Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu
Poprad
 
 

Aktuality - archív

Aktuality

Úprava úradných hodín Mestského úradu v PopradeVytlačiť
 

Mesto Poprad oznamuje verejnosti, že úradné hodiny pracovísk Mestského úradu v Poprade, sídliaceho na Nábreží Jána Pavla II. 2802/3, ako aj úradné hodiny pracoviska sociálneho odboru MsÚ, sídliaceho v budove Okresného úradu v Poprade, Nábrežie Jána Pavla II. 439/16, budú od 1. apríla 2016 upravené takto:

Pondelok, Utorok, Štvrtok: 7:30 – 15:30 hod.

Streda: 7:30 – 17:00 hod.

Piatok: 7:30 – 14:00 hod.

Kancelária prvého kontaktu a pokladnica budú pre verejnosť otvorené v dňoch PON - PIA od 7:00 hod.

 


 
 

Okolo Slovenska v PopradeVytlačiť
 

Tohtoročné preteky Okolo Slovenska (UCI 2.1) odštartujú 12.9 prológom v Poprade. V ďalších dňoch budú etapové súboje 146 profesionálov z 21 tímov povzbudzovať na Štrbskom Plese, v Dubnici nad Váhom, Nitre a Galante. Už v úvodných etapách čakajú cyklistov dôležité stúpania, ktoré môžu rozhodnúť o celkovom víťazovi.

Preteky odštartujú v Poprade slávnostným predstavením tímov a následným prológom, ktorý bude v priamom prenose vysielať aj verejnoprávna RTVS. Prológ meria 1,9 kilometra a situovaný je v okolí centra mesta. Z Námestia sv. Egídia sa pretekári vydajú na Murgašovu i Levočskú ulicu, pričom cieľ je znova na námestí.

Časový harmonogram v Poprade:

12.9.2018 prológ, Námestie sv. Egídia

15:30 - 16:30 predstavovanie tímov
17:00 štart prvého pretekára 
19:33 cieľ posledného pretekára

sprievodný program, tombola, vystúpenia HUDBA Z MARSU

OS2018_banner_poprad_740x338.jpg

okolostart.jpg

Dopravné obmedzenia:

Z dôvodu konania cyklistických pretekov okolo Slovenska, ktorá sa uskutočnia dňa 12.09.2018, budú v čase od 15.00 hod. do 19.00 hod. úplne uzavreté ulice Námestie sv. Egídia, Vajanského, Francisciho a časti ulíc Mnoheľova, Joliota Curie a Popradskej brigády. Z tohto dôvodu dôjde aj k obmedzeniam v mestskej hromadnej autobusovej doprave a to tak, že v uvedenom čase budú vynechané zastávky PP, Levočská ul. a PP, NC Forum a spoje budú vedené po uliciach Joliota Curie, Banícka a Okružná až na Štefánikovu ulicu.

 

13.9.2018 štart etapy Poprad- Štrbské Pleso, Námestie sv. Egídia

12:30 štart 

 

Tento rok privíta Okolo Slovenska skutočne veľké cyklistické mená. Spomedzi World Tour tímov bude štartovať špičkový nemecký tím BORA – hansgrohe, za ktorý jazdí aj najznámejší slovenský cyklista Peter Sagan spolu so svojím bratom Jurajom. V nominácii na Okolo Slovenska je verný pomocník Petra Sagana, jeho brat Juraj, po sezónnom výpadku pre zranenie sa na štart postaví aj ďalší zo slovenskej enklávy tohto tímu, Erik Baška. Rovnako potvrdil svoju účasť aj v špičkovej forme jazdiaci belgický tím Quick-Step Floors. Veľkým lákadlom pre fanúšikov bude vynikajúci klasikár Julian Alaphilippe, víťaz Valónskeho šípu, najlepší vrchár a víťaz dvoch etáp tohtoročnej Tour de France jazdiaci za Quick-Step Floors. Belgický tím privedie naozaj fantastickú zostavu, veď okrem Alaphillippa prídu aj účastníci tohtoročnej Tour de France, národný belgický šampión Yves Lampaert, trojnásobný holandský šampión Niki Terpstra, niekoľkonásobný luxemburský majster Bob Jungels, a tiež český jazdec Zdeněk Štybar. V drese belgickej reprezentácie, v ktorej by nemali chýbať ani cyklisti pripravujúci sa na MS v Innsbrucku, sa predstavia aj tohtoročný víťaz etapových pretekov Okolo Rakúska Ben Hermans a aj  jazdec Dimension Data Serge Pauwels.

