Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu

Tlačové správy - archív

Aktuality

Na letisko s MHDVytlačiť
 

Na popradské letisko môže verejnosť cestovať od pondelka 27.10.2014 mestskou hromadnou dopravou. Mesto Poprad v spolupráci so SAD Poprad v nadväznosti na zriadenie pravidelnej leteckej linky z Popradu do Londýna pripravilo spoj, ktorý bude premávať vždy v utorok, štvrtok, sobotu a v nedeľu medzi autobusovou stanicou a letiskom. V praxi pôjde o predĺženie spojov č.31 a č.39 na linke č.1. Odchod autobusu z nástupišťa MHD na autobusovej stanici bude vždy o 16:10, v opačnom smere z letiska Poprad -Tatry bude autobus odchádzať o 18:20. „Autobusové spojenie v takejto podobe budeme testovať do konca roka. Následne rozhodneme o ďalšom posilnení alebo iných efektívnych úpravách,“ informoval primátor Popradu Anton Danko. Mesto Poprad začalo krátko po oznámení zriadenia leteckého spojenia Popradu s Londýnom rokovať aj s VÚC o predĺžení niektorých spojov z okolitých miest, ktoré by tak namiesto autobusovej stanice začínali a končili svoju cestu do Popradu práve na letisku. Táto alternatíva dopravy cestujúcej verejnosti z letiska je naďalej v štádiu riešenia.  

 


 
 

Bezdomovcom v Poprade poslúži počas zimy opäť aj vojenský stanVytlačiť
 

Bezdomovci v Poprade budú môcť aj tento rok prežiť nástrahy zimy vo vojenskom stane. Stan sa nachádza v areáli na Levočskej ulici vedľa Zariadenia sociálnych služieb pre občanov bez prístrešia, ktoré ponúka celoročne sociálne služby pre 35 klientov (v prípade potreby s možnosťou vytvorenia ďalších krízových lôžok). Zariadenie poskytne sociálne služby bezdomovcom, ktorí prejavia záujem o tieto služby okamžite, kedykoľvek v nepretržitej prevádzke. Nízkoprahové bývanie v stane ponúka samospráva ľuďom žijúcim "na ulici" ako alternatívu k zariadeniu s celoročným poskytovaním sociálnych služieb s prísnejším prevádzkovým režimom, ktorý je častým dôvodom ich odmietania. "Vojenský stan je k dispozícii po krátkej prestávke, ktorá bola zameraná na hygienickú očistu a revízne kontroly, už od 1. októbra 2014. V týchto dňoch využívajú stan dvaja klienti," informovala Petra Závacká zo sociálneho odboru MsÚ v Poprade. Vojenský stan ako formu nízkoprahového bývania zriadilo mesto po prvýkrát v zime v roku 2006. Okrem bezplatného prenocovania môžu bezdomovci využívať všetky sociálne služby, ktoré poskytuje zariadenie, a to služby strediska osobnej hygieny, služby práčovne, výdajne šatstva, jedného teplého jedla denne – desiatová polievka s chlebom. Klienti majú možnosť tiež využiť sociálne poradenstvo vychádzajúce z konkrétnej sociálnej situácie, intervenciu a pomoc pri uplatňovaní práv a právom chránených záujmov (vybavenie dokladov, pomoc v hmotnej núdzi, umiestnenie v zariadeniach sociálnych služieb, zapojenie sa do aktivačných prác organizovaných mestom a pod.), zúčastňovať sa vzdelávacích aktivít, ako aj voľnočasových aktivít, ktoré sa organizujú priamo v zariadení. Mesto Poprad v zariadení vytvorilo podmienky pre OZ Korene, ktoré zabezpečuje distribúciu časopisov Notabene predajcom, ktorí tak majú možnosť zvýšiť si príjem.

Mesto Poprad prostredníctvom sociálnych pracovníkov počas celého roka priamo v teréne vyhľadáva ľudí, ktorí sú bez strechy nad hlavou a ponúka možnosti využitia širokého spektra sociálnych služieb mesta Poprad. Samospráva však nemá dosah na ľudí, ktorí sa aj napriek tomu slobodne rozhodnú a dobrovoľne uprednostnia "život na ulici".


