nové,“ dodal druhý viceprimátor Popradu Pavol Gašper. Mesto Poprad spracováva niekoľko urbanisticko-architektonických štúdií a na tvorbe programu budú participovať aj samotní študenti architektúry. „Na tento semester je zadaných prvých pár tém. Pri ukončení semestra, chceme v Poprade zorganizovať výstavu odovzdaných prác,“ prezradil plán spolupráce predseda Rady pre priestorové plánovanie mesta Poprad Martin Baloga. „Poprad je pospájaný z rôznych mestečiek. Riešil by som teda v prvom rade pešie prepojenie, pretože mesto nie je veľké rozlohou, ale potenciálom. Otázne je, čo so všetkými námestiami komplexne? Čo s priestorom, ktorý je medzi nimi nevyplnený?“ zamyslel sa štvrták Miloš Diežka, pochádzajúci z Dolného Kubína. (mav) FOTO – Marek Vaščura

Ďalšie podrobnosti k tejto téme hľadajte v aktuálnom vydaní týždenníka Noviny Poprad


 
 

POPRAD - TATRY CHALLENGER TOUR 2015 Vytlačiť
 

Mesto Poprad bude hostiť 13.ročník tenisového turnaja CHALLENGER TOUR. Turnaj je zaradený do okruhu ATP a je jedným z najvýznamnejších medzinárodných tenisových podujatí organizovaných na Slovensku. Na mestských tenisových kurtoch v Poprade sa v dňoch 15.-20.6.2015 v hlavnej súťaži predstaví 32 hráčov, vo štvorhre 16 dvojíc. Hlavným organizátorom turnaja je Branislav Stankovič, riaditeľom turnaja je olympijský víťaz a daviscupový kapitán Slovenska Miloslav Mečíř. „ Tento rok prijal ponuku spolupracovať na manažérskom poste /tréner momentálne prvého hráča sveta Djokoviča/ náš najúspešnejší tréner Marián Vajda. Vďaka jeho skúsenostiam a kontaktom vo svetovom tenise turnaj dostane ešte väčší kredit a pokúsime sa osloviť známejších hráčov na účasť na tomto podujatí“, povedal Branislav Stankovič. Dotácia turnaja je vo výške 42 500.-Eur. "Tento turnaj sa do Popradu chystá už viac ako rok. Pokračujeme v tom, aby sme ho dokázali kvalitne zabezpečiť. Na základe požiadaviek organizátorov pripravíme kurty pri futbalovom štadióne i vo Veľkej. Je to výborná propagácia pre mesto a pre náš región," uviedol primátor Popradu Jozef Švagerko. Spoluorganizátorom podujatia je Oblastná organizácia CR Región Vysoké Tatry.


 
 

Popradčania môžu vyberať NAJSYMPATICKEJŠIEHO UČITEĽAVytlačiť
 

Na webovom sídle mesta Poprad www.poprad.sk môžu Popradčania vybrať NAJSYMPATICKEJŠIEHO UČITEĽA. Ide o samostatnú kategóriu v rámci ankety NAJ PEDAGÓG 2015, ktorú vyhlásilo mesto Poprad pri príležitosti Dňa učiteľov. Prostredníctvom tejto ankety chce samospráva vytvoriť priestor pre ocenenie najaktívnejších a  najúspešnejších pedagogických zamestnancov (učitelia MŠ, ZŠ, ZUŠ a vychovávateľky ŠKD) zo škôl, ktorých je zriaďovateľom.

Nominácie do kategórie NAJSYMPATICKEJŠÍ UČITEĽ posielala verejnosť v čase od 2.2. do 27.2.2015 na adresu najucitel@poprad.sk . Nominovaných bolo 15 pedagógov, najviac zo Spojenej školy na Letnej ulici v Poprade. Internetové hlasovanie bude prebiehať do 20.3.2015.

