Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu

Tlačové správy - archív

Aktuality

Príležitosť pre nezateplené bytovkyVytlačiť
 

Mesto Poprad upozorňuje obyvateľov  bytových domov na zaujímavú možnosť financovania
zatepľovania bytoviek.  Štátny fond rozvoja bývania (ŠFRB) začal 3.6.2013 prijímať žiadosti o úver z prostriedkov Európskej únie určený na zatepľovanie existujúcich budov v mestských oblastiach (projekt JESSICA - Joint European Support for Sustainable Investment in City Areas). O úver sú oprávnení žiadať  vlastníci bytov a nebytových priestorov v zastúpení správcom a spoločenstvá vlastníkov bytov a nebytových priestorov v mestských oblastiach na území všetkých samosprávnych krajov. Na tento účel bude ŠFRB v roku 2013 poskytovať úvery s úrokom 0%, s lehotou splatnosti 15 rokov, a to vo výške 80% z obstarávacej ceny oprávnených nákladov. „Je to opäť veľmi dobrá šanca pre všetkých , ktorí nestihli svoje bytovky zatepliť a majú záujem  znížiť náklady na vykurovanie,“ dopĺňa Kristína Horáková z odboru výstavby MsÚ v Poprade. Všetky dôležité informácie ako aj tlačivá nájdete na stránke www.sfrb.sk .

zdroj: ŠFRB


 
 

Mestský web absolvoval redizajnVytlačiť
 


Webová stránka popradskej samosprávy má nový dizajn. Okrem grafických úprav sa zmenila aj architektúra web stránky, pribudli aj nové obsahové zložky. „Našim zámerom bolo dosiahnuť modernejší vzhľad, sprehľadniť obsah mestského webu a samozrejme doplniť ho o ďalšie zaujímavé a dôležité veci pre obyvateľov mesta i jeho návštevníkov,“ vysvetľuje primátor Popradu Anton Danko.
Najpodstatnejšia zmena z pohľadu používateľov je v prehľadnejšom a intuitívnejšom členení obsahu webu. "Štyri subportály SAMOSPRÁVA, ŽIVOT V MESTE, VOĽNÝ ČAS a O MESTE vždy prítomné v hornej časti webu ponúkajú lepšiu orientáciu v jednotlivých kapitolách a témach. Novým spôsobom je riešená aj centrálna časť webu, ktorá patrí karuselu s veľkými fotkami a najaktuálnejšími informáciami. Kultúrno - spoločenské a športové podujatia sústreďuje kalendár podujatí v ľavom stĺpci. Pri kliknutí na konkrétny dátum vyrolujú vždy všetky v tento deň aktuálne akcie, ktoré môžu Popradčania navštíviť," vysvetľuje komunikačný manžér mesta Marián Galajda. Z noviniek, ktoré sa v testovacej prevádzke objavili už aj na starej webovej stránke môžeme spomenúť odkaz na konto popradskej samosprávy na sieti Twitter s aktuálnymi správami a tiež fotogalériu z mestského psieho útulku, ktorá predstavuje opustených psíkov čakajúcich na adopciu.  Redizajn čaká postupne aj EN, DE, RU a PL verziu mestského webu. Radnicu stáli tieto úpravy 990 eur.
      V týchto dňoch pripravuje samospráva spustenie mobilnej verzie mestského webu, ktorá v optimalizovanej verzii prinesie prehľadnú orientáciu v tom najdôležitejšom, čo webové sídlo mesta prináša.  Okrem webovej stránky mesta sa na postupnú úpravu svojich webových stránok pripravujú TV POPRAD, Noviny POPRAD a Aréna Poprad. Tieto stránky budú nielen funkčne ale aj dizajnovo prepojené s www.poprad.sk .


 
 

Primátorská kvapka krviVytlačiť
 


 
 

MDD potešil tisícky malých i veľkých Vytlačiť
 

Štvordňový program osláv Medzinárodného dňa detí v Poprade navštívilo spolu 5000 divákov. Z hľadiska návštevnosti najúspešnejší program MDD za posledné roky priniesol rodinám s deťmi pestrú skladbu programov. „Hry, súťaže, divadelné predstavenia, tanečné vystúpenia, koncert, dinosauria show, premietanie rozprávok, aktivity so psíkmi, boli to naozaj rušné 4 dni, ktoré potešili malých i veľkých Popradčanov,“ konštatoval prvý viceprimátor Popradu Adrián Kromka. Program MDD pripravilo oddelenie kultúry MsÚ v Poprade v spolupráci s CVČ, popradskými školami, klubmi a modelármi. Fotogalériu z akcie nájdete tu.


 
 

Z dvoch mostov bola vylúčená nákladná dopravaVytlačiť
 

Dva mosty v Poprade – na Francisciho a Alžbetinej ulici - sú pre nákladnú dopravu uzatvorené. Samospráva musela k tomuto avizovanému kroku pristúpiť po tom, čo zistila ich zlý technický stav. „K tomuto opatreniu sme museli pristúpiť po dohode so statikom najmä kvôli bezpečnosti cestnej premávky a chodcov. Ak by sme toto opatrenie nevykonali, hrozilo by ďalšie poškodenie týchto mostov. Uzatvorenie pre nákladnú dopravu by malo znížiť ich zaťaženie a zároveň predĺžiť životnosť,“ vysvetlila Kristína Horáková z odboru výstavby MsÚ   v Poprade. Mesto dalo kvôli uzatvoreniu dvoch mostných objektov vypracovať projekt organizácie dopravy a zabezpečilo zároveň nové dopravné značenie tak, aby prejazd nákladnými autami po týchto mostoch bol vylúčený. „Osadili sme dohromady 33 dopravných značiek, ktoré obmedzujú a presmerúvajú nákladnú dopravu v týchto lokalitách,“ vysvetlil Peter Fabian zo Správy mestských komunikácií v Poprade. V tejto fáze prebieha zisťovanie nevyhnutných nákladov na rekonštrukciu mostných objektov. Na základe zistení a následne  aktuálneho stavu finančných prostriedkov rozhodne samospráva o ďalšom postupe.


 
 
Položky 206-210 z 702

CityMonitor

Nájdete nás aj na

Twitter instagram
Slovensko chce zriadiť logistickú základňu pre potreby NATO v Poprade. Súhlasíte s takouto formou podpory aliancie?
 
 
1709

 
 
 
3411

 
 
 
38

 

Darujte im nový domov

Dnes má službu:

Aduscentrum - Námestie sv.Egídia medzi ul.1.mája a J.Curie
Nám. sv. Egídia 49,
Poprad

052/772 28 74

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

ďalšie dni

Piatok 28.11.
Aduscentrum - Námestie sv.Egídia medzi ul.1.mája a J.Curie
Nám. sv. Egídia 49,
Poprad

052/772 28 74

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Sobota 29.11.
Lekáreň Nemocnica Poprad a.s.
Banícka 803/28,
Poprad

052/712 52 62

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Nedeľa 30.11.
Dr.Max - Námestie sv.Egídia
Námestie svätého Egídia 16/37,
058 01 Poprad

052/285 85 89

Pondelok - Piatok
7:30 - 17:00

Sobota - Nedeľa
zatvorené

Poruchové služby

Elektrina
0800 123 332
0850 123 333

Plyn
0850 111 727

Voda
052 7729 548

Verejné osvetlenie
052 7897 651
formulár

REGIÓN VYSOKÉ TATRY

webygroup

Deutch version
English version
Poľská verzia
Russkij jazyk

31017178

28.11.2014
Úvodná stránka