Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu
Poprad
 
 

Aktuality - archív

Aktuality

PKL2019 Filmy na plátne - Bažant kinematograf – Dôverný nepriateľVytlačiť
 

doverny-nepriatel-gabriela-marcinkova-clanokW.jpg

 

Dôverný nepriateľ (Slovensko, Česko, 2018, 112 min, réžia: Karel Janák )

Mladí manželia Zuzana a Andrej sa sťahujú z Bratislavy do Tatier, aby na samote odrezaní od sveta na vlastnej koži otestovali Andrejovo životné dielo – prototyp inteligentného domu. Idylka dokonalého života v réžii modernej technológie sa však čoskoro mení na nočnú moru. Revolučný server vytvorený s cieľom uľahčiť životy svojim majiteľom sa vymkne spod kontroly a nečakane sa obráti proti svojmu stvoriteľovi. Ide len o vrtoch a nedokonalosť testovanej technológie alebo dom riadi niekto ďalší? Napínavý slovenský triler so šokujúcim záverom mení pohľad na moderné technológie, ktoré nás dnes sprevádzajú na každom kroku. On, ona a inteligentný dom je milostný trojuholník budúcnosti a vyvoláva otázku, či má človek šancu v šachovej partii proti stroju, ktorý sám stvoril a vypracoval do dokonalosti. Odpoveď nemusí byť jednoznačná.
Hrajú: Gabriela Marcinková, Vojtěch Dyk, Zuzana Porubjaková, Ondřej Malý, Ady Hajdu, Roman Luknár, Pavel Rímský, Hynek Čermák a ďalší

Začiatok: 21:00 hod
https://www.kinematograf.sk/filmy/doverny-nepriatel/


 
 

PKL2019 Filmy na plátne- Bažant kinematografVytlačiť
 

trabantem-tam-a-zase-spatky-04.jpg

 

22. júl - Trabantom tam a zase späť (Česko, 2019, 118 min, réžia: Dan Přibáň)

Žltá výprava sa po dvanástich rokoch vracia domov! Posledná veľká cesta naprieč kontinentmi sa končí vo veľkom štýle. Žltý cirkus ide z Indie až domov. Prekonáva Himaláje, diktatúry aj výškové rekordy a stíha aj utekať pred políciou. Skrátka, táto posádka nemôže sklamať. Ničoho sa nebojí, bez obáv zvláda všetky nástrahy s čiernym humorom a sebairóniou. Návrat domov je dojemný ako ešte nikdy predtým a dokazuje, že na dobrodružstvo netreba luxus – stačia 2 trabanty, 1 maluch, 1 jawa a skupina skvelých ľudí. 
Hrajú: Dan Přibáň, Vojtěch Duchoslav, Zdeněk Krátký, Jan Setvín, Lukáš Venclík, Marek Slobodník, Marek Duranský, Radoslaw Jona a ďalší.

Začiatok: 21:00 hod
https://www.kinematograf.sk/filmy/trabantom-tam-a-zase-spat/


 
 

PKL2019 Cool stredy-Alimah Fusion a Divadlo Alchýmie Vytlačiť
 

66205255_2398042833748292_8156898160808034304_o.jpg

 

Skupina Alimah Fusion a Divadlo Alchýmie Tanečné divadlo sa skladá z troch častí, no len spolu tvorí jeden celok. Venuje sa hlavne celovečerným historickým hrám a fantazy rozprávkam. Jej predstavenia sú obohatené o krásne kostýmy, ale aj tance, ktoré pridávajú hlbší zážitok pre diváka. Táto zložka, ako prezrádza aj názov, ich spája do jednej veľkej rodiny.

Dnes o 19.00 na námestí sv. Egídia.

