Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu

Tlačové správy - archív

Aktuality

Bezplatné wifi v centre Popradu využili tisícky klientov Vytlačiť
 

(Poprad 04.02.2013) Bezplatné pripojenie k internetu prostredníctvom Wi-Fi funguje v centre Popradu už viac ako pol roka. Záujem o túto službu bol príjemným prekvapením aj   pre jej prevádzkovateľa.

V období od 26.6.2012 do 31.12.2012 využilo bezplatné pripojenie k internetu v centre Popradu viac ako 5800 obyvateľov a návštevníkov mesta. Ľudia na popradskom námestí takto uskutočnili spolu vyše 27 tisíc prístupov do siete internet a preniesli 360 GB dát. „Tieto čísla nás príjemne prekvapili. Najviac pripojení sme zaznamenali v letných mesiacoch, kedy sa ľudia na námestí zdržiavali viac a dlhšie, v zimných mesiacoch počet pripojení klesol“, informoval Ján Michlík zo spoločnosti SLOVANET, ktorá bezplatný internet na Námestí sv. Egídia prevádzkuje.

Wi-Fi signálom sú pokryté dve lokality, a to priestor okolo fontány pred evanjelickým Kostolom sv. Trojice a priestor medzi kostolmi, kde býva tradične najviac ľudí. Pripojenie je realizované prostredníctvom 4 prístupových bodov, ktorých spoločná kapacita je 20 Mbit/s. Užívateľ môže po pripojení surfovať po internete 30 minút. Po ich uplynutí bude odpojený, no môže sa opätovne prihlásiť aj niekoľkokrát za sebou.  Maximálny počet naraz pripojených účastníkov je 250.

Cieľom radnice, ktorá zriadenie tohto pripojenia promptne zabezpečila, bolo čo najviac vyjsť v ústrety požiadavkám obyvateľov a  návštevníkom mesta. „Toto je jeden z ďalších ústretových krokov, ktorým chceme vyjadriť náš záujem o zatraktívnenie a oživenie centra mesta,“ uviedol pri spustení služby do prevádzky popradský primátor Anton Danko. Najnovšie je bezplatným internetovým pripojením prostredníctvom Wi-Fi pokrytá aj autobusová stanica v Poprade a o nových lokalitách pokrytia mesto spolu s operátorom naďalej rokuje.

Zdroj: Mesto Poprad


 
 

Kalamita na ústupe, pozor na ľad a sneh na strecháchVytlačiť
 

(Poprad 11.02.2013) Mimoriadnu snehovú nádielku sa v Poprade postupne darí dostať pod kontrolu. Po zrušení 2.kalamitného stupňa sú všetky sily a technika nasadené na dočistenie jednotlivých lokalít. 
                                                              

„Hlavné ťahy mestských komunikácií sú odhrnuté, rovnako tak bočné ulice. Pokračuje sa v čistení parkovísk a chodníkov. Čistenie komunikácií bude ďalej prebiehať postupne podľa operačného plánu zimnej údržby,“ uviedol riaditeľ Správy mestských komunikácií (SMK) Peter Fabián. Popradskí cestári sa zároveň obracajú na domových dôverníkov a predsedov bytových spoločenstiev v meste s návrhom a zároveň prosbou o pomoc. Keďže čistenie parkovísk od háld snehu v obytných zónach je kvôli parkujúcim autám veľmi komplikované, neraz nemožné,  odporúčajú mestskí cestári dohodnúť si vyčistenie parkoviska pri bytovom dome priamo s dispečingom ich zimnej údržby. Nevyhnutným predpokladom je však zabezpečiť  vyprázdnenie parkoviska. Telefónne číslo na dispečing Správy mestských komunikácií nájdu obyvatelia na webových stránkach mesta Poprad. Okrem ciest a chodníkov je potrebné veľkú pozornosť venovať aj snehu a ľadu na strechách. “Budovy vo vlastníctve mesta pravidelne monitorujeme. V prípade potreby robíme všetky nevyhnutné opatrenia pre zaistenie bezpečnosti – budov i okoloidúcich,” uviedol Emil Kostelničák z Mestského úradu v Poprade. Zo striech samovoľne padajúci sneh a ľad predstavujú pre chodcov obrovské nebezpečenstvo. Samospráva preto vyzýva majiteľov a správcov budov, aby urobili všetky nevyhnutné bezpečnostné opatrenia, ktoré zabránia vzniku zbytočných úrazov.  Hovorí o tom aj VZN 2/2012 o dodržiavaní čistoty na verejných priestranstvách,verejnom poriadku, zabezpečení zjazdnosti a schodnosti miestnych komunikácií. Podľa tohto nariadenia je povinnosťou vlastníka, správcu, nájomcu či užívateľa nehnuteľnosti hraničiacej s verejným priestranstvom odstraňovať zo striech nahromadený sneh prípadne ľadové kvaple, aby nedochádzalo k ohrozovaniu života a zdravia osôb.

