Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu
Poprad
 
 

Medzinárodný hokejový turnaj piatakov Vytlačiť
 

stiahnu_8_.jpg

 

Uplynulý víkend od piatka 8. do nedele 10. februára sa na ľade Zimného štadióna mesta Poprad konal medzinárodný hokejový turnaj piatakov O pohár riaditeľky ZŠ s MŠ v Spišskej Sobote.

O trofej súperilo cez víkend deväť tímov – okrem domáceho Popradu aj Košice, Slovan Bratislava, Ružinov, Trenčín, Banská Bystrica, Nitra, Žilina a české Vítkovice. Družstvá boli rozdelené do troch základných skupín, z ktorých sa traja víťazi a dvaja z druhých miest prebojovali do skupiny o 1. až 5. miesto. Zvyšné tímy hrali v skupine o umiestnenie. Medzi najlepšou päticou nechýbali ani popradskí piataci, ktorí zo skupiny A postúpili ako víťazi. Samotné zápasy sa hrali na dva dvadsaťminútové polčasy, pričom sa body do tabuľky započítavali za každý polčas zvlášť. „Chcel by som poďakovať všetkým, ktorí sa pričinili o vznik tohto turnaja. Pozvali sme to najlepšie, čo na Slovensku máme a tiež našich priateľov z Vítkovíc. Sme radi, že popri našej súťaži, ktorá nemá takú úroveň, ako by sme potrebovali, sme sa mohli konfrontovať s družstvami z celého Slovenska,“ uviedol tréner 5. roč. ŠHT HK ŠKP Poprad Martin Tekáč. Popradčania do poslednej chvíle bojovali o cenné kovy, no v záverečnom dvojzápase turnaja dvakrát prehrali s Vítkovicami a ušla sa im napokon zemiaková medaila za štvrté miesto. „Naši chlapci mali určite vyššie ambície, ale záver im nevyšiel podľa predstáv. Treba povedať, že to mali ťažké, ale bojovali do poslednej chvíle,“ povedala riaditeľka ZŠ s MŠ v Spišskej Sobote Adriana Oravcová.

Malou náplasťou bolo individuálne ocenenie pre najlepšieho útočníka turnaja, ktorým sa stal Popradčan Kristian Rezničák. „Súperi boli veľmi silní, no snažili sme sa čo najviac. Potešilo ma aspoň to, že ma vyhlásili za najlepšieho útočníka,“ prezradil. Víťaznú trofej po presvedčivých výsledkoch zaslúžene dvíhali nad hlavu hostia z Vítkovíc, ktorých viedlo za prvenstvom jediné dievča v tíme – kapitánka Barbora Juříčková. „Chceli sme v Poprade vyhrať a dosiahnuť nejaký úspech. Napokon je to náš zatiaľ jediný turnaj v sezóne, ktorý sme vyhrali,“ priznala. Striebro si z turnaja odniesli piataci z Trenčína a bronz patrí Nitre. Piate miesto obsadil bratislavský Slovan a za ním skončila Banská Bystrica, Žilina, Ružinov a Košice. 

 

FOTO, TEXT: Marek Vaščura

 


 
 

logo Visit Poprad

logo Kino Tatran

logo City Monitor

logo Mestský útulok Poprad

Voľné pracovné miesta

logo Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny, Poprad

Poruchové služby

Elektrina
0800 123 332
0850 123 333

Plyn
0850 111 727

Voda
052 7729 548

Verejné osvetlenie
052 7897 651
formulár

REGIÓN VYSOKÉ TATRY

logo Región Vysoké Tatry


Deutch version
English version
Poľská verzia
Russkij jazyk
Úvodná stránka