Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu

Tlačové správy - archív

Aktuality

Príchod Mikuláša do centra Popradu si nenechali ujsť tisícky divákov Vytlačiť
 

(Poprad 07.12.2012) Bolo to naozaj veľkolepé! Tradičné podujatie „Príchod Mikuláša“ si na popradskom námestí podľa odhadov organizátorov z Mesta Poprad nenechalo ujsť  približne 7000 divákov. V programe „Perinbaba“, ktorého naštudovanie trvalo 6 týždňov, sa predstavilo 36 predovšetkým domácich účinkujúcich. Ruku k dielu priložili divadlá Commedia a Ozvena Stráže, DFS Letnička, TK Trend, Klub GY - TA a herci z Divadla Portál z Prešova. V programe sa predstavila aj populárna speváčka Dominika Mirgová. Príchod Mikuláša mohli malí i veľkí návštevníci podujatia sledovať na novom, vyššom pódiu, ktoré zlepšilo výhľad na účinkujúcich. Po záverečnom ohňostroji sa rozprávkové postavičky účinkujúce v programe vybrali medzi deti a svojou prítomnosťou a množstvom sladkostí pomohli dotvoriť čarovnú atmosféru na zaplnenom popradskom námestí. Vystúpenia žonglérov pod rozsvietenou vianočnou výzdobou či možnosť odfotografovať sa v špeciálnych mikulášskych ateliéroch boli určite nezabudnuteľným zážitkom pre veľkých i malých. Viac informácií o vydarenom podujatí sa dozviete v TV Poprad, ktorá odvysiela aj záznam celého programu.

Zdroj: Mesto Poprad 


 
 

Poprad zrekonštruoval a zmodernizoval Zberné centrum na sídlisku JUHVytlačiť
 

(Poprad 06.12.2012) Rekonštrukcia a modernizácia zberného centra na sídlisku JUH VI začala 6.novembra 2012. Úpravy vychádzali z pôvodného riešenia areálu, jeho rozmerov a možností rozšírenia. Pôvodnú poškodenú spevnenú plochu dalo mesto zrekonštruovať, vrchné vrstvy boli odstránené a nahradené novými. Rovnako sa zabezpečilo vhodné vyspádovanie a odvedenie povrchových a dažďových vôd. Na tento účel slúžia nové vpusty, ktoré zabezpečia aj odvedenie dažďových vôd z okolitých plôch pri garážach. Pôvodná vetva dažďovej kanalizácie bola nahradená novou s odlučovačom ropných látok.

Rekonštrukciu a modernizáciu zabezpečovala spoločnosť C.I.P.A., s.r.o. Poprad, cena diela predstavovala 30 393,40 Eur(vrátane DPH). Vďaka tomu, že sa mestu podarilo v súťaži dosiahnuť  nižšiu cenu ako predpokladal rozpočet z projektovej dokumentácie, z ušetrených peňazí bude v najbližších dňoch inštalovaná automatická závora, ktorá bude slúžiť na reguláciu vstupu do zberného centra.

Zámerom mesta je okrem iného zabezpečiť, aby sa občania pri odovzdávaní odpadu do zberného centra preukazovali dokladom o trvalom alebo prechodnom pobyte v meste Poprad. „Dôvodom tohto opatrenia sú skúsenosti z predchádzajúceho obdobia, kedy sa tam odpadu zbavovali aj obyvatelia z okolitých obcí a rôzne podnikateľské subjekty. Táto služba je však určená len obyvateľom Popradu, ktorí sú platiteľmi poplatkov za komunálny odpad“, uviedla Kristína Horáková, vedúca odboru výstavby na popradskej radnici.

Zdroj: Mesto Poprad 
 

Mestu záleží na udržaní pracovných miest Vytlačiť
 

V Priemyselnom parku v Poprade-Matejovciach už sídli veľa úspešných firiem. Patrí medzi ne i talianska spoločnosť Immergas, ktorá v Poprade otvorila pred 4,5 rokom svoj závod. Táto renomovaná firma vyrába tradičné a kondenzačné plynové kotly a v súčasnosti aj solárne kolektory a iné produkty na vykurovanie.

