Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu

Tlačové správy - archív

Aktuality

Poľský veľvyslanec v PopradeVytlačiť
 

Mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Poľskej republiky v Slovenskej republike Tomasz Chloń bol hosťom seminára „Poľsko - obchodný a investičný partner“, ktorý sa konal v piatok 11.apríla 2014 v Poprade. Tomasz Chloń definoval svoju víziu vzájomných vzťahov oboch krajín na príklade severských štátov. „Mojou víziou je, aby Poľsko a Slovensko boli vzájomnými vzťahmi také prepojené, ako severské krajiny. Aby ľudia z Popradu mohli rovnako jednoducho založiť firmu v Poľsku, pracovať tam, poslať deti do školy v Poľsku a naopak,“ informoval poľský veľvyslanec. Na pôde MsÚ prijal diplomata 1.viceprimátor Adrián Kromka. „Hovorili sme o tom, ako otvárať dvere a podporovať a vytvárať možnosti pre uplatnenie našich podnikateľov v Poľsku. Spoločne s pánom veľvyslancom by sme chceli položiť základy hospodárskeho seminára v Poprade, kde by podnikatelia z nášho mesta a regiónu získavali dôležité informácie a kontakty pre možnosť uplatnenia v Poľskej republike,“ uviedol po stretnutí 1.viceprimátor Adrián Kromka.

Seminár „Poľsko- obchodný a investičný partner“ bol súčasťou výstavy TATRA EXPO 2014 v Aréne Poprad.


 
 

Mesto rozdalo 3474 reflexných prvkovVytlačiť
 

Mesto Poprad ukončilo distribúciu reflexných prvkov medzi popradských seniorov. Od konca januára rozdalo seniorom 3474 reflexných pásikov. Bola to súčasť opatrení, ktorými sa samospráva snaží zvýšiť ich bezpečnosť v cestnej premávke. Distribúciu reflexných prvkov odštartovala samospráva počas bezpečnostno-preventívneho školenia na tému  „BEZPEČNOSŤ SENIOROV V CESTNEJ PREMÁVKE“, ktoré zorganizovala v spolupráci so štátnou a mestskou políciou. Školenia sa zúčastnilo viac ako 400 seniorov. Tí, ktorí sa nemohli školenia zúčastniť, si reflexné pásky mohli  vyzdvihnúť v kancelárii prvého kontaktu na MsÚ v Poprade po predložení občianskeho preukazu z dôvodu overenia trvalého pobytu. Denne túto možnosť využili desiatky seniorov. Ďalšie reflexné prvky boli distribuované priamo do denných centier, kde zároveň pokračovali bezpečnostno-preventívne školenia v réžii mestskej polície. Mesto Poprad aj takýmto spôsobom zareagovalo na novelu zákona o cestnej premávke, ktorá priniesla novú povinnosť pre chodcov pohybujúcich sa v obci po krajnici alebo po okraji vozovky mať na sebe za zníženej viditeľnosti reflexné prvky alebo reflexný bezpečnostný odev. Ďalším dôvodom boli dve tragické nehody chodcov - seniorov v krátkom časovom slede.  Keďže najzraniteľnejšími skupinami chodcov sú okrem seniorov aj deti, pripravuje samospráva aj distribúciu reflexných prvkov do škôl.
  „Bezpečnosť na cestách je jednou z priorít popradskej samosprávy. Poprad bol medzi prvými mestami na Slovensku, kde boli kvôli zvýšeniu bezpečnosti už v roku 2004 priechody pre chodcov striekané červenou reflexnou farbou. Bezpečnosť chodcov zvyšuje aj osvetlenie priechodov, ktoré v Poprade začali montovať už v roku 2009. V súčasnosti je tak osvetlením na stĺpoch alebo priamo vo vozovke zabezpečených 49 priechodov,“ uviedol primátor Popradu Anton Danko.  V inkriminovanom úseku na Ulici slovenského odboja, kde sa spomínané tragické nehody odohrali,  dala samospráva vymeniť žiarivky aj vo verejnom osvetlení, vďaka čomu sa násobne zvýšila intenzita osvetlenia tohto úseku. Mesto Poprad pripravuje ďalej inštaláciu osvetlenia k ďalším priechodom pre chodcov: na križovatke ulíc Slovenského odboja a Karpatskej, 3 priechodov na Alžbetinej ulici a dvoch priechodov na spojnici ciest I/18 a I/67 vedľa ZOC MAX.


