Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu

Tlačové správy - archív

Aktuality

Vianočné prázdniny spestrí deťom mestský denný tábor v CVČVytlačiť
 

(Poprad 20.12.2012) Centrum voľného času v Poprade pripravilo premiérový mestský tábor počas vianočných sviatkov. Od 27.12.2012 do 4.1.2013 tak môžu deti oddychovať a zabávať sa v spoločnosti svojich rovesníkov pod dohľadom skúsených pedagógov.

Na účastníkov tábora čakajú zimné aktivity od výmyslu sveta. Okrem výletov do prírody    si deti užijú sánkovačku, hry na snehu, rôzne súťaže či návštevu plavárne. „Tento vianočný tábor organizujeme po prvýkrát. Chceme vyjsť v ústrety rodičom, ktorí majú problém s deťmi počas sviatkov a prázdnin, ktoré trvajú zvyčajne dlhšie ako dovolenky rodičov. Bude to také relaxačno – oddychové a zábavné stretnutie podobné tým, ktoré robíme počas letných prázdnin“, informovala Edita Pilárová z odboru školstva na popradskej radnici. Mestský vianočný tábor bude otvorený počas pracovných dní od 7.30hod do 16:00 hod a je určený pre deti od 6 do 12 rokov. Poplatok za celý 5-dňový tábor je 30 eur, v cene je vstupné, cestovné a poistné. Stravu musia deťom zabezpečiť rodičia. Bližšie informácie o tábore, jeho programe i voľných miestach získajú rodičia priamo v CVČ a na webovej stránke www.cvc-poprad.sk.

Zdroj: Mesto Poprad 


 
 

Deti dostali vianočné balíčkyVytlačiť
 

(Poprad 20.12.2012) Vianočné darčeky dostali už v predstihu. Mesto Poprad v spolupráci s Apoštolskou cirkvou v Poprade pripravili pre deti zo sociálne znevýhodnených rodín špeciálne vianočné balíčky, ktoré im odovzdali na charitatívnom podujatí v stredu v zasadačke Obvodného úradu v Poprade.

Dvesto detí si v balíčkoch s vianočnými darčekmi našlo sladkosti, hygienické potreby, hračky, potreby do školy či oblečenie. Vedúca sociálneho odboru MsÚ Etela Lučivjanská uviedla: „Mesto Poprad získalo od Apoštolskej cirkvi na Slovensku celkovo 470 balíčkov, ktoré sme v minulých dňoch odovzdali tiež deťom z rodín v hmotnej alebo sociálnej núdzi v Matejovciach a na Levočskej ulici. Mesto sa snaží zabezpečiť, aby aj pre tieto deti boli Vianoce sviatkami hojnosti a štedrosti.“ V sprievodnom programe vystúpili deti z popradského komunitného centra, centra voľného času a prispel doň aj popradský zbor Apoštolskej cirkvi na Slovensku.

Pastor popradského zboru AC Ján Šefčík dodal, že celkovo ich cirkev doniesla na Slovensko 23 tisíc balíčkov. V Poprade takéto spoločné charitatívne podujatie s mestom pripravili už po desiatykrát. Celkovo vo svete pred tohtoročnými Vianocami odovzdali už stomiliónty darček. Dostala ho päťročná Brenda z Dominikánskej republiky. (mar)

Viac informácií čítajte v Novinách Poprad.

Zdroj: Noviny Poprad
 
 

Nocľaháreň pre bezdomovcov v Poprade pomáha už 10 rokovVytlačiť
 

(Poprad 21.12.2012) Zariadenie sociálnych služieb pre občanov bez prístrešia v Poprade poskytuje svoje služby bezdomovcom už 10rokov. Po prvý krát otvorilo svoje dvere 23.decembra 2002.

