Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu

Tlačové správy - archív

Aktuality

Základná škola s materskou školou na Koperníkovej ulici má nového riaditeľa Vytlačiť
 

(Poprad 15.02.2013) Primátor Popradu vymenoval do funkcie riaditeľa Základnej školy s materskou školou na Koperníkovej ulici v Poprade Petra Husára. Urobil tak aj napriek tomu, že rada školy navrhla do funkcie v zmysle zákona o štátnej správe v školstve a školskej samospráve kandidátku M. Dudzikovú.

Mesto Poprad ako zriaďovateľ vyhlásilo výberové konanie na obsadenie miesta riaditeľa Základnej školy s materskou školou na Koperníkovej ulici kvôli tomu, že 5. februára malo vypršať funkčné obdobie vtedajšej riaditeľky Márie Dudzikovej. Po vyhodnotení konania rada školy navrhla do funkcie v zmysle zákona o štátnej správe v školstve a školskej samospráve kandidátku M. Dudzikovú, ktorá získala najväčší počet hlasov. Primátor Popradu Anton Danko sa však rozhodol do funkcie riaditeľa vymenovať v poradí druhého úspešného kandidáta - Petra Husára.

„Dôvody, ktoré viedli primátora mesta k nevymenovaniu v poradí prvého úspešného uchádzača do funkcie sú dlhodobé a nejde o žiadnu svojvôľu, ale rozhodnutie podporené opakovanými výsledkami následných kontrol. V súvislosti s nálezmi kontrol bolo riaditeľke znížené osobné ohodnotenie a rovnako aj riadiaci príplatok. Už pred rokom mesto zvažovalo odvolanie riaditeľky kvôli opakovanému nedodržiavaniu všeobecne záväzných predpisov v súvislosti s ekonomickou agendou školy, za čo zodpovedá práve riaditeľ. Vtedy to však samospráva riešila ešte dôrazným upozornením. Keďže povinnosťou samosprávy je chrániť a zveľaďovať majetok mesta, štatutár mesta nevidel inú možnosť ako v tomto prípade takto konať,“ uviedol komunikačný manažér mesta Marián Galajda. Pôvodné zdržanlivé stanovisko bez vysvetľovania detailných dôvodov kvôli očakávanému súdnemu sporu sa samospráva rozhodla zmeniť po negatívnej kampani, ktorú svojimi vyjadreniami rozpútal rodinný príslušník účastníčky výberového konania. Samospráva je pripravená svoj postup obhajovať aj súdnou cestou.

Zdroj: Mesto Poprad

 


 
 

Cesty budú po zime potrebovať rozsiahle investícieVytlačiť
 

(Poprad 18.02.2013) Zimné počasie a najmä veľké výkyvy teplôt sa tento rok intenzívne podpísali pod stav ciest aj v Poprade. Výtlky rôznej veľkosti a rôzne iné poruchy krytu vozovky spôsobujú veľké starosti vodičom i samotnej Správe mestských komunikácií(SMK).

„Zlý je stav obvodových komunikácií na sídlisku JUH III, kde sa na viacerých miestach dvíha celý asfaltový koberec a vytvárajú sa tam vlnolamy, praskliny sa vytvárajú aj na cestách, ktoré boli nedávno rekonštruované,“ informoval na mestskom zastupiteľstve poslanec Milan Baran. Popradskí cestári sa snažia najmä výtlky opravovať podľa toho, ako to umožňujú poveternostné podmienky. „Od januára sme na opravu výtlkov použili už 6 ton studenej obaľovanej drvi, na sklade máme ešte približne 3 tony, v prípade potreby zabezpečíme ďalšiu. Práve táto technológia je vhodná na menšie opravy v tomto ročnom období. Väčšie a systémové komplexné opravy poškodených úsekov budeme riešiť až na jar spolu s finančným krytím,“ uviedol Peter Fabian zo Správy mestských komunikácií v Poprade. „Musíme byť pripravení na to, že v apríli budeme musieť meniť rozpočet a naliať nejaké finančné prostriedky do SMK, aby sme dali cesty do poriadku,“ uviedol primátor Popradu Anton Danko. Na balík ciest, ktoré boli v Poprade rekonštruované naposledy, existuje 10 ročná záruka, v rámci ktorej odstráni poruchy zhotoviteľ stavby. S opravami ciest s teplou obaľovanou drvou začne SMK hneď, ako spustí jej výrobu najbližšia obaľovačka. „Prioritou budú komunikácie s trasami MHD a komunikácie na ktorých sa nachádza vodorovné dopravné značenie, ktoré sa každoročne kvôli bezpečnosti cestnej premávky na jar obnovuje,“ doplnil Peter Fabian. „Stav ciest monitorujú dispečeri, informácie nám posúvajú aj mestskí policajti, obracajú sa na nás aj obyvatelia, takže výtlky sme už lepili na rôznych miestach, vo viacerých mestských častiach,“ uzatvára riaditeľ SMK.

