Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu
Poprad
 
 

Kultúra

24.5. - 28.6.2019   Po, Ut, Št, Pia 9:00 – 17:00; streda, sobota zatvorené

Jackie plagat_p001_web.jpg

Podtatranská knižnica v Poprade, oddelenie umenia Spišská Sobota

DOTYKY / VÝSTAVA

Výstava tvorby Jána Kollára.


 

7.5. - 27.6.2019   od 8:00

SUZANE pozvanka Poprad (002).jpg

Scherfelov dom, Poprad - Veľká

SUZANE / ZUZANA BENKOVÁ

Zuzana Benková je výtvarníčka, ktorej kreativita sa spredmetňuje predovšetkým v abstraktnej maľbe, avšak jej tvorba sa v poslednom období koncentruje stále viac na úžitkový textil.
Autorka vo svojej tvorbe vychádza z konštruktivizmu, využíva opakovaný motív, orientuje sa na geometrickú abstrakciu, ktorá jej dáva priestor slobodnej tvorby neobmedzenej konkrétnymi vecami. Autorka hľadá, kombinuje, odkrýva a prepája rôzne priestory. Zanecháva vo svojej tvorbe tichý zašifrovaný odkaz, necháva nás blúdiť labyrintom myšlienok, úvah a pocitov. Priznáva čistotu tvaru a farby, jej výpoveď je hoci nenápadná, ale priamočiara a úprimná. Jej obrazy nemajú meno, ale majú svoju atmosféru a náladu.
Kurátor výstavy: Michal Fric,
Program: Módna prehliadka modelov SUZANE.
Vernisáž výstavy dňa 7. mája 2019 o 18:00 hod.


 

25.5. - 22.8.2019   od 8:00

Plakat_SK_nahled_8_4_2019.jpg

Tatranská galéria v Poprade

TERAKOTOVÁ ARMÁDA - ODKAZ PRVÉHO CISÁRA

Výstava sa uskutoční pod záštitou pána predsedu Prešovského samosprávneho kraja Milana Majerského a popradského primátora pána Antona Danka.

Výstava ukáže verejnosti úžasný pohľad do hrobky prvého čínskeho cisára, ktorý dokázal zjednotiť Čínu a ukončil tak obdobie chaosu medzi všetkými čínskymi štátmi. Jeho terakotová armáda sa označuje ako ôsmy div sveta a pri jej objavení v roku 1974 sa našlo viac ako 8 tisíc bojovníkov!
Na výstave sa návštevníci môžu dozvedieť o živote prvého čínskeho cisára, detailne si prehliadnuť prepracované sochy hlinených vojakov a koňov v životnej veľkosti, ktoré boli dovezené priamo z oblasti Si-anu v Číne.

Výstava je putovaná a nadväzuje na výstavy, ktoré sa konali v Českej republike, konkrétne v mestách Karlove Vary, Zlín, Olomouc, Most, Kladno, Ostrava a Pardubice. Doposiaľ výstavu navštívilo viac ako 70 000 návštevníkov.
Návštevníci sa môžu prísť na výstavu pozrieť každý deň, podľa otváracích hodín Tatranskej
galérie. Cena základného vstupného je 6 EUR, študenti, dôchodcovia a ZŤP zaplatia 3 EUR, deti
od 6 do 15 rokov 2 EUR a rodinné vstupné je za 12 EUR (2 dospelí a 3 deti, max. do 15 rokov).
Na pokladni si záujemcovia môžu zakúpiť suveníry s čínskou tematikou terakotových vojakov.


 

3.6. - 28.6.2019   Po, Ut, Št, Pia 8:00 – 18:30; St 13:00 – 18:30; sobota 8:00 – 12:00

vystava_jarka.jpg

Podtatranská knižnica v Poprade, Podtatranská ul. č. 1

SOM NIELEN KAMIONISTKA... / VÝSTAVA

Výstava obrazov najstaršej kamionistky na Slovensku Jarmily Zacher Pajpachovej.


