Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu
Poprad
 
 

Kultúra

18.1. - 23.3.2018   od 8:00

Scherfelov dom, Poprad - Veľká

POÉZIA ĽUDSKEJ DUŠE / Vojtech Rušin

Pozývame vás na fotografickú výstavu Poézia ľudskej duše, autora RNDr. Vojtecha Rušina, DrSc., významného slovenského astronóma z Astronomického ústavu SAV,  ktorý počas svojich ciest nahliadol do viacerých exotických končín sveta, odkiaľ pochádzajú aj ponúkané fotografie na výstave.
Vernisáž: 18. 1. 2018


 

12.2. - 3.4.2018   od 8:00

Tatranská galéria - Artklub

Peter Stanley Procházka – Film.sk

Výstava fotografií známeho bratislavského fotografa predstavuje autorov pohľad na čarovný svet filmu u nás. Fotografie zachytávajú atmosféru filmárskeho prostredia z obdobia rokov 1968 až 2018. Prezentovaný je svet hercov, režisérov, kameramanov, komparzistov, ale aj filmové premiéry, festivaly a diskusie.


 

15.2. - 31.3.2018   Po, Ut, Št, Pia: 8:00 – 18:30; St: 13:00 – 18:30; sobota: 8:00 – 12:00

plagat_MS.jpg

Podtatranská knižnica v Poprade, Podtatranská ul. č. 1

MÔJ RODNÝ KRAJ ZO VŠETKÝCH NAJKRAJŠÍ

Výstava výtvarných prác žiakov ZŠ k 25. Výročiu vzniku Slovenskej republiky, ktorú vyhlásilo Oblastné pracovisko Matice slovenskej v Poprade


 

23.2. - 26.3.2018   od 7:30

dom kultúry – foyer

ČAROKRUHY

Výstava prác detí a mládeže z ateliérov Anny Fedákovej, Veroniky Károlyiovej, Rudolfa Rabatina zo ZUŠ na Štefánikovej ulici v Poprade.
Vernisáž výstavy sa uskutoční 13. 3. 2018 o 17.00 hod.


 

2.3. - 31.3.2018   Po, Ut, Št, Pia: 8:00 – 18:30; St: 13:00 – 18:30; sobota: 8:00 – 12:00

Spisovatelia.png

Podtatranská knižnica v Poprade, Podtatranská ul. č. 1

SPISOVATELIA V ŠKOLSKÝCH LAVICIACH

Spisovatelia rôznych generácií spomínajú na svoje školské roky.


 

6.3. - 13.4.2018   Po, Ut, Št, Pia: 9:00 – 17:00; streda, sobota: zatvorené

farbicky.jpg

Podtatranská knižnica v Poprade, oddelenie umenia Spišská Sobota

FARBIČKY - ČARBIČKY

Výstava žiakov ZUŠ na Štefánikovej ul.


 

15.3. - 15.4.2018   od 8:00

Tatranská galéria v Poprade

Výstava fotografií Asociácie profesionálnych fotografov Slovenska

APFSR je profesijným združením osobností, pre ktorých je fotografické umenie poslaním a ktoré šíria dobré meno slovenskej fotografie doma a vo svete. Výstava bude koncipovaná ako prezentácia diel jednotlivých členov asociácie, ktorí sa venujú rôznym fotografickým žánrom (portrét, krajina, reportáž, umelecká fotografia či komerčná fotografia).
Vernisáž výstavy 15. marca 2018 o 17.00 h


 

23.3.2018   19:30

divadelná sála Domu kultúry v Poprade

D4V1D / TANEČNÉ DIVADLO ATak

Tanečné divadlo ATak uvádza vo svojej jubilejnej 20. sezóne premiéru inscenácie D4V1D. Netradičné a moderné zobrazenie osoby starozákonného kráľa Dávida, prerozprávané cez jeho známe žalmy, ktoré zhudobnila výrazná osobnosť mladej gospelovej scény na Slovensku – speváčka Dominika Gurbaľová.
Vstupné: 6 € / Predpredaj: 0908634817


 

24.3.2018   16:30

Tatranská galéria v Poprade

PAMIATKA OBETÍ PRVÉHO TRANSPORTU ZO SLOVENSKA DO KONCENTRAČNÉHO TÁBORA AUSCHWITZ

Predstavenie knihy Ladislava Grosmana NEVESTA a premietanie dokumentárneho filmu
OĽGY POHANKOVEJ Posolstvo pre život z cyklu Nezabudli sme.


