Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu

Tlačové správy - archív

Aktuality

V Poprade rokovali o poľsko-slovenskej kandidatúre na organizáciu ZOH 2022Vytlačiť
 

(Poprad 24.01.2013) V Poprade sa opäť hovorí o organizácii Zimných olympijských hier. S cieľom predbežne posúdiť možnosti spoločnej poľsko-slovenskej kandidatúry na usporiadanie ZOH v roku 2022 sa v Poprade uskutočnilo pracovné stretnutie predsedu vlády SR Róberta Fica s predstaviteľmi ministerstiev, regionálnych samospráv, športových a odborných organizácií.

Všetci prítomní na pracovnom stretnutí podporili myšlienku spoločnej kandidatúry. „V tomto duchu bol poverený splnomocnenec vlády Dušan Galis spolu s ministrom školstva Dušanom Čaplovičom, aby v priebehu februára predložili na rokovanie vlády materiál, ktorý bude obsahovať prvé východiská, bude naznačovať ekonomické, infraštrukturálne parametre a čo všetko by to malo obsahovať. Evidentne, ak cítime takúto podporu z regiónov, bude to materiál, ktorý bude smerovať k oficiálnej podpore tejto kandidatúry zo strany vlády SR“, uviedol po rokovaní predseda vlády SR Robert Fico. Slovensko by sa podľa prvých úvah malo na spoločnej kandidatúre podieľať organizáciou disciplín v zjazdovom lyžovaní v Jasnej a perspektívne aj časti hokejového turnaja, ktorý by sa mohol hrať v Poprade alebo v Liptovskom Mikuláši. „Podľa predbežných rokovaní, ktoré boli ešte v minulom roku, poľská strana súhlasila, že by sa minimálne základná skupina hokejového turnaja hrala na Slovensku, pretože sú si vedomí toho, že hokej je najsledovanejší zimný šport na zimnej olympiáde a zároveň je to číslo jeden na Slovensku“, konštatoval po stretnutí prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja Igor Nemeček. Pre úspech spoločnej kandidatúry sú pripravení urobiť všetko potrebné aj v Poprade. „Sme pripravení poskytnúť know-how a ľudský potenciál všetkých, ktorí pracovali na kandidatúrach Popradu-Tatier v rokoch 2002 a 2006“, povedal primátor Popradu Anton Danko. „Pre nás je najdôležitejšie, že Poprad vďaka medzinárodnému letisku bude musieť byť účastný tejto kandidatúry v akejkoľvek podobe. Mesto Poprad preto plne podporuje spoločnú kandidatúru na usporiadanie ZOH v roku 2022 v Poľsku a na Slovensku“, uzavrel popradský primátor. Konkrétny projekt spoločnej kandidatúry s garanciami oboch vlád by mal byť pripravený do marca budúceho roku.

Zdroj: Mesto Poprad
 
 

Spomienka na oslobodenie mesta PopradVytlačiť
 

(Poprad 29.01.2013) Pri príležitosti 68. výročia oslobodenia mesta Poprad položili v pondelok vence k pamätníku padlých i pamätníku 1. čsl. armádneho zboru pri železničnej stanici predstavitelia okresu, mesta, Oblastného výboru Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov v Poprade, armády, žiaci ZŠ z Veľkej a ďalší hostia a občania.

V príhovore viceprimátor Popradu Štefan Kubík zašiel do histórie: „Posledná deštrukčná nemecká jednotka odišla z Popradu ráno 28. januára 1945. Zničené boli mosty, poškodená železničná stanica, podpálené letecké kasárne... O 6.15 h vstúpili do nášho mesta prvé hliadky Sovietskej armády. Boli to jednotky 8. streleckej divízie, ktorej veliteľom bol plukovník Ugrjumov.“ Sovietska armáda a príslušníci 1. čsl. armádneho zboru generála L. Svobodu v ten deň oslobodili okrem Popradu aj ďalších 51 obcí.

Zdroj: Noviny Poprad 

 


 
 

Športová olympiádaVytlačiť
 

(Poprad 31.01.2013) Deti z popradských škôl súťažili na lyžiarskych svahoch. Svoj športový talent a schopnosti predviedli stovky účastníkov na kopcoch pri Lučivnej.

Športová olympiáda detí a mládeže mesta Poprad sa počas 18 rokov svojej existencie stala vďaka počtu zapojených účastníkov pri prepočte na počet obyvateľov jedným z najväčších podujatí tohoto druhu na Slovensku. Len v zimnej časti sa v tomto 18. ročníku zapojilo viac ako 800 účastníkov v plávaní, rýchlokorčuľovaní, bowlingu, obrovskom slalome, snowboardovom slalome a behu na lyžiach. Lyžiarskym sviatkom pre deti z Popradu bolo podujatie, ktoré sa uskutočnilo v stredu 30. januára 2013 v Snowparku Lučivná, kde sa na popradskej olympiáde spojenej s 1. kolom Tatranskej lyžiarskej ligy zúčastnilo takmer 400 lyžiarov. Olympijskú myšlienku podporovanú nie rečami ale skutkami v našom meste určite znásobí letná časť Športovej olympiády detí a mládeže mesta Poprad. Tá sa uskutoční v dňoch 29.-31. mája 2013 v ďalších piatich športoch.