Spomedzi UCI prokontinentálnych tímov môžu diváci opäť vidieť CCC Sprandi Polkowice aj s minuloročným víťazom našich pretekov Okolo Slovenska, Janom Tratnikom. Chýbať nebude ani ďalší prokontinentálny celok Gazprom – RusVelo. Svoju premiéru na slovenských cestách budú mať tímy Bardiani CSF, Cofidis a Roompot. V drese Cofidisu sa predstaví Eritrejčan Daniel Teklehaimanot, niekoľkonásobný africký šampión, účastník OH 2012 a prvý Afričan, ktorý si obliekol na Tour de France dres lídra vrchárskej súťaže. Stalo sa to v roku 2015. S tímom Roompot uvidíme ďalšieho vynikajúceho jazdca, Pietra Weeninga, víťaza etáp Tour de France a Giro d’Italia, v minulosti celkového víťaza pretekov Okolo Poľska a Nórska. Tieto tímy bude v pelotóne dopĺňať aj 11 kontinentálnych tímov vrátane slovenskej Dukly Banská Bystrica.

(okoloslovenska.com; poprad.sk)

 


 
 

Popradské tenisové prázdniny sú tu!Vytlačiť
 

Mestský športový klub Poprad – Tatry pozýva počas letných prázdnin deti a mládež do 15 rokov do tenisového areálu na Ul.Boženy Nemcovej v Poprade – Sp.Sobote. Príďte si zahrať tenis - denne od 8:00 do 12:00 hod je vstup voľný!

tenis.jpg

 


 
 

Podtatranský polmaratón rozhodne o Bežeckom kráľovi a kráľovnej Tatier Vytlačiť
 

Mesto Poprad bude v prvý septembrový deň opäť miestom štartu a cieľa Podtatranského polmaratónu. Už 4.tý ročník podujatia okrem samotného polmaratónu, ktorý spojí Poprad so Svitom a Spišskou Teplicou, ponúkne aj ďalšie sprievodné podujatia. Bežci, ktorí si netrúfnu na polmaratón si budú môcť zmerať sily na Primátorskej desiatke, milovníci Nordic walkingu sa vydajú na 10 km trať zo Svitu do Popradu.

„Z Podtatranského polmaratónu a jeho sprievodných aktivít sa veľmi rýchlo stalo obľúbené športové podujatie v meste.  Pre nás je dôležité, že veľký priestor na športovanie majú v rámci tejto akcie aj deti a celé rodiny, ktoré tak majú možnosť zmerať si svoje sily a príjemnou formou urobiť niečo pre svoje zdravie,“ uviedol primátor Popradu Jozef Švagerko.

Disciplíny pre deti tvoria samostatnú kapitolu podujatia. Beh budúcich prvákov ponúkne približne 300m trať pre deti do 7 rokov, pričom najrýchlejší si budú môcť vybehať aj jazykové kurzy angličtiny. Mini polmaratón s dĺžkou 2,1 km bude podobne ako v minulých ročníkoch určený hlavne pre deti od 7 do 15 rokov, no tohoročnou novinkou bude možnosť zúčastniť sa ho aj pre ostatných bežcov, ktorí si ešte netrúfajú na dlhšie trasy, ale chcú si vyskúšať atmosféru veľkých pretekov a získať v cieli účastnícku medailu. Tradičnou súčasťou podujatia bude aj sprievodný program pre športujúce rodiny – súťaž Mama, tato, športujte s nami.

"Podtatranský polmaratón prinesie určite zaujímavé súboje a zamieša poradím tohoročnej PRESTIGE TOUR. Po 4 podujatiach je situácia stále otvorená, už dnes môžeme povedať, že v Poprade spoznáme nového Bežeckého kráľa Tatier, ale kto to bude sa dozvieme až 1.9. Momentálne je v celkovom poradí na prvom mieste Jozef Dubašák a medzi ženami Henrieta Pulenová, ale situácia sa môže zmeniť, keďže z 5 výsledkov sa do série počítajú len 4 najlepšie," uviedla Viera Halásová z organizačného tímu podujatia.