 

24.3.2018   18:00

Spomienka.png

divadelná sála Domu kultúry v Poprade

PAMIATKA OBETÍ PRVÉHO TRANSPORTU ZO SLOVENSKA DO KONCENTRAČNÉHO TÁBORA AUSCHWITZ. NA KRÍDLACH POKOJA – AL KANFEJ HAŠALOM

Slovenské národné múzeum, Múzeum židovskej kultúry v Bratislave, Tatranská galéria v Poprade a mesto Poprad uvádzajú slávnostný program k 76. výročiu pietnej spomienky - odchodu prvého transportu židovských žien a dievčat z Popradu do koncentračného tábora v Auschwitzi. Pestrá paleta jidiš, hebrejčiny, angličtiny, češtiny aj slovenčiny zaznie v podaní celoslovenského vokálneho súboru Eben Ezer a plzenskej klezmer kapely Mi Martef. V rámci koncertu sa obe zoskupenia predstavia samostatne a aj v spoločnom programe. Zámerom Al kanfej hašalom je šíriť pokoj v časoch nepokoja…
Vstup voľný


 

25.3.2018   16:00

aladin_a2.png

divadelná sála Domu kultúry v Poprade

ALADIN A ČAROVNÁ LAMPA/ ACTORES Rožňava

RODINNÝ MUZIKÁL autorky Tatiany Masníkovej s hudbou Roberta „Ropka“ Šimka (finalista Slovensko hľadá Superstar a líder skupiny Massriot) a Petry Bangóovej. Dobrodružný rozprávkový príbeh plný hudby, tanca, s nádhernými kostýmami, veľkou výpravou a podmanivými svetelnými efektmi. Muzikálový príbeh na motívy rozprávok Tisíc a jednej noci.
Vstupné: 7 € a 9 €/ Predpredaj MIK 052/ / 436 11 92


 

27.3.2018   18:00

hirax_plagat.jpg

divadelná sála Domu kultúry v Poprade

PAVEL „ hiRAx“ BARIČÁK

Autor úspešných kníh sa vo svojej prednáške zameria na vzťahy, neveru, žiarlenie, rozchod, strachy, prítomný okamih, sebaprijatie, odpustenia sebe a iným, spoznanie sa, zrkadlenia sa s rodičmi, výchovu zameranú na rešpektovanie detskej duše a určovania hraníc nemocenským prístupom, odbúrania depresívnych stavov, riešenia krízových situácií, „prečo človek priťahuje nedobrého partnera“, zbavenia sa blokov a úzkostí z detstva .........
Hudobný hosť – Michal Kulich – spev, gitara a flauta – „JednoDuchá“ hudba srdca. Kto bude mať záujem, po prednáške je možnosť dať si podpísať prinesené knihy, alebo si kúpiť knihy, audioknihy, DVD a CD-čka priamo na mieste. Na predaj bude aj Michalove nové CD „JednoDuchý“.
Vstupné: 6 € a 7 €/ Predpredaj MIK 052/ / 436 11 92


 

