Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu
Poprad
 
 

Popradské kultúrne leto 2019 vo veľkom štýleVytlačiť
 

web leto.pngweb 3.png

Popradské kultúrne leto 2019 prinesie Popradčanom a návštevníkom mesta až 95 vystúpení rôznych umeleckých telies z 10 zahraničných krajín. Samospráva v tomto roku pristúpila k inovácií tohto festivalu,  výsledkom ktorého je striedanie žánrov počas každého dňa v týždni, čím poskytne návštevníkom  mesta bohatú programovú ponuku. Všetky pondelkové večery budú patriť jazzu. Predstavia sa nám tí najlepší z najlepších ako Eugen Botoš a Róbert Vizvári, český spevák Dan Bárta a Robert Balzar Trio a nebude chýbať ani slovenská legenda, významná osobnosť slovenského džezu Peter Lipa and Band. Každý utorok sa predstaví jedna revivalová kapela. Na nerozoznanie od originálu sa predstaví napríklad Kiss for ever Band z Maďarska, Eric Clapton Revival, World Roxette tributte Band ROCKSET a chýbať nebude ani Queenmania. Ďalšou novinkou samosprávy je otvorenie zóny pre najmenších a to každú stredu od 15. 00 do 18.00 hod. na námestí sv. Egídia. Večerné “Cool“ vystúpenia budú určené teenagerom, ktorí môžu vidieť nie len tanečné vystúpenia Mira Bruise Žilku, Nora Grofčíka, ale aj zábavné divadelné predstavenia Oteckovia a teenageri alebo Naša triedna. Návštevníci sa môžu tešiť aj na divadelné štvrtky, kde na všetkých čaká divadelné predstavenie Hľadá sa nový manžel s Jožom Pročkom, Zuzanou Tlučkovou a Mariánom Labudom ml., “One man Show“ zabávača a kúzelníka v jednom Richarda Nedveda, či Divadlo Commedia  s predstavením Don Quichot a Sancho Panza. Piatky budú spojené s koncertami rockových a popových kapiel. Vystúpi Korben Dalas s popradskou predkapelou Ostrov, Henry Tóth and Zeus, Katarzia, ale aj fenomenálny huslista Filip Jančík, ktorý žne v zahraničí jeden úspech za druhým. Sobotné dopoludnia budú už tradične patriť rozprávkam pre deti a večery open-air filmových premietaniam, zároveň v júli čaká návštevníkov známy Bažant kinematograf-letné kino na kolesách. Nedeľné popoludnia budú venované folklóru a promenádnym koncertom. 

Popradské kultúrne leto 2019 spolu s letnou turistickou sezónou otvorí vo veľkom štýle legendárna nemecká skupina Saragossa Band. Hity Hands Up, Agadou či Zabadak zahrá naživo na námestí sv. Egídia v piatok, 28. júna o 19.00 hod. V tento deň máme pre všetkých návštevníkov pripravené ešte jedno veľké zahraničné hudobné prekvapenie, ktoré nás všetkých roztancuje, o ktorom sa včas dozviete. Popradské kultúrne leto vyvrcholí 6. septembra na námestí sv. Egídia, kde sa predstaví známa česká legenda Josef Laufer s programom „Představení  jedného muže“ plného príbehov, pesničiek a zábavných scénok. Tento deň vyvrcholí koncertom hviezdy, ktorou je nesporne Rico Sanchez and Gipsy Kings Party.

Súčasťou festivalu Popradské kultúrne leto 2019 sú aj dva festivaly a to Viva Italia, ktorý už máme úspešne za sebou a Made in Slovakia, ktoré organizuje združenie Pre mesto v spolupráci s mestom Poprad a OOCR Región Vysoké Tatry. Made in Slovakia sa uskutoční v dňoch 31. júla -3.augusta na námestí sv. Egídia, kde samozrejme nebudú chýbať originálne a autentické slovenské výrobky a ľudovo-umelecká tvorba s pestrým kultúrnym programom, ktorý je pre tento rok žánrovo rozdelení do dní. Stredu 31. júla sa predstavia SLOVENSKÉ LEGENDY Vašo Patejdl a Paľo Drapák, vo štvrtok v programe FOLKLÓR Števo Štec a Čarovné ostrohy, v piatok POPRAD SA BAVÍ zaspieva  Ivana Regešová, Peter Marcin so Starmániou a Kmeťo Band. Made in Slovakia vyvrcholí v sobotu  programom Made in Poprad prehliadkou našich domácich umelcov.

 

 

 

 

 


 
 

logo Visit Poprad

logo Kino Tatran

logo City Monitor

logo Mestský útulok Poprad

Voľné pracovné miesta

logo Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny, Poprad

Poruchové služby

Elektrina
0800 123 332
0850 123 333

Plyn
0850 111 727

Voda
052 7729 548

Verejné osvetlenie
052 7897 651
formulár

REGIÓN VYSOKÉ TATRY

logo Región Vysoké Tatry


Deutch version
English version
Poľská verzia
Russkij jazyk
Úvodná stránka