Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu

Tlačové správy - archív

Aktuality

Pošlite list s Dávidom HuszomVytlačiť
 

Mesto Poprad pripravilo ako súčasť programu Dní Dávida Husza aj jedinečnú možnosť poslať list alebo pohľadnicu s príležitostnou pečiatkou Dávida Husza. Tá bude verejnosti k dispozícii v sobotu 23.11.2013 od 15:00 do 19:00 v priestoroch Domu kultúry, kde bude kvôli tomu zriadená príležitostná poštová priehradka. V nej bude k dispozícii aj limitovaný počet pohľadníc vydaných pri tejto príležitosti. Práve v Dome kultúry sa v tento deň o 17:00 začne aj kombinovaný program venovaný 200.výročiu narodenia Dávida Husza, ktorý pripravilo mesto Poprad. Vstup na toto podujatie je bezplatný, vzhľadom na limitovaný počet miest boli pripravené miestenky, ktoré je potrebné čo najskôr si vyzdvihnúť v Mestskom informačnom centre.


 
 

Predstavenie Dávid Husz v obrazochVytlačiť
 

Predstavenie DÁVID HUSZ pri príležitosti 200.výročia jeho narodenia pripravilo oddelenie kultúry MsÚ v Poprade. V réžii Rudolfa Kubusa sa v hlavných úlohách predstavili herci Spišského divadla Antónia Olšavská, Matej Erby a Jozef Novysedlák, sprievodné slovo patrilo Tatiane Huszárovej,  vystúpilo aj Tanečné štúdio SUPER Jozefa Solusa a Detský folklórny súbor Venček.


 
 

Vojenský stan už slúži bezdomovcomVytlačiť
 

V areáli Zariadenia sociálnych služieb pre občanov bez prístrešia na Levočskej ulici v Poprade opäť stojí vojenský stan. Sociálny odbor popradskej radnice tak už v predstihu reaguje na očakávaný pokles teplôt a s tým spojené problémy pre ľudí bez prístrešia. „Vojenský stan slúži ako forma nízkoprahového bývania a je určený bezdomovcom, ktorí nie sú ochotní rešpektovať prevádzkový poriadok vedľa stojacej nocľahárne. V stane sú lôžka, deky, drevo, klienti majú k dispozícii základné potraviny v podobe polievok a čaju, vďaka zbierke šatstva je pripravené aj obnosené zimné šatstvo,“ uviedla Petra Závacká z MsÚ v Poprade. Počas uplynulej zimy pomohol stan prežiť 33 klientom z ulice. Strechu nad hlavou im ponúkal rekordne dlho od 17. 10. 2012 do 17. 05. 2013, teda dlhých 7 mesiacov. Počas tohto obdobia sociálni pracovníci neustálou terénnou prácou pomáhali aj ľuďom žijúcim mimo zariadenie. Kapacita budovy nocľahárne nie je k dnešnému dňu naplnená – je v nej 32 klientov. V prípade záujmu hlavne o prenocovanie má však samospráva k dispozícii ďalšie kapacity a je pripravená poskytnúť tieto služby aj ďalším klientom bez domova, s ktorými v teréne pracuje. Aj v tomto roku sa sa obraciame na občanov s prosbou o pomoc vo forme teplého oblečenia, obuvi, ponožiek, ktoré môžu priniesť nepretržite počas celého dňa do zariadenia.
Vojenský stan ako formu nízkoprahového bývania zriadilo mesto po prvýkrát v zime v roku 2006.


 
 