 

3.6. - 1.11.2019   00:00 podrobnosti v texte

PLAGAT kniznica.jpg

Podtatranská knižnica v Poprade, Podtatranská ul. č. 1, oddelenie pre deti

ČÍTANIE S HRAČKOU STOROČIA

Po, Ut, Št, Pia: 8,00 – 18,30; St: 13,00 – 18,30; (jún a september, október)
Leto: júl, august: Po, Ut, Št, Pia: 9,00-17,00; streda: zatvorené

V spolupráci s o.z. tiililand výstava na motívy knižných titulov.


 

13.6. - 18.8.2019   info v plagáte

Mariano Chelo.png

Artklub Tatranskej galérie v Poprade

MARIANO CHELO / LINEA DI MARE / MORSKÁ ČIARA

Pozývame Vás na otvorenie zaujímavej výstavy talianskeho umelca Mariana Chela v rámci dní Viva Italia a koncert pesničkára a hudobníka Eda Klena.


 

26.6.2019   19:00

OZVIAC-Poprad.jpg

divadelná sála Domu kultúry v Poprade

HEJ ROMALE / IDA KELAROVÁ / DETSKÝ SPEVÁCKY ZBOR ČHAVORENGE / HUDOBNÍCI ČESKEJ FILHARMÓNIE

Koncert svetoznámej speváčky Idy Kelarovej s rómskym detským zborom Čhavorenge v spolupráci s Českou filharmóniou.

Vstupenky si môžete vyzdvihnúť v Mestskej informačnej kancelárii v Poprade alebo rezervovať na sinaj@ozviac.sk. Odporúčaným dobrovoľným príspevkom 5€ prispievate na programy na rozvoj mladých ľudí v Poprade.
Viac informácií nájdete na www.ozviac.sk.


 

28.6.2019   19:00

band saragossa.jpg

Námestie sv. Egídia v Poprade

OTVORENIE POPRADSKÉHO KULTÚRNEHO LETA 2019 SARAGOSSA BAND / KONCERT

Známa popová kapela z Nemecka. Najväčší úspech zažila v 70. a 80. rokoch, ale svojich fanúšikov po celom svete zabáva dodnes. Osvedčené hity ako Agadou, Big Bamboo, Zabadak či Rasta Man poznajú všetky generácie.
V prípade nepriaznivého počasia sa podujatie uskutoční v ARÉNE Poprad.


 

29.6.2019   10:00

stonožka.jpg

Námestie sv. Egídia v Poprade

POPRADSKÁ STONOŽKA / TVORIVÁ DIELŇA PRE DETI

Poďte vymaľovať na chodník bruško popradskej stonožke na Námestie sv. Egídia v rámci tvorivej dielne pre deti a pre ich rodičov pod vedením Mariany Holákovej!


 

29.6.2019   14:00

Velický juniáles.png

areál Základnej školy v Poprade - Veľkej

JUNIÁLES

Mesto Poprad, Klub Veličanov a ZŠ s MŠ A. V. Scherfela Poprad - Veľká všetkých srdečne pozývajú na program plný športu, zábavy a kultúry v podaní DFS VENČEK, country skupiny AS COUNTRY zo SNV, Andrei Majtnerovej a Mareka Bednára - známych z relácie Pesničky z kasína.


 

29.6.2019   21:00

debbina 8.jpg

Námestie sv. Egídia v Poprade

FILMY NA PLÁTNE / DEBBINA 8 / USA / Komédia / 110´ / 2018

5 rokov, 8 mesiacov a 12 dní… Presne tak dlho plánovala Debbie Ocean (Sandra Bullock) najväčšiu lúpež svojho života. A presne vie, čo musí spraviť – zostaviť tím z najlepších expertiek vo svojom odbore. Spolu s parťáčkou Lou Miller (Cate Blanchett) získali do svojej skupiny šperkárku Amitu (Kaling), pouličnú podvodníčku Constance (Awkwafina), najlepšiu priekupníčku na kradnutý tovar Tammy (Paulson), hackerku Nine Ball (Rihanna) a módnu dizajnérku (Bonham Carter). Cieľ je jasný - 150 miliónov dolárov v diamantoch – presne tých, ktoré budú na krku svetoznámej herečky Daphne Kluger (Hathaway) a tá bude stredobodom pozornosti najväčšej udalosti roka - bálu MET Gala.


