Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu

Tlačové správy - archív

Aktuality

Mesto obdarovalo deti z rodín, ktoré sa ocitli v núdziVytlačiť
 

Popradské deti z rodín v hmotnej alebo sociálnej núdzi mali Vianoce v predstihu! V pondelok 15.12.2014 dostali špeciálne vianočné balíčky. Stalo sa tak na charitatívnom podujatí, ktoré v zasadačke okresného úradu v Poprade pripravilo mesto Poprad v spolupráci s Apoštolskou cirkvou. „Každý balíček je individuálny a deti v ňom nájdu oblečenie, sladkosti, školské a hygienické potreby, chýbať nebudú ani hračky,“ uviedla Etela Lučivjanská, vedúca sociálneho odboru MsÚ v Poprade. Spolu 250 balíčkov odovzdali deťom vo veku od 2 do 14 rokov počas spomínaného podujatia, ďalších 200 balíčkov roznesú terénni pracovníci do Matejoviec a do rodín v sociálnych bytoch na Levočskej ulici. Aj takýmto spôsobom sa samopráva s pomocou partnerov snaží deťom pripraviť pekné vianočné chvíle. Mesto Poprad pracuje s rodinami v hmotnej a sociálnej núdzi počas celého roka - poskytuje im komplexné poradenstvo, v lete organizuje pre deti pravidelný bezplatný letný tábor, rodinám poskytuje jednorazové dávky v hmotnej núdzi. Práve na základe tejto dlhodobej spolupráce vybrali pracovníci sociálneho odboru deti a rodiny, ktoré boli obdarované – ide o rodiny, ktoré sa nachádzajú v hmotnej núdzi, neúplné rodiny, rodiny, ktorým bolo zverené dieťa do starostlivosti a pod.). Spoločné charitatívne podujatie samosprávy a Apoštolskej cirkvi na Slovensku sa v Poprade konalo už po 12-krát.

 


 
 

Poprad si uctil darcov krvi z celého regiónuVytlačiť
 

Primátor mesta Poprad Jozef Švagerko prijal v obradnej sieni MsÚ v Poprade darcov krvi, ktorí boli Slovenským červeným krížom ocenení zlatou a diamantovou Janského plaketou a Kňazovického medailou. „Som veľmi rád, že moje pozvanie prijali nielen Popradčania, ale aj obyvatelia okolitých miest a obcí. Chcem, aby sme to spoločne vnímali ako posolstvo, že dobré skutky v Poprade nerozlišujeme podľa toho, kto sa kde narodil, ale v prvom rade podľa ich skutočnej podstaty. A aj keď naše mestá a obce od seba delia kilometre, verím že aj toto dnešné stretnutie bude jedným z krokov, vďaka ktorým budeme mať k sebe ľudsky stále bližšie a bližšie,“ uviedol popradský primátor, ktorému pri slávnostnom prijatí asistoval aj 2.viceprimátor Pavol Gašper. Stretnutia sa zúčastnilo 14 darcov krvi. Jozef Švagerko vyslovil presvedčenie, že spoločnosť začne byť voči šľachetnej pomoci darcov krvi vnímavejšia a získajú tak postavenie, ktoré im právom patrí. „Toto slávnostné prijatie nech je signálom, že v našom meste preto urobíme maximum. Ďakujem vám v mene Popradu a jeho obyvateľov,“ uzavrel poďakovaním Švagerko.

Na slávnostnom prijatí sa zúčastnili:

°držitelia Kňazovického medaily - Janka Chovanová, Jozef Pavliga

°držitelia diamantovej Janského plakety - Magdaléna Godlová, Ján Lang, Anton Vízner

°držitelia zlatej Janského plakety - Oľga Erbnová, Peter Dziak, Jozef Fábry, Marcel Greňa, Viktor Harabin, Dávid Hropko, Štefan Chladoň, Stanislav Jacák, Ján Kalinay.


 
 

Prezident diskutoval s vedením mesta o budúcnosti PopraduVytlačiť
 

Primátor Popradu Jozef Švagerko privítal v piatok 19.decembra 2014 na pôde MsÚ v Poprade prezidenta SR Andreja Kisku. Prvé spoločné stretnutie, na ktorom primátor predstavil prezidentovi aj viceprimátorov Igora Wzoša a Pavla Gašpera, sa nieslo v znamení diskusie o budúcnosti mesta. „Rozoberali sme víziu. Diskutovali sme o meste a o jeho problémoch. Keďže som rodák a prežil som tu celý život, veľmi rád som sa do tejto diskusie zapojil – ako občan a aj ako prezident,“ uviedol prezident Andrej Kiska. „Debatovali sme o tom, kde chceme vidieť Poprad o 20 rokov. Sú rôzne idey – fakulta vysokej školy, čo s námestím, ako riešiť Dukelské kasárne, ako dostať ľudí z Aquacity do centra mesta aj do jednotlivých častí Popradu. Budem rád, keď pán prezident povie, čo robíme zle a čo by bolo lepšie. Myslím, že aj jeho nápady a vízie budeme vedieť dostať do konkrétnej podoby,“ dodal primátor Popradu Jozef Švagerko. Vo vzájomnej diskusii odznela aj téma zriadiť v Poprade kanceláriu prezidenta. Andrej Kiska túto možnosť nevylúčil. Primátor prisľúbil prezidentovi v prípade potreby pomoc pri hľadaní vhodných priestorov.


