Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu
Poprad
 
 

Matejovce – silný plán rozvoja prinesie systém, poriadok a postupnosť Vytlačiť
 

Mesto Poprad vytvorilo spoločne s Klubom Matejovčanov pracovnú skupinu, ktorej cieľom je vypracovať dlhodobý plán rozvoja pre túto časť mesta.  Pracovná skupina má za sebou tri stretnutia, na ktorých sa postupne prešlo od informatívnych správ ku konkrétnym požiadavkám a navrhovaným riešeniam.  

„Súčasný stav je výsledkom dlhodobého neriešenia závažnej situácie v Matejovciach. Preto sme požiadali vedenie mesta o komplexné riešenie - rómskej otázky, ciest, chodníkov, osvetlenia. Chcem veriť, že mesto pristúpi ku konkrétnym krokom a začne sa riešiť hlavne rómska problematika a s tým spojené veci - vzdelávanie, sociálny podnik a ďalšie,“ uviedol predseda Klubu Matejovčanov Marek Dragošek.  

„Tento problém je neriešený možno 25 rokov, a ak, tak len ad hoc a nesystematicky. Chceme do toho vniesť poriadok a postupnosť. Jednoducho povedať si, že najbližších 10 rokov budeme investovať do Matejoviec ročne toľko a toľko, aby sa tie veci posúvali. Hovoriť môžeme o budovaní infraštruktúry, osvetlenia, komunitného centra, sociálneho podniku, možno o vytvorení repliky hrobky germánskeho kniežaťa ako turistickej zaujímavosti. Tých nápadov a návrhov pre Matejovce je veľa. Je potrebné ich zosumarizovať, určiť poradie, zodpovednosť a začať hľadať finančné prostriedky na ich realizáciu. Do tohto procesu musia vstúpiť všetci hráči, ktorí tam sú. Firmy, školy, samotní Matejovčania a samozrejme mesto Poprad,“ doplnil viceprimátor Popradu Igor Wzoš.  

Komplexný a systémový prístup by mal pomôcť vytvoriť silný plán rozvoja Matejoviec.   

„Chceme prejsť od plánov aj k činom. Už v lete chceme osadiť zrekonštruovanú sochu Immaculaty, MsZ schválilo 135-tisíc eur na vybudovanie nového multifunkčné ihriska v areáli ZŠ a 255-tisíc eur na vybudovanie chýbajúcich chodníkov od Allendeho po jestvujúcom moste až po existujúci chodník na Matejovskom námestí a ďalšie menšie úseky až k miestnemu cintorínu, ktorého rozšírenie rovnako riešime. Komunikujeme s evanjelickou cirkvou ohľadom možnosti využitia budovy bývalej školy, snažíme sa nájsť priestor pre futbalové ihrisko. Chceme ešte viac pracovať s rómskou komunitou – komunitné centrum, sociálny podnik, to všetko by malo pomôcť začleniť ich do spoločnosti tak, aby sa ich počet na Staničnej nezvyšoval, ale naopak znižoval. Veľa vecí, ktoré určite pomôžu Matejovciam, sa rieši, navrhuje, schvaľuje. Aj prostredníctvom tejto pracovnej skupiny budeme chcieť dostať k Matejovčanom všetky informácie o tom, čo všetko pre Matejovce robíme a pripravujeme,“ uviedol primátor Popradu Jozef Švagerko.  


 
 

Voľné pracovné miesta

Poruchové služby

Elektrina
0800 123 332
0850 123 333

Plyn
0850 111 727

Voda
052 7729 548

Verejné osvetlenie
052 7897 651
formulár

REGIÓN VYSOKÉ TATRY


Deutch version
English version
Poľská verzia
Russkij jazyk
Úvodná stránka