5.4.2018   18:00

Trio Clavio.png

divadelná sála Domu kultúry v Poprade

TRIO CLAVIO / CZ / SK LUCIA FULKA KOPSOVÁ / HUSLE & LUCIE VALČOVÁ / PIANO & JANA ČERNOHOUZOVÁ / KLARINET

Československé trio vzniklo v roku 2013 s pomocou poľského klarinetistu a dirigenta Jakuba Bokuna. Od úspešného debutu na festivale Clarimania v poľskom Wroclavi vystupuje pod názvom Trio Clavio. V tomto komornom súbore sa stretli tri výrazné hudobné osobnosti. Všetky tri interpretky sú štipendistky firmy YAMAHA a spolupracovali ako sólistky alebo členky orchestra, napr. s Juhočeskou komornou filharmóniou, Moravskou filharmóniou Olomouc, Štátnou filharmóniou Košice, Filharmóniou Brno, Filharmóniou Bohuslava Martinů Zlín, orchestrom Slovenskej filharmónie, ŠKO B. Warchala, Slovenského rozhlasu a s inými. V októbri 2014 získalo Trio Clavio 1. cenu a titul absolútneho víťaza na súťaži vo Vidnave (ČR). V júni 2016 získali 1. a 4. cenu na Medzinárodnej súťaži komorných súborov v Padove v Taliansku. Na jeseň v roku 2017 súbor absolvoval majstrovské kurzy u japonskej huslistky Midori Goto. V súčasnej dobe sa Trio Clavio zameriava na spoluprácu s poprednými autormi pôsobiacimi na českej hudobnej scéne, ktorých skladby interpretuje u nás i v zahraničí.
Skladby autorov: W. A. Mozart, D. Šostakovič, J. Filas, A. Chačaturjan, S. Nichifor, S. Bodorová.
Vstupné: 6 € / 4 €


 

6.4.2018   16:30 a 19:30

RND.png

divadelná sála Domu kultúry v Poprade

PRIPRAVUJEME: TO NEMÁ CHYBU / RADOŠINSKÉ NAIVNÉ DIVADLO

Trochu trpký, ale skôr ľudsko-smiešny životný osud starého novinára v komédii Stanislava Štepku To nemá chybu až priveľmi pripomína naozajstný životný príbeh autora hry, mimochodom, takisto kedysi novinára. Novinár Fedor krátko bilancuje život a nato sa spolu so svojimi deťmi vracia do vlastnej minulosti, presnejšie na miesta svojich autentických, mimochodom, mimoriadne atraktívnych novinárskych stretnutí a rozhovorov. Vtipne uvažuje spolu s divákmi o naprávaní chýb, teda či sa dá vyvarovať chybám; slovom, čo a ako by bolo, keby tých osudných ľudských, ale aj historických, dokonca aj vesmírnych chýb nebolo. Autorovi takýto fantazijný výlet do minulosti so stretnutiami so zaujímavými osobnosťami a osudnými chybami poskytuje príležitosť vtipne uvažovať o súčasnosti a poskytuje príležitosť zoznámiť sa nielen s atraktívnymi osobnosťami (Evita Perónová, Lenin, Milan Rastislav Štefánik, Janko Francisci, atď.), ale aj ponúka možnosť pre seba objaviť priestor na úvahu o vlastných chybách a ich problematickom naprávaní. Takmer všetky stretnutia s osobnosťami uvedenými v hre To nemá chybu majú autentický novinársky pôdorys, čo iste hre dodáva na atraktivite a režisérovi Ondrejovi Spišákovi ponúka dosť príležitostí na vtipné, ale aj pôsobivé scénické stvárnenie. Inscenácia vzniká spolu s hudobným skladateľom Jurajom Haškom, divadelnou hudobnou skupinou, spevákmi, tanečníkmi, dramaturgičkou Darinou Abrahámovou, choreografkou Evou Burdovou, scénografom Františkom Liptákom, kostýmovou výtvarníčkou Katarínou Hollou a v produkcii Ladislava Hubáčka. Premiéra bola 11. a 12. novembra 2016 na scéne RND. Hrajú: Stanislav Štepka, Maruška Nedomová, Simona Miháliková, Zuzana Norisová alebo Barbora Švidraňová, Jozef Adamčík, Michal Kubovčík alebo René Štúr, Samuel Spišák alebo Ondrej Hraška, Marcela Cmorejová alebo Juraj Haško, Ladislav Hubáček a Vladimír Svítek.
Vstupné: 16 € / Predpredaj: MIK 052/4361192, DK 052/772225


 

7.4.2018   19:00

Prekliatie.jpg

divadelná sála Domu kultúry v Poprade

PREKLATIE / CIGÁNSKI DIABLI

Muzikál PREKLIATIE je moderná hudobno-tanečná feéria s prvkami muzikálu, ktorej nosnými piliermi sú spev, tanec, ale hlavne emóciami a virtuozitou nabitá hudba v bravúrnej interpretácii Cigánskych Diablov. Predstavenie chce originálnym umeleckým pohľadom poukázať na silu lásky, ale i nepriazne osudu.
Vstupné: 25 € Predpredaj: MIK 052/4361192


 