Pôvodný objekt vo vlastníctve mesta, ktorý bol určený pre sociálne ubytovanie, prestavala radnica na nocľaháreň pre bezdomovcov za pol milióna vtedajších korún. Na úvod mala nocľaháreň kapacitu 9 postelí a počas Vianoc 2002 ju využili prví štyria bezdomovci. V tom čase sa na území mesta Poprad nachádzalo približne 50 občanov bez prístrešia, z toho 30 s trvalým pobytom v Poprade. „Postupom času sa kapacita nocľahárne rozrástla, po desiatich rokoch má kapacitu 35 postelí a je naplno využitá. Možno aj preto, že počet bezdomovcov na území mesta stúpol na 120. Až 45 z nich pritom nemá trvalý pobyt na území mesta“, uviedla Petra Závacká zo sociálneho odboru popradskej radnice. Medzi tých, ktorým nocľaháreň podala pomocnú ruku v zlých časoch, patrí aj Melánia(62) z Popradu. Tá je obyvateľkou nocľahárne prakticky od jej otvorenia. „Najťažšie bolo zvyknúť si na to množstvo ľudí. Ja som totiž kedysi bývala v byte iba so synom. V nocľahárni som už dlho, ale boli to pekné roky. Záležalo aj od ľudí, ktorí sa tu zišli, lebo to bolo vždy vekovo aj povahovo pestré“, hovorí bývalá úradníčka. „Je tu dobre, ale človek vie, že je to len druhý domov“, hovorí na margo svojho životného príbehu Melánia.

Okrem obyvateľov nocľahárne je však stále mnoho bezdomovcov, ktorí odmietajú služby sociálnych zariadení, v ktorých by museli dodržiavať isté pravidlá. Mesto Poprad im vyšlo v ústrety zriadením nízkoprahového bývania v podobe vojenského stanu. „Ten je určený pre ľudí bez domova v najkritickejšom stave a pre dlhoročných bezdomovcov, ktorí nie sú schopní splniť požiadavky ubytovní a nocľahární. Títo klienti majú problém s dodržiavaním nulovej tolerancie na alkohol, nedostatok prostriedkov na zaplatenie ubytovania alebo z akéhokoľvek iného dôvodu odmietajú služby v zariadení“, vysvetľuje Závacká. Vojenský stan je v prevádzke od októbra a v súčasnosti ho využíva 8 klientov.

V prípade krízovej intervencie je mesto pripravené rozšíriť kapacitu nocľahárne o ďalších 15 lôžok, v zálohe sú aj ďalšie vojenské stany a voľné lôžka v azylovom dome. Súčasné kapacity tak pokrývajú potreby bezdomovcov, ktorí majú záujem o takúto formu pomoci. Žiaľ, aj napriek opakovaným návštevám a celoročnému úsiliu pracovníkov sociálneho odboru je medzi bezdomovcami stále väčšina tých, ktorí uprednostňujú život na ulici.

Už v deň otvorenia Zariadenia sociálnych služieb pre občanov bez prístrešia ponúkla samospráva prvým klientom okrem strechy nad hlavou aj vianočnú kapustnicu. Túto tradíciu dodrží aj tento rok, kedy bude kapustnicu na Štedrý deň o 11.30hod bezdomovcom opäť podávať primátor mesta Anton Danko. Okrem kapustnice nebude na sviatočnom stole chýbať ani tradičné rybie filé, zemiakový šalát či oblátky s medom. A tak ako sa na Vianoce patrí, aj klienti Zariadenia sociálnych služieb na Levočskej ulici sa môžu tešiť na darčeky - potraviny, hygienické potreby, čiapky, rukavice a mnoho iných potrebných vecí.