Zdroj: Mesto Poprad
 
 

Na pulte prvého kontaktu pribudli privátne zónyVytlačiť
 

(Poprad 01.02.2013) Pri vybavovaní svojej agendy na radnici budú mať obyvatelia viac súkromia. Na pulte prvého kontaktu, ktorý patrí medzi najvyťaženejšie pracoviská Mestského úradu v Poprade, pribudli privátne zóny známe z bánk.

K zriadeniu privátnych zón viedli samosprávu dva impulzy. „V prvom rade stále viac ľudí vybavuje svoje záležitosti práve prostredníctvom Kancelárie prvého kontaktu. V minulosti sa navyše často stávalo, že ľudia sa nahrnuli k pultu a vtedy bolo naozaj ťažké zabezpečiť dostatok súkromia pri vybavovaní či osvedčovaní rôznych dokumentov. V snahe zabezpečiť občanom viac súkromia a zároveň pohodlia sa vedenie mesta rozhodlo upraviť pult prvého kontaktu do dnešnej podoby“, vysvetlil Emil Kostelničák z organizačného odboru Mestského úradu v Poprade. Po novom je privátna zóna vyznačená graficky, pult prvého kontaktu zároveň rozdeľujú priečky z tmavého skla na 4 samostatné pracoviská. "Niekedy osvedčujeme podpisy na jednu listinu aj pre viacero osôb naraz. V tejto súvislosti sa stávalo, že ľudia sa postavili k pultu a zablokovali ostatné pracoviská, ktoré boli síce voľné, no nikto sa k nim nemohol dostať. S privátnymi zónami by sa to už nemalo stávať”, dopĺňa vedúca Kancelárie prvého kontaktu na MÚ v Poprade Nina Hriňák.

Kancelária prvého kontaktu poskytuje informácie všestranného charakteru súvisiace s agendou Mestského úradu v Poprade vo vzťahu k občanom. Jeho pracovníčky vysvetľujú postupnosť krokov pri vybavovaní základných záležitostí a požiadaviek občanov, poskytujú pomoc pri vyplňovaní žiadostí, formulárov, dotazníkov a tlačív, súčasťou agendy KPP je aj overovanie podpisov a listín v zmysle zákona NR SR č. 599/2001 Z.z. o osvedčovaní listín a podpisov na listinách okresnými úradmi a občanmi v znení neskorších predpisov. Na pulte KPP môžu obyvatelia zároveň prihlásiť psa, vybaviť priznanie k dani za psa, po splnení všetkých náležitostí môžu na tomto mieste získať dokonca aj rybársky lístok.

Zdroj:Mesto Poprad
 
 

Hokejistky v Poprade zabojujú o olympiáduVytlačiť
 

(Poprad 07.02.2013) V Poprade dnes prvým zápasom začína olympijská kvalifikácia žien v ľadovom hokeji. Ešte dopoludnia primátor Popradu Anton Danko slávnostne prijal účastníkov a organizátorov turnaja na radnici.