11.4.2018   18:00

Terka Hulková.png

divadelná sála Domu kultúry v Poprade

TERKA HULKOVÁ / GITARA & JÁN TIMČÁK / HUSLE

Po prvýkrát sa predstaví popradskej verejnosti talentovaná popradská gitaristka T. Hulková spolu s huslistom Jánom Timčákom, ktorý je v súčasnosti členom Slovenskej filharmónie a súboru Wiener Mozart Orchester. Terka v súčasnosti študuje hru na gitare mimoriadnou formou na Cirkevnom konzervatóriu v Bratislave v triede profesorky M. R. Brüllovej a zároveň je žiačkou prípravného štúdia na Universtität für Musik und darstelle Kunst vo Viedni v triede svetoznámeho profesora Alvara Pieriho. Počas svojho štúdia sa stala víťazkou a laureátkou viacerých celoslovenských a medzinárodných súťaží. J. Timčák študoval hru na husle na Konzervatóriu v Košiciach a na VŠMU v Bratislave pod vedením profesora J. Kopelmana. Na univerzite vo Viedni študoval v triede profesora G. Pichlera a v trieda profesorky Jely Špitkovej. Počas svojich štúdií v rokoch 1986 a 1988 zvíťazil na súťažiach slovenských konzervatórií a v roku 1991 bol laureátom interpretačnej súťaže Beethovenov Hradec. Komornej hudbe sa venuje ako člen Pressburger Quartet.
Skladby autorov: J. S. Bach, M. de Falla, A. Piazzolla, C. Saint Saens.
Vstupné: 4 € / 2 €


 

25.4.2018   18:00

La Gioia.png

divadelná sála Domu kultúry v Poprade

LA GIOIA

La Gioia prezentuje hudobný štýl pop operu, ktorý spája populárnu hudbu a operný spev. Zoskupenie troch spevákov interpretuje populárne piesne v štýle belcanta. Pop operné trio La Gioia sú traja vyštudovaní operní speváci s nezameniteľnými hlasmi - barytón Peter Ďurovec, tenor Matej Vaník a bas barytón Peter Ševčík. Skupina pôsobí na hudobnej scéne deviaty rok. Počas svojej kariéry umelci La Gioia absolvovali nespočetné množstvo koncertov a vystúpení na Slovensku, v Českej republike a v okolitých krajinách. Repertoár La Gioia - to sú piesne odeté do nového atraktívneho šatu a znejú doposiaľ nepočutým štýlom, v novom prevedení a mnohokrát v inom jazyku, ako je interpretovaná pôvodná skladba. Vychutnajte si jedinečný koncert pop operného tria La Gioia! Divákov čaká večer plný nádherných skladieb, emócií a príjemnej atmosféry.
Vstupné : 8 € / 6 €


 

5.4. - 20.5.2018   od 8:00

Tatranská galéria - Artklub

BEDŘIŠKA ZNOJEMSKÁ - SVET NA GOMBÍK

Predajná výstava českej výtvarníčky tvoriacej v duchu romantického symbolizmu. Diela rozprávajúce príbehy, ktoré v sebe nesú mystickú krásu, poetickosť a zvláštnu oduševnenosť.

Vernisáž výstavy 5. apríla 2018 o 17.00 h.


 

5.4.2018   18:00

Tatranská galéria - Artklub

ŠTVRTKOVÉ SOIRÉE

Živá hudba každý prvý štvrtok v mesiaci v Artklube TG, kabaretné večery pre strednú generáciu.


 

8.4.2018   14:00 - 16:00

Tatranská galéria - Elektráreň

NEDEĽNÉ TVORIVÉ DIELNE

Téma: Jarné tvorivé dielne


 

10.4.2018   17:00

Tatranská galéria v Poprade

CYKLUS ODBORNÝCH PREDNÁŠOK Z DEJÍN UMENIA A KULTÚRY SPIŠA

Téma: Vplyv Poľska na umenie Spiša.

Prednášajúci: MUDr. Jaroslav Grochola.


