Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu
Poprad
 
 

Aktuality - archív

Aktuality

FARMÁRSKE TRHYVytlačiť
 

Bitmap in letak 10-2019 Poprad.jpg

Leto skončilo, prišla jeseň a aj to je signálom toho, že Popradčania sa môžu tešiť na jesenné Farmárske trhy Poprad, ktoré štartujú 3.októbra opäť v centre mesta. Domáce výrobky a poctivé remeslo nestratili svoju tradíciu, práve naopak, sú čoraz vyhľadávanejšie a preto pozývame všetkých obyvateľov, aby si prišli zakúpiť výrobky priamo od výrobcov, farmárov a pestovateľov z rôznych regiónov z celého Slovenska, ktorí sa už do Popradu veľmi tešia. Prevláda kvalita, nie kvantita a teda exkluzivita. 

Farmárske trhy sa uskutočnia v termíne od 3.-5. októbra v centre mesta denne od 8:00- 18:00 hod. 

Akcia je usporiadaná pod záštitou mesta Poprad. 


 
 

PHJ 2019-INES SHÜTTENGRUBER / RAKÚSKO / ORGANOVÝ RECITÁL Vytlačiť
 

A3_MOF_plagat_TLAC_POPRAD-page-001.jpgKoncert je súčasťou 49. ročníka Medzinárodného organového festivalu IVANA SOKOLA
Ines Schüttengruber je medzinárodne činná ako organistka, klaviristka a korepetítorka. Študovala vo Viedni (organ – Peter Planyavsky, klavír – Peter Barcaba a Eugenie Russo, čembalo – Wolfgang Glüxam, absolvovala s vyznamenaním) a v Amsterdame (Organ – Jacques van Oortmerssen, klavír – Marcel Baudet, čembalo – Menno van Delft). Získala množstvo štipendií, medzi inými Bösendorfer-Stipendium a štipendium od nadácie Alban Berg. V roku 2017 obdržala cenu Anerkennungspreis od spolkovej krajiny Dolné Rakúsko. Bola účastná majstrovských kurzov s Martinom Haselböckom, Haraldom Vogelom a Zigsmondom Szathmárym. Momentálne vyučuje organ a klavír na Universität für Musik vo Viedni a je umeleckou vedúcou letného hudobného festivalu v Stift Melk. Ines vystupovala na koncertoch v Rakúsku a zahraničí ako sólistka, s ansámblami a aj ako korepetítorka (duo s umeleckým pískačom Nikolausom Habjanom, duo saxofón a organ s Josefom Schultnerom, klavírne trio Tryosphere s Maria Salamon a Stefan Teufert, klavírne duo s Elke Eckerstorfer).
Vstupné : 4 € / 2 €


 
 

POPRAD SA OPÄŤ ZAPOJÍ DO EURÓPSKEHO TÝŽDŇA MOBILITYVytlačiť
 

 

etm_2019_baner_150x50cm_rgb.jpg

Mesto Poprad sa aj tento rok zapojí do Európskeho týždňa mobility, ktorý bude prebiehať v dňoch od 16.9. do 22.9. 2019. Ide o najväčšie a najrozšírenejšie podujatie, ktorého cieľom je ovplyvniť mobilitu, mestskú dopravu a zlepšiť zdravie a kvalitu života občanov. Európsky týždeň mobility umožňuje mestám či obciam vyskúšať si alternatívy trvalo udržateľnej dopravy, ako sú verejná hromadná doprava, pešia chôdza či cyklistika. Práve takýmito spôsobmi dopravy sa totiž môžu znížiť emisie uhlíka, zlepšiť kvalita ovzdušia a mestské časti tak môžu byť príjemnejšími miestami pre život a prácu.

Popradská samospráva sa  rozhodla pripraviť viacero zaujímavých akcií. Prvou bude možnosť bezplatného cestovania mestskou hromadnou dopravou a to v pondelok 16.9. 2019. Jeden autobus totiž môže na ceste nahradiť až desiatky áut.

8dxljjpQ.jpeg

 

Nechať svoje automobily „oddychovať“ a zvoliť inú alternatívu môžu obyvatelia ako i návštevníci mesta aj v stredu 18.9 2019, pre všetkých je totiž pripravená 5 hodinová jazda zadarmo na nových verejných bicykloch ANTIK a to prostredníctvom zadania akciového kupónu 2DH8Y7.

cAiirXOg.jpeg

 

