Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu
Poprad
 
 

Skatepark bude mať 42 prekážokVytlačiť
 

Výstavba skateparku v Poprade naberá reálne kontúry. Podľa zámerov radnice by skatepark mal vyrásť v lokalite blízko cyklistického chodníka a rozostavaných športovísk neďaleko cesty I/18.

„Máme spracovanú projektovú dokumentáciu, momentálne je v záverečnej fáze vyjadrovanie orgánov súvisiacich s vydaním povolenia na realizáciu stavby. Predpokladáme, že buď do konca roka alebo najneskôr do konca januára by sme mali mať stavbu povolenú. Realizovať by sme ju chceli v mesiacoch apríl - máj,“ uviedol vedúci odboru urbanizmu a priestorového plánovania Ľuboslav Mlynarčík. „Všetko už záleží len na schválení rozpočtu. Myslím si, že ak bude vôľa poslancov, sme tak pripravení, aby sme na budúci rok mohli skatepark realizovať,“ uviedol primátor Popradu Jozef Švagerko.

Podľa spracovanej projektovej dokumentácie má stavba tri hlavné výškové úrovne a je doplnená betónovými prekážkami a kovovými railami. Skatepark sa bude skladať z jednotlivých na seba nadväzujúcich častí a je možné ho rozdeliť do štyroch základných sekcií - flow, street, bmx zóna, bowl. Skatepark je navrhnutý tak, aby zaisťoval plynulú jazdu všetkými časťami a bez nutnosti krkolomného zastavenia a otáčania. Prístupový chodník do parku od cyklochodníka je navrhnutý ako mierny „snakerun“ a bude slúžiť hlavne začiatočníkom pre nacvičenie plynulej jazdy imitujúcej surfovanie na morských vlnách. Dominantnú časť parku tvorí východná strana obsahujúca „street“ prekážky (raily, lavice, schody, manual path, šikmé steny, zatrávnené gapy) navodzujúce pocit jazdy mestom.

Severozápadná časť parku je svojimi prekážkami (transfer, rádius,...) a ich veľkosťou určená prevažne pre jazdcov na bicykloch. Tieto dve línie parku symbolicky spája na juhu betónový bazén ako centrálna prekážka skateparku. Dispozičné riešenie bolo konzultované a upravené na prianie miestnych jazdcov tak, aby skatepark spĺňal všetky ich požiadavky. Skatepark obsahuje spolu 42 prekážok. Súčasťou projektu je aj akumulačná vsakovacia jama pre odvod dažďovej vody z drenáží umiestnených po obvode skateparku.

Podľa spracovanej projektovej dokumentácie pôjde o celobetónový park na voľnom priestranstve s celkovou plochou 1 842,82 m2. Stavebno-architektonickú časť projektu spracovalo štúdio UNICORN/UNICRON.

s1.jpg

s2.jpg

s3.jpg

 


 
 

Voľné pracovné miesta

Poruchové služby

Elektrina
0800 123 332
0850 123 333

Plyn
0850 111 727

Voda
052 7729 548

Verejné osvetlenie
052 7897 651
formulár

REGIÓN VYSOKÉ TATRY


Deutch version
English version
Poľská verzia
Russkij jazyk
Úvodná stránka