Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu

Tlačové správy - archív

Aktuality

Okolie železničnej stanice bude pod väčším dohľadom polície Vytlačiť
 

Okolie železničnej stanice v Poprade sa v poslednom období stalo miestom 3 závažných trestných činov. Samospráva sa preto rozhodla pre okamžité opatrenia, ktoré by mali zvýšiť bezpečnosť tejto lokality.  „Tento problém prerástol do takej miery, že ho musíme riešiť spoločnými silami,“ uviedol prvý viceprimátor Popradu Adrián Kromka. „Oslovili sme štátnu i železničnú políciu a v súčinnosti aj s našou mestskou políciou ideme  urobiť všetko preto, aby sa Popradčania  i návštevníci mesta mohli na železničnej stanici i v jej okolí cítiť bezpečnejšie,“ komentoval pripravované kroky Kromka, ktorý zároveň vyzdvihol maximálnu ústretovosť vedenia štátnej polície pri príprave týchto opatrení.  
„Podľa našich operatívnych informácií sa na železničnej stanici a v jej bezprostrednom okolí v poslednej dobre vo večerných hodinách zhromažďovali rôzne skupiny osôb nepochádzajúcich z Popradu, ktorých zámerom bola aj trestná činnosť, pričom práve vlakové spoje im slúžili ako úniková cesta,“ informoval náčelník Mestskej polície v Poprade Jaroslav Marušin.
Opatrenia, ktoré už zainteresované zložky prijali, sú v troch rovinách. Prioritou bude predovšetkým intenzívna hliadkovacia činnosť štátnej, železničnej i mestskej polície. Železničná stanica a jej okolie budú zároveň aj miestom preventívno- bezpečnostných akcií. Samospráva chce zároveň rozšíriť kamerový systém aj dovnútra samotného podchodu do Spišskej Soboty. Zároveň bude okolie chodníka upravené tak, aby neponúkalo útočisko pre páchateľov trestnej činnosti. „Stále sa pritom nevzdávame ambície rozšíriť podchod pre osobnú dopravu, čím by sa úplne zmenil režim v tejto časti mesta. V tejto súvislosti sme sa v minulosti obrátili už aj na ministerstvo dopravy, no zatiaľ bez úspechu,“ uzavrel prvý viceprimátor Adrián Kromka.


 
 

Leto v Poprade 2013Vytlačiť
 

      Prvý septembrový piatok dal definitívnu bodku za festivalom LETO V POPRADE 2013. Popradčania a návštevníci mesta sa vďaka nemu mohli zúčastniť spolu 64 podujatí, v rámci ktorých  bolo zrealizovaných 71 vystúpení v dramaturgii oddelenia kultúry MsÚ v Poprade. Vystúpenia vyše 500 účinkujúcich, ktorí sa predviedli v sedemnástich žánroch, videlo spolu 17500 divákov. Väčšina podujatí sa odohrala v centre mesta, no samospráva nezabudla ani na jednotlivé mestské časti, v ktorých sa uskutočnilo 8 podujatí. „Veľmi sa nám osvedčila dramaturgia, podľa ktorej boli štvrtky na námestí filmové, piatky hudobné, soboty divadelné a nedele patrili folklóru a promenádnym koncertom. Bolo to prehľadné, návštevníci vedeli, čo môžu kedy čakať. S najväčším ohlasom stretol program Záver Leta 2013, v ktorom sa predstavila skupina Drišľak, bubenícka show Marimba z Prahy a domáca revivalová skupina Magic Seven. Toto podujatie bolo pripravené v spolupráci s OOCR Vysoké Tatry,“ skonštatoval vedúci oddelenia kultúry MsÚ v Poprade Rudolf Kubus. Kultúrne podujatia organizované mestom spolu s ďalšími akciami na námestí tak vytvorili v Poprade naozaj bohaté kultúrne leto, ktoré svojou žánrovou pestrosťou určite potešilo domácich i návštevníkov mesta.                                                                                                           Skončením festivalu LETO V POPRADE 2013 sa kultúrne dianie opäť sťahuje  predovšetkým do Domu kultúry. V divadelnej sále sa  10. septembra predstaví zábavný program SEDEM BEZ ZÁRUKY -  populárna talk show s Elenou Vacvalovou, Milanom Lasicom, Oľgou Feldekovou a Mariánom Leškom,  úvodný koncert  XXXI. ročníka Popradskej hudobnej jesene je pripravený na 24. septembra pod  názvom KRÁĽOVNÁ NOCI / VEĽKÁ NOČNÁ HUDBA, v ktorom sa predstaví časť orchestra VIRTUOSI  DI  PRAGA  s dirigentom a huslistom OLDŘICHOM VLČKOM a sopránovou speváčkou z Anglicka CHRISTINOU JOHNSTON. Pre detského diváka sú pripravené každú nedeľu o 10.00 hodine  dielne a rozprávkové predstavenia. Samospráva nezabúda ani seniorov, pre ktorých sú počas  celého októbra, ktorý si pripomíname aj ako mesiac úcty k starším,  pripravené programy rôznych žánrov. Z ďalších zaujímavých programov môžeme spomenúť koncert Richarda Müllera a skupiny FRAGILE, divadelné predstavenie ROZHODCOVIA so známymi hercami T. Maštalírom, V. Kobielskym a B. Bystrianskym. V novembri sú naplánované veľké koncerty – v Aréne Poprad sa predstaví Ewa Farna, v Dome kultúry Nela Pocisková a aj  Andrej Šeban.