V prípade nepriaznivého počasia sa podujatie presúva do OC Fórum


 
 

Festival Popradské Vianoce od 2.decembra do 6.januáraVytlačiť
 

banerweb.jpg

Vianoce v Poprade budú už tradične v znamení bohatého kultúrneho programu podujatí festivalu  POPRADSKÉ VIANOCE 2018. Počas viac ako 50 podujatí sa predstavia účinkujúci z celého Slovenska i zahraničia. Program začne v nedeľu 2.decembra 2018 o 18:00 zapálením prvej sviečky na adventnom venci na Námestí sv. Egídia a otvorením Adventného mestečka. Slávnosť, ktorej súčasťou bude požehnanie adventného venca, spestrí  Dychová hudba Tatramat Matejovce. PrimátorHudobníci sa následne presunú na vežu Kostola sv. Egídia - po vežovom koncerte sa rozsvieti aj prvé adventné svetlo na tejto popradskej dominante.Primátor mesta Poprad Anton Danko spolu s manželkou pri tejto príležitosti  pozývajú Popradčanov na pohár horúceho punču s vianočnou príchuťou.

V ten istý deň sa na Námestí sv. Egídia v Kostole sv.Trojice uskutoční poeticko-hudobný program popradských umelcov BIELA USPÁVANKA, v ktorom okrem skladieb slovenských a svetových autorov zaznejú aj ľudové skladby v netradičných úpravách. Koncert doplní poetické slovo s textami z diela "Prorok", ktoré umocnia atmosféru  adventného obdobia.

Ďalšou dôležitou udalosťou POPRADSKÝCH VIANOC bude PRÍCHOD MIKULÁŠA. Ten najprv 2.decembra ako PUTUJÚCI MIKULÁŠ zavíta do jednotlivých častí mesta, aby sa následne - 5.decembra o 17:00 - stretol so všetkými popradskými deťmi na Námestí sv. Egídia a spoločne rozsvietili vianočnú výzdobu mesta Poprad. Okrem rozsvietenia vianočnej výzdoby sa deti môžu tešiť aj na fotoateliéry, pyromuzikálny ohňostroj a sladké mikulášske darčeky.

Mikulášsky koncert v Kostole sv. Egídia, ktorý sa uskutoční 6.decembra, spojí na jednom mieste vystúpenia Pawla Pasternaka(organ), husľový orchester Terezy Novotnej a jej detí a Zulfizar Zázrivej.

XVI. ročník TRADIČNÝ VIANOČNÝ JARMOK na Námestí sv. Egídia v Poprade bude od 14. do 16. decembra. Množstvo remeselníkov, bohatý sprievodný program (koncerty, pravá dedinská zabíjačka, púšťanie balónov), atrakcie pre malých i veľkých, to všetko spolu s výnimočnou vianočnou výzdobou vytvorí jedinečnú atmosféru jednej z najkrajších vianočných udalostí v krajine.

Vymeniť svoju hračku s kamarátom alebo darovať hračku pod vianočný stromček môžu deti s rodičmi v Dome kultúry na MALEJ DETSKEJ BURZE HRAČIEK A ROZPRÁVKOVÝCH KNÍH, ktorá sa uskutoční 23.decembra o 11.00 hod.

POPRADSKÉ VIANOCE budú už tradične aj na ľade. Bez ohľadu na počasie a prevádzku  otvorených ľadových plôch budú mať Popradčania možnosť 25. a 31.decembra vždy od 15:00 do 17:00 korčuľovať na Zimnom štadióne mesta Poprad. 

Veľkú tradíciu má v Poprade aj ŽIVÝ BETLEHEM, ktorý POPRADSKÉ VIANOCE spestrí 25.decembra o 18:00. Herci z divadla v Spišskej Novej Vsi svojím biblickým príbehom so živými zvieratkami potešia v čase Vianoc malých aj veľkých divákov.

Počas Vianoc v Poprade nezabúdajú ani na opustené psíky. V utorok 27.decembra sa v Mestskom útulku pre túlavé a opustené psy uskutoční podujatie VIANOCE A OPUSTENÉ PSÍKY, počas ktorého môžu ľudia s dobrým srdcom prísť vyvenčiť psíkov a priniesť im darčeky pod vianočný stromček.