 

30.6.2019   15:00

musica iuvenalis.jpg

Námestie sv. Egídia v Poprade

ŠENGHENSKÝ POLUDNÍK MUSICA IUVENALIS / MLÁDEŽNÍCKY SLÁČIKOVÝ ORCHESTER

Mládežnícky sláčikový orchester Musica Iuvenalis vznikol v roku 1964 pri vtedajšej Ľudovej škole umenia na Sverdlovovej ulici z neprofesionálneho komorného hudobného telesa, ktoré pôsobilo v tejto škole. Členmi orchestra sú predovšetkým študenti stredných a vysokých škôl, ktorí sa venujú hudbe prevažne amatérsky, no za notovými pultmi sedia už aj zamestnaní dospelí ľudia. Počas svojej dlhoročnej histórie získal orchester Musica Iuvenalis mnoho ocenení doma i v zahraničí. Orchester sa zúčastňuje Festivalu neprofesionálnych komorných a symfonických telies „Divertimento Musicale”. Niekoľkonásobným získaním prvého miesta s pochvalou poroty na Európskom hudobnom festivale mládeže v belgickom Neerpelte sa vo svojej kategórii dostal medzi európsku špičku. Orchester úspešne reprezentuje na koncertoch a festivaloch v Českej republike, v bývalej Juhoslávii, Poľsku, Portugalsku, Číne, Filipínach, Maďarsku, Nemecku, Ukrajine, Španielsku, Francúzsku, Japonsku, Rakúsku a v Škótsku. Niekoľkokrát nahrával svoj repertoár aj pre Slovenský rozhlas a Slovenskú televíziu. Orchester sa zúčastnil za posledných desať rokov svojej existencie festivalov a projektov v celej EU, na ktorých získaval skúsenosti z vytvárania spoločných projektov, vytvárania spoločných orchestrov a zborov, vytvárania sietí spolupracovníkov v štátoch Francúzsko, Španielsko, Škótsko, Japonsko, Portugalsko, Belgicko. www.musicaiuvenalis.sk


 

12.7. - 23.8.2019   od 8:00

Josef Talaš-výstava.png

Scherfelov dom, Poprad - Veľká

VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ

Voda a kámen. Kompozice ze slovenských hor.
Žena II. Fotografická retrospektíva.
Bližšie info: 0910 890 303.


 

12.7.2019   17:00

Scherfelov dom, Poprad - Veľká

VERNISÁŽ VÝSTAVY / VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ

Výstava fotografií / Josef Talaš, český fotograf.


 

1.7.2019   19:00

elon.jpg

Námestie sv. Egídia – malé pódium

ELON TURGEMAN QUARTET

Elon Turgeman je gitarový talent z Izraela, ktorému sa podarilo preraziť na Západe. Dokonca je považovaný za jedného z najlepších izraelských gitaristov. Vystupoval po boku mnohých hviezd svetového jazzu, napríklad saxofonistu Arnieho Lawrencea, basgitaristu Jeffa Berlina či krajana Avishaia Cohena. Pri jeho vystúpení si každý príde na svoje - či už hľadá spomínaný jazz, blues, swing alebo groove.
V prípade nepriaznivého počasia sa koncert presúva do Café Razy


 

2.7.2019   15:00

poludnik.jpg

Námestie sv. Egídia

ŠENGENSKÝ POLUDNÍK

KOMORNÝ ZBOR YEVSHAN / UKRAJINA - ĽVOV
Komorný zbor Yevshan bol založený v roku 1990 tvorivými mladými ľuďmi z ukrajinského mesta Ľvov. Členmi zboru sú študenti vysokých škôl mesta, ktorí milujú zborový spev. Všetci sú veľmi pracovití a napriek amatérskemu štatútu súboru dokážu vystupovať na profesionálnej úrovni, naštudovať súčasný špičkový zborový repertoár. Repertoár zboru tvoria skladby autorov rôznych období, je široký a zastúpenie majú všetky hudobné obdobia. Významné miesto majú v ňom ukrajinskí zboroví skladatelia, ktorí patria k svetovej špičke v tomto žánri. Počas svojej histórie sa zbor zúčastnil mnohých festivalov, súťaží, špeciálnych koncertov. Získal množstvo najvyšších ocenení, vystupoval a capella ako aj s najprestížnejšími orchestrami nielen na Ukrajine a na Slovensku, ale aj v Nemecku, Poľsku, Maďarsku, Francúzsku, Španielsku, Taliansku, Bielorusku, USA a v Kanade. Zbor má 5 CD nosičov so svojou tvorbou. Umeleckým vedúcim a zbormajstrom je Igor Dankovskij a zbormajsterkou Ira Kyseľčuk.