 

20.4. - 20.5.2018   od 8:00

Tatranská galéria v Poprade

DANIEL SZALAI, JOZEF BAUS - PREDOBRAZ

Výstava Jozef BAUS, Daniel SZALAI PREDOBRAZ, predstavuje experiment dvoch umelcov s obrazom, jeho pohyb v priestore, či už iluzívny alebo reálny. Expandovanie maľby do špeciálnych inštalácií, ktorých súčasťou je aj audiovizuálna zložka.

Vernisáž výstavy 20. apríla 2018 o 17.00 h.


 

9.5.2018   18:00

Matyáš Novák.png

divadelná sála Domu kultúry v Poprade

ROMANTICKÝ KLAVÍR MATYÁŠ NOVÁK / KLAVÍR/ CZ

Matyáš Novák je mimoriadny hudobný talent, ktorý v súčasnosti patrí k najlepším klaviristom svojej generácie. Je víťazom mnohých klavírnych súťaží v Českej republike, Španielsku, Slovinsku, Rakúsku, Nemecku a Poľsku a hrdým členom Petrof Art Family. Každoročne odohrá niekoľko desiatok sólových recitálov nielen v SR, ale aj v zahraničí. Ako sólista a komorný hráč sa predstavil v Nemecku, Rakúsku, Poľsku, Luxembursku, Španielsku a Taliansku. V rokoch 2015 a 2016 absolvoval dve veľmi úspešné koncertné turné po Číne. V máji 2017 vystúpil v Carnegie Hall v New Yorku. To najlepšie z diel českých i svetových romantických skladateľov zaznie v podaní mladého českého klaviristu v koncerte s názvom Romantický klavír. Matyáš je bezpochyby zaujímavý a všestranný mladý umelec, ktorého vystúpenie v Poprade bude určite jedinečnou kultúrnou udalosťou.
Skladby autorov: F. Chopin, J. Suk, F. Liszt, E. Grieg, B. Smetana.
Vstupné: 7 € / 5 €


 

16.5.2018   18:00

divadelná sála Domu kultúry v Poprade

KONCERT PRE RADOSŤ

Interpretmi koncertu sú pedagógovia a talentovaní žiaci zo ZUŠ na Štefánikovej ulici v Poprade. Predstavia sa v rôznych hudobných zoskupeniach a ponúknu pestrý výber skladieb naštudovaných v tomto školskom roku (nielen) pre túto príležitosť.
Vstupné : 1 €


 

1.6.2018   19:00

plagat.png

Aréna Poprad

OLYMPIC

Jedinečný koncert nestarnúcej rockovej legendy českej hodbnej scény skupiny Olympic v Poprade.
Skupina v zložení Petr Janda, Milan Broum, Jiří Valenta a Martin Vajglzahraje vybrané skladby z celej ich éry vrátane nových albumov a najväčších hitov.


 

Voľné pracovné miesta

Dnes má službu:

Adus, Mnoheľova 2
Mnoheľova 2,
Poprad

052/428 31 34

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

ďalšie dni

Utorok 20.3.
Adus, Mnoheľova 2
Mnoheľova 2,
Poprad

052/428 31 34

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Streda 21.3.
Ekolekáreň, OC FORUM
Námestie sv. Egídia 3290/124

0910 888 091

Pondelok - Nedeľa
08:00 - 20:00

Štvrtok 22.3.
Lekáreň Nemocnice Poprad a.s.
Banícka 803/28,
Poprad

052/712 52 62

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Piatok 23.3.
Tília - Poliklinika
Banícka 28,
Poprad

052/468 52 00

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Sobota 24.3.
Adus, Mnoheľova 2
Mnoheľova 2,
Poprad

052/428 31 34

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Nedeľa 25.3.
Tília - Poliklinika
Banícka 28,
Poprad

052/468 52 00

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Pondelok 26.3.
Ekolekáreň, OC FORUM
Námestie sv. Egídia 3290/124

0910 888 091

Pondelok - Nedeľa
08:00 - 20:00

Utorok 27.3.
Avena - pri hoteli Tatra
Karpatská 3273/11,
Poprad

052/788 17 52

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Poruchové služby

Elektrina
0800 123 332
0850 123 333

Plyn
0850 111 727

Voda
052 7729 548

Verejné osvetlenie
052 7897 651
formulár

REGIÓN VYSOKÉ TATRY


Deutch version
English version
Poľská verzia
Russkij jazyk
Úvodná stránka