 
 

LETO V POPRADE 2013 vyvrcholí v piatokVytlačiť
 

Festival LETO V POPRADE 2013 vrcholí. Popradčania a návštevníci mesta sa vďaka nemu mohli zúčastniť zatiaľ spolu 64 podujatí v dramaturgii oddelenia kultúry MsÚ v Poprade. Väčšina akcií sa odohrala v centre mesta, no samospráva nezabudla ani na jednotlivé mestské časti, v ktorých sa konalo 8 podujatí.
Na ukončení festivalu LETO V POPRADE 2013, ktoré sa uskutoční v piatok 6.9.2013 na Námestí sv.Egídia, sa rozozvučí námestie rytmami bicích nástrojov ako sú marimba, vibrafón, zvony a tympany v originálnej BUBENÍCKEJ SHOW v podaní mladých chlapcov z Prahy pod názvom MARIMBA.O veselosť a zábavu sa postará folkovo - folklórna satirická skupina DRIŠĽAK z Vranova nad Topľou a na svoje si prídu aj fanúšikovia rockovej klasiky, ktorú zahrá revivalová hudobná skupina MAGIC SEVEN z Popradu.


 
 

Veľkoplošné opravy ciest a chodníkovVytlačiť
 

Správa mestských komunikácií Poprad začína s veľkoplošnými opravami ciest a chodníkov. Po menších opravách výtlkov realizovaných ešte počas zimy a jari tak prichádzajú na rad komplexnejšie opravy poškodených ciest. Uplynulá zima narobila rozsiahle škody na viacerých mestských komunikáciách, ktoré sa napokon rozhodla SMK riešiť komplexne a po podrobnej analýze pripravila zoznam úsekov v najhoršom stave,  ktoré boli predmetom verejnej súťaže. Do nej bola zahrnutá oprava spolu 8165m² asfaltových krytov ciest a 4523m² chodníkov.  Víťazom súťaže sa stala spoločnosť STRABAG, ktorá bude opravy realizovať do polovice septembra. „S opravami začneme v centre mesta a následne budeme postupovať do jednotlivých mestských častí. V tejto súvislosti žiadame o pochopenie a rešpektovanie dopravných obmedzení, ktoré budú tieto práce sprevádzať,“ uviedol Peter Zastko zo Správy mestských komunikácií. Opravy sa budú realizovať na týchto uliciach: Záborského,Rastislavova,Tomášikova, Levočská,Komenského, Velická, Popradskej brigády, Francisciho, ďalej na križovatkách Partizánska/Podtatranská a Široká/Liptovská, tiež na prepojovacej ceste Curie/Ul.1.mája. Teplickú ulicu kvôli poruche sietí a očakávanej oprave nahradila v zozname Kollárova.  Chodníky sa dočkajú opráv na týchto uliciach: Uherova, MPČĽ, Jarná, Dostojevského, Tomášikova, D.Tatarku, Banícka, Tajovského, Šrobárova.
Okrem vyššie spomenutých opráv bola už pred mesiacom opravená cesta na Levočskej ulici v úseku medzi Štefánikovou a Francisciho ulicou. V miestach, na ktorých došlo k sieťovému alebo stredovému rozpadu cesty, boli najprv poškodené časti odfrézované a následne bol položený nový asfaltový koberec. Cesta bola realizovaná v roku 2008, opravy urobil dodávateľ ako súčasť záruky.

