Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu
Poprad
 
 

Akcie

21.8.2019   19:00

noro grofčík.jpg

Námestie sv. Egídia v Poprade

NORO GROFČÍK / DANCE

Profesionálny tanečník a choreograf. Zakladateľ tanečnej skupiny Phantoms crew a tanečnej školy N Dance Company. Predstaviteľ projektu ŠKOLA TANCOM. Organizátor tanečných súťaží, battle, vystúpení, podujatí a koncertov. Získal aj mnoho ocenení, napr. Víťaz tanečnej kategórie WCOPA LOS ANGELES - majstrovstvá sveta v umení Hollywood, Majster sveta v urban styles 2016 Croatia, Choreograf roka 2016 a i.
V prípade nepriaznivého počasia sa poduajtie presúva do divadelnej sály Domu kultúry


 

25.5. - 22.8.2019   od 8:00

Plakat_SK_nahled_8_4_2019.jpg

Tatranská galéria v Poprade

TERAKOTOVÁ ARMÁDA - ODKAZ PRVÉHO CISÁRA

Výstava sa uskutoční pod záštitou pána predsedu Prešovského samosprávneho kraja Milana Majerského a popradského primátora pána Antona Danka.

Výstava ukáže verejnosti úžasný pohľad do hrobky prvého čínskeho cisára, ktorý dokázal zjednotiť Čínu a ukončil tak obdobie chaosu medzi všetkými čínskymi štátmi. Jeho terakotová armáda sa označuje ako ôsmy div sveta a pri jej objavení v roku 1974 sa našlo viac ako 8 tisíc bojovníkov!
Na výstave sa návštevníci môžu dozvedieť o živote prvého čínskeho cisára, detailne si prehliadnuť prepracované sochy hlinených vojakov a koňov v životnej veľkosti, ktoré boli dovezené priamo z oblasti Si-anu v Číne.

Výstava je putovaná a nadväzuje na výstavy, ktoré sa konali v Českej republike, konkrétne v mestách Karlove Vary, Zlín, Olomouc, Most, Kladno, Ostrava a Pardubice. Doposiaľ výstavu navštívilo viac ako 70 000 návštevníkov.
Návštevníci sa môžu prísť na výstavu pozrieť každý deň, podľa otváracích hodín Tatranskej
galérie. Cena základného vstupného je 6 EUR, študenti, dôchodcovia a ZŤP zaplatia 3 EUR, deti
od 6 do 15 rokov 2 EUR a rodinné vstupné je za 12 EUR (2 dospelí a 3 deti, max. do 15 rokov).
Na pokladni si záujemcovia môžu zakúpiť suveníry s čínskou tematikou terakotových vojakov.


 

3.6. - 1.11.2019   00:00 podrobnosti v texte

PLAGAT kniznica.jpg

Podtatranská knižnica v Poprade, Podtatranská ul. č. 1, oddelenie pre deti

ČÍTANIE S HRAČKOU STOROČIA

Po, Ut, Št, Pia: 8,00 – 18,30; St: 13,00 – 18,30; (jún a september, október)
Leto: júl, august: Po, Ut, Št, Pia: 9,00-17,00; streda: zatvorené

V spolupráci s o.z. tiililand výstava na motívy knižných titulov.


 

2.7. - 23.8.2019   09:00 - 17:00

Instagram-Opr.jpg

Podtatranská knižnica v Poprade, Podtatranská č. 1

INTERFERENCIA

Rudo Rabatin – maľba; Pavol Rabatin - fotografia


 

12.7. - 23.8.2019   od 8:00

Josef Talaš-výstava.png

Scherfelov dom, Poprad - Veľká

VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ

Voda a kámen. Kompozice ze slovenských hor.
Žena II. Fotografická retrospektíva.
Bližšie info: 0910 890 303.


 

5.8. - 31.8.2019   9:00 -17:00 Po, Ut, Št, Pia streda, sobota: zatvorené

NTM_web.jpg

Podtatranská knižnica v Poprade, Podtatranská ul. č. 1

HRÁME SPOLU. V MANŽELSTVE..