 
 

Začala výstavba sociálnych bytov na Levočskej uliciVytlačiť
 

V pondelok 10.3.2014 začala výstavba sociálnych bytov v areáli Zariadenia sociálnych služieb na Levočskej ulici v Poprade. Samospráva už v piatok 7.3.2014 odovzdala stavenisko zhotoviteľovi - víťazovi verejnej súťaže. „Stala sa ním spoločnosť CHEMOSTAV, a.s Poprad, ktorej úlohou bude v termíne do 180 dní postaviť pavlačový dvojpodlažný objekt s plochou strechou bez podpivničenia s 30-timi bytovými jednotkami, ktoré budú slúžiť pre sociálne slabšie a neprispôsobivé rodiny,“ informovala Kristína Horáková z odboru výstavby MsÚ v Poprade. Zhotoviteľ využil priaznivé počasie a ihneď po odovzdaní staveniska začal s prvými prípravnými prácami.  V rozpočte na rok 2014 bolo na stavbu sociálnych bytov na Levočskej ulici vyčlenených spolu 1 023 000.- eur, víťazná najnižšia ponuka predložená vo verejnej súťaži bola 635 584,96.- eur. „Po dokončení stavby budú sociálne byty určené pre obyvateľov  azylového domu v Spišskej Sobote, ktorý bude následne asanovaný, pretože tento priestor bude súčasťou priestoru tréningovej plochy Národného tréningového centra Slovenského futbalového zväzu,“ uviedol Emil Kostelničák z organizačného odboru MsÚ. Mesto Poprad a SFZ svoj spoločný postup koordinujú tak, aby nebola nijakým spôsobom ohrozená realizácia tréningovej plochy ani bývanie pre obyvateľov azylových domov.
Mesto Poprad má pripravenú projektovú dokumentáciu na výstavbu ďalších 30 bytov v mestskej časti Matejovce. V tomto prípade pôjde o nájomné bývanie určené predovšetkým pre mladé rodiny s deťmi.


 
 

Novým prezidentom SR bude Popradčan Andrej KiskaVytlačiť
 

Novým prezidentom Slovenskej republiky bude Popradčan Andrej Kiska. V druhom kole voľby prezidenta SR získal 59,4% hlasov, jeho súper Róbert Fico 40,6% hlasov. Účasť vo voľbách predstavovala 50,5%voličov. V absolútnych číslach volilo A.Kisku 1 307065 obyvateľov, R.Fica 893841 obyvateľov.  Vo volebnom obvode Poprad získal Kiska 67,2% hlasov, jeho súper R.Fico 32,8%.Tieto výsledky už potvrdila aj Ústredná volebná komisia.


 
 