 

2.7.2019   19:00

acdc.jpg

Námestie sv. Egídia

AC/DC TRIBUTE / SK

Kapela BAC/DC je dávny nápad gitaristu Miša Hečka a „basáka“ Majkyho hrať si pre radosť skladby od AC/DC. Realizácia nastala, keď sa dali dokopy s gitaristom Peťom Bulíkom, ktorého spoznali okolo roku 2008 ako člena kapely Janesession a koncertných zostáv projektov Mariána Greksu. Na poste speváka sa v BAC/DC strieda výnimočný Dano Miženko zo Silent Trio, legendárny hard-rockový hlas Maťo Máček (Vadim Polke Blavy) a aj top metalový hlas Mayo Petranin, ktorého hlavná kapela Signum Regis patrí medzi popredné európske speedmetale. Repertoár BAC/DC obsahuje množstvo skladieb, či už z éry Bona Scotta, ako aj Briana Johnsona. Interpretácia skladieb je klasická ako u iných revivalov - s miernym vybočením v sólových partoch. Ide teda o partiu, ktorá robí revival hlavne s úctou a pre radosť diváka a aj pre nich samotných.
V prípade nepriaznivého počasia sa koncert presúva do divadelnej sály Domu kultúry


 

3.7.2019   19:00

mim-pantomima-1.jpg

Námestie sv. Egídia – malé pódium

MIROSLAV KASPRZYK / PRÁZDNINOVÁ PANTOMÍMA

MIRO je jeden z popredných slovenských amatérskych mímov, pochádza z Liptovského Mikuláša. Aktuálne je členom FEM – Federácie európskych mímov a jedným z iniciátorov a zakladateľov prvej slovenskej profesnej asociácie AMIS. Okrem toho vedie Studio Kasprzyk a spolupracuje s rôznymi európskymi mímami a inými umelcami. Pripravil viacero špičkových predstavení a realizoval nespočetné množstvo repríz na popredných divadelných festivaloch doma i v zahraničí.
V prípade nepriaznivého počasia sa podujatie presúva do OC Fórum


 

4.7.2019   20:00

čech.jpg

Námestie sv. Egídia

PAVEL SERIŠ / ČECHÁČCI A ČOBOLÁČCI

Kreácia “Čecháčci a Čoboláci” je spoločným dielom P. Seriša a F.Tellera, ktorí spolu absolvovali ateliér Fyzického divadla na JAMU. Inscenácia je na pomedzí stand-up comedy a divadla a využíva charakteristické prvky oboch protagonistov: slovnú i pohybovú komiku, tanec, spev či improvizáciu. Autobiografické výpovede sa tu stretávajú s etudami, ktoré rozoberajú vzťahy Čechov a Slovákov. Scenár a hrajú: Pavol Seriš, Filip Teller.
V prípade nepriaznivého počasia sa podujatie presúva do divadelnej sály Domu kultúry


 

5.7.2019   15:00

poludnik.jpg

Námestie sv. Egídia

ŠENGENSKÝ POLUDNÍK ORCHESTER ĽUDOVÝCH NÁSTROJOV ŠTÁTNEHO HUDOBNÉHO UČILIŠŤA / UŽHOROD UKRAJINA

Orchester ľudových nástrojov Štátneho hudobného učilišťa z Užhorodu vedie p. Svetlana Stegnej. Orchester združuje študentov spomínanej školy. V jeho repertoári sa každoročne objavujú nové celovečerné programy ukrajinských aj svetových skadateľov. Orchester sa predstavil na festivaloch a koncertoch takmer v celej Európe, samozrejme po celej Ukrajine. Získal velikánske množstvo ocenení. Má za sebou niekoľko zvukových nahrávok pre rozhlas aj televíziu. Na Slovensku sa predstaví po druhýkrát.


