Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu
Poprad
 
 

Aktuality - archív

Aktuality

Zimná údržba v Poprade po novomVytlačiť
 

Správu mestských komunikácií Poprad a  Mesto Poprad čakajú zásadné zmeny v zimnej údržbe chodníkov a mestských komunikácií. Dôvodom je novela zákona č.135/1961, ktorá vstúpila do platnosti v máji 2018 a spôsobila, že samosprávy musia po novom zimnú údržbu zabezpečovať aj na chodníkoch a cestách na verejnom priestranstve pred súkromnými domami a prevádzkami, o ktoré sa doposiaľ starali vlastníci nehnuteľností. Správa mestských komunikácií v Poprade sa tak musí pripraviť na rapídny nárast rozsahu udržiavaných komunikácií.

„Zimnú údržbu budeme po novom vykonávať na 107 km chodníkov, čo je v porovnaní s doterajšími 32 km výrazný nárast. Pri mestských komunikáciách sme doteraz v zime udržiavali 63 km, po novom to bude 77 km. Z uvedeného dôvodu pripravujeme nákup novej techniky, komunikujeme so všetkými zainteresovanými stranami a najmä spoločnosťami,  ktoré disponujú personálom a vhodnou technikou pre výpomoc v prípade potreby, aby sme ich dokázali zazmluvniť,“ uviedol riaditeľ SMK Poprad Peter Fabian.

Už v minulosti SMK spolupracovala pri zimnej údržbe s Poľnohospodárskym družstvom vo Veľkej, firmou Brantner a ďalšími partnermi. V novonastavených podmienkach zimnej údržby bude potrebná rovnako intenzívnejšia výpomoc aj zo strany pracovníkov menších obecných služieb a ďalších subjektov.  Dôležitú úlohu bude mať mestská polícia, ktorá bude musieť monitorovať vozidlá odstavené na chodníkoch predstavujúce prekážku zimnej údržbe.

„Zmena pravidiel pri zimnej údržbe bude znamenať určite nárast finančných  nákladov na techniku, personál a zmluvných dodávateľov. Presné číslo sa však v tejto chvíli nedá definovať, pretože všetko bude závisieť od priebehu zimy,“ uzavrel Fabian. 


 
 

ZÁVER POPRADSKÉHO KULTÚRNEHO LETA 2019 Vytlačiť
 

69271918_2431622330390342_6836354678322626560_n.jpg

Záver Popradského kultúrneho leta je tu. Už dnes 6.septembra o 17.00 hod. sa na Námestí sv. Egídia rozlúčime s našim letom, ale za to poriadne a to s humorom a s hudbou v podaní Josefa Laufera a Rica Sanchezsa & Gipsy Kings Party.  Lídrom skupiny je Rico Sanchez – známy interpret svetového formátu. Spevák vo svojom  predstavení určite nevynechá najväčšie hity  ako Bamboleo,  Volare,  Ma Minera  či  Djobi Djoba. Rico Sanchez & the Gypsies rozprúdia svojím mixom flamenca, latina, rumby a popu horúcu show.

Josef Laufer - (vlastným menom Don Jose Pedro Rodriguez de Montagnes de Laufer) herec, spevák, textár, zabávač, scenárista, moderátor, tlmočník, prekladateľ, režisér v oblasti zábavy a v poslednom období aj autor kníh. Okrem spevu počas show ponúkne tento český Columbo aj hovorené slovo a predstaví svoje veľké hity ako Sbohem lásko, já jedu dál, Mária ..., ale zaspieva aj nevyblednuté tituly od T. Jonesa, F. Sinatru, G. Bécauda a publikum postaví na nohy temperamentnými španielskymi rytmami. Samozrejme, nezabudnuteľne k tomuto umelcovi patrí aj Rock and Roll.

 


 
 

SLOVENSKÉ HRY MLÁDEŽE TRIAL 2019Vytlačiť
 

plagat.jpg

Už túto sobotu 7.9 sa pod záštitou mesta Poprad uskutoční v trialparku v mestskej časti Poprad - Stráže finále slovenského pohára v cyklotriale. Štart mládeže je naplánovaný na 9:00 hod., štart elity o 13:30 hod.

 

 

plagat odrazadla.jpg

Súčasťou podujatia je aj súťaž na odrážadlách. Všetky deti, ktoré majú doma odrážadlo sú vítané! Štart o 14.00 hod. 

 


 
 

75. VÝROČIE SNPVytlačiť
 

OOOOOOOOOOOO.jpgOblastný výbor Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov v Poprade v spolupráci s mestom Poprad usporiada v stredu 28. augusta o 12:30 hod. pietny akt kladenia vencov, ktorý sa uskutoční pri pomníku padlých v parku pri železničnej stanici v Poprade. 

Tohtoročné 75.výročie Slovenského národného povstania je aj v našom regióne príležitosťou na uctenie si padlých v boji za oslobodenie spod fašistického jarma v druhej svetovej vojne.


 
 

PKL2019-REVIVALOVÉ UTORKY: ROXETTE – WORLD ROXETTE TRIBUTE BAND THE ROCKSETVytlačiť
 

RoX_03.png

Najvernejšia ROXETTE TRIBUTE BAND v Európe. Vynikajúca živá interpretácia i vlastná invencia ako hold švédskemu originálu. Na pódiu zaznejú hity ako Dangerous, Listen To Your Heart, Joyride, Sleeping In My Car, How Do You Do, It Must Have Been Love, Crash! Boom! Bang!, Spending My Time, The Look a ďalšie skladby najúspešnejšieho obdobia kariéry Roxette. Táto kapela ponúka zážitok ako na koncerte skutočných Roxette, a to vďaka hlasovej aj vizuálnej vernosti lídrov The RockSet. Dnes o 19.00 hod na Námestí sv. Egídia. V prípade nepriaznivého počasia sa koncert presúva do divadelnej sály Domu kultúry.


 
 
Položky 1-5 z 1546

logo Visit Poprad

logo Kino Tatran

logo City Monitor

logo Mestský útulok Poprad

Voľné pracovné miesta

logo Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny, Poprad

Poruchové služby

Elektrina
0800 123 332
0850 123 333

Plyn
0850 111 727

Voda
052 7729 548

Verejné osvetlenie
052 7897 651
formulár

REGIÓN VYSOKÉ TATRY

logo Región Vysoké Tatry


Deutch version
English version
Poľská verzia
Russkij jazyk
Úvodná stránka