Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu
Poprad
 
 

Denný tábor pre deti zamestnaných rodičovVytlačiť
 

received_463394124450179.jpeg

 

Mesto Poprad v spolupráci s Centrom pedagogicko – psychologického poradenstva a prevencie v Poprade organizuje počas letných prázdnin po prvýkrát denný tábor  pre deti zamestnaných rodičov.

Cieľom denného tábora je pomôcť pracovne vyťaženým rodičom preklenúť obdobie letných prázdnin. Dovolenky rodičov trvajú len niekoľko dní a nie všetky deti majú starých rodičov, ktorí by mohli vnúčatám zabezpečiť starostlivosť počas letných prázdnin. A práve z toho dôvodu sa  Mesto Poprad rozhodlo zorganizovať denný tábor, ktorý ponúkne deťom adekvátne využitie voľného času, kým ich rodičia budú v práci.

Podmienkou účasti dieťaťa na takomto tábore je trvalý pobyt na území mesta Poprad a potvrdenie o tom, že rodičia sú zamestnaní. Náklady spojené s denným táborom finančne nezaťažia ani jednu rodinu, program bude plne financovaný z rozpočtu Mesta, s výnimkou stravy, ktorú deťom zabezpečia rodičia.

Tábor sa bude konať denne od pondelka do piatku v dvoch turnusoch po 25 detí. Prvý turnus sa uskutoční v termíne od 08. 07. 2019 do 12. 07. 2019. Druhý turnus v termíne od 15. 07. 2019 do 19. 07. 2019.  Cieľovou skupinou sú deti vo veku od 7 do 11 rokov.

Rodičia ráno privedú svoje deti do Centra pedagogicko – psychologického poradenstva a prevencie v Poprade a poobede si ich vyzdvihnú. V priebehu dňa bude zabezpečený program dvoma lektorkami, ktoré majú dlhoročné skúsenosti, deťom rozumejú a vedia, čo potrebujú. Počas dňa vytvoria skvelú atmosféru a deti zažijú veľa nezabudnuteľného. Navštívia galériu Tricklandia v Starom Smokovci, zabavia sa v Relax Park Jazierku v Tatranskej Lomnici, kde absolvujú pohybové hry na čerstvom vzduchu, na bicykloch sa vydajú k Tatranskému zveroparku v Gerlachove, celodenný relax si užijú v aquaparku v AquaCity Poprad, za spoznávaním sa vydajú na Ľubovniansky hrad a skanzen v Starej Ľubovni, absolvujú celodenný výlet vlakom do historického mesta Košice, kde  okrem obdivovania kultúrnych pamiatok námestia zavítajú do košickej Jump Arény, tam si budú môcť zaskákať a objavovať svoje limity a schopnosti na 29 trampolínach a ďalších atrakciách, absolvujú tvorivé dielne, zábavné aktivity, hry a súťaže,  kde budú rozvíjať svoju kreativitu a naučia sa spolu veľa nového. 

Deti by mali  cez prázdniny  načerpať novú energiu, získať nové skúsenosti a nové priateľstvá, skúsiť byť nezávislými, zmeniť prostredie a samostatne sa rozhodovať. Denný tábor je zameraný na rozvoj  a harmonizáciu osobnosti, deti sa naučia  spolu vychádzať, komunikovať  a navzájom sa akceptovať. Možno práve v tábore dieťa zistí, čo by chcelo v živote robiť. Denný tábor teda poskytne priestor na sebarozvoj a sebapoznávanie. Je dôležité, že aspoň v lete môže dieťa prežívať relatívnu slobodu, a zároveň určitú zodpovednosť za svoje správanie. Naučí sa väčšej samostatnosti, vyskúša si svoje schopnosti, možnosti a nadobudne skúsenosti. 

 

  

 


 
 

logo Visit Poprad

logo Kino Tatran

logo City Monitor

logo Mestský útulok Poprad

Voľné pracovné miesta

logo Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny, Poprad

Poruchové služby

Elektrina
0800 123 332
0850 123 333

Plyn
0850 111 727

Voda
052 7729 548

Verejné osvetlenie
052 7897 651
formulár

REGIÓN VYSOKÉ TATRY

logo Región Vysoké Tatry


Deutch version
English version
Poľská verzia
Russkij jazyk
Úvodná stránka