Olympijský kvalifikačný turnaj za účasti tímov zo Slovenska, Dánska, Japonska a Nórska začína dnes a vyvrcholí v nedeľu 10.februára. „Poprad sme si vybrali preto, že je to hokejové mesto a je tu záujem aj o ženský hokej. Veríme, že aj návšteva divákov bude čo najväčšia a pomôžu našim hráčkam splniť cieľ a postúpiť na olympiádu,“ povedal po stretnutí prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja(SZĽH) Igor Nemeček.  „Je to fantasticky zorganizované, všetko vybavenie vrátane haly, ubytovania pre športovcov je na vysokej úrovni,“ vyslovil kompliment Popradu a organizátorom turnaja zo SZĽH Hans Dobida z Medzinárodnej hokejovej federácie IIHF. „Verím, že Popradčania i ľudia z okolia si nájdu cestu na štadión a prídu podporiť svoj národný tím“, dodal skúsený hokejový diplomat. Mesto Poprad vyšlo organizátorom turnaja maximálne v ústrety. Dobré meno, ktoré bezchybnou spoluorganizáciou turnaja môže získať, sa v budúcnosti môže zúročiť.  „Aj toto môže pomôcť napríklad pri spoločnej poľsko-slovenskej kandidatúre na olympijské hry v roku 2022, keď v rámci IIHF bude vyslovené, že Slovensko je pripravené zúčastniť sa aj takejto veľkej akcie,“ uzavrel primátor Popradu Anton Danko.

Ženské hokejové tímy v Poprade budú bojovať o jedinú miestenku na ZOH 2014 v ruskom Soči.

Program turnaja:

7.2.2013

14:00 hod JPN-NOR
18:00 hod SVK-DEN

8.2.2013
14:00 NOR-DEN
18:00 JPN-SVK

10.2.2013
14:00 DEN-JPN
18:00 SVK-NOR

Zdroj: Mesto Poprad
 
 

Ako urýchliť vyčistenie parkoviska pred bytovým domom v PopradeVytlačiť
 

(Poprad 08.02.2013) Správa mestských komunikácií (SMK) v Poprade sa obracia na domových dôverníkov a predsedov bytových spoločenstiev v meste s návrhom a zároveň prosbou o pomoc.

Keďže čistenie parkovísk v obytných zónach je kvôli parkujúcim autám veľmi komplikované, neraz nemožné,  odporúčajú mestskí cestári nasledujúci postup:

1.Formou vyveseného oznamu alebo inak  dohodnúť vyprázdnenie parkoviska na presný čas.
2. O tomto čase upovedomiť dispečing SMK.

Zimná údržba vo chvíli uvoľnenia parkoviska operatívne pošle mechanizmus, ktorý prázdne parkovisko dokáže rýchlo vyčistiť. Telefónne číslo na dispečing je 052/773 1526, vedúci zimnej údržby je k dispozícii na čísle 0903 609 917.

Zdroj:Mesto Poprad


 
 
Položky 266-270 z 686

CityMonitor

Nájdete nás aj na

Twitter instagram
Slovensko chce zriadiť logistickú základňu pre potreby NATO v Poprade. Súhlasíte s takouto formou podpory aliancie?
 
 
617

 
 
 
2793

 
 
 
26

 

Darujte im nový domov

Dnes má službu:

Limba - Západ
Podtatranská 5,
Poprad

052/772 26 57

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

ďalšie dni

Utorok 21.10.
Limba - Západ
Podtatranská 5,
Poprad

052/772 26 57

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Streda 22.10.
Sunpharma - Juh, Kaufland
Moyzesova ul. 3,
Poprad

0905 821 914

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Štvrtok 23.10.
Tília - Poliklinika
Banícka 28,
Poprad

052/468 52 00

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Piatok 24.10.
Diecézna lekáreň sv. Lukáša - pri Tatrakone
Alžbetina 32,
Poprad

052/772 23 07

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Sobota 25.10.
Corrib - na križovatke ulíc Francisciho a Levočská v obytnom komplexe CORRIB TOWER
Levočská 26A,
Poprad

0948 217 858

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Nedeľa 26.10.
Včela - oproti nemocnici
Tatranské nám. 1

052/772 36 67

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Pondelok 27.10.
Cyprián - Juh 3 (oproti kostolu sv.Cyrila a Metoda)
Ul. L. Svobodu 2589/74,
Poprad

052/773 22 40

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Utorok 28.10.
Adus - Poliklinika Adus, pri železničnej stanici
Mnoheľova 2,
Poprad

052/428 31 34

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Poruchové služby

Elektrina
0800 123 332
0850 123 333

Plyn
0850 111 727

Voda
052 7729 548

Verejné osvetlenie
052 7897 651
formulár

REGIÓN VYSOKÉ TATRY

webygroup

Deutch version
English version
Poľská verzia
Russkij jazyk

29314942

21.10.2014
Úvodná stránka