Podtatranská knižnica v Poprade

Putovná výstava fotografií.


 

22.8.2019   20:00

vlaďa hron.jpeg

Námestie sv. Egídia v Poprade

VLÁĎA HRON / ABECEDA HVĚZD

Hronova debutová a dodnes najžiadanejšia show, ktorá má za 15 rokov existencie na konte cez 2 000 repríz a tri jazykové mutácie, boduje totiž v Čechách, na Slovensku, ale aj v anglicky alebo nemecky hovoriacich krajinách. Abeceda hviezd je show, v ktorej Vladimír Hron napodobňuje vyše 100 hlasov. To všetko v originálnych tóninách. Vďaka tomu sa stal nekorunovaným kráľom hudobných imitátorov.
V prípade nepriaznivého počasia sa podujatie presúva do divadelnej sály Domu kultúry


 

23.8.2019   19:00

Katarzia.jpg

Námestie sv. Egídia v Poprade

KATARZIA & BAND

Katarína Kubošiová - slovenská textárka, speváčka a skladateľka. Na hudobnú scénu vtrhla
v roku 2013 s debutovým albumom Generácia Y. Spievala sama s gitarou vlastné, introspektívne a pozoruhodne vyzreté texty. Na svojom druhom albume Agnostika pesničkárstvo posunula do úplne nových dimenzií. Už rapuje, používa syntetizátor, experimentuje a hľadá nové beaty. Kapela účinkuje v obsadení: Katarína Kubošiová - spev, gitara, Lukáš Mutňanský – basgitara, Albert Romanutti – klávesy, Vladko Mikláš - gitara
a Peter Hanák – bicie.
V prípade nepriaznivého počasia sa koncert presúva do divadelnej sály Domu kultúry


 

24.8.2019   10:00

Babadlo PO.jpg

Námestie sv. Egídia v Poprade

AKO SOVA LÍŠKE BÁJKY ČÍTALA / BABADLO PREŠOV

Rozprávka zo zvieracej ríše, v ktorej sa snúbi niekoľko známych príbehov najznámejšieho gréckeho bájkara Ezopa. Tak, ako je v jeho bájkach častým hrdinom líška, aj v našom príbehu sprevádza diváka spolu s múdrou sovou. Čaká ho poučenie, ale aj pobavenie spestrené veselými pesničkami.


 

24.8.2019   19:00

FK POPRAD.png

NTC Poprad

FK Poprad - KFC Komárno

FK Poprad

Majstrovský zápas II. futbalovej ligy mužov.


 

24.8.2019   20:30

Láska v oblakoch.jpg

Námestie sv. Egídia v Poprade

FILMY NA PLÁTNE / LÁSKA V OBLAKOCH / FR / Romantický / 93´/ 2015

Antonio je právnik a práve nastupuje na let z New Yorku do Paríža. Do rovnakého lietadla nastupuje aj Julie, ktorá letí do Paríža za svojím snúbencom. Sú to tri roky, čo Antonio zlomil Julii srdce… . Od tejto udalosti sa prvýkrát obaja stretnú v jednom lietadle a na susedných sedadlách. Budú mať viac ako šesť hodín letu na to, aby si povedali všetko nevyslovené.


 

25.8.2019   15:00

la speranza.jpg

Námestie sv. Egídia v Poprade

LA SPERANZA

La Speranza je komorné zoskupenie, ktoré sa skladá z piatich dám. Ich veľkou láskou je hudba a práve tá ich spojila. Zoskupenie pôsobí na slovenskej scéne od leta 2013. Našli sa v slovenských i vo svetových moderných, ľudových a ethno melódiách, klasickej aj muzikálovej hudbe.
V prípade nepriaznivého počasia sa koncert presúva do divadelnej sály Domu kultúry


 

