Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu
Poprad
 
 

Aktuality - archív

Aktuality

Čaro Vianoc zažili aj opustené psíky v útulku, dobrí ľudia im priniesli viac ako 600 kg dobrôtVytlačiť
 

ut4.jpg

Mesto Poprad pripravilo vo štvrtok 27.decembra tradičnú akciu venovanú podpore Mestského útulku pre túlavé a odchytené psy s názvom „Vianoce a opustené psíky“, počas ktorej mohli Popradčania ako aj návštevníci z okolia prísť potešiť psíkov prechádzkou alebo malým darčekom. „Počas troch hodín prišlo do útulku 270 návštevníkov, ktorí priniesli spolu viac ako 600kg psích dobrôt, desiatky hračiek a ďalších drobností pre psíkov, za čo im veľmi pekne ďakujeme,“ uviedol vedúci útulku Peter Greňa.  

Útulok prijal v roku 2018 zatiaľ 103 psíkov, pre 80 z nich našiel nový domov, ďalších 36 zatúlaných psíkov sa podarilo vrátiť ich pôvodným majiteľom. Okrem samotných psíkov sa v útulku počas uplynulého roka venovali aj nevyhnutnej údržbe. „Vybetónovali a zastrešili sme priestor medzi kotercami, ktorý využívame ako sklad a tak isto nám dobrovoľníci pomohli zastrešiť prvú sekciu kotercov, ktorá chráni psíkov pred dažďom a snehom," dodal Greňa. 

Počas celých sviatkov je útulok pre verejnosť otvorený v tradičnom čase, okrem pondelka denne od 8:00 do 16:00. Bližšie podrobnosti ako aj detaily o možnosti adopcie nájdete na internetových stránkach mesta a na facebookovom profile Mestského útulku Poprad. 

 


 
 

Mestskí policajti zachraňovali životyVytlačiť
 

Popradskí mestskí policajti boli začiatkom roka privolaní k dvom prípadom, pri ktorých museli pomáhať s oživovaním osôb. Prvý prípad sa stal 2.januára v popoludňajších hodinách, kedy  mestská polícia prijala hlásenie, že na verejných toaletách na Námestí sv. Egídia sa nachádza osoba, ktorá je zavretá už dlhší čas v kabínke WC a na výzvy zamestnancov nereaguje. Po príchode na miesto hliadka našla v kabínke WC osobu v bezvedomí bez hmatateľného pulzu. Hliadka okamžite začala s oživovaním tejto osoby a zároveň bola na miesto privolaná aj  posádka rýchlej zdravotníckej pomoci.  Napriek vynaloženému úsiliu sa 46 ročného muža z okresu Brezno už žiaľ nepodarilo oživiť. V sobotu 05. januára 2019 v doobedňajších hodinách bolo na tel. linku 159 oznámené, že v blízkosti cestičky pre cyklistov na Suchoňovej ulici leží na zemi neznámy muž. „Hliadka mestskej polície na mieste zistila 46 ročného muža z obce Spišské Bystré. Išlo o kardiologického pacienta, ktorý sa sťažoval na nevoľnosť. Mužovi bola poskytnutá predlekárska starostlivosť a následne bola na miesto privolaná rýchla zdravotnícka pomoc, ktorá osobu previezla do nemocnice,“ informoval náčelník MsP Poprad Marián Gardoš.


 
 

Mestská polícia v Poprade mala rušný SilvesterVytlačiť
 

mp.jpg

Mestská polícia v Poprade mala na sklonku starého roka plné ruky práce. Riešila násilie, výtržnosti ako aj alkohol u maloletých. Najprv hliadky MsP Poprad v spolupráci s hliadkou OO PZ zasahovali na Hviezdoslavovej ulici v Poprade, kde malo dochádzať k fyzickému napádaniu medzi manželmi. V dome navyše vznikol požiar, preto boli na miesto privolaní hasiči, ktorí ho uhasili. Podozrivým zo založenia požiaru bol 55 ročný muž, ktorý fyzicky napadol svoju manželku, pričom jej spôsobil rezné rany na tvári. Hodinu pred polnocou preverovala mestská polícia oznam na Dostojevského ulici týkajúci sa požívania alkoholických nápojov a poškodzovania lámp verejného osvetlenia. Na mieste boli zistení mladíci z Popradu vo veku 18 a 19 rokov, ktorí kopali do lámp verejného osvetlenia. Obaja boli pod vplyvom alkoholu, mladší chlapec pri dychovej skúške nafúkal 0,08 mg/l a starší 0,33 mg/l. Na mieste hliadka MsP Poprad zistila aj dve mladistvé osoby, ktoré konzumovali alkoholické nápoje. U 16 ročnej Popradčanky aj 15 ročného dievčaťa z obce Spišský Štiavnik vykonali policajti dychovú skúška, ktorá taktiež preukázala prítomnosť alkoholu. Staršia nafúkala 0,97 mg/l a mladšia 0,63 mg/l. Obe dievčatá boli odovzdané zákonným zástupcom.


