Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu
Poprad
 
 

Aktuality - archív

Aktuality

PKL2019 Koncertné piatky: OSTROV & KORBEN DALLAS Vytlačiť
 

68404130_1557295354412692_736325993475604480_n.jpgOSTROV-a-KORBEN-DALLAS.jpg

Korben Dallas je slovenská rocková hudobná skupina. V súčasnosti patria medzi najúspešnejšie domáce kapely. Za niekoľko rokov sa vypracovali z undergroundovej scény na jednu z najžiadanejších slovenských klubových a festivalových kapiel.

Popradská skupina Ostrov je na scéne vyše 10 rokov a verná svojmu názvu postáva mimo hlavného prúdu domáceho hudobného diania.  Hudobne vychádza z gitarového pesničkárstva, inšpirujúc sa v indie-rocku, pope či folku. Piesne z nového programu Luna hovoria o plynutí času, detstve, starnutí, smrti, prírode i vesmíre, alebo ak si chceme vypomôcť fragmentmi z textov - o starých autách, kyslých ríbezliach, nádherných čajkách i modrom nekonečne. Skupina zatiaľ nahrala 3 albumy, za ten posledný XXX bola nominovaná na jednu z cien Radio-Head Awards. Ostrov hrá aktuálne v zložení: Števo Šanta – spev, elektrická gitara, Richard Gerényi – basgitara, vokály, Miro Maličký – klávesy a Martin Ridilla – bicie.


 
 

NEMECKÝ ORCHESTER / SÚBOR HUDOBNEJ ŠKOLY AKORDEONISTOV MUSIKSCHULE FRÖHLICHVytlačiť
 

Ros7.jpgSúbor hudobnej školy akordeonistov Musikschule Fröhlich vedený pani Roßburger existuje už 25 rokov a hudobníci pochádzajú z okolia mesta Lipsko. Po dobu svojej existencie podnikli už mnoho koncertných turné, napr. v ČR, SR, Maďarsku, Chorvátsku, Francúzsku, Rakúsku a v Grécku. Vo svojej domovine vystupujú napr. v Gewandhausu, v Lipsku, alebo v Friedrichstadtpalaste v Berlíne, teda tam, odkiaľ se kedysi vysielal aj u nás populárny Ein Kessel Buntes. Ich hudobný program zahŕňa všetky hudobné žánre, takže si každý milovník hudby príde na svoje. Účastníci tohto turné sú žiaci hudobnej školy vo veku 14-70 rokov, všetci hrajú na akordeón minimálne 5 rokov, niektorí viac ako 20 rokov.

Koncert sa uskutoční dnes o 14.30 na Námestí sv. Egídia.
 


 
 

PKL2019 Rozprávkové soboty, promenádne nedeleVytlačiť
 

ĎUROŠÍK-ACTORES-ROŽŇAVA.jpg

Rozprávkové soboty

Vydajte sa s nami na dobrodružnú cestu za zbojníckym osudom a vstúpte do sveta čarovných bytostí, statočných zbojníkov, dobrotivého ľudu či skúpych zemepánov.

Sobota 10:00hod na Námestí sv. Egídia

 

 

 

nedeľa  15.00 hod. na Námestie sv. Egídia

NAJZNÁMEJŠIE DUETY A SÓLOVÉ ÁRIE

SOŇA GODARSKÁ – SOPRÁN, SPEV

DANIEL KFELÍŘ – BARYTÓN, SPEV

AHMAD HEDAR - KLAVÍR

Sopranistka S. Godarská pochádza z Popradu, kde úspešne absolvovala ZUŠ na Ulici Štefánikovej - obor klavír. Jej začiatky sú spojené s Popradským detským zborom. Po štúdiu na VŠCHT v Prahe bola prijatá na Pražské konzervatórium v obore klasický spev, ktorý absolvovala v roku 2015. Od tohto obdobia v rámci svojej profesionálnej koncertnej a opernej činnosti vystupuje aj v zahraničí a s operou Kúzelná flauta a Rusalka vystupovala v Nemecku, Rakúsku a vo Švajčiarsku. Taktiež stvárnila hlavnú rolu Suzanny v opere Figarova svadba a úspešne debutovala v hlavnej postave Rusalky.