 
 

V roku 2014 sa narodilo menej detí, bolo menej sobášov i rozvodov Vytlačiť
 

Matričný úrad Poprad, do ktorého územného obvodu patria obce Poprad, Gánovce a Spišská Teplica, zaznamenal v roku 2014 narodenie 1236 detí, z toho 620 chlapcov a 616 dievčat. Zaujímavosťou je narodenie 12 párov dvojčiat. V porovnaní s rokom 2013 sa narodilo o 92 detí menej. Ďalšie zaujímavé informácie a čísla nájdete v nasledujúcom prehľade.

NARODENIA

V období 1.1.2014 - 31.12.2014 sa narodilo 1236 detí, z toho 620 chlapcov a 616 dievčat. Oproti roku 2013 sa narodilo o 92 detí menej.

Najpopulárnejšie chlapčenské mená podľa počtu:

30 - Sebastián, 27 - Adam, 26 - Filip, 24 - Jakub, Michal,Tomáš, 18 - Martin, 16 - Matúš, Tobias, Matej, 15 – Peter, 14 – Lukáš, Patrik, Alex, 13 – Samuel, 12 – Dávid, Oliver.


Najpopulárnejšie dievčenské mená podľa počtu:

27 - Ema, 24 - Sofia, 20 - Timea, 18 - Natália , 17 – Nela, 15 – Laura, Viktória, 14 - Kristína, 13 -
Katarína, Alexandra, Tamara, Simona, Nina, 12 - Michaela, Jasmína.

Zriedkavé chlapčenské mená: Alfréd, Justin, Loránt, Lionel, Nathan, Simeon, Zoran.

Zriedkavé dievčenské mená: Ashley, Augustína, Betsabe, Estefania, Eliana, Flavia, Hortenzia, Jasemin, Layla, Lola, Rosalinda, Sakura, Skarlet, Salome, Selina, Zara, Zoey...

Dve a viac mien sa vyskytlo 14 krát, u dievčat 8x, u chlapcov 6x.

Rodičia dali najviac mien so začiatočným písmenom A,L,M,S - dievčenské;

M,A,T - chlapčenské, nebolo žiadne meno na písmeno C, CH, U.
 

SOBÁŠE

V čase od 1.1.2014 do 31.12.2014 zaznamenala matrika tiež 240 sobášov, z toho 142 cirkevných a 98 civilných. Oproti roku 2013 bolo o 22 sobášov menej. V 13 prípadoch bol zaznamenaný sobáš s cudzími štátnymi príslušníkmi z týchto krajín - Česko, Poľsko, Maďarsko, Rusko, Litva, Nový Zéland, Veľká Británia, SRN, Grécko, Paraguaj, Portugalsko.

ROZVODY

V roku 2014 bolo zaznamenaných 108 rozvodov, čo je o 5 rozvodov menej ako v roku 2013.

ÚMRTIA

Matričný obvod Poprad zaznamenal v roku 2014 spolu 549 úmrtí, z toho 274 mužov a 268 žien. Oproti roku 2013 je to o 43 úmrtí viac.

V obci Gánovce zomreli 3 ( 2 muži a 1 žena ) a v Spišskej Teplici 4 ľudia ( 2 muži a 2 ženy).


 
 

Tatranský región zatraktívni Svetovú zimnú univerziádu 2015Vytlačiť
 

Na Štrbskom Plese vo Vysokých Tatrách sa po rokoch 1987 a 1999 už tretíkrát v histórii uskutoční Svetová zimná univerziáda. Hlavnou hostiteľskou krajinou 27. Svetovej zimnej univerziády 2015 je Španielsko – Granada a Slovensko – Štrbské Pleso a Osrblie. Na území Slovenskej republiky budú organizované súťaže v bežeckom lyžovaní, severskej kombinácii a v skokoch na lyžiach na Štrbskom Plese a v biatlone v Osrblí. Hlavným mediálnym partnerom FISU a aj celého podujatia je Eurosport. Termín konania súťaží na Slovensku je 24. 1. 2015 – 1. 2. 2015. Predpokladá sa účasť takmer 800 športovcov s trénermi, servisnými pracovníkmi a ďalšími členmi výpravy. Svetová Zimná Univerziáda (SZU), ktorú organizuje Medzinárodná federácia univerzitného športu (FISU), je druhým najväčším športovým podujatím po zimných olympijských hrách. Organizuje sa v dvojročných intervaloch v rôznych krajinách sveta.