 
 

Vianočný režim na mestských parkoviskáchVytlačiť
 

poprad_parkovanie.jpg

Parkovací režim na platených parkoviskách prevádzkovaných Správou mestských komunikácií Poprad bude od 15.decembra opäť bezplatný. Samospráva už tradične vychádza v ústrety návštevníkom centra mesta, ktorí tak od tohto dátumu budú môcť po celý deň parkovať na mestských parkoviskách bez poplatkov. „Verejnosť bude mať k dispozícii celkovo  viac ako 900 parkovacích miest. Mimo prevádzky budú v tomto vianočnom období rampy na parkoviskách s bezobslužným rampovým systémom ako aj parkovacie automaty,“ uviedol Peter Fabian zo Správy mestských komunikácií(SMK) v Poprade. O špeciálnom režime na parkoviskách v správe SMK budú informovať nálepky v trojjazyčnej mutácii umiestnené na parkovacích automatoch. Parkoviská budú opäť spoplatnené  v štandardnom režime od 7.1.2019. Špeciálny režim na mestských parkoviskách je ústretovým krokom voči  domácim i návštevníkom, ktorí budú na Námestie sv. Egídia prichádzať  za bohatou vianočnou výzdobou ako aj na rôzne kultúrne podujatia  zimného festivalu POPRADSKÉ VIANOCE 2018.


 
 

Vyjadrite sa ku kvalite poskytovaných služieb v MHD PopradVytlačiť
 

Mesto Poprad v súčasnosti spracúva Plán dopravnej obslužnosti mesta Poprad. Ide o strategický dokument mesta, ktorý je zameraný na zlepšenia efektívnosti a hospodárnosti mestskej hromadnej dopravy v meste. Pre potreby tohto dôležitého dokumentu a na doplnenie k už získaným informáciám z dopravno-sociologického prieskumu realizovaného v roku 2017 preto samospráva vyzýva obyvateľov mesta na vyplnenie dotazníka pre zistenie požiadaviek občanov na kvalitu poskytovaných služieb v MHD Poprad. Cieľom dotazníka je zistenie požiadaviek občanov (cestujúcich, ale aj občanov, ktorí MHD Poprad nevyužívajú) na kvalitu služieb a ich dôležitosť. Získané výsledky a závery budú slúžiť ako jeden z podkladov pri vypracovaní Plánu dopravnej obslužnosti mesta Poprad a zároveň budú podkladom pre skvalitnenie poskytovaných služieb v MHD Poprad. „V snahe zlepšiť kvalitu poskytovaných služieb, potrebujeme sústrediť čo najviac informácií a požiadaviek od občanov. Práve preto  sme sa rozhodli pre tento dotazníkový prieskum, ktorý bude spracovaný a vyhodnotený v spolupráci so Žilinskou univerzitou v rámci realizácie Plánu dopravnej obslužnosti mesta Poprad,“ uviedol primátor Popradu Jozef Švagerko. Odpovede na všetky otázky budú spracované v prílohovej časti Plánu dopravnej obslužnosti Poprad. Dotazník je dostupný na nasledujúcom linku: https://goo.gl/forms/r1oJX7nbNDR8AibA2.


 
 
Položky 31-35 z 1533

logo Visit Poprad

logo Kino Tatran

logo City Monitor

logo Mestský útulok Poprad

Voľné pracovné miesta

logo Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny, Poprad

Poruchové služby

Elektrina
0800 123 332
0850 123 333

Plyn
0850 111 727

Voda
052 7729 548

Verejné osvetlenie
052 7897 651
formulár

REGIÓN VYSOKÉ TATRY

logo Región Vysoké Tatry


Deutch version
English version
Poľská verzia
Russkij jazyk
Úvodná stránka