Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu

Tlačové správy - archív

Aktuality

Korčuľujeme!Vytlačiť
 

Mesto Poprad pripravilo pre verejnosť aj v tomto roku dve umelé ľadové plochy. Tie sú od dnešného dňa (6.12.2013) k dispozícii denne podľa stanoveného harmonogramu. Malá ľadová plocha, ktorá je na Námestí sv. Egídia, je určená deťom do výšky 140 cm. Táto plocha bude v prevádzke takto:
pondelok - piatok od 15:00 - 19:00 hod
sobota od 10:00 - 20:00 hod
nedeľa od 10:00 - 18:00 hod
počas prázdnin od 10:00 do 20:00 hod.
Veľká umelá ľadová plocha pri Aréne Poprad bude v prevádzke denne v čase od 10:00 do 20:00 hod. Ľadová plocha pri Aréne však bude každý utorok, štvrtok a piatok do 11:30 pre verejnosť uzatvorená. V tomto čase na nej prebiehať výuka korčuľovania detí z materských škôl. Vstup na obe ľadové plochy je pre verejnosť zadarmo. Po skúsenostiach z uplynulých rokov, kedy klziská využili denne stovky domácich i návštevníkov Popradu, sa dá očakávať rovnaký záujem aj počas tejto zimy. Starostlivosť o verejné klziská zabezpečuje technický personál Arény Poprad.
Mesto Poprad zabezpečuje prevádzku bezplatných klzísk pre verejnosť ako súčasť krokov vedúcich k podpore možností športového vyžitia v  meste.


 
 

Kontrolný deň odhalil nedostatky pri rekonštrukcii štadióna vo Veľkej Vytlačiť
 

 Kontrolný deň po 1.etape rekonštrukcie na futbalovom štadióne vo Veľkej odhalil nedostatky pri spôsobe realizácie prvkov na tribúne a v interiéri. Samospráva bude od dodávateľa požadovať ich odstránenie. „Tribúna je zrealizovaná v rozpore s projektovou dokumentáciou. Tribúna bola v projektovej dokumentácii navrhnutá iná, dodávateľ si zvolil iné riešenie. My sme ho spochybnili a požiadali sme technické detaily nového riešenia, či je zrovnateľné svojimi parametrami s pôvodným návrhom v technickej dokumentácii. Nikto nám nič nedodal,“ uviedol projektant Branislav Ivan.  „Boli dodržané všetky postupnosti, ktoré mali byť. Tribúnu sme dali spraviť subdodávateľským firmám, sme dali spraviť ponuky a tú, ktorá bola výhodná, sme predložili projektantovi na posúdenie. V stavebnom denníku do dnešného dňa nebol zápis, že tento systém nevyhovuje. Myslím, že sme dodržali všetko v súlade s projektovou dokumentáciou,“ argumentoval riaditeľ dodávateľa Jaroslav Stoják. Samospráva zvolala na budúci týždeň rokovanie všetkých zainteresovaných strán s cieľom nájsť riešenie. „Stavba nebude prevzatá až do momentu, kým nedostatky nebudú odstránené,“ uviedol komunikačný manažér popradskej radnice Marián Galajda.
Rekonštrukciu zrealizoval víťaz verejného obstarávania - prešovská firma PKB invest, s. r. o., pričom prestavba stála spolu 616 100 eur, vrátane DPH. V rámci prestavby futbalového štadióna prešiel komplexnou prestavbou hlavný objekt futbalového štadióna. V priestoroch dvojpodlažného objektu bolo vybudované plne funkčné zázemie pre futbalistov. Na prízemí sú pripravené dve šatne so samostatným sociálnym zariadením, šatne rozhodcov a trénerov, miestnosť lekára, miestnosť delegáta, kancelária vedenia klubu,  sociálne zariadenia pre personál a verejnosť, kotolňa, sušiareň s práčovňou, dielňa, skladové a technologické priestory. Štyri nové šatne vznikli na poschodí, kde nechýbajú ani sociálne zariadenia, miestnosti trénerov a klubová miestnosť so samostatným sociálnym zariadením. Inštalovaná bola nová technológia kotolne, kompletná  vzduchotechnika, vykurovanie, meranie a regulácia, rozvody vody, kanalizácie a elektrickej energie. Obnovou prešla tiež tribúna, ktorá má kapacitu 417 osôb.
V budúcom roku plánuje samospráva pokračovať v druhej etape rekonštrukcie štadióna, v rámci ktorej bude vybudované umelé tréningové ihrisko, osvetlenie, oplotenie a nová časomiera, vstup a pokladňa.