V uplynulých dňoch navštívil Immergas Europe v Poprade viceprimátor Adrián Kromka. Pokračoval v zámere mesta rozvíjať spoluprácu s talianskymi firmami, o ktorej v októbri hovoril s talianskym veľvyslancom na Slovensku Robertom Martinim. Uviedol: „Účelom mojej návštevy bolo prehĺbiť spoluprácu s talianskymi spoločnosťami, ktorá by znamenala udržanie pracovných miest a rozvoj nových pracovných príležitostí. Považujeme za skutočne veľmi dôležité, aby Popradčania mali prácu a som rád, že Immergas je v Poprade už dobre etablovaná a vytvára pracovné príležitosti.“

Viceprimátor si prezrel výrobné priestory a zaujal ho i nový kotol, ktorý by mala spoločnosť vyrábať vo februári budúceho roka. Immergas sa môže pochváliť, že v tomto roku vyrobí celkovo 120 tisíc svojich výrobkov, z ktorých väčšina ide na export. V popradskej firme očakávajú tohtoročný obrat 30 miliónov eur. Darí sa im aj v čase krízy, pretože vyrábajú kvalitné produkty za dobrú cenu. Vyvážajú ich do rôznych krajín sveta, medziiným do Číny. Tohto roku pribudla do ich portfólia Argentína. V popradskej firme si našlo prácu 70 ľudí, v sezónnej špičke narastá ich počet až na 120.

Konateľ spoločnosti Leonardo Perla konštatoval, že rozhodnutie postaviť závod v Poprade sa ukázalo ako správne: „Naša firma našla ústretovosť mesta a spolupráca je čoraz intenzívnejšia. Podieľajú sa na nej i ostatné firmy v popradskom priemyselnom parku.“ Ocenil tímovú prácu so Slovákmi, ktorá bola a je skvelá. Na  stretnutí sa zhodli na spolupráci spoločnosti a mesta aj v ďalších oblastiach. Medziiným hovorili i o podpore Immergasu na vybudovaní autobusovej zastávky s prístreškom pre dochádzajúcich zamestnancov.

Zdroj: Mesto Poprad


 
 

Futbalový štadión v Poprade sa bude meniť na Národné tréningové centrum Vytlačiť
 

Dňa 29.11.2012 sa v Poprade uskutočnil krátky brífing, na ktorom prezident Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik oznámil, že výkonný výbor SFZ sa bude na svojom zasadnutí v decembri 2012 zaoberať návrhom zmluvy o dielo s víťazom súťaže na dodávateľa stavby Národného tréningového centra (NTC) v Poprade.

Rekonštrukcia existujúceho futbalového štadióna v Poprade, ktorá bude znamenať jeho premenu na Národné tréningové centrum, by sa mala realizovať v dvoch etapách a dodávateľ by s prácami mohol začať už v tomto roku. Podľa vyjadrenia prezidenta SFZ Jána Kováčika je  ukončenie prvej etapy plánované na 31. augusta 2013 a počas tohto obdobia by investícia v hodnote 1,84 mil. € mala smerovať najmä do rekonštrukcie existujúcej tribúny, prírodného trávnika a do vybudovania umelého osvetlenia.

V rámci druhej etapy s predpokladaným termínom ukončenia do konca roku 2014 a s vyčíslenými nákladmi na 1,5 mil. € by sa mali dobudovať kryté tribúny okolo hlavnej hracej plochy, vďaka ktorým sa kapacita štadióna zvýši na 5 500 miest a zároveň by mala pribudnúť aj nová plocha s umelým trávnikom. Podľa vyjadrenia primátora Popradu Antona Danka by nemal byť problém s umiestnením ihriska v danej lokalite, keďže azylové domy, ktoré sú v bezprostrednej blízkosti ihriska, tam už v tom čase stáť nebudú.  Nové azylové byty plánuje radnica postaviť vo vlastnej réžii.

Podľa slov primátora mesta Antona Danka bude NTC prínosom nielen pre popradský futbal, ale aj pre rozvoj cestovného ruchu. 

NTC by malo športovému účelu slúžiť už po ukončení prvej etapy. Využiť ho na prípravu budú môcť reprezentačné družstvá,  ale aj kluby, ktoré o to budú mať záujem.

