Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu
Poprad
 
 

Aktuality - archív

Aktuality

Historicky najvyšší rozpočet Mesta PopradVytlačiť
 

Nové autobusy MHD Staničný park Výstavba nájomných bytov

Poprad bude v r. 2009 hospodáriť s historicky najvyšším plánovaným rozpočtom. Poslanci schválili ešte v minulom roku objem približne 36,9 miliónov eur (1,1 mld korún). Najviac peňazí pôjde do vzdelávania a mládeže a to až 35 %. Druhou najvyššou položkou výdavkovej časti sú investície na bývanie – 11 % z rozpočtu. Napriek miliardovému plánovanému objemu je mestský manažment opatrný. Z celosvetovej finančnej a nedávno na Slovensku aj plynovej krízy vyplynuli obavy, či od štátu prídu podielové dane v 100%-nej výške. Od nich bude závisieť aj výška investícií. V každom prípade, tešiť sa môžu chodci.

„Rozhodol som sa, že urobíme zásadnú rekonštrukciu chodníkov. Budeme robiť chodník za chodníkom, budeme dláždiť, asfaltovať, aby ľudia pocítili zvýšený komfort pešej chôdze v Poprade.“ povedal primátor mesta Anton Danko.

Úplnou zmenou prejde ďalšia z popradských ulíc, vedúca do centra mesta. Podobný projekt sa v meste udial s ulicami Levočskou a Lidickou v minulom roku.

„Zásadne zrekonštruujeme jednu z komunikácií tak, ako sme opravili Levočskú ulicu. Pôjdeme do úplnej rekonštrukcie podložia aj celej komunikácie“ uviedol primátor mesta.

Bez ohľadu na ekonomickú krízu, magistrát plánuje dokončiť nájomné byty v Matejovciach. Vyše 80 bytových jednotiek by malo byť hotových v jeseni 2009. Na obnovu čakajú aj parky a ihriská, najmä na sídlisku Západ a Juh. Peniaze poputujú aj do Matejoviec a pripraví sa výstavba 5,5 km dlhého nového cyklistického chodníka a rekonštrukcia predstaničného parku. Mesto Poprad má v pláne venovať sa podrobnejšie aj SAD-ke a mestskej hromadnej doprave.

„Mestská hromadná doprava je pre nás prioritou. Tak ako sme začali s obnovou vozového parku, v tomto roku pribudnú ďalšie 4 autobusy. Ešte navýšime finančné prostriedky, aby MHD v Poprade bola na úrovni, na akej už mala byť pred niekoľkými rokmi.“ poznamenal Anton Danko.

Najvyšší objem peňazí v rozpočte znamená, že v r. 2009 bude v Poprade aj najviac preinvestovaných peňazí.


 
 
Položky 1546-1546 z 1546

logo Visit Poprad

logo Kino Tatran

logo City Monitor

logo Mestský útulok Poprad

Voľné pracovné miesta

logo Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny, Poprad

Poruchové služby

Elektrina
0800 123 332
0850 123 333

Plyn
0850 111 727

Voda
052 7729 548

Verejné osvetlenie
052 7897 651
formulár

REGIÓN VYSOKÉ TATRY

logo Región Vysoké Tatry


Deutch version
English version
Poľská verzia
Russkij jazyk
Úvodná stránka