Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu

Tlačové správy - archív

Aktuality

Popradskí škôlkari dostali ľadové vysvedčenieVytlačiť
 

Kurz výučby korčuľovania detí z materských škôl, ktorý pripravila popradská samospráva, má prvých absolventov. Spolu 57 detí z materskej školy na Podtatranskej ulici si po absolvovaní12 vyučovacej hodiny na popradskom zimnom štadióne prevzalo „ľadové vysvedčenie“ z rúk Mrázika. „Ľadové vysvedčenie je za výkony, ktoré tu deti predviedli – korčuľovanie vpred, korčuľovanie vzad, zastavovanie, zmeny smeru, slalom a podobne,“ uviedol Jozef Pavlík z MsÚ v Poprade. „Zo začiatku to bolo veľmi ťažké, pretože pre mnoho detí to boli prvé kroky na ľade a deti padali ako zhnité hrušky zo stromu. Od každej hodiny sa ale zlepšovali a naozaj väčšine z nich išlo dnes to korčuľovanie perfektne. Sme veľmi šťastní, pretože zámer naučiť ich korčuľovať sa podaril,“doplnila zástupkyňa MŠ Podtatranská Oľga Korbová. „Prvýkrát, keď prišli na ľad, to bolo strašné, museli sme ich nosiť ako špalíky,“ usmial sa pri spomienke na prvý tréning skúsený tréner Jozef Ivan z hokejového klubu. „Museli sme im ukazovať, aby nechodili ako tulene, aby zohýnali kolienka. To boli tie základy, ktoré museli zvládnuť. Teraz, po 10-12 tréningu korčuľujú už na svoj vek veľmi dobre. Sme veľmi spokojní, že urobili takýto pokrok. Boli disciplinovaní, to je základ. Veľká vďaka patrí aj pani učiteľkám a spolupracovníkom za to, že to takto zvládli,“ pochválil tréner celé zázemie projektu. „Je to po prvýkrát v histórii, čo mesto Poprad spustilo projekt výcviku korčuľovania detí z materských škôl v takomto veľkom rozsahu. Materská škola na Podtatranskej ulici bola prvá, ktorá sa zapojila a hneď s najväčším počtom – 57 detí. Hneď po tejto škôlke bude v tréningoch na zimnom štadióne pokračovať Materská škola na Dostojevského ulici. Tréningy prebiehajú aj pri Aréne Poprad, kde sa učia korčuľovať deti z ďalších materských škôl mesta Poprad,“ doplnil Jozef Pavlík. „Je to super pre deti. Majú aspoň do budúcnosti nejaký základ. Chodíme korčuľovať aj do mesta na klzisko, takže chytilo ju to za srdce,“ povedal sledujúc korčuliarske pokroky dcéry Matúš Dunaj. „Bolo by len dobré, keby mesto pokračovalo v týchto aktivitách. Tie deti, to vidieť od začiatku, sa zlepšujú každým korčuľovaním a baví ich to“, doplnil ďalší rodič Martin Franko. „Našim zámerom bolo dať deťom priestor pre športové aktivity a využiť tak kvalitné podmienky, ktoré v Poprade na takúto výučbu máme. Sme radi, že projekt sa ujal a malým Popradčanom pomôžeme s prvými krokmi na ľade,“ uviedol na začiatku projektu popradský primátor Anton Danko. Mesto Poprad ponúklo tento projekt všetkým MŠ v meste. Výučbu v trvaní 8 -12 hodín zabezpečujú skúsení tréneri z hokejového klubu. V tomto roku využilo ponuku 196 detí, už teraz je záujem o kurz korčuľovania aj v budúcom roku. Všetky finančné náklady týchto kurzov znáša popradská samospráva a pre deti je tak výuka korčuľovania zadarmo.

reportáž v TV POPRAD:  http://www.youtube.com/watch?v=8ZbZ7ZxqFIU

 

 

 

 

 

foto: Noviny Poprad

 

 

 


 
 

V septembri by malo do škôl nastúpiť 524 prvákovVytlačiť
 

V 9 základných školách v zriaďovateľskej pôsobnosti Mesta Poprad sa uskutočnil zápis detí do 1. ročníka pre školský rok 2014/15.