 

5.7.2019   19:00

zeus 3.jpg

Námestie sv. Egídia

ZEUS & HENRY TÓTH

ZEUS – jeden z najlepších slovenských coverbandov súčasnosti. Repertoár kapely tvorí 50 slávnych rockových skladieb z konca minulého storočia od skupín a autorov ako Joe Cocker, Eric Clapton či Eagles až po Stinga, Bon Jovi či Toto. Skvelé muzikantské a spevácke výkony, radosť z hudby, pozitívna energia z pódia a živá komunikácia s publikom. ZEUS môžete vidieť v akcii v známych hudobných kluboch, na firemných eventoch, alebo aj na rockových párty na Slovensku i v zahraničí. Henry Tóth – legendárny slovenský hudobník, gitarista a producent. Henry Tóth hrá najväčšie hity Jima Morrisona, Jimi Hendrixa, Janis Joplin, Kurta Cobaina a ďalších hudobných velikánov, ktorých tvorba ovplyvnila celé generácie. Okrem toho má na konte viac než 40 nahrávok rôznych interpretov, na ktorých pôsobil ako inštrumentalista (gitary, basgitara), aranžér či producent.
V prípade nepriaznivého počasia sa koncert presúva do divadelnej sály Domu kultúry


 

6.7.2019   10:00

ujo lubo.jpg

Námestie sv. Egídia

AKO KUBO ŠŤASTIE HĽADAL / UJO ĽUBO Z KOŠÍC

Hudobná rozprávka Ako Kubo šťastie hľadal v prevedení uja Ľuba z Košíc.


 

6.7.2019   11:00

plagat_keramika open air_2019_annogallery.jpg

Námestie sv. Egídia

ANNOGALLERY OPEN AIR 2019

KERAMICKÉ TVORIVÉ DIELNE PRE DETI A DOSPELÝCH
ANNOGALLERY v spolupráci s mestom Poprad pripravila pre Popradčanov každého veku možnosť zahrať sa s hlinou, vytočiť si na hrnčiarskom kruhu svoje umelecké dielko a vypáliť si ho v skutočnej keramickej peci. Príďte a hrajte sa s nami!


 

6.7.2019   21:00

bajkeri.jpg

Námestie sv. Egídia

FILMY NA PLÁTNE / BAJKERI / ČR / Komédia / 97´/ 2017

Nevlastní bratia Jakub a Dávid spoločne s kamarátom Sašom trávia väčšinu času vo svete sociálnych sietí. Vzťahy pre nich predstavujú chaty s virtuálnymi dievčatami, ktoré nikdy nevideli, obživu - falošnú módnu šou, v ktorej sa predstiera niečo, čo nie je a najväčším životným problémom je vybitý mobil alebo nefunkčná wifi. Na nátlak rodičov sú donútení vydať sa pod vedením Dávidovej pôvabnej „macochy“ Terezy na dvestokilometrový cyklovýlet. S prekvapením zisťujú, že tam vonku je skutočný svet, v ktorom život znamená viac, než status na facebooku, naozajstné dievčatá vyzerajú lepšie než kreslené akčné hrdinky virtuálnych hier a že k láske patrí tiež sex.


 

7.7.2019   15:00

Námestie sv. Egídia

SWING TIME FOR

Hudobná skupina, ktorú spája láska ku swingu. Kapela hrá a spieva najmä prevzaté skladby, ale pridáva aj vlastnú tvorbu. Vo výbere skladieb nájdeme i zabudnuté piesne swingového žánru v rôznych jazykoch. Aranžmány týchto pesničiek nie sú nikdy skopírované úplne, pretože rady vytvárajú vlastné cover verzie.
V prípade nepriaznivého počasia sa koncert presúva do divadelnej sály Domu kultúry


 

8.7.2019   19:00

Námestie sv. Egídia – malé pódium

JAZZ TRIO

Kapela sa špecializuje na jazz. Repertoár tvorí vlastná tvorba, ale aj jazzové štandardy ako Footprints – Wayne Shorter, So What – Miles Davis, Sumetime – Gershvin, All The Things You Are – Hemerstein, Solar – Miles Davis, Solitude – Duke Ellington a ďalšie. Členovia kapely hrávajú s uznávanými slovenskými a maďarskými jazzovými muzikantmi.
V prípade nepriaznivého počasia sa koncert presúva do Hodovne