 
 

Hodnotenie otvorenosti samosprávVytlačiť
 

Transparency International Slovensko po dvoch rokoch opäť hodnotila otvorenosť 100 najväčších samospráv na Slovensku. Poprad skončil napokon na 49.mieste, oproti hodnoteniu spred dvoch rokov si tak samospráva vylepšila pozíciu o 8 miest. Z hodnotených oblastí patril Poprad medzi lídrov v oblasti prístupu k informáciám, nad slovenským priemerom boli hodnotené opatrenia v oblastiach Etika a konflikt záujmov a Rozpočet. Naopak najväčšie rezervy boli v oblastiach Územné plánovanie a stavebný úrad a Dotácie a granty. Na odstránení týchto nedostatkov samospráva  pracuje.Ako prvý prišiel na rad chýbajúci územný plán v elektronickej podobe. V súčasnosti tak súbežne prebieha  verejné obstarávanie softvérového riešenia a konverzie mapových údajov a príprava potrebnej technicko-komunikačnej infraštruktúry.

Najtransparentnejším mestom na Slovensku je Martin, ktorý sa posunul na vrchol rebríčka z druhého miesta z roku 2012. Po výraznejšom zlepšení v rokoch 2010-12 mestá za uplynulé dva roky v transparentnosti v priemere stagnovali. Vyplýva to z hodnotenia sto najväčších slovenských miest Otvorená samospráva 2014 od Transparency International Slovensko. Rebríček hodnotil mestá v 102 indikátoroch, zhruba 60 percent výsledného skóre tvorilo hodnotenie kvality informácií na mestských webových stránkach, ďalšiu štvrtinu bodov mohli samosprávy získať za svoje odpovede na infožiadosti zaslané pod menom Transparency ako aj „obyčajného občana“, a zvyšok za kvalitu tendrov podľa údajov Úradu pre verejné obstarávanie. /zdroj: www.transparency.sk/

Poradie vybraných miest:

1.Martin 72% A-

20.Spišská Nová Ves 56% B-

49.Poprad 47% C

52.Nitra 47% C

57.Prešov 46% C

95.Kežmarok 32% D


 
 

Web mesta Poprad tretí najlepší na SlovenskuVytlačiť
 

Webové sídlo mesta Poprad - www.poprad.sk patrí opäť medzi najlepšie na Slovensku! Dôkazom toho je 3.miesto v súťaži ZlatyErb.sk, ktorú každoročne vyhlasuje spoločne Únia miest Slovenska a Občianske združenie eSlovensko. Podľa tohto hodnotenia má Poprad tretí najlepší mestský web na Slovensku. Vyhlásenie výsledkov súťaže ZlatyErb.sk 2014 sa uskutočnilo 12.11.2014 v Bratislave v rámci medzinárodného kongresu ITAPA 2014. „Mestský web je pre samosprávu základným informačným nástrojom. Toto ocenenie je pre nás potvrdením toho, že aj z pohľadu nezávislých odborníkov ho robíme kvalitne. Je to zároveň záväzok, aby sme v nastúpenom trende zlepšovania webu pokračovali ďalej,“ informoval primátor Popradu Anton Danko. Webové sídlo ako dynamický informačný kanál čakajú aj napriek oceneniu ďalšie zmeny. „Môžeme prezradiť, že už v týchto dňoch máme definované úpravy, ktoré web ešte viac zjednodušia, zefektívnia jeho používanie, priblížia k moderným trendom. Z ďalších dôležitých vecí spojených s webom spomenieme pripravované spustenie elektronického newslettera,“ informoval komunikačný manažér mesta Poprad Marián Galajda. „V uplynulom období sme sa sústredili hlavne na optimalizáciu a dopĺňanie obsahu. Spomeniem napríklad archív materiálov mestského zastupiteľstva alebo archív verejných obchodných súťaží. Pribudla však aj samostatná podstránka Arény Poprad, do rutinnej prevádzky mobilná verzia či automatická synchronizácia vybraných údajov s infopanelom na Alžbetinej ulici. Z plánov do budúcnosti za spomenutie určite stojí pripravovaný mapový portál,“ vysvetlil vedúci oddelenia informatiky MsÚ v Poprade Jaroslav Maitner. Ceny "ZlatyErb.sk" boli udeľované v troch hlavných kategóriách: "Najlepšia stránka obcí", "Najlepšia stránka miest a mestských častí", „Najlepšia stránka VÚC“. Hlavnú cenu v kategórii obce získala stránka obce Ľubica, medzi mestami zvíťazila Bratislava a medzi VÚC Prešovský samosprávny kraj. Hlavným cieľom súťaže ZlatyErb.sk je podpora informatizácie slovenských samospráv a ocenenie výnimočných projektov, podpora a výmena skúseností a ohodnotenie snahy zástupcov samospráv účinne využívať informačno-komunikačné technológie k zvyšovaniu kvality a prístupnosti služieb samosprávnych krajov, miest, mestských častí, obcí a samotnej verejnosti.


