Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu

Tlačové správy - archív

Aktuality

Náhradná výsadba za výruby v centre mesta bude aj podľa požiadaviek obyvateľovVytlačiť
 

(Poprad 08.04.2013) Popradská samospráva sa obracia na obyvateľov mesta Poprad s ponukou spolurozhodovať o umiestnení náhradnej výsadby stromov. Tá súvisí   s výrubom krovín a stromov na Námestí sv. Egídia, kde začala spoločnosť Multi Veste Slovakia 2 s. r. o. realizovať výrub krovín a stromov. Tento výrub, ktorý sa vykonáva na základe právoplatného rozhodnutia, súvisí s pripravovanou výstavbou nového obchodného centra.

„Podľa § 48 zákona č.543/2002 Z. z. o ochrane prírody a krajiny v znení neskorších predpisov sme spoločnosti Multi Veste Slovakia 2 s. r. o. nariadili vykonať náhradnú výsadbu v celkovom počte 755 ks vzrastlých stromov. Tieto stromy chceme nechať vysadiť na území celého mesta Poprad. Okrem pokynov odborných pracovníkov privítame aj tipy a návrhy od obyvateľov mesta,“ uviedla Kristína Horáková z popradskej radnice. „Výsadba sa nedá realizovať na všetkých voľných miestach najmä kvôli obmedzeniam súvisiacim s inžinierskymi sieťami. Návrhy od obyvateľov preveríme po tejto stránke a v prípade, že v danom mieste nebude žiadne obmedzenie, budeme sa snažiť navrhované lokality výsadbou nových stromov obohatiť,“ doplnila Horáková. Detailné tipy na miesta, ktoré si zaslúžia výsadbu nových stromov, môžu Popradčania zasielať prostredníctvom formulára NAPÍŠTE NÁM na stránke www.poprad.sk. Na tej sa nachádza aj anketa, v ktorej môžu vyjadriť svoj názor k otázke, ktorá časť mesta potrebuje výsadbu nových stromov najviac.

Zdroj: Mesto Poprad


 
 

V Poprade vznikol prípravný výbor slovenskej účasti olympijskej kandidatúry Krakowa na usporiadanie ZOH 2022Vytlačiť
 

(Poprad 03.04.2013) Mesto Poprad sa stalo miestom vzniku Výboru pre kandidatúru na ZOH 2022. Predsedom prípravného výboru sa stal predseda Prešovského samosprávneho kraja Peter Chudík, jedným z podpredsedov je aj primátor Popradu Anton Danko.

V Poprade sa konštituoval prípravný výbor slovenskej účasti olympijskej  kandidatúry Krakowa na usporiadanie ZOH 2022. „Prípravný výbor je ten, ktorý má všetko pripraviť. Pripraviť má predovšetkým odpovede na základné otázky, čo je treba urobiť, čo postaviť, koľko to bude stáť, poškodí alebo nepoškodí to životné prostredie, koľko ľudí budeme potrebovať, koľko ubytovania, aké cesty a tak ďalej. Základnú predstavu musíme odovzdať Poliakom, pretože Krakow pripraví komplexnú prihlášku a kandidátsku knihu,“ uviedol predseda Slovenského olympijského výboru František Chmelár. Slovenský prípravný výbor, ktorý bude súčasťou toho poľského, má zatiaľ 14 členov. „Predsedom prípravného výboru je predseda Prešovského samosprávneho kraja Peter Chudík, pretože rátame s tým, že ten hokej na Slovensku bude. Ak nebude, tak pravdepodobne sa to zmení. Ďalej budeme ešte určite potrebovať experta na dopravu. Perspektívne sa budeme zaoberať aj vytvorením sekretariátu výboru,“ doplnil Chmelár. Prípravný výbor má troch podpredsedov, primátora Popradu Antona Danka, predsedu Žilinského samosprávneho kraja Juraja Blanára a predsedu Slovenského olympijského výboru Františka Chmelára.

