Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu
Poprad
 
 

V areáloch dvoch popradských škôl pribudnú nové športoviskáVytlačiť
 

Mesto Poprad investuje v tomto roku takmer 600 tisíc eur na vybudovanie nových športových ihrísk, ktoré vyrastú v areáloch základných škôl na Koperníkovej a Komenského ulici. „Športová infraštruktúra je jedným zo základných krokov, ktorým môžeme podporiť zdravý vývoj našich detí. Tieto ihriská by mali opäť zlepšiť podmienky pre ich aktívny pohyb a pomôcť vytvoriť pozitívny vzťah k športovaniu. Výstavba moderných a dostupných športových areálov je zároveň v súlade s prijatou Koncepciou rozvoja športu v meste Poprad,“ uviedol primátor Popradu Jozef Švagerko.

V areáli ZŠ Komenského na sídlisku Západ vyrastú dve multifunkčné ihriská s povrchom z priepustného športového povrchu - umelej trávy s výškou vlasu 15mm. Obidve ihriská budú oplotené do výšky 6m. Po obvode jedného ihriska určeného pre futbal, tenis a volejbal budú rozostavené mantinely výšky 1m. Spomínané ihrisko bude vybavené zapustenými futbalovými bránkami. Druhé multifunkčné ihrisko je určené pre hádzanú tenis a volejbal, je navrhnuté s vnútornými hádzanárskymi bránkami a postrannými čiarami, bez mantinelov. S prvým ihriskom budú mať spoločnú oplotenie na jednej strane. Na priečnej osi obidvoch ihrísk budú osadené montážne puzdrá na osadenie tenisových a volejbalových stĺpikov. Čiarovanie ihrísk vymedzí plochy pre hádzanú, tenis a volejbal. Vedľa vyššie popisovaných oplotených multifunkčných ihrísk je navrhnuté basketbalové ihrisko z priepustného športového. Basketbalové ihrisko bude bez oplotenia. Vedľa neho sa pripraví priestor pre uloženie doskočiska pre skok do výšky, pričom sa počíta z rozbehom z basketbalového ihriska. Atletický ovál bude pozostávať z troch dráh, pričom jeho dĺžka je 250m. Pre bežeckú disciplínu beh na 100m budú zriadené 4 dráhy, pričom jedna z nich bude predĺžená do doskočiska pre skok do diaľky ďalšou atletickou disciplínou pre ktorú sa pripravuje areál ZŠ je vrh guľou. Guliarsky sektor bude vymedzený mimo atletický ovál a bude pozostávať z guliarskeho kruhu a výseče vyplnenej pieskom. Na severnej strane areálu vo vnútri atletického oválu sú navrhnuté detské ihrisko a plocha pre fitness s rovnakým povrchom ako basketbalové ihrisko a atletický ovál.

V areáli ZŠ Koperníkova v Matejovciach je navrhnuté multifunkčné ihrisko s priepustným športovým povrchom tartanového typu. Ihrisko bude oplotené do výšky 6m,pričom vrch oplotenia bude uzavretý sieťkou. Po obvode ihriska budú rozostavené mantinely  s výškou 1m. Ihrisko bude vybavené zapustenými hádzanárskymi bránkami, nad ktorými budú osadené basketbalové koše. Na priečnej osi ihriska budú osadené montážne puzdrá na osadenie tenisových a volejbalových stĺpikov. Čiarovanie ihriska vymedzí plochy pre hádzanú, basketbal, tenis a volejbal. Keďže rozmery ihriska nezodpovedajú „normovým“ rozmerom ihrísk pre jednotlivé športy, bude čiarovanie prispôsobené reálnym rozmerom ihriska.

Okrem pripravovanej výstavby nového ihriska finišujú v ZŠ v Matejovciach v týchto dňoch aj  s výmenou podláh v oboch telocvičniach. Tieto opravy boli naplánované už v minulom roku z prostriedkov vyčlenených mestom. Práve z dôvodu prípravných prác na výmene podláh museli byť počas riešenia mimoriadnej situácie v dôsledku požiaru obydlí obyvatelia zo Staničnej ulice v čase jarných prázdnin núdzovo ubytovaní v triedach a nie v telocvični, ako sa pôvodne plánovalo. Na nákup podláh bolo vyčlenených 22 000,-€ .


 
 

Uvítali by ste trasu cyklistického chodníka:

Voľné pracovné miesta

Poruchové služby

Elektrina
0800 123 332
0850 123 333

Plyn
0850 111 727

Voda
052 7729 548

Verejné osvetlenie
052 7897 651
formulár

REGIÓN VYSOKÉ TATRY


Deutch version
English version
Poľská verzia
Russkij jazyk
Úvodná stránka