 

9.7.2019   19:00

Námestie sv. Egídia

KABÁT VETROFKA / SK

Koncert kapely z Popradu, ktorá hrá skladby českej rockovej skupiny Kabát, v zložení: Braňo Majerčík – gitara, Slávo Pešta – bas gitara, Tomáš Zajac – gitara, Jozef Závadský – bicie a Tomáš Tkáč – spev.
V prípade nepriaznivého počasia sa koncert presúva do divadelnej sály Domu kultúry


 

10.7.2019   19:00

maxresdefault.jpg

Námestie sv. Egídia

MIRO BRUISE ŽILKA / DANCE

Miroslav Žilka - umeleckým menom „Bruise“. Tento talent sa venuje tanečným štýlom Poppin´, Lockin´ a Break dance už od roku 1995. Tance vyšperkoval do vlastného, nenapodobiteľného tanečného štýlu a jedinečných choreografií. Postupom času sa spojil s tanečnou skupinou „Old School Brothers“, s ktorou zožal nejeden úspech a získal mnoho fanúšikov.
V prípade nepriaznivého počasia sa podujatie presúva do OC Fórum


 

11.7.2019   20:00

komedia.jpg

Námestie sv. Egídia

DIVADLO COMMEDIA / DON QUICHOT A SANCHO PANZA

Celosvetovo známy satirický príbeh, v ktorom sa chudobný španielsky šľachtic Don Quichot zblázni z čítania rytierskych románov a vyberie sa do sveta brániť siroty, vdovy a panny. Sprievodcu mu robí Sancho Panza, obdarený ľudovou múdrosťou i dobrotou. Zažijú vtipné aj dobrodružné situácie, z ktorých nie vždy vyviaznu bez ujmy na zdraví. Réžia: Vlado Benko, účinkujú: V. Vaľko, M. Novák, V. Benko, D. Kubaň, M. Piekelnicka.
V prípade nepriaznivého počasia sa podujatie presúva do divadelnej sály Domu kultúry


 

12.7.2019   19:00

neres.jpg

Námestie sv. Egídia

NEREZ & LUCIA

Spoločnosť Warner Music Czech Republic vydala 8. februára 2019 album skupiny NEŘEŽ & LUCIA „Zlom“. Legendárna folková kapela NEŘEŽ sa opäť vracia na scénu! Od smrti skvelej Zuzany Navarovej uplynulo 15 rokov, no teraz sa skupine podarilo nájsť dôstojnú náhradu. Slovenská speváčka, žijúca v Prahe, Lucia Šoralová prispela k reštartu NEŘEŽ-u, ktorý nabral druhý dych a opäť ponúka fanúšikom skladby plné hlbokých posolstiev. Pôvodní členovia Vít Sázavský a Zdeněk Vrešťál spolu s Luciou naspievali nový album s názvom ZLOM plný nádherných piesní. Obsahuje 12 prevažne autorských skladieb od Zdenka Vrešťála a Lucie Šoralovej a so zaujímavými hosťujúcimi autormi (Ondřej Soukup alebo Silvia Kaščáková). Pokrstili ho na svojom zatiaľ jedinom slovenskom koncerte 24. apríla 2019 v Ateliéri Babylon. Nenechajte si ujsť tento hudobný zážitok, ktorý prekvapuje žánrovou pestrosťou!
V prípade nepriaznivého počasia sa koncert presúva do divadelnej sály Domu kultúry


 

13.7.2019   10:00

Blší trh a zberateľská burza starožitností.png

Parkovisko pri Bille

BLŠÍ TRH A ZBERATEĽSKÁ BURZA STAROŽITNOSTÍ POD ZÁŠTITOU PRIMÁTORA MESTA POPRAD

„Príďte predať, kúpiť, vymeniť zberateľské zaujímavosti, kuriozity ale aj predmety z domácností alebo sa iba stretnúť….“
Vstup voľný / Info: 0903621610, 0910890303


 

13.7.2019   10:00

aladin.jpg

Námestie sv. Egídia

ALADINOVA ZÁZRAČNÁ LAMPA / Divadlo Clipperton BB

Humorne spracovaná hraná rozprávka pre malých aj veľkých divákov v podaní hercov divadla CLIPPERTON z Banskej Bystrice.