Najbližšie sa prípravný výbor stretne v Poprade 31.mája na svojom druhom rokovaní. Vtedy by už malo byť jasné, či hokejový turnaj v rámci ZOH 2022 bude môcť Slovensko zorganizovať alebo nie. Rozhodne sa o tom na zasadnutí exekutívy MOV 27.mája 2013 v Petrohrade. „V prípade, že bude hokej, tak sídlo prípravného výboru bude v Poprade, keď hokej nebude, bude sídlo v Liptovskom Mikuláši alebo v Demänovskej doline,“ uzavrel predseda prípravného výboru a šéf PSK Peter Chudík.

Zdroj: Mesto Poprad


 
 

Tohtoročná zima zvýšila záujem o služby pre ľudí bez strechy nad hlavou Vytlačiť
 

(Poprad 04.04.2013) V Zariadení sociálnych služieb pre občanov bez prístrešia na Levočskej ulici v Poprade prežíva návrat zimy momentálne 44 klientov. V priestoroch nocľahárne je ubytovaných 35 osôb, vojenský stan využíva v posledných dňoch 9 osôb.

„Kým počas minuloročnej zimy sa nám len  v stane vystriedalo 18 ľudí, počas tejto zimy to bolo už 33, záujem o túto formu pomoci teda naozaj narástol. Navyše v priebehu tejto zimy sa nám podarilo terénnou prácou dostať do zariadenia aj 4 ľudí, ktorí žili na ulici nášho mesta aj niekoľko rokov a odmietali naše zariadenie,“ hovorí o výsledkoch každodennej práce s ľuďmi bez prístrešia Petra Závacká zo sociálneho odboru popradskej radnice. „Navyše, dvoch klientov sa nám podarilo umiestniť do zariadenia s celoročným pobytom, ďalším trom sme pomohli vybaviť iné ubytovanie,“ dopĺňa Závacká . Okrem ľudí v zariadení a v stane pomáhajú sociálni pracovníci aj ďalším bezdomovcom, ktorí sa zdržujú v neobývaných budovách v meste. Pomáhajú im so šatstvom, vybavovaním dokladov, dávok v hmotnej núdzi a iných potrebných vecí.
 
Vojenský stan,  ktorý slúži ako forma nízkoprahového bývania, bude pri nocľahárni stáť ešte celý apríl. „Skúsenosti z minulých rokov ukázali, že je to potrebné. Nebránime sa dlhšiemu obdobiu. Je to aj kvôli počasiu, ale najmä kvôli potrebám klientov,“ uviedla Závacká. Starostlivosť o ľudí bez prístrešia v Poprade je na vysokej úrovni nielen vďaka podmienkam vytvoreným samosprávou, ale aj vďaka pomoci a empatii samotných Popradčanov (šatstvo) a organizácií (strava, oblečenie).

Zdroj: Mesto Poprad


 
 

V piatok bude Deň narcisovVytlačiť
 

(10.04.2013) Už 17. ročník zbierky Deň narcisov sa uskutoční v piatok 12. apríla. V mestskej časti Matejovce budú rozdávať živé aj umelé narcisy deti z miestnej ZŠ s MŠ. Už niekoľko rokov sa zapájajú do tohto veľkého charitatívneho podujatia, ktoré má u Matejovčanov veľmi dobrú odozvu.

Alena Kapolková, učiteľka z matejovskej ZŠ poznamenala: „Máme výtvarný krúžok Artík a s kolegyňou z materskej školy Máriou Kašickou sme pripravili v Deň narcisov i výstavu prác detí v miestnej cukrárni.“ Pochválila dobrú spoluprácu so SOŠ elektrotechnickou, Whirlpoolom a ďalšími firmami v Matejovciach, ktoré žiaci s narcismi navštívia a nikdy neodchádzajú naprázdno.
Deň narcisov každoročne organizuje Liga proti rakovine (LPR). V Poprade sa doň zapoja aj členky LPR - klubu Žirana a takisto Územný spolok SČK. Elena Krauszová z popradského klubu Žirana uviedla: „Okrem Popradu bude zbierka prebiehať aj v Kežmarku a Svite. Je to naše najnáročnejšie podujatie. Na pomoc si pozývame študentov zo stredných škôl – z Obchodnej akadémie, Strednej priemyselnej školy a Gymnázia Kukučínova v Poprade, Hotelovej akadémie v Kežmarku a Združenej školy vo Svite. Veríme, že i tento rok bude veľa ochotných a štedrých ľudí, ktorí pomôžu dobrej veci.“

Kvietky narcisov budú pripínať 12. apríla celé predpoludnie i aktivisti Mládeže SČK. Výťažok zo zbierky opäť poslúži na pomoc onkologicky chorým.