Tatranské a podtatranské mestá a obce a organizácie pôsobiace v cestovnom ruchu sa rozhodli zatraktívniť ponuku Tatranského regiónu, vytvorili Regionálny organizačný výbor pre sprievodné podujatia Zimnej Univerziády a pripravili v spolupráci so Slovenskou agentúrou cestovného ruchu spoločnú prezentáciu a sprievodné aktivity priamo na Štrbskom Plese i v širšom regióne. Na ceste pred areálom FIS, kde sa budú konať súťaže bude počas konania podujatia pre návštevníkov k dispozícii spoločný stánok s možnosťou získať aktuálne informácie o regióne.

Účasť na športových súťažiach spríjemnia podporné podujatia počas ktorých mestá a obce v Tatranskom regióne predstavia svoje tradície v oblasti remesiel, folklóru a umožnia návštevníkom Zimnej Univerziády sa dotknúť aj histórie, športu a kultúry v regióne formou rôznych sprievodných podujatí.

Počas Univerziády Prešovský samosprávny kraj a mestá a obce zorganizujú návštevy žiakov stredných a základných škôl, aby mali možnosť zažiť jedinečný zážitok významného športové medzinárodného podujatia a zároveň sa dozvedieť viacej o atraktivitách celého regiónu. Pre návštevníkov Štrbského plesa budú pripravené aj drobné športové súťaže ako Tatranský karling, Golf Disc a iné.

Propagáciu silnej kultúrnej identity a bohatstva regiónu umocní sprievodný program a vystúpenia telies tradičnej ľudovej kultúry pred oficiálnymi dennými medailovými ceremoniálmi, ktoré sa budú vysielať do celého sveta.

Aktuálne programové ponuky v regióne budú k dispozícii na stánku Tatranského regiónu, kde návštevníci získajú informácie o ponuke celého Tatranského regiónu s tipmi na výlety.

Priamo vo Vysokých Tatrách sa okrem ďalších podujatí uskutoční na Hrebienku aj mimoriadne atraktívne podujatie Tatry Ice Master.

Tatranský región pozýva všetkých obyvateľov Slovenska, aby prišli podporiť športovcov a zároveň si užili jedinečnú prírodu, kultúru a ďalšie atraktivity celého regiónu.

Podrobné informácie budú publikované na stránkach www.tatry.sk a www.regiontatry.sk

Oficiálna stránka Svetovej zimnej univerziády 2015 na štrbskom Plese a v Osbrlí je www.tatry2015.sk 

Program podujatia v prílohe.

zdroj info a foto: www.tatry2015.sk

Súbor na stiahnutie program SZU.jpg program SZU.jpg (127.1 kB)

 
 
Položky 146-150 z 879

Twitter instagram

Voľné pracovné miesta

Darujte im nový domov

Dnes má službu:

Sunpharma - Juh, Kaufland
Moyzesova ul. 3,
Poprad

0905 821 914

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

ďalšie dni

Sobota 28.11.
Sunpharma - Juh, Kaufland
Moyzesova ul. 3,
Poprad

0905 821 914

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Nedeľa 29.11.
Zlatý had - Juh 3 (Slnečnica)
Novomeského 3918/19,
Poprad

052/773 10 26

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Pondelok 30.11.
Adus - Poliklinika Adus, pri železničnej stanici
Mnoheľova 2,
Poprad

052/428 31 34

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Utorok 1.12.
Adus - Poliklinika Adus, pri železničnej stanici
Mnoheľova 2,
Poprad

052/428 31 34

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Streda 2.12.
Altea - Námestie sv.Egídia - pri ul.J.Curie
Nám. sv. Egídia 25,
Poprad

052/772 42 22

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Štvrtok 3.12.
Adus - Poliklinika Adus, pri železničnej stanici
Mnoheľova 2,
Poprad

052/428 31 34

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Piatok 4.12.
Medovka - Poliklinika Alexandra
Tatranské námestie 8,
Poprad

052/285 12 25

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Sobota 5.12.
Sunpharma-Tesco
Teplická cesta 3,
Poprad

0917 194 759

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Poruchové služby

Elektrina
0800 123 332
0850 123 333

Plyn
0850 111 727

Voda
052 7729 548

Verejné osvetlenie
052 7897 651
formulár

REGIÓN VYSOKÉ TATRY

webygroup

Deutch version
English version
Poľská verzia
Russkij jazyk

49285208

28.11.2015
Úvodná stránka