 

13.7.2019   21:00

muzi v nadeji.jpg

Námestie sv. Egídia

FILMY NA PLÁTNE / MUŽI V NÁDEJI / ČR / Komédia / 110´/ 2011

Mladí manželia Zuzana a Andrej sa sťahujú z Bratislavy do Tatier, aby na samote odrezaní od sveta na vlastnej koži otestovali Andrejovo životné dielo – prototyp inteligentného domu. Idylka dokonalého života v réžii modernej technológie sa však čoskoro mení na nočnú moru a boj o život. Revolučný server, ktorý bol vytvorený s cieľom, aby uľahčil životy svojich majiteľov, sa vymkne spod kontroly a nečakane sa obráti proti svojmu stvoriteľovi. Ide len o vrtoch a nedokonalosť testovanej technológie? Alebo riadi dom niekto ďalší?
Napínavý slovenský thriller so šokujúcim záverom zmení náš pohľad na moderné technológie, ktoré nás sprevádzajú na každom kroku. Navždy. V hlavnej úlohe: inteligentný dom a milostný trojuholník budúcnosti: on - ona a dom. Má vôbec ľudská láska a človek šancu v milostnej šachovej partii proti stroju, ktorý sám stvoril a vypracoval do dokonalosti?


 

14.7.2019   15:00

carnica.jpg

Námestie sv. Egídia

FOLKLÓRNY SÚBOR ČARNICA

Na košickej kultúrnej scéne pôsobí Čarnica nepretržite už 60 rokov a za túto dobu sa v nej vystriedalo množstvo nadšených tanečníkov, tanečníc, spevákov, speváčok, muzikantov a muzikantiek. Spoločným znakom všetkých bola a je láska k ľudovej piesni, hudbe a tancu.
V prípade nepriaznivého počasia sa koncert presúva do divadelnej sály Domu kultúry


 

15.7.2019   19:00

lipa.jpg

Námestie sv. Egídia

PETER LIPA & BAND

Peter Lipa - najvýznamnejšia osobnosť slovenského jazzu, spevák, skladateľ, organizátor, moderátor, manažér jazzového diania, dlhoročný dramaturg a promotér popredného európskeho festivalu Bratislavské jazzové dni. V ankete časopisu Medzinárodnej jazzovej federácie Jazz Forum sa už v 80. rokoch pravidelne umiestňoval medzi najlepšími európskymi jazzovými spevákmi. Vychádza z bluesu, soulu i klasického mainstreamového idiómu. Je veľmi flexibilný a má výbornú štýlovú orientáciu. Jeho rozpätie siaha od klasických jazzových štandardov a dixielandu cez latinskoamerický jazz, jazzový šansón a spirituál až po funky a rock. Netají ovplyvnenie spevákmi ako Jimmy Rushing, Ray Charles, Al Jarreau, Joe Cocker či Bobby McFerrin. Spontánne improvizačný typ. Kapela účinkuje v obsadení: Peter Lipa jr., Michal Šimko, Michal Fedor, Radovan Tariška.
V prípade nepriaznivého počasia sa koncert presúva do divadelnej sály Domu kultúry


 

16.7.2019   19:00

Námestie sv. Egídia

ERIC CLAPTON E.C.R. REVIVAL / SK

Popradská skupina E.C.R. REVIVAL je zameraná na bluesový žáner a vzorom pre jej hru sú bluesoví velikáni E. Clapton B. B. King, J. Hendrix, a ďalší. E.C.R. REVIVAL hrá v obsadení: R. Bureš – spev, gitary, M. Sivý – sólo gitara, spev, P. Pavličko – klávesy, I. Drozdík – bicie, J. Švedlár – basová gitara.
V prípade nepriaznivého počasia sa koncert presúva do divadelnej sály Domu kultúry


 

