Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu
Poprad
 
 

Aktuality - archív

Aktuality

Mrázik odovzdal ľadové vysvedčenia deťom z MŠ na Podtatranskej uliciVytlačiť
 

IMG_5944.JPG

Absolventom prvého tohtoročného kurzu korčuľovania pre deti z materských škôl v Poprade prišiel odovzdať ľadové vysvedčenia rozprávkový Mrázik. Kurz korčuľovania absolvovali ako prvé deti z MŠ na Podtatranskej ulici. „Dnes sme odovzdali spolu 55 ľadových osvedčení malým šikovným korčuliarom. Rovnaké slávnostné odovzdávanie ľadových vysvedčení čaká v tomto roku spolu takmer 300 žiakov MŠ v Poprade. Výcvik ďalšej škôlky začne na Zimnom štadióne mesta Poprad už na budúci týždeň. Od 11.decembra by následne mali začať kurzy aj na umelej ľadovej ploche pri Aréne Poprad,“ uviedol Jozef Pavlík z Odboru školstva MsÚ v Poprade. S organizovanou výukou korčuľovania u najmenších detí začala popradská samospráva už v roku 2013, vďaka čomu patrí Poprad medzi priekopníkov výuky korčuľovania detí v materských školách. Od začiatku celého projektu prešlo výukou už takmer dvetisíc detí. V aktuálnom školskom roku deti trénujú pod dohľadom bývalého legendárneho hokejového brankára Pavla Svitanu, držiteľa striebornej olympijskej medaily a jeho brata Petra.


 
 

V areáloch dvoch popradských škôl pribudnú nové športoviskáVytlačiť
 

Mesto Poprad investuje v tomto roku takmer 600 tisíc eur na vybudovanie nových športových ihrísk, ktoré vyrastú v areáloch základných škôl na Koperníkovej a Komenského ulici. „Športová infraštruktúra je jedným zo základných krokov, ktorým môžeme podporiť zdravý vývoj našich detí. Tieto ihriská by mali opäť zlepšiť podmienky pre ich aktívny pohyb a pomôcť vytvoriť pozitívny vzťah k športovaniu. Výstavba moderných a dostupných športových areálov je zároveň v súlade s prijatou Koncepciou rozvoja športu v meste Poprad,“ uviedol primátor Popradu Jozef Švagerko.

V areáli ZŠ Komenského na sídlisku Západ vyrastú dve multifunkčné ihriská s povrchom z priepustného športového povrchu - umelej trávy s výškou vlasu 15mm. Obidve ihriská budú oplotené do výšky 6m. Po obvode jedného ihriska určeného pre futbal, tenis a volejbal budú rozostavené mantinely výšky 1m. Spomínané ihrisko bude vybavené zapustenými futbalovými bránkami. Druhé multifunkčné ihrisko je určené pre hádzanú tenis a volejbal, je navrhnuté s vnútornými hádzanárskymi bránkami a postrannými čiarami, bez mantinelov. S prvým ihriskom budú mať spoločnú oplotenie na jednej strane. Na priečnej osi obidvoch ihrísk budú osadené montážne puzdrá na osadenie tenisových a volejbalových stĺpikov. Čiarovanie ihrísk vymedzí plochy pre hádzanú, tenis a volejbal. Vedľa vyššie popisovaných oplotených multifunkčných ihrísk je navrhnuté basketbalové ihrisko z priepustného športového. Basketbalové ihrisko bude bez oplotenia. Vedľa neho sa pripraví priestor pre uloženie doskočiska pre skok do výšky, pričom sa počíta z rozbehom z basketbalového ihriska. Atletický ovál bude pozostávať z troch dráh, pričom jeho dĺžka je 250m. Pre bežeckú disciplínu beh na 100m budú zriadené 4 dráhy, pričom jedna z nich bude predĺžená do doskočiska pre skok do diaľky ďalšou atletickou disciplínou pre ktorú sa pripravuje areál ZŠ je vrh guľou. Guliarsky sektor bude vymedzený mimo atletický ovál a bude pozostávať z guliarskeho kruhu a výseče vyplnenej pieskom. Na severnej strane areálu vo vnútri atletického oválu sú navrhnuté detské ihrisko a plocha pre fitness s rovnakým povrchom ako basketbalové ihrisko a atletický ovál.

V areáli ZŠ Koperníkova v Matejovciach je navrhnuté multifunkčné ihrisko s priepustným športovým povrchom tartanového typu. Ihrisko bude oplotené do výšky 6m,pričom vrch oplotenia bude uzavretý sieťkou. Po obvode ihriska budú rozostavené mantinely  s výškou 1m. Ihrisko bude vybavené zapustenými hádzanárskymi bránkami, nad ktorými budú osadené basketbalové koše. Na priečnej osi ihriska budú osadené montážne puzdrá na osadenie tenisových a volejbalových stĺpikov. Čiarovanie ihriska vymedzí plochy pre hádzanú, basketbal, tenis a volejbal. Keďže rozmery ihriska nezodpovedajú „normovým“ rozmerom ihrísk pre jednotlivé športy, bude čiarovanie prispôsobené reálnym rozmerom ihriska.

