Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu

Tlačové správy - archív

Aktuality

Tradičný vianočný jarmok v obrazochVytlačiť
 

XI.TRADIČNÝ VIANOČNÝ JARMOK v Poprade má za sebou prvé dva dni plné čarovnej vianočnej atmosféry umocnenej nádhernou vianočnou výzdobou, remeselníkmi, predajom ľudovo-umeleckých výrobkov a vianočného tovaru. V sprievodnom programe vystúpili počas víkendu na Námestí sv. Egídia folklórne súbory VAGONÁR, LETNIČKA, VENČEK, VARGOVČAN, zabávači Robo Kajzer a Peter Meluš, skupina ŠČAMBA, TATRA GIPSY, bábkové divadlo BABADLO, do tanca hral RADO OLEJNÍK. Tradičný vianočný jarmok potrvá až do 20.12.2013, pričom prístup do centra mesta budú mať návštevníci uľahčení aj vďaka bezplatnému parkovaniu. To samospráva už tradične pripravila na obdobie od 16.12.2013 do 6.1.2014.

foto:Richard Gerenyi

 


 
 

Poďakovali sme hrdinoviVytlačiť
 

Mesto Poprad oficiálne prijalo a verejne poďakovalo Popradčanovi Vladimírovi Matejkovi za záchranu ľudského života. Vladimír Matejka si 16.augusta 2013 pri ceste z práce všimol topiaceho sa človeka v rybníku vedľa Národného tréningového centra SFZ. Jeho rýchle konanie tak pomohlo zachrániť človeka. „Všetko bola zhoda náhod, režisér bol zrejme niekto hore. Šiel som k autu a videl som niekoho v rybníku. Myslel som, že si šiel zaplávať. Pri druhom pozretí som si ale všimol, že ten človek to v tej vode to asi vzdal. Rýchlo som zavolal 112, skočil som do vody a doplával som k nemu. Vytiahol som mu jazyk a snažil som sa s ním dostať na breh. S pomocou inštrukcií operátorky zo 112 som mu dal prvú pomoc. Potom prišli policajti, záchranka, hasiči, takže tú hlavnú pomoc poskytli títo záchranári a v prvom rade treba poďakovať im. Oni boli tí, ktorí naozaj pomohli,“ spomína si skromne na udalosti z augusta 2013 Vladimír Matejka. Svoj čin pritom vôbec nevníma hrdinsky. „Toľko je vo svete nešťastia, že toto je taká kvapka v mori. Vôbec sa necítim ako hrdina,“ presviedča Matejka, inak tiež futbalový rozhodca. Svoju pomoc druhému vysvetľuje skromne a jednoducho. „Zostal som čistý sám pred sebou. Som rád, že som sa takto zachoval a nemusel som si dať červenú kartu,“ dopĺňa futbalovou terminológiou. Na slávnostnom prijatí bola prítomná aj mama hrdinu. „Veľmi ma potešilo, keď som sa dozvedela, že ten človek žije. Som taká šťastná mama v tejto chvíli, že syn nežije na tom svete len tak nadarmo, že keď môže, tak tie svoje sily a schopnosti dokáže použiť nielen vo svoj prospech ale aj v prospech svojho okolia,“ doplnila Klára Matejková.  „Dnešné prijatie bolo malým poďakovaním Mesta Poprad Vladimírovi Matejkovi za jeho veľký čin. Záchrana ľudského života si zaslúži pozornosť a sme preto radi, že sme tohto Popradčana mohli predstaviť verejnosti. Ďakujeme v mene zachráneného i v mene všetkých Popradčanov.ô uviedol prvý viceprimátor Popradu Adrián Kromka. Samospráva chce touto cestou poďakovať aj Jánovi Oravcovi, ktorý ju o tomto o hrdinskom čine informoval.