Reálny odhad stavu popradských ciest ako aj financií potrebných na ich opravy bude známy až po úplnom roztopení snehu a ustálení teplôt.

Zdroj: Mesto Poprad


 
 

Popradskí mestskí policajti chytili skupinu podozrivých z krádeží v centre mestaVytlačiť
 

(Poprad 06.02.2013) Bola to úspešná naháňačka. Popradským mestským policajtom sa podarilo zadržať skupinu 4 osôb, ktoré sú podozrivé z krádeží v obchodoch v centre Popradu.

Dňa 30.januára 2013 skupina 4 neznámych osôb ukradla z obchodu na námestí v Poprade oblečenie  v hodnote stoviek eur. V pondelok 4.2.2013 nasnímala podarenú partiu priemyselná kamera v potravinách, z ktorých si bez zaplatenia odniesli kávu v hodnote približne 70.-eur. Vo všetkých prípadoch poslúžili páchateľom špeciálne upravené tašky, ktoré boli zvnútra obložené alobalom tak, aby blokovali signál bezpečnostného čipu a umožnili nenápadný prechod cez bezpečnostnú zónu. Štvorica mala tú drzosť, že v stredu 6.2.2013 prišla do centra Popradu opäť. Stojac pred domom s odevami , v ktorom „nakupovali“ pred niekoľkými dňami, si ich ale vďaka veľkej taške všimla predavačka a tá zalarmovala popradskú mestskú políciu. „Hliadka vyrazila okamžite do centra mesta a bola cez kamerový systém navigovaná k podozrivej štvorici. Tá v tom čase nenápadne postávala na námestí, no po príchode policajtov sa štvorica dala na útek. Mestskí policajti však postupne pochytali celú partiu a predviedli ju za účelom zistenia totožnosti , keďže boli dôvodne podozriví z páchania trestnej činnosti na území mesta Poprad“, uviedol náčelník Mestskej polície v Poprade Jaroslav Marušin. Tri dievčatá a jeden chlapec vo veku od 13 do 15 rokov pochádzajú zo Smižian. Mestskí policajti po zistení totožnosti odovzdali podarenú štvoricu štátnej polícii.

Zdroj:Mesto Poprad


 
 

Bezplatné wifi v centre Popradu využili tisícky klientov Vytlačiť
 

(Poprad 04.02.2013) Bezplatné pripojenie k internetu prostredníctvom Wi-Fi funguje v centre Popradu už viac ako pol roka. Záujem o túto službu bol príjemným prekvapením aj   pre jej prevádzkovateľa.

V období od 26.6.2012 do 31.12.2012 využilo bezplatné pripojenie k internetu v centre Popradu viac ako 5800 obyvateľov a návštevníkov mesta. Ľudia na popradskom námestí takto uskutočnili spolu vyše 27 tisíc prístupov do siete internet a preniesli 360 GB dát. „Tieto čísla nás príjemne prekvapili. Najviac pripojení sme zaznamenali v letných mesiacoch, kedy sa ľudia na námestí zdržiavali viac a dlhšie, v zimných mesiacoch počet pripojení klesol“, informoval Ján Michlík zo spoločnosti SLOVANET, ktorá bezplatný internet na Námestí sv. Egídia prevádzkuje.

Wi-Fi signálom sú pokryté dve lokality, a to priestor okolo fontány pred evanjelickým Kostolom sv. Trojice a priestor medzi kostolmi, kde býva tradične najviac ľudí. Pripojenie je realizované prostredníctvom 4 prístupových bodov, ktorých spoločná kapacita je 20 Mbit/s. Užívateľ môže po pripojení surfovať po internete 30 minút. Po ich uplynutí bude odpojený, no môže sa opätovne prihlásiť aj niekoľkokrát za sebou.  Maximálny počet naraz pripojených účastníkov je 250.

Cieľom radnice, ktorá zriadenie tohto pripojenia promptne zabezpečila, bolo čo najviac vyjsť v ústrety požiadavkám obyvateľov a  návštevníkom mesta. „Toto je jeden z ďalších ústretových krokov, ktorým chceme vyjadriť náš záujem o zatraktívnenie a oživenie centra mesta,“ uviedol pri spustení služby do prevádzky popradský primátor Anton Danko. Najnovšie je bezplatným internetovým pripojením prostredníctvom Wi-Fi pokrytá aj autobusová stanica v Poprade a o nových lokalitách pokrytia mesto spolu s operátorom naďalej rokuje.