Prehľad o zápise do 1. roč. v základných školách v zriaďovateľskej pôsobnosti Mesta Poprad


Školský rok                                      2014/15                       2013/14          Rozdiel oproti min.šk.r.
Počet zapísaných detí                      526                                474                               + 52
Odklad                                                  51                                   43                               +   8
Nástup po odklade                            49                                   37                               + 12
Predpokladaný nástup do 1.r.       524                                 468                               + 56

Odchod z 9. ročníka                                                                449                                -  51

„V školskom roku 2013/14 ukončí 9. ročník 449 žiakov a  v školskom roku 2014/15 nastúpi 524 žiakov, čo je nárast žiakov o 75 žiakov. Po prvýkrát po dlhom niekoľkoročnom období teda príde do škôl viac detí, ako z nich odíde, pretože za posledné školské roky sme zaznamenávali opačný trend, kedy počty nastupujúcich žiakov (1.r.) boli menšie ako počty tých, ktorí zo základných škôl odchádzali (9.r.),“ uviedla PaedDr. Edita Pilárová, vedúca OŠMaŠ MsÚ v Poprade.
V školskom roku 2013/2014 študovalo na základných školách v zriaďovateľskej pôsobnosti popradskej samosprávy 4360 žiakov.


 
 

Poprad spúšťa aplikáciu City MonitorVytlačiť
 

Nefunkčná pouličná lampa? Poškodený chodník? Divoká skládka? Nahláste samospráve problémy či poruchy, ktoré Vás trápia! Popradská samospráva ponúka Popradčanom novú atraktívnu možnosť hlásenia porúch v meste jednoducho, rýchlo a spolu s lokalizačnou a fotografickou dokumentáciou priamo z mobilného telefónu. „Popradčanom ponúkame možnosť efektívne, rýchlo a pohodlne informovať samosprávu o veciach, ktoré ich trápia. Veríme, že túto možnosť využijú a aj svojim aktívnym prístupom pomôžu zveľadiť naše mesto“, uviedol primátor Popradu Anton Danko.
Základným predpokladom využitia City Monitora je inštalácia bezplatnej mobilnej aplikácie City Monitor z AppStore alebo Google Play , podľa toho s akým operačným systémom telefón funguje. Vďaka tejto aplikácii môžu obyvatelia nahlásiť konkrétne poruchy. Tie je možné presnejšie rozdeliť do nasledujúcich kategórií: čierna skládka, dopravné značenie, nebezpečný terén, porucha, osvetlenie, poškodené komunikácie, odpad, iné. Po odoslaní sa podnet eviduje na MsÚ. Na začiatku je podnet označený statusom EVIDOVANÉ, vo chvíli, keď sa na odstránení poruchy začína pracovať sa status zmení na V RIEŠENÍ a po odstránení poruchy na VYRIEŠENÉ. Výhodou City Monitora je fakt, že obyvateľ má priamu spätnú väzbu od MsÚ o riešení podnetu. Na stránke www.citymonitor.sk je zároveň prehľad zaslaných podnetov a statusov ich riešenia, ktoré si môžu Popradčania pozrieť aj prostredníctvom odkazu z www.poprad.sk   „Obyvatelia majú možnosť vďaka tejto aplikácii sledovať priamo nielen stav riešenia ich problému, ale tiež samospráve poskytovať spätnú väzbu na zlikvidovanú poruchu, teda komentovať, či bola odstránená riadne a včas,“ doplnil komunikačný manažér popradskej radnice Marián Galajda.
Samospráve dáva City Monitor okrem základnej možnosti moderným spôsobom evidovať poruchy a kontrolovať ich likvidáciu, tiež možnosť sledovať spätnú väzbu od obyvateľov a vyhodnocovať ju, bonusom je možnosť odosielať notifikáciu o dôležitých udalostiach v meste.

Google Play App Store


 
 

Mobilné ľadové plochy v prevádzke už len do 18.2.2014Vytlačiť
 

Mobilné ľadové plochy v Poprade budú v prevádzke už len do 18.februára. „Môže za to predovšetkým nadpriemerne teplé počasie, ktoré výrazným spôsobom sťažuje ich prevádzku a negatívne vplýva na kvalitu ľadu, čo zvyšuje riziko možných úrazov. Po dôkladnom zvážení všetkých okolností sme sa preto rozhodli prevádzku mobilných ľadových plôch ukončiť predčasne. Snaha udržať ľad na mobilných ľadových plochách podľa pôvodného plánu do jarných prázdnin by v teplom počasí znamenala aj enormne vysoké náklady a možné riziko poruchy na technológii,“uviedol Miroslav Kalnáši zo správy viacúčelovej haly. Záujem o ľadové plochy bol pritom počas prebiehajúcej zimy podstatne vyšší ako v minulom roku. Spôsobila to práve podoba zimy s vyššími teplotami a nedostatkom snehovej pokrývky. Absenciu zimných športových aktivít si tak tisícky domácich i návštevníkov mesta vynahradzovali práve korčuľovaním na umelých ľadových plochách v Poprade. Tie sú v prevádzke už od Mikuláša, teda od 6.decembra. Malá ľadová plocha na Námestí sv. Egídia dotvára originálnu atmosféru v centre mesta od roku 2008, ľadová plocha na sídlisku JUH pri Aréne Poprad je počas zimných mesiacov v prevádzke od roku 2009.


