Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu
Poprad
 
 

Dezinformácie nemajú oporu vo faktochVytlačiť
 

Primátor Popradu Jozef Švagerko sa vyjadril k rôznym dezinformáciám, ktoré sa čoraz častejšie začali vynárať v súvislosti s rôznymi údajmi a štatistikami objavujúcimi sa vo verejnom priestore ako argumenty v súvislosti s voľbami do orgánov samosprávy mesta 2018. 

„Dezinformácie sa týkajú najmä demografie, cestovného ruchu, diania v meste či ekonomickej stránky mesta a chodu samosprávy. Fakty nepustia a preto sa musíme šíreniu týchto dezinformácií postaviť,“ uviedol Švagerko.

„Rekordné demografické poklesy o tisícky obyvateľov za rok tak, ako to v niektorých vyjadreniach zaznelo, sú od pravdy skutočne ďaleko. Od začiatku roka napríklad klesol počet obyvateľov o 190, a keďže vieme, že na demografiu sa dá nazerať rôznymi spôsobmi, žiadna katastrofa mestu nehrozí,“ vysvetlil primátor. 

„V oblasti ekonomiky sme v hodnotení INEKO z miest nad 50-tisíc obyvateľov najlepší, v celkovom hodnotení finančnej stability 50 najväčších miest sme sa posunuli o jedno miesto nahor na 5. priečku, sú parametre, v ktorých sme dosiahli najlepšie výsledky od začiatku hodnotenia mesta.  Toto nie je moja obhajoba, ale obhajoba zamestnancov mesta a fungujúceho úradu, ktorí vynakladajú enormné úsilie na to, aby sa veci riešili,“ doplnil Švagerko. 

V Poprade sa v poslednom období udialo viacero významných podujatí. Štartovali tu cyklistické preteky Okolo Slovenska, v Poprade sa konal Svetový pohár v cyklokrose, celoslovenský Deň zmierenia, konali sa tu významné odborné konferencie, v pamäti sú Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji U 18, o pár dní bude konať veľká hokejová Česko- Slovenská hokejová exhibícia. Poprad je podľa rôznych zdrojov druhým najnavštevovanejším regiónom na Slovensku. „Bolo tu množstvo kultúrnych, športových i odborných  akcií, ktoré by sa bez súčinnosti mesta nedali zorganizovať, priniesli sme nové formáty. Máme tu skvelé kultúrne stánky  - Tatranskú galériu, Podtatranské múzeum, takže Poprad naďalej plní svoju úlohu nielen hospodárskeho, ale aj kultúrneho a spoločenského centra regiónu,“ uzavrel Švagerko.


 
 

logo Visit Poprad

logo Kino Tatran

logo City Monitor

logo Mestský útulok Poprad

Voľné pracovné miesta

logo Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny, Poprad

Poruchové služby

Elektrina
0800 123 332
0850 123 333

Plyn
0850 111 727

Voda
052 7729 548

Verejné osvetlenie
052 7897 651
formulár

REGIÓN VYSOKÉ TATRY

logo Región Vysoké Tatry


Deutch version
English version
Poľská verzia
Russkij jazyk
Úvodná stránka