Zdroj:Mesto Poprad


 
 

Herecké výkony odmenilo publikum veľkým potleskomVytlačiť
 

(Poprad 25.01.2013) Kríza, snaha rýchlo a ľahko zbohatnúť, podvody, intrigy, správanie sa rôznych ľudí vo vyhrotených situáciách – o tom bola divadelná hra Bankový dom Kuvič & company od Ivana Stodolu. Jej premiéru uviedol divadelný súbor Ozvena z Popradu – Stráží. Diváci skvelé herecké výkony, ako aj výber komediálneho príbehu, ktorý má svoju výpovednú hodnotu i v súčasnosti, ocenili veľkým aplauzom.

Veselohru odohrávajúcu sa v tridsiatych rokoch v Amerike o slovenských vysťahovalcoch, ktorí sa snažia prežiť a nadobudnúť bohatstvo, napísal I. Stodola v roku 1935. No mnohé momenty platia aj dnes. Rudolf Kubus, režisér a predstaviteľ hlavnej mužskej postavy pána Chvojka povedal: „Náš súbor je známy tým, že hráme klasiku a i tohto roku sme sa opäť rozhodli pre klasickú hru. Tento Stodolov titul našiel Milan Palko, ktorý pre nás robí dramaturga. Zaujala všetkých členov, lebo je súčasná a vtipná. Moja rola sa mi veľmi páčila, až na veľa textov, ktoré som sa musel naučiť. Hra bola náročná i z hľadiska kostýmov a výpravy, preto sme radi, že nás podporilo mesto Poprad a sponzori.“ Divadelný súbor Ozvena uvedie Bankový dom Kuvič a spol. najbližšie v sobotu 26.1.2013 o 18. h v divadelnej sále v Spišskej Sobote.

Ďalšie zaujímavosti z premiéry prinášajú vo svojom aktuálnom vydaní Noviny Poprad.

Zdroj: Noviny Poprad


 
 

Pozor na neplatné označenia vozidiel ZŤPVytlačiť
 

(Poprad 14.01.2013) Mestská polícia v Poprade upozorňuje držiteľov starých osobitných označení vozidiel prepravujúcich ťažko zdravotne postihnutú osobu či ťažko pohybovo postihnutú osobu, aby si zabezpečili aktuálne platný model parkovacieho preukazu pre fyzickú osobu so zdravotným postihnutím.

Pôvodná lehota na podanie žiadosti o výmenu parkovacieho preukazu trvala od 1.2.2009 do 31.12.2012. „V uliciach nášho mesta sa však stretávame s vodičmi, ktorí na túto povinnosť zabudli a nestihli si ich vymeniť. V praxi to však znamená, že ak niekto zaparkuje na vyhradených parkovacích miestach a nemá platný preukaz, dopúšťa sa priestupku“, vysvetľuje náčelník Mestskej polície v Poprade Jaroslav Marušin. Mestskí policajti riešia vzniknutú situáciu ústretovo. „V súčasnosti robíme medzi vodičmi skôr osvetu a upozorňujeme tých, ktorých sa to týka, aby si nové preukazy vybavili čo najskôr“, dopĺňa Marušin. Parkovací preukaz pre fyzickú osobu so zdravotným postihnutím - model Európskej únie - je modrý preukaz, ktorý má na prednej strane okrem symbolu užívateľa vozíka vyznačený aj dátum konca platnosti preukazu, evidenčné číslo preukazu, kód Slovenskej republiky vyjadrený písmenami „SK“ obkolesený hviezdami symbolizujúcimi EÚ, označenie parkovací preukaz vo vybraných jazykoch EÚ. Zadnej strane preukazu dominuje meno a priezvisko a fotografia osoby s ťažkým zdravotným postihnutím. Osoby, ktorých sa to týka, si nové preukazy môžu vybaviť na úrade práce v mieste bydliska držiteľa osobitného označenia.

Zdroj: Mesto Poprad


 
 
Položky 306-310 z 716

CityMonitor

Nájdete nás aj na

Twitter instagram
Slovensko chce zriadiť logistickú základňu pre potreby NATO v Poprade. Súhlasíte s takouto formou podpory aliancie?
 
 
1720

 
 
 
3421

 
 
 
38

 

Darujte im nový domov

Dnes má službu:

Lekáreň Nemocnica Poprad a.s.
Banícka 803/28,
Poprad

052/712 52 62

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

ďalšie dni

Sobota 29.11.
Lekáreň Nemocnica Poprad a.s.
Banícka 803/28,
Poprad

052/712 52 62

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Nedeľa 30.11.
Dr.Max - Námestie sv.Egídia
Námestie svätého Egídia 16/37,
058 01 Poprad

052/285 85 89

Pondelok - Piatok
7:30 - 17:00

Sobota - Nedeľa
zatvorené

Poruchové služby

Elektrina
0800 123 332
0850 123 333

Plyn
0850 111 727

Voda
052 7729 548

Verejné osvetlenie
052 7897 651
formulár

REGIÓN VYSOKÉ TATRY

webygroup

Deutch version
English version
Poľská verzia
Russkij jazyk

31065213

29.11.2014
Úvodná stránka