 
 

Dávid Husz sa vrátil do Popradu - na autobuse MHDVytlačiť
 

Pri príležitosti 200.výročia narodenia Dávida Husza pripravilo mesto Poprad viacero aktivít, ktorých cieľom je pripomenúť túto významnú historickú osobnosť čo najväčšiemu počtu Popradčanov. Jednou z nich je DÁVID HUSZ v mestskej hromadnej doprave. Kým cestujúca verejnosť môže v 4 autobusoch MHD vybavených TV obrazovkami SEEANDGO sledovať v pravidelných intervaloch dvojminútovú prezentáciu o živote a diele Dávida Husza a vďaka WIFI zapájať sa do súťaže o Dávidovi Huszovi, verejnosť v okolí autobusu bude mať na očiach veľký portrét tejto historickej osobnosti mesta Poprad, ktorým je olepená zadná časť autobusu. „K 200.výročiu narodenia Dávida Husza sme sa postavili veľmi zodpovedne. Pripravili sme niekoľko aktivít tak, aby sme jeho osobnosť pripomenuli čo najväčšiemu počtu obyvateľov nášho mesta a verím, že tento cieľ sa nám podarí naplniť. Aj vďaka autobusom,“ uviedol primátor Popradu Anton Danko.
Okrem Dávida Husza môžu Popradčania na autobusoch nájsť aj ďalšie významné historické osobnosti mesta - zakladateľa nemocnice v Spišskej Sobote Augustína Szásza, zakladateľa dielne v Matejovciach(predchodcu Tatramatu) Karola Augusta Scholtza a zakladateľa Tatranského múzea vo Veľkej Aurela Viliama Scherfela. V príprave sú ďalšie dve osobnosti. Videoprezentáciu Dávida Husza v autobusoch po čase vystrieda pripravovaná prezentácia ďalších historických osobností mesta Poprad. Poďakovanie za odbornú pomoc pri príprave tohto projektu patrí Zuzane Kollárovej zo Štátneho archívu Levoča -pobočka Poprad, Podtatranskému múzeu v Poprade a tiež riaditeľovi Štátnej vedeckej knižnice v Košiciach Jánovi Gašparovi.K úspešnej realizácii pomohla aj korektná spolupráca s SAD Poprad a Televíziou SEE&GO.
Dni Dávida Husza, ktoré pripravila popradská samospráva, začali už v sobotu 23.11.2013 kombinovaným divadelným programom  Dávid Husz. V Dome kultúry mohli navyše návštevníci využiť príležitostnú poštovú priehradku a poslať dobové pohľadnice s príležitostnou pečiatkou Dávida Husza, v nedeľu bola Dávidovi Huszovi odhalená pamätná tabuľa v Evanjelickom kostole na Námestí sv.Egídia. 
Okrem historických osobností dostali 4 autobusy zn.MAN aj bočný olep, ktorý prezentuje webovú stránku mesta Poprad, ktorá bola na súťaži ZlatýErb.sk vyhodnotená ako jedna z najlepších na Slovensku.


 
 