Zdroj: Mesto Poprad


 
 

Mesto Poprad sa zodpovedne stará aj o  osoby bez prístrešia Vytlačiť
 

Koniec leta prináša so sebou okrem príjemného očakávania krásnych vianočných sviatkov aj stále chladnejšie počasie a mráz. To sa dotkne najmä občanov, ktorí sa ocitli bez strechy nad hlavou.  V Poprade je ich približne 100, no prichádzajúcej zimy sa nemusia báť, pretože vďaka Popradu môžu prezimovať v relatívne dobrých podmienkach a najmä v teple.

Cieľom mesta je pomôcť prekonať ťažké zimné podmienky osobám bez prístrešia, no snaží sa aj pomôcť  pri návrate  týmto osobám do života a do spoločnosti.
 
Práca s občanmi bez domova je v Poprade celoročná záležitosť, ale príchodom zimy sa ešte väčšmi zintenzívni. Mesto už v septembri postavilo núdzový stan na Levočskej ulici. V ňom môžu prenocovať bezdomovci počas tuhých mrazov. Stan je vybavený vojenskými posteľami, matracmi  a „spacákmi“. Na vykurovanie tam slúži pec na tuhé palivo.  Pre bezdomovcov je každý deň pripravené aj jedno teplé jedlo denne.  Klienti nízkoprahového bývania môžu okrem toho využívať všetky ostatné služby, napr. stredisko osobnej hygieny či práčovňu.  Všetky služby sú poskytované zadarmo.

Poprad čaká  najväčší nápor na takého prenocovanie najmä v mesiaci december. V prípade zvýšeného záujmu má pripravený ešte jeden stan a iné riešenia, ktoré pomôžu ľuďom, ktorí sa ocitli na ulici.  Vedenia mesta teší najmä skutočnosť, že oproti minulým rokom, kedy väčšina takýchto ľudí využívala služby najmä vojenského stanu, v tomto roku sa omnoho viac bezdomovcov podarilo začleniť do relatívne normálneho života ich ubytovaním v sociálnom zariadení.  Dobrou vizitkou sociálnej starostlivosti Popradu je aj to, že v minulom roku v jeho uliciach nedošlo k ujme na životoch bezdomovcov v dôsledku zimy.

Napriek širokému spektru služieb, ktorým sa mesto usiluje zachrániť čo najviac občanov, ktorí sa nachádzajú v núdzi, je mnoho takých, ktorí jeho služby odmietajú a nocujú radšej v chlade a v špine. Poprad napriek tomu verí, že aj tento rok sa mu podarí zachrániť životy bezdomovcov a spríjemniť zimné večery  väčšiemu počtu občanov, ktorí prišli o svoj domov.

Zdroj: Mesto Poprad


 
 
Položky 236-240 z 620

CityMonitor

Nájdete nás aj na

Twitter instagram

Darujte im nový domov

Dnes má službu:

Zlatý had - Juh 3 (Slnečnica)
Novomeského 3918/19,
Poprad

052/773 10 26

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

ďalšie dni

Nedeľa 20.4.
Zlatý had - Juh 3 (Slnečnica)
Novomeského 3918/19,
Poprad

052/773 10 26

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Pondelok 21.4.
Avena - pri hoteli Tatra
Karpatská 3273/11,
Poprad

052/788 17 52

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Utorok 22.4.
Diecézna lekáreň sv. Lukáša - pri Tatrakone
Alžbetina 32,
Poprad

052/772 23 07

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Streda 23.4.
Cyprián - Juh 3 (oproti kostolu sv.Cyrila a Metoda)
Ul. L. Svobodu 2589/74,
Poprad

052/773 22 40

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Štvrtok 24.4.
Adus - Poliklinika Adus, pri železničnej stanici
Mnoheľova 2,
Poprad

052/428 31 34

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Piatok 25.4.
Victoria - pri autobusovej stanici
Drevárska 453/1

052/772 14 77

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Sobota 26.4.
Limba - Západ
Podtatranská 5,
Poprad

052/772 26 57

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Nedeľa 27.4.
Limba - Západ
Podtatranská 5,
Poprad

052/772 26 57

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Poruchové služby

Elektrina
0800 123 332
0850 123 333

Plyn
0850 111 727

Voda
052 7729 548

Verejné osvetlenie
052 7897 651
formulár

REGIÓN VYSOKÉ TATRY

webygroup

Deutch version
English version
Poľská verzia
Russkij jazyk

23736814

20.4.2014
Úvodná stránka