Celý program POPRADSKÝCH VIANOC  je popretkávaný výnimočnými koncertmi. Okrem tých adventných (2., 9.,16.,23.decembra) v podaní DH Tatramat a DH Popradčanka, ktoré sa uskutočnia vždy  na veži kostola, sa v Poprade predstavia aj: Pavol Hammel a Prúdy (3.12.), Lucie Bílá (7.12.), ZUŠ na Letnej ulici (9.12.), Backwords (13.12.), Duchoňovci (14.12.), veľčianske cirkevné spevokoly, žiaci Základnej školy s materskou školou A.W. Scherfela  v Poprade – Veľkej so sólistom opery SND Ivanom Ožvátom na koncerte pod názvom Posolstvo Vianoc (16.12.),  ZUŠ Štefánikova – v programe Vianoce so zatvorenými očami (19.12.), Kristína (21.12.), DH Popradčanka (24.12.), Spevácky zbor Laudamus (26.12) a Sláčikové kvarteto Ad Gloriam Dei (5.1.) a  La Speranza (6.1.) na Novoročných trojkráľových koncertoch.  

Mesto Poprad pripravilo festival POPRADSKÉ VIANOCE v spolupráci s Oblastnou organizáciou cestovného ruchu Región Vysoké Tatry.

Špeciálny program pripravili na čas Vianoc aj Tatranská galéria, Podtatranské múzeum či Kino Tatran. Kompletný program festivalu Popradské Vianoce dostanú Popradčania už v najbližších dňoch do svojich schránok a nájdu ho aj na webovom sídle mesta Poprad, na www.visitpoprad.sk ako aj v bezplatnej mobilnej aplikácii Poprad dostupnej na stiahnutie pre operačné systémy iOS a Android.

December 2018.png


 
 

Dobrá správa pre Kvetnicu!Vytlačiť
 

Mesto Poprad sa dohodlo so spoločnosťou DANMIR na spôsobe vysporiadania pozemkov tak, aby sa zásadným spôsobom mohla zvýšiť kvalita života obyvateľov v tejto časti mesta. Dohoda je výsledkom pracovného rokovania primátora mesta Poprad Antona Danka so zástupcami vlastníkov uvedených komunikácií a pozemkov, ktoré zvolal primátor mesta Ing. Anton Danko dňa 05. decembra 2018.

„Korektne sme sa dohodli na tom, že spoločnosť DANMIR bezodplatne prevedie mestu Poprad do vlastníctva komunikácie  a pozemky pod nimi s celkovou rozlohou 1871m2  - v celkovej hodnote 184 247.-eur.  Mesto Poprad ďalej odkúpi od spoločnosti DANMIR ďalšie pozemky v celkovej rozlohe 3779m2 za cenu 136 tisíc eur. Ide o pozemky, ktoré chceme získať, aby sme mohli vyriešiť problémy s prístupom do bytových domov, parkovaním, osvetlením,“ uviedol primátor Anton Danko.  Kúpna cena pozemkov, ktoré by mesto malo odkúpiť v okolí bytových domov Jánošík a Nová obytná, vychádza z predložených znaleckých posudkov. Oproti pôvodným požiadavkám spoločnosti by mesto malo celkovo ušetriť viac ako 200-tisíc eur.

Uvedenú dohodu musí ešte schváliť MsZ mesta Poprad v stredu 12.decembra 2018.

Primátor informoval zároveň o dohode vo veci prerušenej rekonštrukcie verejného osvetlenia. Podľa aktuálnych informácií by malo byť osvetlenie uvedené do prevádzky najneskôr do Vianoc.  

kvetnica.png


 
 
Položky 41-45 z 1553

logo Visit Poprad

logo Kino Tatran

logo City Monitor

logo Mestský útulok Poprad

Voľné pracovné miesta

logo Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny, Poprad

Poruchové služby

Elektrina
0800 123 332
0850 123 333

Plyn
0850 111 727

Voda
052 7729 548

Verejné osvetlenie
052 7897 651
formulár

REGIÓN VYSOKÉ TATRY

logo Región Vysoké Tatry


Deutch version
English version
Poľská verzia
Russkij jazyk
Úvodná stránka