26.8.2019   19:00

dan barta.jpg

Námestie sv. Egídia v Poprade

DAN BÁRTA & ROBERT BALZAR TRIO

Dan Bárta spieva jazz a jazzové coververzie s fantastickým triom Roberta Balzara. Sú to skladby, ktoré ho v jeho speváckej kariére najviac ovplyvnili. D. Bárta je niekoľkonásobne ocenený český spevák, ktorý právom patrí medzi ikony českého hudobného sveta. Je mnohostrannou speváckou osobnosťou. Okrem pôsobenia v kapelách ako Alice, Sexy dancers a J. A. R. predvádzal svoj talent aj v muzikáloch.
V prípade nepriaznivého počasia sa koncert presúva do divadelnej sály Domu kultúry.


 

27.8.2019   19:00

roxette.jpg

Námestie sv. Egídia v Poprade

ROXETTE / WORLD ROXETTE TRIBUTE BAND THE ROCKSET / CZ

Najvernejšia ROXETTE TRIBUTE BAND v Európe. Vynikajúca živá interpretácia i vlastná invencia ako hold švédskemu originálu. Na pódiu zaznejú hity ako Dangerous, Listen To Your Heart, Joyride, Sleeping In My Car, How Do You Do, It Must Have Been Love, Crash! Boom! Bang!, Spending My Time, The Look a ďalšie skladby najúspešnejšieho obdobia kariéry Roxette. Táto kapela ponúka zážitok ako na koncerte skutočných Roxette, a to vďaka hlasovej aj vizuálnej vernosti lídrov The RockSet.
V prípade nepriaznivého počasia sa koncert presúva do divadelnej sály Domu kultúry


 

28.8.2019   19:00

Námestie sv. Egídia v Poprade

NAŠA TRIEDNA / DIVADELNÉ PREDSTAVENIE NIELEN PRE TEENAGEROV

Predstavenie má výchovný charakter, no formou nastavenia zrkadla žiakom je plné rôznych vtipných momentov z prostredia 9-ročnej školskej dochádzky. Dej predstavenia sa odohráva v triede 9. ročníka ZŠ tesne pred odovzdaním posledného vysvedčenia. Traja spolužiaci spomínajú, ako za deväť rokov používali rôzne výhovorky, dokonalé ťaháky, parodujú pritom rôzne hlášky svojej triednej. Čo čert nechcel, všetko si triedna učiteľka vypočuje a sklamane odchádza. Spolužiaci vymyslia, že jej napíšu ospravedlňujúci list a pri tom hravou formou spomínajú na roky strávené v základnej školy od príchodu do prvého ročníka až po lyžiarsky výcvik v deviatom.
V prípade nepriaznivého počasia sa podujatie presúva do divadelnej sály Domu kultúry


 

29.8.2019   20:00

hlada_sa_novy_manzel.jpg

Námestie sv. Egídia v Poprade

HĽADÁ SA NOVÝ MANŽEL

Bláznivá groteskná komédia plná originálnych nápadov a gagov zaručene pobaví aj rozosmeje divákov každej generácie. Jednoduchý príbeh sa začína v byte vdovy Zdenky (Zuzana Tlučková ), ktorá má už dosť samoty a rozhodne sa nájsť si nového manžela pomocou inzerátu. Situáciu chce využiť jej dlhoročný sused (Marián Labuda ml.), požiada svojho kamaráta z detstva (Jozef Pročko), toho času bezdomovca, aby zahral budúcich nápadníkov tak, že ich vdove zhnusí, a tým pripraví situáciu pre neho ako jediného možného kandidáta na ženenie. Majster „prevlekov“ však tiež vidí svoju životnú šancu v tom, že si ľsťou získa Zdenkino srdce... Pre koho sa nakoniec bravúrne klamaná vdova rozhodne?
V prípade nepriaznivého počasia sa koncert presúva do divadelnej sály Domu kultúry


 