Zdroj: Mesto Poprad


 
 

Kalamita na ústupe, pozor na ľad a sneh na strecháchVytlačiť
 

(Poprad 11.02.2013) Mimoriadnu snehovú nádielku sa v Poprade postupne darí dostať pod kontrolu. Po zrušení 2.kalamitného stupňa sú všetky sily a technika nasadené na dočistenie jednotlivých lokalít. 
                                                              

„Hlavné ťahy mestských komunikácií sú odhrnuté, rovnako tak bočné ulice. Pokračuje sa v čistení parkovísk a chodníkov. Čistenie komunikácií bude ďalej prebiehať postupne podľa operačného plánu zimnej údržby,“ uviedol riaditeľ Správy mestských komunikácií (SMK) Peter Fabián. Popradskí cestári sa zároveň obracajú na domových dôverníkov a predsedov bytových spoločenstiev v meste s návrhom a zároveň prosbou o pomoc. Keďže čistenie parkovísk od háld snehu v obytných zónach je kvôli parkujúcim autám veľmi komplikované, neraz nemožné,  odporúčajú mestskí cestári dohodnúť si vyčistenie parkoviska pri bytovom dome priamo s dispečingom ich zimnej údržby. Nevyhnutným predpokladom je však zabezpečiť  vyprázdnenie parkoviska. Telefónne číslo na dispečing Správy mestských komunikácií nájdu obyvatelia na webových stránkach mesta Poprad. Okrem ciest a chodníkov je potrebné veľkú pozornosť venovať aj snehu a ľadu na strechách. “Budovy vo vlastníctve mesta pravidelne monitorujeme. V prípade potreby robíme všetky nevyhnutné opatrenia pre zaistenie bezpečnosti – budov i okoloidúcich,” uviedol Emil Kostelničák z Mestského úradu v Poprade. Zo striech samovoľne padajúci sneh a ľad predstavujú pre chodcov obrovské nebezpečenstvo. Samospráva preto vyzýva majiteľov a správcov budov, aby urobili všetky nevyhnutné bezpečnostné opatrenia, ktoré zabránia vzniku zbytočných úrazov.  Hovorí o tom aj VZN 2/2012 o dodržiavaní čistoty na verejných priestranstvách,verejnom poriadku, zabezpečení zjazdnosti a schodnosti miestnych komunikácií. Podľa tohto nariadenia je povinnosťou vlastníka, správcu, nájomcu či užívateľa nehnuteľnosti hraničiacej s verejným priestranstvom odstraňovať zo striech nahromadený sneh prípadne ľadové kvaple, aby nedochádzalo k ohrozovaniu života a zdravia osôb.

Zdroj: Mesto Poprad
 
 
Položky 261-265 z 684

CityMonitor

Nájdete nás aj na

Twitter instagram
Slovensko chce zriadiť logistickú základňu pre potreby NATO v Poprade. Súhlasíte s takouto formou podpory aliancie?
 
 
263

 
 
 
2095

 
 
 
12

 

Darujte im nový domov

Dnes má službu:

Dr. Max - obchodné centrum MAX
Dlhé hony 4587/1,
Poprad

052/478 10 33

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

ďalšie dni

Utorok 16.9.
Dr. Max - obchodné centrum MAX
Dlhé hony 4587/1,
Poprad

052/478 10 33

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Streda 17.9.
Zlatý had - Juh 3 (Slnečnica)
Novomeského 3918/19,
Poprad

052/773 10 26

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Štvrtok 18.9.
Sunpharma-Tesco
Teplická cesta 3,
Poprad

0917 194 759

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Piatok 19.9.
Primula - pri obch.stredisku Výkrik, sídlisko Juh 3
Dostojevského 21,
Poprad

052/773 23 47

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Sobota 20.9.
Cyprián - Juh 3 (oproti kostolu sv.Cyrila a Metoda)
Ul. L. Svobodu 2589/74,
Poprad

052/773 22 40

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Nedeľa 21.9.
Adus - Poliklinika Adus, pri železničnej stanici
Mnoheľova 2,
Poprad

052/428 31 34

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Pondelok 22.9.
Victoria - pri autobusovej stanici
Drevárska 453/1

052/772 14 77

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Utorok 23.9.
Primula - pri obch.stredisku Výkrik, sídlisko Juh 3
Dostojevského 21,
Poprad

052/773 23 47

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Poruchové služby

Elektrina
0800 123 332
0850 123 333

Plyn
0850 111 727

Voda
052 7729 548

Verejné osvetlenie
052 7897 651
formulár

REGIÓN VYSOKÉ TATRY

webygroup

Deutch version
English version
Poľská verzia
Russkij jazyk

28164207

16.9.2014
Úvodná stránka