Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu
Poprad
 
 

Zmena v slávnostných prijatiach – namiesto pozvánky žiadosť Vytlačiť
 

obradka.jpg

V zmysle EU smernice GDPR a po prijatí  Zákona č. 18/2018 Z.z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov došlo k nevyhnutným úpravám systému pozývania v rámci slávnostných prijatí občanov mesta Poprad v obradnej sieni Mestského úradu.  „Týka sa to slávnosti, ktoré sú určené pre rodičov a ich novonarodené detičky s trvalým pobytom v meste Poprad, ako aj občanov s trvalým pobytom v meste Poprad, ktorí oslavujú životné jubileá - 70, 75, 80, 85, 90, 95, 100 a viac rokov. Kým doteraz sme zasielali pozvánky na konkrétnu slávnosť my, po novom je potrebné v prípade záujmu o slávnostné prijatie podať písomnú žiadosť v dostatočnom predstihu. Pri vítaní detí tak môžu rodičia urobiť hneď po narodení dieťatka, avšak vítať v obradnej sieni ho budeme až keď bude mať tri mesiace. Pevne veríme, že ich táto zmena, ktorú žiaľ neovplyvníme, neodradí, a že naďalej budú naklonení týmto výnimočným spoločenským udalostiam,“ informovala Patrícia Ploščicová z úseku pre občianske záležitosti MsÚ v Poprade.

Žiadosti na slávnostné prijatie sú k dispozícii na webovom sídle Mesta Poprad,  alebo je ich možné osobne vyzdvihnúť na oddelení prvého kontaktu na Mestskom úrade v Poprade.  V uvedených žiadostiach je potrebné vyplniť osobné údaje jubilanta alebo rodičov dieťaťa a samotného dieťaťa. Na žiadosti pre jubilanta sa podpíše samotný oslávenec (alebo v zastúpení žiadateľ - príbuzný) a na žiadosti pre uvítanie dieťaťa sa podpíšu obaja rodičia alebo iní zákonní zástupcovia.

Vyplnenú žiadosť je potrebné osobne priniesť na mestský úrad na oddelenie prvého kontaktu alebo na úsek pre občianske záležitosti, kde bude žiadosť prijatá a zároveň bude oznámený termín a čas prijatia. Vypísanú a podpísanú žiadosť môže priniesť aj príbuzný. 

Žiadosť o slávnostné prijatie pri príležitosti životného jubilea nájdete TU

Žiadosť o slávnostné prijatie pri príležitosti narodenia dieťaťa nájdete TU

 


 
 

logo Visit Poprad

logo Kino Tatran

logo City Monitor

logo Mestský útulok Poprad

Voľné pracovné miesta

logo Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny, Poprad

Poruchové služby

Elektrina
0800 123 332
0850 123 333

Plyn
0850 111 727

Voda
052 7729 548

Verejné osvetlenie
052 7897 651
formulár

REGIÓN VYSOKÉ TATRY

logo Región Vysoké Tatry


Deutch version
English version
Poľská verzia
Russkij jazyk
Úvodná stránka