Hokejisti postavia v Poprade nový športový komplex Vytlačiť
 

Odchovanci popradského hokeja Ľuboš Bartečko a Radoslav Suchý už budúci rok v Poprade sprístupnia nový športovo-oddychový areál s detským centrom. Aj vďaka ústretovosti samosprávy by prvých návštevníkov mal privítať už v druhej polovici roku 2014.
Nový multifunkčný komplex bude tvoriť hokejová hala, športoviská pre rôzne športy, fitness centrum, detské centrum, priestory na regeneráciu, ubytovanie, kaviareň a reštaurácia. Zámerom je vytvoriť veľkorysý priestor s plochou viac ako 21 tisíc metrov štvorcových nielen pre široké športové vyžitie, ale aj udržanie výkonnosti a kondície i s možnosťami na trávenie voľného času pre širokú verejnosť. Centrum plánujú hokejisti otvoriť v druhej polovici roku 2014, pričom prvé výkopové práce by mali stihnúť už v novembri.
Za nápadom postaviť Poprad a Tatry na nohy a urobiť maximum pre popularizáciu športu v časoch, ktorým vládnu televízory a počítače, stoja úspešní hokejoví reprezentanti Ľuboš Bartečko a Radoslav Suchý.  Zamerať sa chcú na všetky vekové kategórie, najmenších nevynímajúc. Cieľom je ponúknuť im lepšie podmienky na aktívny pohyb, kvalitný oddych a množstvo zábavy na bezpečných a kvalitných športových plochách pod jednou strechou.
„Mal som to šťastie, že som vyrastal v generácii, ktorá žila športom. Bol by som veľmi rád, keby sa tieto časy vrátili a ľudia opäť začali žiť aktívnejšie. Každý, kto k športu vedie aj deti, určite ocení možnosť vybrať si vhodné miesto na dokonalé vyžitie a zábavu. Teším sa, že sa to už čoskoro stane realitou,“ povedal majster sveta Ľuboš Bartečko.
„Vnímam jediný rozdiel medzi našimi a zahraničnými športovcami a tým je dostupnosť ihrísk. Bez nich budeme bohužiaľ na zástupy úspešných reprezentantov onedlho už len spomínať. Verím, že aj prostredníctvom tohto projektu sa nám podarí pod Tatrami vychovať novú generáciu nielen hokejových nadšencov,“ zdôraznil popradský matador Radoslav Suchý.
Centrum s názvom ACTIVE ZONE sa bude nachádzať v blízkosti popradského sídliska Juh III, neďaleko cyklistického chodníka, spájajúceho Poprad so Svitom. Lokalita je teda veľmi zaujímavá aj pre rodiny s deťmi.  Projekt známych športovcov víta aj popradská samospráva.
„Samospráva tento projekt víta, pretože ide o investíciu ktorá dá ľuďom ďalšiu možnosť športového vyžitia v našom meste. Mesto vyšlo hokejistom v ústrety už pri zmene územného plánu. Keďže sme v balíku miest, do ktorých má prísť milión eur na výstavbu menšieho zimného štadióna od štátu, ďalší náš ústretový krok bude v tom, že nebudeme stavať náš štadión vedľa tohto komplexu, pretože naša pôvodne plánovaná lokalita je odtiaľ vzdialená zhruba kilometer. Pokiaľ tie prostriedky prídu na mestský účet, tak by sme urobili mobilnú ľadovú plochu niekde inde – napríklad vo Veľkej alebo v Matejovciach, “ uviedol primátor Poprad Anton Danko. Samospráva je zároveň pripravená podporiť tréningové moduly talentovaných hokejistov zo sociálne slabších rodín v plánovanom komplexe.


 
 