Zdroj: Noviny Poprad


 
 

V Poprade rokovali vlády Slovenskej a Poľskej republikyVytlačiť
 

(Poprad 27.03.2013) Mesto Poprad bolo hostiteľom stretnutia vlád Slovenskej republiky a Poľskej republiky. Predsedovia vlád Robert Fico a Donald Tusk spolu so svojimi ministrami prerokovali detaily spoločnej kandidatúry Poľska a Slovenska na zorganizovanie zimných olympijských hier v roku 2022.

Spoločná kandidatúra na organizáciu olympijských hier má podľa oboch premiérov výrazne väčšie šance na úspech ako v prípade, ak by kandidovali obe krajiny samostatne. „Nemáme žiadne dôvody na komplexy. Poľské i slovenské skúsenosti s organizáciou veľkých športových podujatí sú pozitívne. Nie je dôvod myslieť si, že Poľsko a Slovensko nevyužijú organizáciu olympijských hier tak, ako ju využili tie krajiny, ktoré sa k tomu postavili racionálne,“ uviedol poľský premiér Donald Tusk.  „S týmto projektom súvisia šance na masívny rozvoj športovej, turistickej a dopravnej infraštruktúry na obidvoch stranách hranice a v neposlednom rade aj na tvorbu pracovných miest potrebných pre tento región,“ načrtol argumenty predseda vlády SR Robert Fico. „Už pri kandidatúre Popradu-Tatier v roku 2002 som povedal, že ak máme šancu, tak jedine s Poliakmi. A som rád, že sa to napĺňa,“ konštatoval primátor Popradu Anton Danko. Prínos spoločnej kandidatúry vidí realisticky. „Nech sa udeje čokoľvek, ale ak by tá kandidatúra pomohla s rekonštrukciou letiska a dosiahla spojenie Popradu so Zakopaným lepšou cestou,  tak to stálo za to,“ uzavrel popradský primátor.

Zdroj: Mesto Poprad 
 
Položky 231-235 z 686

CityMonitor

Nájdete nás aj na

Twitter instagram
Slovensko chce zriadiť logistickú základňu pre potreby NATO v Poprade. Súhlasíte s takouto formou podpory aliancie?
 
 
708

 
 
 
2844

 
 
 
27

 

Darujte im nový domov

Dnes má službu:

Včela - oproti nemocnici
Tatranské nám. 1

052/772 36 67

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

ďalšie dni

Nedeľa 26.10.
Včela - oproti nemocnici
Tatranské nám. 1

052/772 36 67

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Pondelok 27.10.
Cyprián - Juh 3 (oproti kostolu sv.Cyrila a Metoda)
Ul. L. Svobodu 2589/74,
Poprad

052/773 22 40

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Utorok 28.10.
Adus - Poliklinika Adus, pri železničnej stanici
Mnoheľova 2,
Poprad

052/428 31 34

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Streda 29.10.
Victoria - pri autobusovej stanici
Drevárska 453/1

052/772 14 77

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Štvrtok 30.10.
Dr.Max - Máj, Trhovisko
1.Mája 30,
058 01 Poprad

052/285 85 86

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Piatok 31.10.
Adus - Poliklinika Adus, pri železničnej stanici
Mnoheľova 2,
Poprad

052/428 31 34

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Sobota 1.11.
Tília - Poliklinika
Banícka 28,
Poprad

052/468 52 00

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Nedeľa 2.11.
Lekáreň Nemocnica Poprad a.s.
Banícka 803/28,
Poprad

052/712 52 62

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Poruchové služby

Elektrina
0800 123 332
0850 123 333

Plyn
0850 111 727

Voda
052 7729 548

Verejné osvetlenie
052 7897 651
formulár

REGIÓN VYSOKÉ TATRY

webygroup

Deutch version
English version
Poľská verzia
Russkij jazyk

29502578

26.10.2014
Úvodná stránka