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE O FUNGOVANÍ ZSS PRE ĽUDÍ BEZ PRÍSTREŠIA:
Občania bez prístrešia môžu požiadať o pomoc na MsÚ v Poprade na odbore sociálnom alebo priamo v Zariadení sociálnych služieb pre občanov bez prístrešia na Levočskej ulici v Poprade. Podmienkou poskytovania sociálnych služieb je predloženie potvrdenia lekára o bezinfekčnosti klienta a dodržiavanie prevádzkového poriadku zariadenia. V prípade kritickej situácie (ohrozenie života) sa sociálne služby poskytnú okamžite, ak je občan bez príjmu, aj bezplatne do doby získania príjmu. V zariadení s kapacitou 35 miest sa nepretržite poskytujú sociálne služby za úhradu (v dvoch cenových pásmach – pre prijímateľa, ktorý sa nachádza v hmotnej núdzi, pre prijímateľa, ktorý sa nenachádza v hmotnej núdzi) sociálne služby, a to služby nocľahárne (úhrada za 1 noc - 0,66 €/1,16 €), strediska osobnej hygieny (úhrada za 1 osobnú hygienu – 0,23 €/0,29 €) a práčovne (úhrada za 1 pranie – 1,65 €/2,32 €) a denne sa poskytuje jedlo vo forme teplej polievky s chlebom (úhrada za 1 polievku – 0,43 €/0,53€). Šatstvo a nevyhnutná obuv (pochádzajúce zo zbierky), sociálne poradenstvo vychádzajúce z konkrétnej sociálnej situácie, prípadne pomoc pre vybavení iného zariadenia, ale aj intervencia a pomoc pri uplatňovaní práv a právom chránených záujmov občanov (vybavenie dokladov, dávky v hmotnej núdzi a pod.) je bezplatné.

Zdroj: Mesto Poprad

 


 
 

Začína rásť NOVÝ POPRADVytlačiť
 

(Poprad 12.12.2012) Dobrá správa pre mesto, dobrá správa pre jeho obyvateľov. Dlhodobo pripravovaná výstavba nového sídliska odštartovala. Dňa 27.11.2012 začala spoločnosť KONTI a.s. Bratislava so zemnými prácami v lokalite za sídliskom JUH III, v ktorej vyrastie moderné sídlisko NOVÝ POPRAD.

V prvej etape výstavby vyrastie 7-poschodový bytový dom so 64 bytovými jednotkami. „Do marca chceme urobiť celé spodné podlažie, to znamená garáže a technické zázemie. Celá budova by mala byť hotová do  marca 2014“, uviedol Adam Hajdu, zástupca spoločnosti TENZONA INVEST, ktorá je investorom tohto projektu. „Chceme aby to bolo od základov dobré, aby to bolo urobené na 100%, preto pristupujeme k projektu maximálne precízne. S prácou začíname o niečo neskôr, ale snažili sme sa v projektovej príprave a inžinierskej činnosti urobiť všetko v maximálnej možnej kvalite, nechceme vzhľadom na podložie a okolitý terén podceniť žiadny detail“, doplnil Hajdu. Výstavba prvého bytového domu v projekte NOVÝ POPRAD bude stáť 4,5mil eur. Keďže mesto vstúpilo do projektu vložením pozemkov, dvadsať bytov v tomto bytovom dome odovzdá realizátor mestu Poprad. To ich vo forme nájomného bývania ponúkne obyvateľom mesta Poprad.

Projekt obytného súboru NOVÝ POPRAD predstavuje 10 samostatne stojacich objektov s prevažujúcou funkciou bývania, ktoré sa na rozlohe približne 3,7hektára budú realizovať v 6 etapách. V rámci celého súboru sa vybuduje 438 parkovacích miest, z toho 266 v podzemných garážach, ostatné budú  vedľa obslužných komunikácií. Okrem bytov budú v objektoch aj priestory pre služby. V prípade bytového domu, ktorého výstavba práve začala, už dokonca prebiehajú rokovania s konkrétnym záujemcom o zriadenie prevádzky potravín. Celý projekt bude stáť asi 30 miliónov €. Investícia mesta sa vo finančnom vyjadrení pohybuje na úrovni 570-tich tisícov €. Bytové domy budú mať rozličnú výšku, aby sa tak lokalita prispôsobila  ďalšej výstavbe. Podľa územného plánu by totiž za NOVÝM POPRADOM mala pokračovať výstavba rodinných domov. Celé toto územie má rozlohu 13 ha.

