Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu
Poprad
 
 

Detská univerzita

Mesto Poprad, OZ Apolon a Univerzita Mateja Bela pripravili v spolupráci so základnými školami mesta Poprad a súkromnou školou Life Academy druhý ročník Detskej univerzity Poprad. Na účastníkov Detskej univerzity Poprad čaká množstvo zážitkov a zaujímavých stretnutí s výnimočnými osobnosťami. Deti sa môžu tešiť na Popradský multikultúrny deň, Fashion Day, Záchranársky deň, Športový deň a Deň mladých vedcov. Na záver štúdia si absolventi prevezmú absolventské diplomy.

„S prípravou sme začali už vo februári. Snažili sme sa vybrať také témy a obsah, ktorý by deti zaujal a ponúkol im opäť jedinečné zážitky. V tomto roku sa budeme venovať multikultúre – keďže rok 2018 je Európskym rokom kultúrneho dedičstva. Oslovili sme opäť zaujímavé osobnosti, ktoré budú príjemným prekvapením. Keďže v tomto roku budeme vo väčšej miere využívať digitálne technológie, vekovú hranicu sme posunuli a rodičia môžu prihlasovať deti vo veku od 8 do 16 rokov,“ uviedla Ingrid Lindemanová z organizačného štábu detskej univerzity.

„V prvom ročníku univerzity sme privítali viac ako 130 detí nielen z Popradu, ale dokonca aj zo zahraničia. Najlepším vysvedčením je pre nás opätovný veľký záujem o štúdium na detskej univerzite. Verím, že aj tento rok bude úspešný a deti si okrem zážitkov odnesú veľa nových poznatkov, ktoré sa im v živote zídu,“ doplnil 1.viceprimátor Igor Wzoš.

Detská univerzita Poprad otvorí svoje dvere počas letných prázdnin pre deti vo veku od 8 do 16 rokov. Pripravené sú dva turnusy: 9.-13.júl a 13.-17.august 2018.

Maximálny počet účastníkov jedného turnusu je 100. Prihlasovanie je dvojstupňové. Záujem o štúdium na Detskej univerzite Poprad môžu rodičia nahlásiť na emailovej adrese detskauniverzita@poprad.sk , následne dostanú všetky nevyhnutné podklady. Prihlášky budú evidované v poradí, v akom budú doručené.

DUPplagát A3OK.JPG


 

logo Visit Poprad

logo Kino Tatran

logo City Monitor

logo Mestský útulok Poprad

Voľné pracovné miesta

logo Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny, Poprad

Poruchové služby

Elektrina
0800 123 332
0850 123 333

Plyn
0850 111 727

Voda
052 7729 548

Verejné osvetlenie
052 7897 651
formulár

REGIÓN VYSOKÉ TATRY

logo Región Vysoké Tatry


Deutch version
English version
Poľská verzia
Russkij jazyk
Úvodná stránka