Memorandum ako šanca pre firmy i študentovVytlačiť
 

Primátor Popradu Anton Danko podpísal Memorandum o spolupráci medzi mestom Poprad, Ekonomickou fakultou Univerzity Mateja Bela(EF UMB) v Banskej Bystrici a Taliansko- slovenskou obchodnou komorou. Zámerom je spoločná snaha partnerov o udržateľný rozvoj podnikateľského prostredia a uplatnenia absolventov vysokých škôl v meste Poprad v kontexte demografického vývoja a zamestnanosti.
„Podpis memoranda je logickým vyústením našich doterajších krokov. Vytvorili sme podmienky pre zriadenie detašovaného pracoviska UMB, ktoré každoročne vzdeláva 600 študentov, postavili sme priemyselný park, ktorý dáva v súčasnosti prácu viac ako 500 ľuďom. Podpis memoranda je tak dobrou správou pre Poprad, pre študentov i spolupracujúce firmy. Keďže v celom regióne i v samotnom meste Poprad sú talianski podnikatelia a ich firmy veľmi početne zastúpené, naše dobré vzťahy s nimi i s Taliansko-slovenskou obchodnou komorou sa podpisom memoranda ešte zintenzívnia,“ uviedol Anton Danko.
„Robíme všetky preto, aby v našom meste vznikali aj vývojové a výskumné centrá s pridanou hodnotou. Som rád, že práve v našom meste sa podarilo prepojiť jestvujúce spoločnosti s vysokými školami, aby tu vznikli pracovné možnosti pre vysokoškolákov, z čoho budú mať úžitok študenti i samotné firmy. Dnes prístupovú listinu podpísali prvé dve spoločnosti – Pasell Slovakia, s.r.o. a Immergas Europe s.r.o., záujem však prejavujú aj ďalšie spoločnosti, napríklad Whirlpool,“doplnil prvý viceprimátor Popradu Adrián Kromka.
„Chcem poďakovať mestu za citlivý prístup, ktorým pomáha vytvárať podmienky pre podnikanie. V momente, keď má každý redukované rozpočty (podniky, školy, firmy), je tento spoločný projekt veľkolepým príkladom toho, ako vieme vytvoriť hodnotu, keď si podelíme veľké skúsenosti,“ uviedol Leonardo Perla, viceprezident Taliansko-slovenskej obchodnej komory a zároveň viceprezident spoločnosti Immergas Europe s.r.o..
„Univerzita Mateja Bela pôsobí v Poprade už viac ako 20 rokov. Za toto obdobie sme sa pokúšali o spoluprácu s rôznymi podnikmi. Ale ten tlak z našej strany nebol vždy úspešný. Mňa veľmi teší, že v tomto prípade spoločnosti, ktoré potrebujú riešiť svoje strategické alebo operatívne problémy, sa obrátili na nás a boli iniciátormi tejto spolupráce. Unikátnym v podmienkach Slovenska je v tomto prípade prepojenie podpory samosprávy, univerzity a podnikov,“ vyjadril sa Ján Závadský, riaditeľ Inštitútu manažérskych systémov v Poprade, bývalého detašovaného pracoviska Ekonomickej fakulty UMB v banskej Bystrici .
„Keď univerzita, mesto a firmy idú spolu, je to príležitosť pre všetkých spoločne rásť,“ uzavrel Salvatore Amitrano zo spoločnosti Pasell.
Konkrétnym výsledkom podpisu memoranda bude zriadenie univerzitného inkubátora, ktorý bude svoju činnosť vykonávať v sídle Inštitút manažérskych systémov EF UMB v Poprade. Požiadavky a potreby firiem budú študenti riešiť formou bakalárskych, inžinierskych alebo dizertačných prác, na inovačnom rozvoji organizácií sa budú môcť podieľať aj formou stáží alebo pracovno-právnych vzťahov. Taliansko-slovenská obchodná komora a organizácie pristupujúce k memorandu poskytnú podnety na riešenie z oblasti ekonomiky a manažmentu podniku a umožnia riešiť vybrané zadania v podmienkach ich organizácií.


 
 
Položky 156-160 z 720

CityMonitor

Nájdete nás aj na

Twitter instagram
Slovensko chce zriadiť logistickú základňu pre potreby NATO v Poprade. Súhlasíte s takouto formou podpory aliancie?
 
 
2462

 
 
 
3686

 
 
 
48

 

Darujte im nový domov

Mobilné ľadové plochy

Na námestí:
pondelok - piatok od 15:00 - 19:00 hod
sobota od 10:00 - 20:00 hod
nedeľa od 10:00 - 18:00 hod
počas prázdnin od 10:00 do 20:00 hod
(vstup na ľadovú plochu je povolený deťom do výšky 140 cm)

Pri Aréne:
každý deň od 10:00 -20:00 hod.

Ľadová plocha pri Aréne bude každý týždeň od utorka do piatku do 11:30 pre verejnosť uzatvorená. V tomto čase je vyhradená pre materské školy.

Dnes má službu:

Včela - oproti nemocnici
Tatranské nám. 1

052/772 36 67

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

ďalšie dni

Sobota 20.12.
Včela - oproti nemocnici
Tatranské nám. 1

052/772 36 67

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Nedeľa 21.12. - 23.12.
Limba - Západ
Podtatranská 5,
Poprad

052/772 26 57

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Streda 24.12.
Adus - Poliklinika Adus, pri železničnej stanici
Mnoheľova 2,
Poprad

052/428 31 34

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Štvrtok 25.12.
Styrax - Juh 3 (pri Slovanete)
Ul. L. Svobodu 3782,
Poprad

052/773 22 78

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Piatok 26.12.
Altea - Námestie sv.Egídia - pri ul.J.Curie
Nám. sv. Egídia 25,
Poprad

052/772 42 22

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Sobota 27.12.
Adus - Poliklinika Adus, pri železničnej stanici
Mnoheľova 2,
Poprad

052/428 31 34

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Poruchové služby

Elektrina
0800 123 332
0850 123 333

Plyn
0850 111 727

Voda
052 7729 548

Verejné osvetlenie
052 7897 651
formulár

REGIÓN VYSOKÉ TATRY

webygroup

Deutch version
English version
Poľská verzia
Russkij jazyk

32293830

20.12.2014
Úvodná stránka