Zdroj: Mesto Poprad


 
 

Na sídlisku Západ pribudli ďalšie parkovacie miestaVytlačiť
 

(Poprad 06.12.2012) Mesto Poprad odovzdalo obyvateľom sídliska Západ pri obytnom dome Myjava do užívania 19 nových parkovacích miest. Parkovacie miesta vybudovalo mesto na území trávnatých plôch verejnej zelene bez akéhokoľvek výrubu stromov. Výstavba zabrala 3 pôvodné parkovacie miesta vytvorené betónovými štvorcami. Konštrukcia nových parkovacích miest je z betónovej drenážnej dlažby, ktorá umožňuje odvádzať povrchovú dažďovú vodu do podkladovej vrstvy. Vzhľadom na nedostatočnú únosnosť vrstiev podložia bolo na základe výsledkov skúšok nevyhnutné zvýšiť únosnosť pomocou geodosky. Stavba trvala 55 dní a realizovala ju firma Strabag, s.r.o. Bratislava. Cena diela predstavuje 36 116,60 € (vrátane DPH).

Spolu s  riešením parkovacích miest došlo aj k zmene trvalého dopravného značenia. Keďže ide o ukončenie slepej ulice objazdom, bola zavedená prehľadnejšia a bezpečnejšia jednosmerná premávka. V prípade záujmu občanov bude možné v tejto lokalite dostavať ďalších 11 miest,    o ktorých sa uvažuje v druhej etape tejto stavby.

V roku 2012 popradská samospráva realizovala spolu 156 nových parkovacích miest na sídliskách Západ a starý Juh. Kapacita po odpočítaní pôvodne jestvujúcich parkovacích miest sa zvýšila o 135 miest na parkovanie. Výstavba ďalších parkovacích miest v Poprade by mala podľa možností rozpočtu pokračovať aj v roku 2013.

Zdroj: Mesto Poprad


 

 


 
 
Položky 296-300 z 686

CityMonitor

Nájdete nás aj na

Twitter instagram
Slovensko chce zriadiť logistickú základňu pre potreby NATO v Poprade. Súhlasíte s takouto formou podpory aliancie?
 
 
596

 
 
 
2779

 
 
 
26

 

Darujte im nový domov

Dnes má službu:

Limba - Západ
Podtatranská 5,
Poprad

052/772 26 57

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

ďalšie dni

Pondelok 20.10. - 21.10.
Limba - Západ
Podtatranská 5,
Poprad

052/772 26 57

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Utorok 21.10.
Limba - Západ
Podtatranská 5,
Poprad

052/772 26 57

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Streda 22.10.
Sunpharma - Juh, Kaufland
Moyzesova ul. 3,
Poprad

0905 821 914

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Štvrtok 23.10.
Tília - Poliklinika
Banícka 28,
Poprad

052/468 52 00

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Piatok 24.10.
Diecézna lekáreň sv. Lukáša - pri Tatrakone
Alžbetina 32,
Poprad

052/772 23 07

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Sobota 25.10.
Corrib - na križovatke ulíc Francisciho a Levočská v obytnom komplexe CORRIB TOWER
Levočská 26A,
Poprad

0948 217 858

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Nedeľa 26.10.
Včela - oproti nemocnici
Tatranské nám. 1

052/772 36 67

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Pondelok 27.10.
Cyprián - Juh 3 (oproti kostolu sv.Cyrila a Metoda)
Ul. L. Svobodu 2589/74,
Poprad

052/773 22 40

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Poruchové služby

Elektrina
0800 123 332
0850 123 333

Plyn
0850 111 727

Voda
052 7729 548

Verejné osvetlenie
052 7897 651
formulár

REGIÓN VYSOKÉ TATRY

webygroup

Deutch version
English version
Poľská verzia
Russkij jazyk

29277970

20.10.2014
Úvodná stránka