Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu

Tlačové správy - archív

Aktuality

V Poprade napadlo 30 cm snehu, čistenie ciest a chodníkov komplikujú odstavené autá Vytlačiť
 

(Poprad 15.01.2013) Dlhotrvajúce sneženie prinieslo Popradčanom takmer 30 centimetrov nového snehu. Z ciest a chodníkov sa ho nepretržite snažia odstraňovať pracovníci Správy mestských komunikácií v Poprade a spoločnosti Brantner Poprad.

V noci na utorok 15.1.2013 mala Správa mestských komunikácií v plnom nasadení 10 strojov, ktoré za neustáleho sneženia čistili cesty a chodníky. Situáciu komplikovali najmä na sídliskách autá odparkované na chodníkoch tak, že znemožňovali prejazd čistiacim mechanizmom. V týchto chvíľach je v teréne posilnená denná zmena spolu s technikou. „Od rána je v uliciach mesta spolu 6 traktorov, 2 veľké a 2 malé sypače. Navyše sme do upratovania zapojili aj 2 veľké nakladače a jeden UNC nakladač, ktorých úlohou bude postupne dočisťovať vnútrobloky a priestory na sídliskách. Ďalší pracovníci dočisťujú mosty a platené parkoviská“, vysvetlil Peter Fabián z SMK Poprad. Pri čistení od návalov snehu pomáhajú aj pracovníci firmy Brantner Poprad. „ V noci sme mali nasadených 8 ľudí, od rána je ich už 14. Sústreďujeme sa na čistenie schodov, priechodov pre chodcov a autobusových zastávok“, uviedol riaditeľ spoločnosti Brantner Poprad Ondrej Korenko.

Zdroj: Mesto Poprad


 


 
 

Z popradského námestia vyviezli kopy snehuVytlačiť
 

(Poprad 18.01.2013) Hromady snehu, ktoré komplikujú pohyb návštevníkom centra Popradu, začali pracovníci Správy mestských komunikácií postupne odstraňovať.

Nakladače a nákladné autá postupne vyvážajú sneh z Námestia sv.Egídia a podobným spôsobom čistia aj najkritickejšie miesta na sídliskách a v jednotlivých mestských častiach Popradu. Do vývozu snehu boli nasadené 2 nakladače, 4 nákladné autá a traktor s vlečkou. Ďalšia technika dočisťuje sídliská. Intenzívne sneženie zo začiatku týždňa, počas ktorého napadlo 30cm nového snehu, tak zamestnáva pracovné čaty nepretržite už 5 dní.

Zdroj: Mesto Poprad 


 
 

Veľké upratovanie po silnom snežení pokračujeVytlačiť
 

(Poprad 17.01.2013) Vďaka silnému sneženiu, ktoré do Popradu prinieslo začiatkom týždňa približne 30cm nového snehu, sú ľudia a technika stále v plnom nasadení. Aj vďaka tomu už od začiatku roka prepluhovali a posypali mechanizmy Správy mestských komunikácií(SMK) v Poprade viac ako 8 tisíc km ciest a chodníkov.

Prakticky od začiatku týždňa pracovali ľudia v posilnených zmenách, okrem vlastnej techniky SMK vyrazili do ulíc aj mechanizmy od externých dodávateľov. Okrem pluhov, sypačov a nakladačov sa do akcie zapojilli aj bagre. S čistením autobusových zastávok a priechodov pre chodcov pomáhali od začiatku týždňa aj pracovníci firmy Brantner Poprad. Aktuálne pracovníci SMK dočisťujú popradské sídliská, parkoviská a pracujú tiež na posype chodníkov, na ktorých sa začína vytvárať ľad. „Od začiatku roka prepluhovali a posypali mechanizmy SMK v Poprade už viac ako 8 tisíc km ciest a chodníkov. Kvôli zvýšeniu bezpečnosti a zabezpečeniu prejazdnosti použili tiež 150 ton kamenného posypu a 105 ton cestárskej soli“, vysvetľuje Peter Fabián zo Správy mestských komunikácií.
         