 
 

Prvý výjazd cestárov prišiel na KatarínuVytlačiť
 

Správa mestských komunikácií(SMK) v Poprade má za sebou prvé výjazdy spôsobené čerstvo napadaným snehom v aktuálnej zimnej sezóne. Hodinu po polnoci vyrazila do ulíc spolu s prvými snehovými vločkami aj technika, aby začala s čistením ciest a chodníkov v zmysle schváleného operačného plánu. „Ako prvé prišli na rad hlavné cesty a trasy, po ktorých premáva mestská hromadná doprava. Paralelne sme začali s čistením hlavných ťahov chodníkov vedúcich do centra mesta, k nemocnici a ku školám. Následne budeme postupne dočisťovať ďalšie chodníky a komunikácie,“ uviedol na margo prvého výjazdu mechanizmov riaditeľ SMK Peter Fabian. V uliciach Popradu napadalo do rána postupne do 8cm snehu. Od začiatku sneženia vyrazili do ulíc 3 traktory na odhŕňanie snehu z mestských komunikácií a chodníkov, 1 multicar na čistenie chodníkov a 2 nákladné vozidlá na odhŕňanie snehu a posyp mestských komunikácií. Správa mestských komunikácií Poprad sa na zimu pripravila už v dostatočnom časovom predstihu a do skladov naviezla 600 ton kamenného posypového materiálu. Ďalších 250 ton jemnejšieho kamenného posypu a 100 ton soli sa práve dopĺňa. Zásoby posypového materiálu budú aktualizované podľa priebehu zimy operatívne.


 
 
Položky 211-215 z 918

Voľné pracovné miesta

Darujte im nový domov

Dnes má službu:

Zlatý had - Juh 3 (Slnečnica)
Novomeského 3918/19,
Poprad

052/773 10 26

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

ďalšie dni

Štvrtok 11.2.
Zlatý had - Juh 3 (Slnečnica)
Novomeského 3918/19,
Poprad

052/773 10 26

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Piatok 12.2.
Avena - pri hoteli Tatra
Karpatská 3273/11,
Poprad

052/788 17 52

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Sobota 13.2.
Dr. Max - obchodné centrum MAX
Dlhé hony 4587/1,
Poprad

052/478 10 33

Pondelok - Nedeľa
09:00 - 21:00

Nedeľa 14.2.
Lekáreň CORRIB
Levočská 26A,
058 01 Poprad

0948 217 858

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Pondelok 15.2. - 16.2.
Limba - Západ
Podtatranská 5,
Poprad

052/772 26 57

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Utorok 16.2.
Limba - Západ
Podtatranská 5,
Poprad

052/772 26 57

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Streda 17.2.
Sunpharma - Juh, Kaufland
Moyzesova ul. 3,
Poprad

0905 821 914

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Štvrtok 18.2.
Lekáreň na autobusovej stanici
Wolkerova 466,
058 01 Poprad

052/482 2360

Pondelok - Piatok
7:30 - 16:00Poruchové služby

Elektrina
0800 123 332
0850 123 333

Plyn
0850 111 727

Voda
052 7729 548

Verejné osvetlenie
052 7897 651
formulár

Mobilné ľadové plochy

Prevádzkový čas ľadovej plochy na Námestí sv. Egídia a pri Aréne Poprad:

Na námestí od 24.12.2015:
pondelok - piatok od 15:00 - 19:00 hod
sobota od 10:00 - 19:00 hod
nedeľa od 10:00 - 19:00 hod
počas prázdnin od 10:00 do 19:00 hod
(vstup na ľadovú plochu je povolený deťom do výšky 140 cm)

Pri Aréne od 12.12.2015:
každý deň od 10:00 -20:00 hod.
Ľadová plocha pri Aréne bude každý týždeň od utorka do štvrtku do 11:30 pre verejnosť uzatvorená. V tomto čase je vyhradená pre materské školy.

REGIÓN VYSOKÉ TATRY

webygroup

Deutch version
English version
Poľská verzia
Russkij jazyk
Úvodná stránka