Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu
Poprad
 
 

DETI Z POPRADSKÝCH MATERSKÝCH ŠKÔL SÚ OPÄŤ NA ĽADE Vytlačiť
 

fl8uEXbw.jpeg

Deti z popradských materských škôl sú opäť na ľade, populárny prípravný výcvik v korčuľovaní pre materské školy (MŠ) pripravila samospráva v súlade s koncepciou rozvoja športu v meste. Hlavným cieľom korčuliarskeho výcviku je podpora aktívneho pohybu a športovania už u predškolákov.

S organizovanou výučbou korčuľovania u najmenších začala popradská samospráva už v roku 2013. „Záujem je z roka na rok vyšší, čo nám robí veľkú radosť. Tréning prebieha jednak na zimnom štadióne a v zime na ľadovej ploche pri Aréne Poprad, kde sú však možnosti obmedzené kvôli poveternostných podmienkam. Aj z tohto dôvodu sa veľmi tešíme na vybudovanie novej tréningovej haly, pretože tam dokážeme umiestniť viac skupín a deti sa tak budú môcť naplno venovať tomuto športu,“ uviedla vedúca odboru školstva, mládeže a športu MsÚ Poprad Edita Pilárová.

Výučbu korčuľovania v tomto roku absolvuje 310 detí z 10 materských škôl, z ktorých je 8 v pôsobnosti  mesta a 2 sú súkromné. Ako prvá sa dostala na ľad MŠ Podtatranská ulica. „Naša MŠ má vždy najväčší záujem o korčuľovanie a vôbec o športy, nakoľko je profilovaná na šport. Tento rok máme na ľade 50 detí vo veku päť až šesť rokov,“ uviedla Oľga Korbová, zástupkyňa  MŠ Podtatranská ulica.


 
 

logo Visit Poprad

logo Kino Tatran

logo City Monitor

logo Mestský útulok Poprad

Voľné pracovné miesta

logo Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny, Poprad

Poruchové služby

Elektrina
0800 123 332
0850 123 333

Plyn
0850 111 727

Voda
052 7729 548

Verejné osvetlenie
052 7897 651
formulár

REGIÓN VYSOKÉ TATRY

logo Región Vysoké Tatry


Deutch version
English version
Poľská verzia
Russkij jazyk
Úvodná stránka