 
 

Korčuľujeme!Vytlačiť
 

Mesto Poprad pripravilo pre verejnosť aj v tomto roku dve umelé ľadové plochy. Tie sú od dnešného dňa (6.12.2013) k dispozícii denne podľa stanoveného harmonogramu. Malá ľadová plocha, ktorá je na Námestí sv. Egídia, je určená deťom do výšky 140 cm. Táto plocha bude v prevádzke takto:
pondelok - piatok od 15:00 - 19:00 hod
sobota od 10:00 - 20:00 hod
nedeľa od 10:00 - 18:00 hod
počas prázdnin od 10:00 do 20:00 hod.
Veľká umelá ľadová plocha pri Aréne Poprad bude v prevádzke denne v čase od 10:00 do 20:00 hod. Ľadová plocha pri Aréne však bude každý utorok, štvrtok a piatok do 11:30 pre verejnosť uzatvorená. V tomto čase na nej prebiehať výuka korčuľovania detí z materských škôl. Vstup na obe ľadové plochy je pre verejnosť zadarmo. Po skúsenostiach z uplynulých rokov, kedy klziská využili denne stovky domácich i návštevníkov Popradu, sa dá očakávať rovnaký záujem aj počas tejto zimy. Starostlivosť o verejné klziská zabezpečuje technický personál Arény Poprad.
Mesto Poprad zabezpečuje prevádzku bezplatných klzísk pre verejnosť ako súčasť krokov vedúcich k podpore možností športového vyžitia v  meste.


 
 

Kontrolný deň odhalil nedostatky pri rekonštrukcii štadióna vo Veľkej Vytlačiť
 

 Kontrolný deň po 1.etape rekonštrukcie na futbalovom štadióne vo Veľkej odhalil nedostatky pri spôsobe realizácie prvkov na tribúne a v interiéri. Samospráva bude od dodávateľa požadovať ich odstránenie. „Tribúna je zrealizovaná v rozpore s projektovou dokumentáciou. Tribúna bola v projektovej dokumentácii navrhnutá iná, dodávateľ si zvolil iné riešenie. My sme ho spochybnili a požiadali sme technické detaily nového riešenia, či je zrovnateľné svojimi parametrami s pôvodným návrhom v technickej dokumentácii. Nikto nám nič nedodal,“ uviedol projektant Branislav Ivan.  „Boli dodržané všetky postupnosti, ktoré mali byť. Tribúnu sme dali spraviť subdodávateľským firmám, sme dali spraviť ponuky a tú, ktorá bola výhodná, sme predložili projektantovi na posúdenie. V stavebnom denníku do dnešného dňa nebol zápis, že tento systém nevyhovuje. Myslím, že sme dodržali všetko v súlade s projektovou dokumentáciou,“ argumentoval riaditeľ dodávateľa Jaroslav Stoják. Samospráva zvolala na budúci týždeň rokovanie všetkých zainteresovaných strán s cieľom nájsť riešenie. „Stavba nebude prevzatá až do momentu, kým nedostatky nebudú odstránené,“ uviedol komunikačný manažér popradskej radnice Marián Galajda.
Rekonštrukciu zrealizoval víťaz verejného obstarávania - prešovská firma PKB invest, s. r. o., pričom prestavba stála spolu 616 100 eur, vrátane DPH. V rámci prestavby futbalového štadióna prešiel komplexnou prestavbou hlavný objekt futbalového štadióna. V priestoroch dvojpodlažného objektu bolo vybudované plne funkčné zázemie pre futbalistov. Na prízemí sú pripravené dve šatne so samostatným sociálnym zariadením, šatne rozhodcov a trénerov, miestnosť lekára, miestnosť delegáta, kancelária vedenia klubu,  sociálne zariadenia pre personál a verejnosť, kotolňa, sušiareň s práčovňou, dielňa, skladové a technologické priestory. Štyri nové šatne vznikli na poschodí, kde nechýbajú ani sociálne zariadenia, miestnosti trénerov a klubová miestnosť so samostatným sociálnym zariadením. Inštalovaná bola nová technológia kotolne, kompletná  vzduchotechnika, vykurovanie, meranie a regulácia, rozvody vody, kanalizácie a elektrickej energie. Obnovou prešla tiež tribúna, ktorá má kapacitu 417 osôb.
V budúcom roku plánuje samospráva pokračovať v druhej etape rekonštrukcie štadióna, v rámci ktorej bude vybudované umelé tréningové ihrisko, osvetlenie, oplotenie a nová časomiera, vstup a pokladňa.