Samospráva zabezpečila dotlač knihy POPRAD MÁM RÁD Vytlačiť
 

V lete roku 2013 vydala Spojená škola v Poprade nádhernú knihu o meste s názvom „Poprad mám rád“ . Túto knihu vytvoril autorský kolektív 9 pedagógov spolu s viac ako 120 deťmi zo Základnej umeleckej školy pri Spojenej škole na Letnej ulici v Poprade. Gestorkou obsahovej stránky knihy bola Mgr. Alena Váradyová, grafickú úpravu zabezpečila Svetlana Justiniánová, vychádzkové trasy spracovali Mgr. Janka Majerčáková, Mgr. Michal Fric, PaedDr. Mariana Sabaková, Mgr. Kamila Repperová, Mgr. Jana Kalixová, Mgr. Ľubica Ftoreková a Števo Šanta. Kniha je akýmsi sprievodcom po všetkých popradských mestských častiach, je bohato ilustrovaná  a okrem zaujímavých faktov je doplnená aj o detské kresby a rôzne interaktívne úlohy. Z 1500 detských výtvarných prác autori vybrali približne 500, ktoré sa objavili aj v knihe. Čitateľ v  nej nájde šesť vychádzkových trás do všetkých mestských častí Popradu. Vďaka nim sa veľkí i  malí čitatelia dozvedia o známych i menej známych miestach a zaujímavých udalostiach, ktoré sú s nimi spojené. „Táto kniha je úžasnou ukážkou kreativity popradských pedagógov i našich detí. Našim zámerom pomôcť tomuto peknému dielku nájsť cestu do čo najväčšieho počtu detských rúk. História nášho mesta je naozaj bohatá a budeme radi, ak si k nej aj vďaka tejto knihe nájde cestu čo najviac detí i ich rodičov,“ uviedol prvý viceprimátor Popradu Adrián Kromka. Dotlač knihy v počte 800 kusov zafinancovala popradská samospráva. Dielko bude distribuované tak, aby v každej základnej škole v zriaďovateľskej pôsobnosti popradskej samosprávy mali pedagógovia k dispozícii knihy pre jednu celú triedu. „Pochopil som, aké podstatné je opatrovať svoje korene. Vieš, ak sa nebudeme starať o korene, nemáme šancu rásť“, píše havran Ignác, originálny sprievodca knihou „Poprad mám rád“. Dotlač knihy „Poprad mám rád“ je súčasťou aktivít zorganizovaných mestom Poprad pri príležitosti 200.výročia narodenia Dávida Husza, jednej z najvýznamnejších osobností popradskej histórie. Dni Dávida Husza, ktorých súčasťou bola aj dotlač  knihy „Poprad mám rád“, pokračujú ďalej súťažou DÁVID HUSZ ZNÁMY/NEZNÁMY na webe www.poprad.sk a  vyvrcholia vo štvrtok reprízou kombinovaného divadelného programu DÁVID HUSZ v Dome kultúry, odhalením pamätnej tabule Dávidovi Huszovi pred Podtatranským múzeom a výstavou v jeho priestoroch.   


 
 

Mikuláša privítalo v Poprade plné námestieVytlačiť
 

Príchod Mikuláša na popradské Námestie sv. Egídia sledovali tisícky návštevníkov. V programe, ktorého hlavnou hviezdou bol už tradične MIKULÁŠ, vystúpili aj PETER CMORÍK a známe rozprávkové postavičky - PAT A MAT, VČIELKA MAJA S VILKOM, ŠMOLKOVIA a DEDUŠKO VEČERNÍČEK. MIKULÁŠ spoločne s deťmi rozsvietil vianočný stromček a celú vianočnú výzdobu mesta. Po pyromuzikálnom ohňostroji sa rozprávkové postavičky vybrali medzi deti, ktorým rozdali mikulášske prekvapenia. Prechádzku po rozsvietenom námestí rodičom s deťmi spestrila možnosť fotografovania v rozprávkových ateliéroich. Celý program bol v réžii oddelenia kultúry MsÚ v Poprade. 

foto. Richard Gerenyi


 
 
Položky 196-200 z 772

CityMonitor

Nájdete nás aj na

Twitter instagram

Darujte im nový domov

Dnes má službu:

Sunpharma-Tesco
Teplická cesta 3,
Poprad

0917 194 759

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

ďalšie dni

Utorok 21.4.
Sunpharma-Tesco
Teplická cesta 3,
Poprad

0917 194 759

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Streda 22.4.
Adus - Poliklinika Adus, pri železničnej stanici
Mnoheľova 2,
Poprad

052/428 31 34

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Štvrtok 23.4.
Zlatý had - Juh 3 (Slnečnica)
Novomeského 3918/19,
Poprad

052/773 10 26

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Piatok 24.4.
Avena - pri hoteli Tatra
Karpatská 3273/11,
Poprad

052/788 17 52

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Sobota 25.4.
Adus - Poliklinika Adus, pri železničnej stanici
Mnoheľova 2,
Poprad

052/428 31 34

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Nedeľa 26.4.
Aduscentrum - Námestie sv.Egídia medzi ul.1.mája a J.Curie
Nám. sv. Egídia 49,
Poprad

052/772 28 74

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Pondelok 27.4.
Styrax - Juh 3 (pri Slovanete)
Ul. L. Svobodu 3782,
Poprad

052/773 22 78

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Utorok 28.4.
Styrax - Juh 3 (pri Slovanete)
Ul. L. Svobodu 3782,
Poprad

052/773 22 78

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Poruchové služby

Elektrina
0800 123 332
0850 123 333

Plyn
0850 111 727

Voda
052 7729 548

Verejné osvetlenie
052 7897 651
formulár

REGIÓN VYSOKÉ TATRY

webygroup

Deutch version
English version
Poľská verzia
Russkij jazyk

38717871

21.4.2015
Úvodná stránka