 „Prejdime sa spolu“ je hlavným sloganom tohtoročného  Európskeho týždňa mobility. Mesto Poprad si preto pre školákov pripravilo celotýždňovú aktivitu s názvom Popradský pešivláčik. Je to ekologický, bezpečný, rýchly spôsob dopravy do škôl. Cieľom aktivity je motivácia žiakov základných škôl a zároveň ich rodičov, aby počas jedného týždňa nahradili cestovanie do školy autom príjemnou rannou prechádzkou s ostatnými kamarátmi zo školy. Aktivita podporuje zdravý životný štýl detí, posilňuje priateľské vzťahy medzi spolužiakmi a vzájomnú komunikáciu, podporuje vedomosť detí o dopravných predpisoch pre chodcov. Žiaci a ich rodičia takto zároveň predchádzajú zápcham a znečisťovaniu ovzdušia v našom meste. Aktivita je určená pre žiakov (1. – 4. ročníka) základných škôl v meste Poprad, ktorí budú takto zároveň súťažiť za svoju školu. Každé školské ráno v rámci trvania aktivity odprevadí rodič alebo poverená osoba žiakov do školy v skupine. Rodičia sa môžu medzi sebou dohodnúť na harmonograme a zastávkach, ktoré sa vytvoria na ceste do školy podľa miesta bydliska žiakov. Žiaci na týchto zastávkach počkajú na rodiča alebo poverenú osobu, ktorá ich vyzdvihne a odprevadí k budove školy. Po príchode do školy rodič (poverená osoba) oboznámi koordinátora aktivity z danej školy o počte žiakov v skupine, ktorú v ten deň do školy sprevádzal. Koordinátor zaznamená mená žiakov. Víťazom je každý, kto sa do aktivity zapojí, nakoľko tým podporí svoje zdravie a prispeje k ochrane životného prostredia a zníženiu znečisťovania ovzdušia uhlíkovými emisiami z áut.

etm_2019_poster_sk-final-page-001.jpg

Mestá, ktoré podporujú pešiu chôdzu či jazdu na bicykli sú vnímané ako atraktívnejšie, s nižšími emisiami, menším preťažením a vyššou kvalitou života pre svojich obyvateľov. Preto samospráva pravidelne realizuje trvalé opatrenia, ktoré zvyšujú bezpečnosť a skvalitňujú podmienky pre obyvateľov využívajúcich alternatívne a udržateľnejšie formy mobility. Medzi tieto opatrenia patrí budovanie nových cyklistických chodníkov, sprístupnenie systému zdieľaných bicyklov – bikesharing, pravidelné natieranie priechodov pre chodcov reflexnými nátermi, či nasvietenie priechodov.

Vyzývame občanov mesta, žiakov základných a stredných škôl a cestujúcu verejnosť, aby sa  zapojili do ETM a podporili ekologickejší spôsob dopravy. Do európskeho týždňa mobility je možné  zapojiť sa okrem jazdou na bicykli či chôdzou aj tak, že zverejníte vhodnú, tematicky ladenú fotografiu na instagram s hashtagom #europskytyzdenmobility a inšpirujte tak aj ostatných.

 

 

 


 
 

ZÁVER POPRADSKÉHO KULTÚRNEHO LETA 2019 Vytlačiť
 

69271918_2431622330390342_6836354678322626560_n.jpg

Záver Popradského kultúrneho leta je tu. Už dnes 6.septembra o 17.00 hod. sa na Námestí sv. Egídia rozlúčime s našim letom, ale za to poriadne a to s humorom a s hudbou v podaní Josefa Laufera a Rica Sanchezsa & Gipsy Kings Party.  Lídrom skupiny je Rico Sanchez – známy interpret svetového formátu. Spevák vo svojom  predstavení určite nevynechá najväčšie hity  ako Bamboleo,  Volare,  Ma Minera  či  Djobi Djoba. Rico Sanchez & the Gypsies rozprúdia svojím mixom flamenca, latina, rumby a popu horúcu show.

Josef Laufer - (vlastným menom Don Jose Pedro Rodriguez de Montagnes de Laufer) herec, spevák, textár, zabávač, scenárista, moderátor, tlmočník, prekladateľ, režisér v oblasti zábavy a v poslednom období aj autor kníh. Okrem spevu počas show ponúkne tento český Columbo aj hovorené slovo a predstaví svoje veľké hity ako Sbohem lásko, já jedu dál, Mária ..., ale zaspieva aj nevyblednuté tituly od T. Jonesa, F. Sinatru, G. Bécauda a publikum postaví na nohy temperamentnými španielskymi rytmami. Samozrejme, nezabudnuteľne k tomuto umelcovi patrí aj Rock and Roll.

 


 
 

SLOVENSKÉ HRY MLÁDEŽE TRIAL 2019Vytlačiť
 

plagat.jpg

Už túto sobotu 7.9 sa pod záštitou mesta Poprad uskutoční v trialparku v mestskej časti Poprad - Stráže finále slovenského pohára v cyklotriale. Štart mládeže je naplánovaný na 9:00 hod., štart elity o 13:30 hod.

 

 

plagat odrazadla.jpg

Súčasťou podujatia je aj súťaž na odrážadlách. Všetky deti, ktoré majú doma odrážadlo sú vítané! Štart o 14.00 hod. 

 


 
 
Položky 6-10 z 1553

logo Visit Poprad

logo Kino Tatran

logo City Monitor

logo Mestský útulok Poprad

Voľné pracovné miesta

logo Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny, Poprad

Poruchové služby

Elektrina
0800 123 332
0850 123 333

Plyn
0850 111 727

Voda
052 7729 548

Verejné osvetlenie
052 7897 651
formulár

REGIÓN VYSOKÉ TATRY

logo Región Vysoké Tatry


Deutch version
English version
Poľská verzia
Russkij jazyk
Úvodná stránka