Okrem snehu a ľadu na zemi by si Popradčania mali dávať veľký pozor aj na masy snehu zosúvajúce sa zo šikmých striech. Ťažký sneh padajúci z veľkej výšky predstavuje obrovské nebezpečenstvo. Uvedomiť by si to mali aj majitelia budov, ktorí by mali urobiť všetko preto, aby nedošlo k zbytočným úrazom.

Zdroj: Mesto Poprad


 


 
 

Cestovné poriadky MHD v novom roku s malými úpravamiVytlačiť
 

(Poprad 04.01.2013)  Mestská hromadná doprava v Poprade premáva od 1.januára 2013 podľa nových cestovných poriadkov. K zostavovaniu cestovných poriadkov dochádza spravidla raz ročne, vždy začiatkom nového roka. Aj tentoraz cestujúca verejnosť mohla už v predstihu - do polovice novembra - zasielať požiadavky na dopravné služby. Následne , v súlade so zákonom č. 56/2012 Z. z. o cestnej doprave, Mesto Poprad, ako dopravný správny orgán schválilo k 1.1.2013 cestovné poriadky MHD v Poprade. Schválené cestovné poriadky sa od minuloročných líšia len malými úpravami, vyplývajúcimi z adekvátnych požiadaviek občanov a pozostávajúcich z „minútových“ úprav jazdných dôb na jednotlivých spojoch z dôvodu dodržiavania grafikonu MHD.

Mestská hromadná doprava zabezpečuje dopravné služby siedmymi linkami prevádzkovanými na území mesta Poprad v rozsahu priemerne 500 000 kilometrov ročne.

Cestovný poriadok MHD Poprad nájdete aj tu.


 
 

Mestskí policajti pomohli zachrániť ľudský život Vytlačiť
 

(Poprad 04.01. 2013)  Hliadka Mestskej polície v Poprade pomohla vo štvrtok 3.1.2013 vo večerných hodinách zachrániť ľudský život. Predchádzala tomu výzva od pracovníka SBS, ktorý potreboval pomôcť s podnapitým mužom obťažujúcim čakajúcich na autobusovej stanici. Keďže podgurážený muž nerešpektoval výzvy pracovníka SBS, ten zavolal na pomoc mestskú políciu. Hliadka však po príchode už žiadneho muža obťažujúceho svoje okolie nenašla. Mestskí policajti následne vyhľadali pracovníka SBS. Toho našli ležať na zemi v kancelárii SBS. Muž len veľmi ťažko komunikoval, mal veľké bolesti v hrudníku, nebol schopný pohybu, nedokázal si privolať pomoc. Policajti okamžite začali konať a privolali posádku RZP, ktorá muža ošetrila a previezla do nemocnice s podozrením na infarkt. Obaja členovia hliadky, Mgr. Ján Krempaský a Bc. Slavomír Mišurda, budú náčelníkom MsP v Poprade Ing.Jaroslavom Marušinom navrhnutí na mimoriadnu odmenu za záchranu ľudského života.

Zdroj: Mesto Poprad


 
 
Položky 266-270 z 670

CityMonitor

Nájdete nás aj na

Twitter instagram

Darujte im nový domov

Dnes má službu:

Altea - Námestie sv.Egídia - pri ul.J.Curie
Nám. sv. Egídia 25,
Poprad

052/772 42 22

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

ďalšie dni

Utorok 2.9.
Altea - Námestie sv.Egídia - pri ul.J.Curie
Nám. sv. Egídia 25,
Poprad

052/772 42 22

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Poruchové služby

Elektrina
0800 123 332
0850 123 333

Plyn
0850 111 727

Voda
052 7729 548

Verejné osvetlenie
052 7897 651
formulár

REGIÓN VYSOKÉ TATRY

webygroup

Deutch version
English version
Poľská verzia
Russkij jazyk

27778109

2.9.2014
Úvodná stránka