Popradčania chceli cez CITYMONITOR opraviť aj svokruVytlačiť
 

Popradská samospráva prijala prostredníctvom aplikácie CITYMONITOR už viac ako 70 hlásení od občanov o rôznych poruchách a problémoch. Možnosť nahlasovať poruchy 
cez aplikáciu CITYMONITOR dala samospráva svojim obyvateľom od 16.januára 2014.
„Najviac podnetov sa zatiaľ týkalo porúch verejného osvetlenia, odpadu, nebezpečného terénu
a výtlkov na cestách,“ informoval komunikačný manažér popradskej radnice Marián Galajda.  V závislosti od povahy problémov sú poruchy riešené v rôznych časových intervaloch. Kým oprava menších výtlkov či nefunkčného osvetlenia je zvyčajne otázkou niekoľkých hodín či dní, rozsiahlejšie problémy vyžadujúce si systémové riešenia sa spracúvajú dlhšie. K 25.3.2014 samospráva vyriešila 46 podnetov, 24 bolo v štádiu riešenia. Podnety, ktoré neboli v kompetencii samosprávy, administrátori zamietli resp. presmerovali kompetentným organizáciám.  V podobnom duchu dopadol aj originálny podnet od občana, ktorý požadoval „opravu svokry“. Ten do sekcie NEBEZPEČNÝ TERÉN poslal takéto hlásenie: "Dobrý deň, doba je asi naozaj zlá, keď už aj lichôtky vzbudzujú odmietavé reakcie. Človek pochváli pekné fúzy a hneď s ním dotyčná nehovorí. Keď už ste správa porúch v meste, nemohli by ste prísť opraviť moju svokru? Už dvadsať rokov točí dookola to isté ako pokazený gramofón. A je ako soľ, mieša sa do všetkého. Určite je to vo verejnom záujme, susedia by vedeli rozprávať." Odpoveď samosprávy preto nemohla byť vybavená inou ako nasledujúcou vetou: Vami spomínané poruchy sú žiaľ nad možnosti aplikácie CITYMONITOR. Preto prajeme veľa trpezlivosti pri ich obdivovaní i oprave :)
Oznamovanie porúch prostredníctvom aplikácie CITYMONITOR prebieha jednoducho, rýchlo a spolu s lokalizačnou a fotografickou dokumentáciou priamo z mobilného telefónu.   
„Popradčanom ponúkame možnosť efektívne, rýchlo a pohodlne informovať samosprávu o veciach, ktoré ich trápia. Veríme, že túto možnosť využijú a aj svojim aktívnym prístupom pomôžu zveľadiť naše mesto“, povedal pri spustení služby primátor Popradu Anton Danko.
Základným predpokladom využitia City Monitora je inštalácia bezplatnej mobilnej aplikácie City Monitor z AppStore alebo Google Play , podľa toho s akým operačným systémom telefón funguje. Vďaka tejto aplikácii môžu obyvatelia nahlásiť konkrétne poruchy. Tie je možné presnejšie rozdeliť do nasledujúcich kategórií: čierna skládka, dopravné značenie, nebezpečný terén, porucha, osvetlenie, poškodené komunikácie, odpad, iné. Po odoslaní sa podnet eviduje na MsÚ. Na začiatku je podnet označený statusom EVIDOVANÉ, vo chvíli, keď sa na odstránení poruchy začína pracovať sa status zmení na V RIEŠENÍ a po odstránení poruchy na VYRIEŠENÉ. Výhodou City Monitora je fakt, že obyvateľ má priamu spätnú väzbu od MsÚ o riešení podnetu. Na stránke www.citymonitor.sk a takisto aj na www.poprad.sk je zároveň prehľad zaslaných podnetov a statusov ich riešenia.

Google Play App Store

 


 
 
Položky 101-105 z 720

CityMonitor

Nájdete nás aj na

Twitter instagram
Slovensko chce zriadiť logistickú základňu pre potreby NATO v Poprade. Súhlasíte s takouto formou podpory aliancie?
 
 
2417

 
 
 
3677

 
 
 
48

 

Darujte im nový domov

Mobilné ľadové plochy

Na námestí:
pondelok - piatok od 15:00 - 19:00 hod
sobota od 10:00 - 20:00 hod
nedeľa od 10:00 - 18:00 hod
počas prázdnin od 10:00 do 20:00 hod
(vstup na ľadovú plochu je povolený deťom do výšky 140 cm)

Pri Aréne:
každý deň od 10:00 -20:00 hod.

Ľadová plocha pri Aréne bude každý týždeň od utorka do piatku do 11:30 pre verejnosť uzatvorená. V tomto čase je vyhradená pre materské školy.

Dnes má službu:

Avena - pri hoteli Tatra
Karpatská 3273/11,
Poprad

052/788 17 52

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

ďalšie dni

Piatok 19.12.
Avena - pri hoteli Tatra
Karpatská 3273/11,
Poprad

052/788 17 52

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Sobota 20.12.
Včela - oproti nemocnici
Tatranské nám. 1

052/772 36 67

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Nedeľa 21.12. - 23.12.
Limba - Západ
Podtatranská 5,
Poprad

052/772 26 57

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Streda 24.12.
Adus - Poliklinika Adus, pri železničnej stanici
Mnoheľova 2,
Poprad

052/428 31 34

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Štvrtok 25.12.
Styrax - Juh 3 (pri Slovanete)
Ul. L. Svobodu 3782,
Poprad

052/773 22 78

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Piatok 26.12.
Altea - Námestie sv.Egídia - pri ul.J.Curie
Nám. sv. Egídia 25,
Poprad

052/772 42 22

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Poruchové služby

Elektrina
0800 123 332
0850 123 333

Plyn
0850 111 727

Voda
052 7729 548

Verejné osvetlenie
052 7897 651
formulár

REGIÓN VYSOKÉ TATRY

webygroup

Deutch version
English version
Poľská verzia
Russkij jazyk

32241809

19.12.2014
Úvodná stránka