Dňa 18.5.2026 sa mestskom úrade uskutočnilo stretnutie s majiteľmi objektov, ich prevádzkovateľmi a podnikateľmi z Námestia sv. Egídia, na ktorom im boli poskytnuté bližšie informácie o fungovaní počas jeho rekonštrukcie v najbližšom období. Následne mali možnosť klásť otázky.
Tomuto stretnutiu predchádzalo dopoludňajšie pracovné rokovanie s dodávateľom a všetkými zúčastnenými stranami, počas ktorého došlo k oficiálnemu odovzdaniu staveniska.
Zhotoviteľ prevzal stavenisko a zároveň predstavil detaily 1. fázy realizácie - spôsob oplotenia, organizáciu pohybu na stavbe, ako aj zabezpečenie prístupnosti k jednotlivým prevádzkam.
Dobrou správou je, že všetky prevádzky zostávajú otvorené počas celej, približne 9 - mesačnej rekonštrukcie. Prístup môže byť dočasne, len veľmi krátkodobo obmedzený z dôvodu technologických postupov na nevyhnutný čas potrebný na realizáciu stavebných prác priamo pred vstupom do prevádzky. Dotknuté osoby budú v dostatočnom časovom predstihu informované. Prístup k prevádzkam bude zabezpečený prostredníctvom vyznačených koridorov. Zásobovanie prevádzok bude zo zadných vchodov. Ak nie je možné zabezpečiť zásobovanie prevádzky zo zadného vchodu, prosíme prevádzkovateľov, aby nás kontaktovali prostredníctvom webovej stránky mesta sekcia Rekonštrukcia námestia, kontakty. https://www.poprad.sk/kontakty?SearchModel.SearchText=rekon%C5%A1trukcia+n%C3%A1mestia&SearchModel.Department= .
Prvé stavebné práce sa začnú v okolí fontány, v priestore medzikostolia a na Ulici 1. mája.
Predbežný harmonogram prác bude zverejnený do konca týždňa na webovej stránke mesta Poprad v sekcii Rekonštrukcia námestia https://www.poprad.sk/stranka/revitalizacia-namestia
Tento projekt je spolufinancovaný Európskou úniou v rámci Programu Slovensko.