V prvom kole ankety NAJ PEDAGÓG hlasovali žiaci a pedagogickí zamestnanci v jednotlivých školách. Žiaci a pedagógovia vyberali NAJ PEDAGÓGOV 2015 v týchto kategóriách:

1. Akčný/tvorivý učiteľ/pedagogický zamestnanec – do tejto kategórie boli navrhnutí pedagogickí zamestnanci bez ohľadu na vek (teda aj mladí), ktorí sú tvoriví, akční, zavádzajú do edukačného procesu inovatívne metódy, využívajú netradičné metódy a  formy práce, publikujú, pracujú v metodických združeniach a predmetových komisiách, aktívne pracujú v rôznych spoločenských organizáciách.

2. Učiteľ s  mimoriadnymi výsledkami – do tejto kategórie boli navrhnutí pedagógovia, ktorí vo svojej pedagogickej praxi dosiahli mimoriadne výsledky vo výchovno-vzdelávacom procese, v projektoch, v reprezentácii školy, mesta, kraja či republiky.

3. Zaslúžilý učiteľ - do tejto kategórie boli navrhnutí pedagogickí zamestnanci podľa dĺžky pedagogickej praxe - takí, ktorí pracujú v školstve, alebo  sú už na dôchodku, alebo sú v preddôchodkovom veku, ktorí svoj aktívny pedagogický život zasvätili práci s deťmi v  škole aj mimo školy. Nemuseli dosiahnuť mimoriadny úspech, ale sú z  pohľadu žiakov, vedenia školy i rodičov skvelými učiteľmi.

4. Najsympatickejší učiteľ – hlasovanie online na základe nominácií verejnosti o najsympatickejšieho pedagóga zo škôl (MŠ, ZŠ, ZUŠ, CVČ, ŠKD), ktorých zriaďovateľom je mesto Poprad.

Z návrhov v prvých troch kategóriách vyberie víťazov odborná porota, ktorá bude pracovať v tomto zložení:

Igor Wzoš – 1.viceprimátor mesta Poprad,

Edita Pilárová – vedúca oddelenia školstva MSÚ v Poprade,

Alena Madzinová – poslankyňa MSZ v Poprade,

Milan Antaš – Centrum pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie v Poprade,

Ján Brndiar – bývalý dlhoročný pedagóg.

Slávnostné vyhlásenie výsledkov ankety NAJ PEDAGÓG 2015 sa uskutoční počas galavečera pri príležitosti Dňa učiteľov v Dome kultúry v Poprade 24.3.2015.


 
 

Vežové hodiny v centre Popradu opäť merajú časVytlačiť
 

Popradčania sa opäť môžu riadiť časom podľa vežových hodín na Námestí sv. Egídia. Porucha elektromotora spôsobila, že hodiny na veži Kostola sv. Egídia boli niekoľko dní nefunkčné. „Bola to vážna porucha, pretože nám vyhorel motor, ktorý dvíha závažie hodinového mechanizmu. Ten motor pracuje už 20 rokov a bol veľmi opotrebovaný. V opravovni ho previnuli a dúfajme, že aspoň 10 rokov ešte vydrží,“ uviedol Jozef Petras, ktorý sa o vežové hodiny stará už 20 rokov. Podľa jeho slov je práve elektromotor naporuchovejšou časťou vežových hodín. „Všetko ostatné je vymyslené tak, že to vydrží stáročia. Hodiny tohto typu vymyslel jeden mních už v 13.storočí. Kazia sa len tieto elektronické záležitosti,“ doplnil Petras. Aj v prípade výpadku elektrického prúdu sú hodiny vďaka dlhým reťaziam so závažiami schopné pokračovať v chode ešte dve hodiny bez akéhokoľvek napájania. Presnosť vežových hodín závisí podľa Petrasa od počasia. „Keď je stabilné počasie, idú veľmi presne. Na jar a na jeseň, keď sa striedajú teploty a mení sa tepelná rozťažnosť jednotlivých dielov, musím hodiny nastavovať častejšie, niekedy aj trikrát do týždňa,“ hovorí opravár, pre ktorého sú vežové hodiny srdcovou záležitosťou. „Idú spoľahlivo. Aj ľudia na námestí nepozerajú na svoje hodinky alebo do mobilov, ale na vežu a to ma veľmi teší, pretože mi tak dôverujú,“ uzatvára svoje rozprávanie majster opravár, ktorý sa stará o presný chod všetkých vežových hodín v majetku mesta Poprad – na Námestí sv. Egídia, vo Veľkej a v Spišskej Sobote.