 


 
 

Druhým viceprimátorom mesta Poprad sa stal Milan BaranVytlačiť
 

Druhý zástupca primátora mesta Štefan Kubík sa písomne vzdal svojej funkcie. Primátor mesta Anton Danko navrhol do tejto funkcie poslanca Milana Barana. „Prekvapila ma táto ponuka, mal som čas na rozmyslenie, dostal som aj dôveru poslaneckého klubu, aby som túto funkciu prijal,“ povedal po svojom menovaní Milan Baran. „Za svoju dôležitú prioritu považujem vytvorenie generelu zelene,  aby sme ho schválili a aby sa začali postupne tvoriť centrálne zelené parky a  oddychové parky,“ informoval novovymenovaný druhý viceprimátor. „Je to dobré rozhodnutie, ktoré vytvára priestor na spoluprácu medzi klubmi, ktoré v zastupiteľstve pôsobia. Už to nebude o tom, kto je vľavo a kto vpravo, verím, že práve týmto vznikne spolupráca, kde budeme všetci pozerať len na to, že sme Popradčania a budeme spolupracovať v záujme mesta a jeho obyvateľov,“ povedal prvý viceprimátor mesta Adrián Kromka.

foto: Noviny Poprad


 
 
Položky 261-265 z 789

CityMonitor

Nájdete nás aj na

Twitter instagram

Darujte im nový domov

Dnes má službu:

Aduscentrum - Námestie sv.Egídia medzi ul.1.mája a J.Curie
Nám. sv. Egídia 49,
Poprad

052/772 28 74

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

ďalšie dni

Piatok 29.5.
Aduscentrum - Námestie sv.Egídia medzi ul.1.mája a J.Curie
Nám. sv. Egídia 49,
Poprad

052/772 28 74

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Sobota 30.5.
Styrax - Juh 3 (pri Slovanete)
Ul. L. Svobodu 3782,
Poprad

052/773 22 78

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Nedeľa 31.5.
Tília - Poliklinika
Banícka 28,
Poprad

052/468 52 00

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Poruchové služby

Elektrina
0800 123 332
0850 123 333

Plyn
0850 111 727

Voda
052 7729 548

Verejné osvetlenie
052 7897 651
formulár

Zašportujte si, zabavte sa a pomôžte

10. júna 2015 ožije námestie sv. Egídia veľkou športovou, kultúrnou a charitatívnou akciou, výnos ktorej prispeje k zakúpeniu prístroja pre detské oddelenie NsP Poprad. Bežci na bežeckom páse od 10,00 h budú zbierať kilometre a všetci účastníci behu alebo prechádzky o 17,00 h zakúpením štartového čísla za 3,-€, dôchodcovia a mládež za 1,-€ prispejú k svojmu zdraviu a záchrane zdravia a životov malých pacientov. Podujatie obohatia známe hudobné skupiny a tombola štartových čísel so zaujímavými cenami.

REGIÓN VYSOKÉ TATRY

webygroup

Deutch version
English version
Poľská verzia
Russkij jazyk

40281398

29.5.2015
Úvodná stránka