Táto bodovaná séria spája podtatranské obce a mestá s turistickými destináciami a vytvára sériu rozmanitých bežeckých disciplín od krátkeho behu na 4 kilometre, cez beh do vrchu až po vytrvalostné cestné behy. Bežci môžu získať jedinečnú sadu medailí a zapojiť sa do súbojov o tituly Bežecký kráľ a kráľovná Tatier. Nových držiteľov titulov spoznáme práve v Poprade 1.9.2018.

Sprievodný program v mestách Poprad a Svit

Dobrú náladu počas podujatia vyburcuje populárna bubnová show BATIDA. Po vyhlásení výsledkov a tomobole bude nasledovať koncert skupiny 4KA BAND.  Sprievodný program bude aj vo Svite, kde sa uskutoční prvý ročník súťaže vo varení guláša, Svitská vareška.

Pre každého pretekára bude v cieli pripravená krásna účastnícka medaila z tohoročnej zberateľskej kolekcie Tatry v pohybe Prestige Tour,  ktorá dotvára panorámu Vysokých Tatier našich veľhôr spolu s nápisom TATRY.

Záujemcovia sa môžu do 29.8. registrovať online na webstránke podujatia alebo ráno pred pretekmi do 9:30 do dosiahnutia účastníckeho limitu v popradskom kine Tatran.

Počas pretekov nebude dlhodobo obmedzená automobilová doprava a organizátori prosia o opatrnosť a ohľaduplnosť okoloidúcich najmä v okolí kruhového objazdu, na ceste do Spišskej Teplice a vo Svite, kde bude dopravu regulovať polícia. Cyklochodník v úseku Poprad západ - Koliba Svit bude počas trvania podujatia pre verejnosť uzavretý.

Podtatranský polmaratón je súčasťou podujatí Tatry v pohybe, ktoré organizujú tatranské a podtatranské športové kluby v spolupráci so Združením cestovného ruchu a Oblastnou organizáciou cestovného ruchu Vysoké Tatry.

 

web stránka podujatia: http://polmaraton.tatryvpohybe.sk/

registrácia: http://tatryvpohybe.sk/


 
 

Most na Francisciho by mal začať slúžiť verejnosti v druhej polovici augustaVytlačiť
 

most1.jpg

Rekonštrukcia mosta na Francisciho ulici pokračuje betónovaním rímsy a sanačnými úpravami opôr a krídel. Po oddebnení sa práce presunú na druhú stranu objektu. Po ukončení týchto prác budú položené živičné povrchy. Most by mal byť začať opäť slúžiť verejnosti v druhej polovici augusta.

Rekonštrukciu mosta si vyžiadal jeho technický stav.  Kvôli bezpečnosti cestnej premávky a zníženiu zaťaženia bol tento most už v roku 2013 uzatvorený pre nákladnú dopravu. Po schválení investičnej akcie MsZ mesta Poprad začala v polovici mája 2018 rekonštrukcia. Cestná premávka bola od polovice mája pri čiastočnej uzávierke riadená prenosným zvislým dopravným značením. Od 27.júna bude nevyhnutná úplná uzávera komunikácie v tomto úseku.  “Ide o strategicky dôležitý cestný objekt v širšom centre mesta, ktorého technický stav si vyžaduje rekonštrukciu. Naším cieľom je rekonštrukcia mosta a zvýšenie bezpečnosti samotnej cestnej premávky,“ uviedol pri začiatku prác primátor Popradu Jozef Švagerko.

S prácami sa začalo 16.mája 2018 a doba výstavby je 120 dní od odovzdania staveniska. Zhotoviteľom je spoločnosť SLOV-VIA, s.r.o.,  Poprad.  Cena diela predstavuje sumu 195 256,65 eur.


 
 
Položky 1-5 z 1430

Voľné pracovné miesta

Poruchové služby

Elektrina
0800 123 332
0850 123 333

Plyn
0850 111 727

Voda
052 7729 548

Verejné osvetlenie
052 7897 651
formulár

REGIÓN VYSOKÉ TATRY


Deutch version
English version
Poľská verzia
Russkij jazyk
Úvodná stránka