Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu
Poprad
 
 

46th Rallye Tatry: Usporiadatelia prijímajú prvé prihlášky Vytlačiť
 

RALLYE TATRY 2019 LOGO.png

Zhruba mesiac zostáva do štartu najstaršej automobilovej súťaže na Slovensku. Štyridsiaty šiesty ročník Rallye Tatry sa uskutoční v termíne od 3. do 5. mája 2019 s tradičným centrom v Poprade. Koncom marca bol na webovej stránke www.sams-asn.sk spustený systém elektronického prihlasovania pre súťažiacich a usporiadatelia z AOS klub Poprad už evidujú prvé prihlásené posádky.

Premiérovo je Rallye Tatry zaradená pod hlavičkou Medzinárodnej automobilovej federácie FIA do seriálu Zóny Strednej Európy historických automobilov v rally 2019 (CEZ HA). Takisto pôjde o druhé kolo Majstrovstiev Slovenska v rally (MSR) a Majstrovstvá Slovenska historických automobilov (MSR-RHA). Okrem už spomínaných zaradení je bližiaci sa ročník súčasťou týchto seriálov: Slovenský rally pohár (SRP), Rally Legend (RL), Rallyškola (RŠ) a po Valašskej rally na podtatranských cestách vyvrcholí Tatransko-Valašský pohár (TVP). Premiérovo sa uskutoční aj Rallye Tatry Legend (RTL-RHP), ide o jazdu pravidelnosti historických automobilov. Práve do tejto klasifikácie prišla v závere marca prvá prihláška od posádky v zložení Kristián Jacko-Ján Krišanda na vozidle Volkswagen Golf GTI 16V. Do slovenského šampionátu sa ako prvá prihlásila posádka popradského tímu STING Motorsport Richard Čech-Róbert Čech na aute Ford FIesta R5. Syn a otec Čechovci budú bojovať o body v triede 2. S predstihom dorazila aj prihláška ambasádorov tatranskej rally, špičkovej českej dvojice Ondřej Bisaha-Petr Těšinský s vozidlom Ford Fiesta R5 slovenského tímu KM Polčin Rally. Tridsaťšesť ročný Bisaha v tejto sezóne obsahuje titul v prestížnom seriáli Central Rally Trophy  (ERT) a vlastní národnú prioritu ASN.

Do triedy 3 sa už prihlásila česká dvojica tímu Rentor Racing v zložení Marek Vlček-Tomáš Plachý (Mitsubishi Lancer EVO IX) a tiež domáce popradské duo Tibor Kovacs-Peter Dovalovský na šiestej evolúcii Lanceru z tímu STING Motorsport. Pod Tatrami začne aj Slovenský rally pohár. Prvou prihlásenou posádkou sú Popradčania, bratia Jozef a Michal Vallušovci s vozidlom Renault Clio RS Ragnotti. Pripomíname, že uzávierka prihlášok pre aktuálny ročník Rallye Tatry je stanovená na Veľkonočnú nedeľu 21. apríla úderom polnoci, pričom s redukovaným vkladom už vo štvrtok 18. apríla.     

Rallye Tatry 2019 prebehne v novom modeli sobota-nedeľa. Trať meria celkom 448 km a obsahuje 12 rýchlostných skúšok na piatich úsekoch v celkovej dĺžke 139 kilometrov.

 

Zdroj: Roman ORDELT, 46. Rallye Tatry 2019     

Foto: SLZA - Daniel Hlinka

 

 

 

 

 


 
 

logo Visit Poprad

logo Kino Tatran

logo City Monitor

logo Mestský útulok Poprad

Voľné pracovné miesta

logo Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny, Poprad

Poruchové služby

Elektrina
0800 123 332
0850 123 333

Plyn
0850 111 727

Voda
052 7729 548

Verejné osvetlenie
052 7897 651
formulár

REGIÓN VYSOKÉ TATRY

logo Región Vysoké Tatry


Deutch version
English version
Poľská verzia
Russkij jazyk
Úvodná stránka