Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu
Poprad
 
 

Aktivačné práce

Aktivačná činnosť sa vykonáva formou menších obecných služieb pre obec podľa zákona č. 5/2004 Z. z. o službách zamestnanosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov je podpora udržiavania pracovných návykov dlhodobo nezamestnaných občanov, ktorí sú poberateľom dávky v hmotnej núdzi a príspevkov k dávke k hmotnej núdzi. Práce vykonávané uchádzačmi o zamestnanie sú určené na zlepšenie ekonomických, sociálnych, kultúrnych podmienok, tvorbu, ochranu, udržiavanie a zlepšovanie životného prostredia obyvateľov obce, starostlivosť a ochranu a zachovanie kultúrneho dedičstva, podporu vzdelávania, rozvoj a poskytovanie sociálnych služieb a ďalších činností obce v sociálnej oblasti, rozvoj a ochranu duchovných a kultúrnych hodnôt, doplnkové vzdelávanie detí a mládeže a na rozvoj a podporu komunitnej činnosti.

Mesto Poprad má uzatvorené dohody s Úradom práce sociálnych vecí a rodiny o poskytnutí príspevku na aktivačnú činnosť formou menších obecných služieb pre obec.  Na území mesta Poprad pracuje päť skupín aktivačných pracovníkov s piatimi kordinátormi. Jedna samostatná skupina pracuje v časti mesta Matejovce. Ostatné skupiny pracujú podľa potreby na sídliskách mesta Poprad a častiach mesta Poprad (Veľká, Spišská Sobota, Stráže, Kvetnica). V súčasnosti je na aktivačnej činnosti zaradených 60 uchádzačov.


Mesto Poprad od roku 2011 spolupracuje s Okresným súdom Poprad pri zabezpečení výkonu trestu povinnej práce uloženého trestným rozkazom v súlade so zákonom č. 528/2005 Z. z. o výkone trestu povinnej práce a o doplnení zákona č. 5/2004 Z. z. o službách zamestnanosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov. Odsúdení vykonávajú výkon trestu povinnej práce so skupinami pracovníkov aktivačných prác.


 

logo Visit Poprad

logo Kino Tatran

logo City Monitor

logo Mestský útulok Poprad

Voľné pracovné miesta

logo Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny, Poprad

Poruchové služby

Elektrina
0800 123 332
0850 123 333

Plyn
0850 111 727

Voda
052 7729 548

Verejné osvetlenie
052 7897 651
formulár

REGIÓN VYSOKÉ TATRY

logo Región Vysoké Tatry


Deutch version
English version
Poľská verzia
Russkij jazyk
Úvodná stránka