Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu
Poprad
 
 

Prázdniny v popradských školách v znamení stavieb i rekonštrukciíVytlačiť
 

Školský rok 2017/2018 znamená prázdniny aj pre školákov v deviatich základných školách v zriaďovateľskej pôsobnosti Mesta Poprad. „Koncoročné vysvedčenia v Poprade by si malo prevziať spolu 4367 žiakov, z toho 425 deviatakov. Pri príležitosti ukončenia školského roka dnes školy odovzdajú nielen vysvedčenia, ale podľa tradície ocenia aj najúspešnejších žiakov v rôznych vedomostných, športových či umeleckých súťažiach,“ uviedla  vedúca odboru školstva, mládeže a športu MsÚ v Poprade Edita Pilárová.

Veľká väčšina deviatakov, ktorá dnes ukončí školský rok v popradských základných školách, bude pokračovať v štúdiu na SŠ.

Dva mesiace prázdnin môžu školáci využiť na oddych. Rodičia detí, ktorí prihlásili svoje ratolesti do Centra voľného času, budú tráviť leto v denných a pobytových táboroch, o ktoré bol aj tento rok veľký záujem. Príležitosťou pre rodičov, ktorí by chceli spestriť prázdninový program svojim deťom, je aj Detská univerzita Poprad. Druhý ročník univerzity má ešte voľné miesta v oboch termínoch: 9.-13. júla a 13.-17. augusta.

Všetky školy čaká počas leta predovšetkým pravidelná údržba a opravy menšieho rozsahu. V areáloch dvoch škôl - na Kopernikovej a Komenského ulici - bude čulý stavebný ruch. Dôvodom je výstavba úplne nových multifunkčných ihrísk. Od augusta bude rušno aj v dvoch materských školách – na Tranovského a Podtatranskej ulici - v ktorých začnú stavebné práce na rekonštrukcii a prístavbách objektov.

Materské školy budú počas prázdnin v obmedzenom režime – otvorené budú podľa záujmu rodičov a vopred prihlásených detí takto:

Júl: MŠ na Záborského ulici, na Tajovského ulici, na Dostojevského ulici, na Letnej ulici, na Lidickej ul. v Poprade – Matejovciach, na Tranovského ul. v Poprade – Veľkej a na Podtatranskej  ulici (sídlisko Západ).

August: MŠ na Ulici mládeže 2349/5, Ulici mládeže 2614/11, na Jarnej ulici a na Okružnej ulici.

Uzatvorená počas hlavných prázdnin bude MŠ na Vagonárskej ulici v Poprade – Spišskej Sobote.


 
 

Voľné pracovné miesta

Poruchové služby

Elektrina
0800 123 332
0850 123 333

Plyn
0850 111 727

Voda
052 7729 548

Verejné osvetlenie
052 7897 651
formulár

Mobilné ľadové plochy

Prevádzkový čas ľadovej plochy pri Aréne Poprad od 6.12.2018
každý deň od 10:00 -20:00 hod.
Ľadová plocha pri Aréne bude každý týždeň v utorok, stredu a piatok do 11:30 pre verejnosť uzatvorená. V tomto čase je vyhradená pre materské školy.

REGIÓN VYSOKÉ TATRY


Deutch version
English version
Poľská verzia
Russkij jazyk
Úvodná stránka