Okrem pripravovanej výstavby nového ihriska finišujú v ZŠ v Matejovciach v týchto dňoch aj  s výmenou podláh v oboch telocvičniach. Tieto opravy boli naplánované už v minulom roku z prostriedkov vyčlenených mestom. Práve z dôvodu prípravných prác na výmene podláh museli byť počas riešenia mimoriadnej situácie v dôsledku požiaru obydlí obyvatelia zo Staničnej ulice v čase jarných prázdnin núdzovo ubytovaní v triedach a nie v telocvični, ako sa pôvodne plánovalo. Na nákup podláh bolo vyčlenených 22 000,-€ .


 
 

Ustanovujúce zasadnutie MsZ mesta PopradVytlačiť
 

photo-35.JPG

V Poprade sa v piatok 30.novembra 2018 sa za účasti predsedu Národnej rady Slovenskej republiky Andreja Danka uskutočnilo slávnostné ustanovujúce zasadnutie Mestského zastupiteľstva mesta Poprad. Po zložení sľubu sa primátorom mesta Poprad stal Ing. Anton Danko. Sľub zložili aj novozvolení poslanci MsZ Ing. Milan Baran, Ing. Marián Barilla, Juraj Bondra, MUDr. Peter Brenišin, Jozef Dubašák, Ing. Peter Dujava, Mgr. Tatiana Husárová, Ing. Ondrej Kavka, PhDr. Jozef Košický, Mgr. Ján Košťálik, Mgr. Alena Madzinová, Mgr. František Majerský, Mgr. Helena Mezenská, PaedDr. Anna Ondrušeková, Mgr. Štefan Pčola, MUDr. Mária Radačovská, Marián Saraka, Anna Schlosserová, Mgr. Igor Wzoš.   

Počas pracovnej časti ustanovujúceho zasadnutia MsZ boli do funkcie vymenovaní dvaja viceprimátori mesta. Prvým viceprimátorom sa stal Mgr.Štefan Pčola, druhým viceprimátorom Ing.Ondrej Kavka.


 
 

Mikulášsku kvapku krvi podporilo 61 darcov! Vytlačiť
 

Spolu 61 darcov darovalo krv na Mikulášskej kvapke krvi, ktorá sa uskutočnila vo štvrtok 6.decembra v priestoroch MsÚ v Poprade. „Môžeme byť spokojní. Ľudia chceli byť ako Mikuláš, chceli darovať krv  - darovali to pre chorých, takže patrí im veľká vďaka. Najviac darcov bolo z radov zamestnancov MsÚ, ale prišli aj ďalší, nechýbali ľudia z okolitých obcí, našli sa aj prvodarcovia,“ zhodnotil akciu vedúci lekár NTS Poprad Pavel Repovský. Mikulášska kvapka krvi v priestoroch MsÚ v Poprade má svoju tradíciu. „Podporujem to a som rád, že sa to neprerušilo ani počas tých rokov, keď som tu nebol. Ďakujem predchodcovi, že zachoval túto tradíciu a budeme v tom pokračovať a podporovať ju tak, ako sa bude dať. Veľmi ma mrzí, že nemôžem darovať krv osobne, inak by som sa na to dal už pred rokmi. Každému darcovi patrí vďaka, lebo je to najvzácnejšia tekutina. Myslím si, že každému sa môže stať, že môže potrebovať krv a som rád, že naši zamestnanci sa k tomu takto stavajú, a že chodia pravidelne darovať,“ uviedol primátor Popradu Anton Danko. Podujatie pod záštitou primátora mesta Poprad pripravila samospráva v spolupráci so Slovenským červeným krížom – územným spolkom Poprad a Národnou transfúznou službou (NTS) Poprad.

kr1.jpg kr3.jpg

krv7.JPG kr4.jpg


 
 

Primátor Anton Danko sa stretol s ministerkou Gabrielou MatečnouVytlačiť
 

ministerka2.JPG

Primátor Popradu Anton Danko privítal v pondelok na pracovnej návšteve ministerku Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabrielu Matečnú. Spoločne sa zaoberali najmä výzvami v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP), ktorého gestorom je práve toto ministerstvo.  Ministerka uviedla: „Zaujímala som sa, v ktorých oblastiach sa mesto Poprad uchádza a má žiadosti o nenávratný finančný príspevok a aké sú možnosti. Mesto má určite záujem na tom, aby sa dobudovali cyklotrasy, dobudovali verejnoprospešné stavby a pod. To boli hlavné témy rokovania.“ V súčasnosti sa mesto zaujíma hlavne o možnosti získať prostriedky na výstavbu cyklochodníkov. Primátor A. Danko konštatoval: „Rezort pani ministerky Matečnej je strategickým ministerstvom pre mesto Poprad, preto sme sa dohodli na úzkej spolupráci a chceme sa pravidelne stretávať. Pani ministerka ma oboznámila s výzvami, v rámci ktorých ešte mesto môže žiadať o finančné prostriedky na svoje projekty. Rozhodneme sa, o čo budeme žiadať. Sú tam zaujímavé projekty, hlavne cyklotrasy, o ktoré by sme sa chceli uchádzať.“


 
 
Položky 21-25 z 1513

logo Visit Poprad

logo Kino Tatran

logo City Monitor

logo Mestský útulok Poprad

Voľné pracovné miesta

logo Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny, Poprad

Poruchové služby

Elektrina
0800 123 332
0850 123 333

Plyn
0850 111 727

Voda
052 7729 548

Verejné osvetlenie
052 7897 651
formulár

REGIÓN VYSOKÉ TATRY

logo Región Vysoké Tatry


Deutch version
English version
Poľská verzia
Russkij jazyk
Úvodná stránka