           


 
 

Mobilné ľadové plochy ukončili prevádzkuVytlačiť
 

Mobilné ľadové plochy v Poprade dňa 9.3.2015 definitívne ukončili prevádzku. „Táto sezóna nám priala od konca decembra až do konca februára. V úvode marca však už začali denné teploty stúpať a udržať kvalitný ľad na vonkajších plochách v týchto podmienkach nebolo možné,“ uviedol Miroslav Kalnaši z Arény Poprad, ktorej personál prevádzku mobilných ľadových plôch zabezpečoval. V porovnaní s minulým rokom, kedy prevádzka vonkajších ľadových plôch finišovala kvôli otepleniu už 18.februára, tak mohli tento rok Popradčania korčuľovať výrazne dlhšie. Najväčší záujem o korčuľovanie bol počas zimných prázdnin a víkendov, kedy ľad využilo aj viac ako 500 ľudí denne.

Mobilné ľadové plochy v Poprade boli v prevádzke už od 6.decembra. Malú ľadovú plochu na Námestí sv. Egídia prevádzkuje mesto od roku 2008, ľadová plocha na sídlisku JUH pri Aréne Poprad bola otvorená v roku 2009.

Pre milovníkov korčuľovania pripravuje samospráva ešte v prebiehajúcej sezóne ďalšie hodiny verejného korčuľovania na zimnom štadióne. O presnom čase bude mesto informovať na svojom webe poprad.sk a prostredníctvom médií. 


 
 
Položky 76-80 z 835

Twitter instagram

Voľné pracovné miesta

Dnes má službu:

Dr.Max - Monaco (pri ZŠ Francisciho)
Francisciho 22,
Poprad

052/285 85 85

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

ďalšie dni

Piatok 4.9.
Dr.Max - Monaco (pri ZŠ Francisciho)
Francisciho 22,
Poprad

052/285 85 85

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Sobota 5.9.
Aduscentrum - Námestie sv.Egídia medzi ul.1.mája a J.Curie
Nám. sv. Egídia 49,
Poprad

052/772 28 74

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Nedeľa 6.9.
Adus - Poliklinika Adus, pri železničnej stanici
Mnoheľova 2,
Poprad

052/428 31 34

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Pondelok 7.9.
Limba - Západ
Podtatranská 5,
Poprad

052/772 26 57

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Utorok 8.9.
Lekáreň Nemocnice Poprad a.s.
Banícka 803/28,
Poprad

052/712 52 62

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Streda 9.9.
Styrax - Juh 3 (pri Slovanete)
Ul. L. Svobodu 3782,
Poprad

052/773 22 78

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Štvrtok 10.9.
Včela - oproti nemocnici
Tatranské nám. 1

052/772 36 67

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Piatok 11.9.
Lekáreň Nemocnice Poprad a.s.
Banícka 803/28,
Poprad

052/712 52 62

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Poruchové služby

Elektrina
0800 123 332
0850 123 333

Plyn
0850 111 727

Voda
052 7729 548

Verejné osvetlenie
052 7897 651
formulár

REGIÓN VYSOKÉ TATRY

webygroup

Deutch version
English version
Poľská verzia
Russkij jazyk

44096034

4.9.2015
Úvodná stránka