Daniel Kfelíř pochádza z Plzne, na tamojšom konzervatóriu  vyštudoval spev u doc.                    S.  Luhanovej a od roku 2015 je študentom HAMU v triede prof. I. Kusnjera. Získal množstvo speváckych ocenení a  je pravidelným hosťom Divadla Josefa Kajetána Tyla, kde stvárnil mnoho rolí v operách Rusalka, Predaná nevesta, Hamlet alebo Madam Butterfly. Vystupuje koncertne doma aj v zahraničí.

Ahmad Hedar - klavirista a spevák sa narodil v sýrskej rodine  a  už od detstva spieval v zbore Pueri Gaudentes, s ktorým precestoval Španielsko, Poľsko a Taliansko. Pravidelne hosťoval v Štátnej opere Praha. Získal množstvo klavírnych ocenení a vystupoval na mnohých festivaloch. Ako klavirista v DJKT v Plzni naštudoval mnoho opier – Kúzelná flauta, Macbeth, Eugen Onegin, Madam Butterfly, Medea, atď.

V prípade nepriaznivého počasia sa koncert presúva do divadelnej sály Domu kultúry


 
 

PKL2019 Cool stredy: VLADO KULÍŠEK / SMETIAK PANTOMÍMA Vytlačiť
 

VLADO-KULÍŠEK-SMETIAK-PANTOMÍMA.jpg

Predstavenie „Smetiak“ je založené na intenzívnej spolupráci V. Kulíška s obecenstvom. V tomto programe Vlado rozohráva celý rad komických, ale aj poetických scénok zo situácie, ktorá je vo svojej podstate tragická – bežný deň bezdomovca, ktorý býva v starom smetiaku. Predvedie divákom, ako je možné obyčajné veci používať neobyčajne, ako premeniť obyčajný smetiak v kozmickú loď, automobil alebo morský koráb. Dokáže bez slov a s humorom odhaliť vnútorný svet a pocity človeka, ktorý je sociálne odsúdený žiť až na samom okraji spoločnosti. S humorom se dotýka aj javov, ktoré so sebou taká situácia prináša (alkoholizmus a pod.). Vznikajú tu spontánne improvizácie a prekvapivé komické situácie.             Na náhle podnety a nápady divákov musí s veľkou dávkou kreativity reagovať mím aj hudobník. Stovky odohraných repríz svedčia o tom, že sa im to úspešne darí a komunikácia s divákmi zosiluje každým ďalším predstavením. Autormi predstavenia sú Vlado Kulíšek a Radek Michalko. 

Dnes o 19.00 na námstí sv. Egídia. V prípade nepriaznivého počasia sa podujatie presúva do OC Fórum.


 
 

PKL2019 Revivalové utorky: THE SHADOWS THE SHADOOGIES TRIBUTE TO THE SHADOWS Vytlačiť
 

THE-SHADOWS-THE-SHADOOGIES-TRIBUTE-TO-THE-SHADOWS.jpg

Skupinu The Shadoogies tvorí bratská trojica Havadejovcov, ktorú dopĺňa ich otec Žojco, známy  z Mlokov.  The  Shadoogies  z  Prešova  sa  necítia  byť  revivalom,  ale  poctou legendárnej kapely,  ktorá vznikla  v r. 1958.  Táto  prevažne inštrumentálna hudba je uložená  v podvedomí  nielen starších,  ale aj  mladých ľudí  a títo Prešovčania  zahrajú divákom ich najväčšie hity.

Dnes o 19.00  na námestie sv. Egídia. V prípade nepriaznivého počasia sa koncert presúva do divadelnej sály Domu kultúru. 


 
 
Položky 21-25 z 1546

logo Visit Poprad

logo Kino Tatran

logo City Monitor

logo Mestský útulok Poprad

Voľné pracovné miesta

logo Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny, Poprad

Poruchové služby

Elektrina
0800 123 332
0850 123 333

Plyn
0850 111 727

Voda
052 7729 548

Verejné osvetlenie
052 7897 651
formulár

REGIÓN VYSOKÉ TATRY

logo Región Vysoké Tatry


Deutch version
English version
Poľská verzia
Russkij jazyk
Úvodná stránka