 
 

Dávid Husz sa vrátil do Popradu - na autobuse MHDVytlačiť
 

Pri príležitosti 200.výročia narodenia Dávida Husza pripravilo mesto Poprad viacero aktivít, ktorých cieľom je pripomenúť túto významnú historickú osobnosť čo najväčšiemu počtu Popradčanov. Jednou z nich je DÁVID HUSZ v mestskej hromadnej doprave. Kým cestujúca verejnosť môže v 4 autobusoch MHD vybavených TV obrazovkami SEEANDGO sledovať v pravidelných intervaloch dvojminútovú prezentáciu o živote a diele Dávida Husza a vďaka WIFI zapájať sa do súťaže o Dávidovi Huszovi, verejnosť v okolí autobusu bude mať na očiach veľký portrét tejto historickej osobnosti mesta Poprad, ktorým je olepená zadná časť autobusu. „K 200.výročiu narodenia Dávida Husza sme sa postavili veľmi zodpovedne. Pripravili sme niekoľko aktivít tak, aby sme jeho osobnosť pripomenuli čo najväčšiemu počtu obyvateľov nášho mesta a verím, že tento cieľ sa nám podarí naplniť. Aj vďaka autobusom,“ uviedol primátor Popradu Anton Danko.
Okrem Dávida Husza môžu Popradčania na autobusoch nájsť aj ďalšie významné historické osobnosti mesta - zakladateľa nemocnice v Spišskej Sobote Augustína Szásza, zakladateľa dielne v Matejovciach(predchodcu Tatramatu) Karola Augusta Scholtza a zakladateľa Tatranského múzea vo Veľkej Aurela Viliama Scherfela. V príprave sú ďalšie dve osobnosti. Videoprezentáciu Dávida Husza v autobusoch po čase vystrieda pripravovaná prezentácia ďalších historických osobností mesta Poprad. Poďakovanie za odbornú pomoc pri príprave tohto projektu patrí Zuzane Kollárovej zo Štátneho archívu Levoča -pobočka Poprad, Podtatranskému múzeu v Poprade a tiež riaditeľovi Štátnej vedeckej knižnice v Košiciach Jánovi Gašparovi.K úspešnej realizácii pomohla aj korektná spolupráca s SAD Poprad a Televíziou SEE&GO.
Dni Dávida Husza, ktoré pripravila popradská samospráva, začali už v sobotu 23.11.2013 kombinovaným divadelným programom  Dávid Husz. V Dome kultúry mohli navyše návštevníci využiť príležitostnú poštovú priehradku a poslať dobové pohľadnice s príležitostnou pečiatkou Dávida Husza, v nedeľu bola Dávidovi Huszovi odhalená pamätná tabuľa v Evanjelickom kostole na Námestí sv.Egídia. 
Okrem historických osobností dostali 4 autobusy zn.MAN aj bočný olep, ktorý prezentuje webovú stránku mesta Poprad, ktorá bola na súťaži ZlatýErb.sk vyhodnotená ako jedna z najlepších na Slovensku.


 
 
Položky 251-255 z 829

Twitter instagram

Voľné pracovné miesta

Darujte im nový domov

Dnes má službu:

Tília - Poliklinika
Banícka 28,
Poprad

052/468 52 00

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

ďalšie dni

Štvrtok 30.7.
Tília - Poliklinika
Banícka 28,
Poprad

052/468 52 00

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Piatok 31.7.
Dr. Max - obchodné centrum MAX
Dlhé hony 4587/1,
Poprad

052/478 10 33

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Sobota 1.8.
Primula - pri obch.stredisku Výkrik, sídlisko Juh 1
Dostojevského 21,
Poprad

052/773 23 47

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Nedeľa 2.8.
Victoria - pri autobusovej stanici
Drevárska 453/1

052/772 14 77

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Pondelok 3.8.
Cyprián - Juh 3 (oproti kostolu sv.Cyrila a Metoda)
Ul. L. Svobodu 2589/74,
Poprad

052/773 22 40

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Utorok 4.8.
Limba - Západ
Podtatranská 5,
Poprad

052/772 26 57

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Streda 5.8.
Adus - Poliklinika Adus, pri železničnej stanici
Mnoheľova 2,
Poprad

052/428 31 34

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Štvrtok 6.8.
Aduscentrum - Námestie sv.Egídia medzi ul.1.mája a J.Curie
Nám. sv. Egídia 49,
Poprad

052/772 28 74

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Poruchové služby

Elektrina
0800 123 332
0850 123 333

Plyn
0850 111 727

Voda
052 7729 548

Verejné osvetlenie
052 7897 651
formulár

REGIÓN VYSOKÉ TATRY

webygroup

Deutch version
English version
Poľská verzia
Russkij jazyk

42344231

30.7.2015
Úvodná stránka