30.8.2019   19:00

filip jančík.jpg

Námestie sv. Egídia v Poprade

FILIP JANČÍK & BAND

Netradičný postup zvolil 25-ročný rodák zo Slovenska Filip Jančík. Mimoriadne talentovaný husľový virtuóz najprv vyzbieral ódy na svoje umenie po celom svete a až teraz sa vracia na rodnú hrudu. Aj s husľami sa dajú robiť husárske kúsky. O tom už Jančík presvedčil viac ako pätnásť krajín sveta, medzi ktorými sú prestížne sály v Spojených štátoch amerických, Rusku, Fínsku, Švédsku či Singapure. Obzvlášť vyčnieva dvojnásobné pozvanie do Kuvajtského národného divadla či nedávne vystúpenie v priestoroch Dánskeho národného rozhlasu. Pripravte sa na energické vystúpenia plné svetiel a známych melódií!
V prípade nepriaznivého počasia sa koncert presúva do divadelnej sály Domu kultúry


 

31.8.2019   10:00

o kocúrovi a pyšnej hviezde.jpg

Námestie sv. Egídia v Poprade

O KOCÚROVI A PYŠNEJ HVIEZDE / DIVADLO ZO ŠUFLÍKA ŽILINA

Prenesiete sa do rozprávkového sveta plného zábavy, kúziel, pesničiek a fantázie… Dve veselé, kreatívne a komunikatívne „šuflikantky“ Aďka a Domka interaktívnym spôsobom prinášajú deťom poučenie, radosť, smiech a zábavu.


 

31.8.2019   11:00

Námestie sv. Egídia v Poprade

5. ročník – POPRAD TANCUJE S NEPOČUJÚCIMI A S ĽUĎMI SO ŠPECIÁLNYMI POTREBAMI

ANEPS Poprad organizuje ďalší ročník akcie, ktorá zviditeľnila Poprad po celom Slovensku. Je určená pre širokú verejnosť, ktorú zoznamujeme so svetlom ticha.


 

31.8.2019   20:30

pápež františek.jpg

Námestie sv. Egídia v Poprade

FILMY NA PLÁTNE / PÁPEŽ FRANTIŠEK: MODLITE SA ZA MŇA

Argentína / Španielsko / Taliansko / Životopisný / 104´ / 2015
Keď teenager z Buenos Aires pocíti náboženské volanie, ešte netuší, že je to prvý krok, ktorý ho nakoniec privedie až do Vatikánu, kde sa stane hlavou katolíckej cirkvi. Mladá španielska novinárka Ana (Silvia Abascal) spoznala muža menom Jorge Mario Bergoglio (Darío Grandinetti) na konkláve v roku 2005, kde začalo ich priateľstvo, ktoré je nasiaknuté rovnakým teplom, dobrou náladou a múdrosťou, akou budúci pápež ohromil veriacich. Práve jej očami začíname sledovať dlhú, ťažkú a dojímavú cestu Jorgeho Bergoglia. Otec Jorge, ako si vždy želal byť oslovovaný, používal svoju pozíciu arcibiskupa Buenos Aires ako nástroj vzdoru voči korupcii a zneužívaniu zo strany vládnej diktatúry. Dal hlas tým, ktorí žiaden nemali: obetiam prostitúcie, otroctva a obchodu s drogami z chudobných štvrtí tohto hriešneho mesta. Príbeh sa uzatvára na konkláve v roku 2013, kde je jezuitský kňaz, pochádzajúci z Južnej Ameriky, neočakávane zvolený za nového pápeža.


 
Položky 1-20 z 34

logo Visit Poprad

logo Kino Tatran

logo City Monitor

logo Mestský útulok Poprad

Voľné pracovné miesta

logo Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny, Poprad

Poruchové služby

Elektrina
0800 123 332
0850 123 333

Plyn
0850 111 727

Voda
052 7729 548

Verejné osvetlenie
052 7897 651
formulár

REGIÓN VYSOKÉ TATRY

logo Región Vysoké Tatry


Deutch version
English version
Poľská verzia
Russkij jazyk
Úvodná stránka