 
 

Nové vedenie FK POPRAD predstavilo svoju filozofiuVytlačiť
 

Popradský futbalový klub má nové vedenie. To sa predstavilo na tlačovej konferencii v priestoroch Národného tréningového centra Slovenského futbalového zväzu. Členmi správnej rady sa stali  Roman Dvorčák, Anton Danko, Pavol Šlosár, Peter Juščák, Ladislav Hrivko, Pavol Országh, Anton Živčák, Michal Nagy a Milan Baran. Predsedom dozornej rady je Štefan Glevaňák, ďalšími členmi sú Ján Huncer a Ján Tkáč. Správna rada si zvolila užšie vedenie. Prezidentom FK POPRAD na rok 2014 sa stal Roman Dvorčák, viceprezidentom pre A mužstvo sa stal Anton Danko, 2.viceprezidentom pre mládež sa stal Pavol Šlosár. „Naštartovali sme ďalšiu etapu vo vývoji popradského futbalu. Chceme tento klub stabilizovať na najbližších tri až päť rokov, aby hráči i mládež mali vytvorené zázemie, aby mohli odovzdávať výkony a mohli sa tomuto športu venovať,“ uviedol prezident FK Roman Dvorčák. „Chcem poďakovať za dôveru všetkým členom FK Poprad, veľmi si to vážim. Vstúpil som do toho aj preto, že krstný otec mojich detí, prezident SFZ Ján Kováčik ma požiadal, aby som pomohol popradskému futbalu,“ doplnil viceprezident FK a primátor Popradu Anton Danko. Predstavitelia klubu deklarovali záujem opäť zaplniť tribúny futbalového štadióna, aby sa ľudia naučili chodiť na futbal, venovali sa mu, hrali ho rekreačne. Mesto Poprad spolu so Slovenským futbalovým zväzom spoluprácou pri vzniku Národného tréningového centra pre tento cieľ vytvorilo ideálne podmienky. „V ďalšej fáze chceme dosiahnuť, aby sa Poprad stal základňou mladých futbalistov z celého Spiša. Chceme vytvoriť podmienky hráčom, ktorí sú tu a zaslúžia si to. Ak si tí hráči vybojujú a zaslúžia Corgoň ligu, tak im na to vytvoríme podmienky. Určite nie je našou prioritou skupovať hráčov zo zahraničia alebo z iných kútov Slovenska. Našou prioritou je vytvárať podmienky pre chlapcov, ktorí tu vyrastajú, hrajú a majú na to. Myslím si, že tento klub a hráči, ktorí v ňom hrajú si to zaslúžia. Garantujeme klubu finančnú stabilitu na najbližších 3 až 5 rokov v súčasných podmienkach,“ uviedol prezident FK Poprad Roman Dvorčák. „Najväčšia vďaka patrí mestu Poprad, ktoré vynakladá každoročne ako jedno z mála miest v SR množstvo prostriedkov zo svojho rozpočtu na podporu mládeže a športu, zároveň vytvára podmienky rekonštrukciou štadiónov a podporou výdavkov s prevádzkou štadiónov,“ doplnil prezident FK.


 
 
Položky 231-235 z 835

Twitter instagram

Voľné pracovné miesta

Dnes má službu:

Dr.Max - Monaco (pri ZŠ Francisciho)
Francisciho 22,
Poprad

052/285 85 85

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

ďalšie dni

Piatok 4.9.
Dr.Max - Monaco (pri ZŠ Francisciho)
Francisciho 22,
Poprad

052/285 85 85

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Sobota 5.9.
Aduscentrum - Námestie sv.Egídia medzi ul.1.mája a J.Curie
Nám. sv. Egídia 49,
Poprad

052/772 28 74

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Nedeľa 6.9.
Adus - Poliklinika Adus, pri železničnej stanici
Mnoheľova 2,
Poprad

052/428 31 34

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Pondelok 7.9.
Limba - Západ
Podtatranská 5,
Poprad

052/772 26 57

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Utorok 8.9.
Lekáreň Nemocnice Poprad a.s.
Banícka 803/28,
Poprad

052/712 52 62

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Streda 9.9.
Styrax - Juh 3 (pri Slovanete)
Ul. L. Svobodu 3782,
Poprad

052/773 22 78

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Štvrtok 10.9.
Včela - oproti nemocnici
Tatranské nám. 1

052/772 36 67

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Piatok 11.9.
Lekáreň Nemocnice Poprad a.s.
Banícka 803/28,
Poprad

052/712 52 62

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Poruchové služby

Elektrina
0800 123 332
0850 123 333

Plyn
0850 111 727

Voda
052 7729 548

Verejné osvetlenie
052 7897 651
formulár

REGIÓN VYSOKÉ TATRY

webygroup

Deutch version
English version
Poľská verzia
Russkij jazyk

44086343

4.9.2015
Úvodná stránka