17.7.2019   19:00

alimah.jpg

Námestie sv. Egídia

ALIMAH FUSION A DIVADLO ALCHÝMIE TANEČNÉ DIVADLO

Skupina sa skladá z troch častí, no len spolu tvorí jeden celok. Venuje sa hlavne celovečerným historickým hrám a fantazy rozprávkam. Jej predstavenia sú obohatené o krásne kostýmy, ale aj tance, ktoré pridávajú hlbší zážitok pre diváka. Táto zložka, ako prezrádza aj názov, ich spája do jednej veľkej rodiny.
V prípade nepriaznivého počasia sa podujatie presúva do OC Fórum


 

18.7.2019   20:00

klud.jpeg

Námestie sv. Egídia

DIVADLO KĽUD KLADZANY / LÁSKA PO VYCHODŇARSKY

Kladzianske ľudové divadlo vzniklo v roku 1999 a špecializuje sa na autorské divadelné hry
z prostredia súčasnej dediny či malomesta. Hrá v pôvodnom zemplínskom dialekte. Ako uvádzajú reprezentanti ochotníckeho divadla, diváci si užijú „fantastický kabaretný program plný scén a gagov s motívom lásky, ako inak - vo východniarskom nárečí“. Umeleckým vedúcim a režisérom divadla je Jozef Jenčo. www.klud.cc
V prípade nepriaznivého počasia sa podujatie presúva do divadelnej sály Domu kultúry


 

19.7. - 23.7.2019   21:00

bazant.jpg

Námestie sv. Egídia

BAŽANT KINEMATOGRAF / LETNÉ KINO NA KOLESÁCH

Pojazdné retro autobusy Bažant Kinematograf sa stali už neodmysliteľnou súčasťou leta na Slovensku. V tomto roku sa uskutoční ďalší ročník úspešného premietania obľúbených českých a slovenských filmov. Päť dní – päť filmov. Úspech premietania filmových projekcií je odrazom záujmu divákov o kino pod holým nebom, ktoré prináša neopakovateľnú atmosféru.
19. júl – piatok / TERORISTKA / ČR / 95 min.
20. júl – sobota / HASTRMAN / ČR / 100 min.
21. júl – nedeľa / ŽENY V BEHU / ČR 93 min.
22. júl – pondelok / DÔVERNÝ NEPRIATEĽ / ČR 108min.
23. júl – utorok / TRABANTOM TAM A ZASE SPÄŤ / ČR 114 min.


 

24.7.2019   20:00

Námestie sv. Egídia

OTECKOVIA A TEENEGERI DIVADELNÉ PREDSTAVENIE PRE RODINY

Komédia o rodičoch (hlavne o otcovi) a tínedžerovi zmietanom pubertou, láskou a hormónmi. Hra je venovaná všetkým strateným slovenským deťom a tínedžerom. Hra vznikla v roku 2009 a počas štyroch rokov absolvovala šnúru úspešných predstavení. Autorom hry je známy slovenský herec Jaroslav Motll, autor hudobno-tanečného projektu Smejko a Tanculienka.
V prípade nepriaznivého počasia sa podujatie presúva do Domu kultúry


 

25.7.2019   19:00

nedved.jpg

Námestie sv. Egídia

RICHARD NEDVĚD / ONE MAN SHOW

Stand-up comedy Richarda Nedvěda, v ktorej vystupuje ako kúzelník, trapnomág, humorista, iluzionista a klavirista. Kúzelnícke a iluzionistické triky, ktoré dotiahol takmer k dokonalosti, sú v tomto vystúpení prepojené s hovoreným slovom (humorné príbehy, vtipy) a krátkymi hudobnými i piesňovými vstupmi.
V prípade nepriaznivého počasia sa koncert presúva do divadelnej sály Domu kultúry


 

26.7.2019   19:00

Námestie sv. Egídia

DR. FEEL GOOD

Skupina DR. FEEL GOOD REVIVAL vznikla v roku 2008 z podnetu bubeníka Štefana Karela. Jej štýlom je strhujúci blues rock. Do kapely neskôr pribudli ďalší členovia: Edo Duda – spev, gitara, harmonika, Stano Sedlák – basgitara, Karol Duchoň – gitara.
V prípade nepriaznivého počasia sa koncert presúva do divadelnej sály Domu kultúry


 

27.7.2019   10:00

sofia.jpg

Námestie sv. Egídia

SOFIA NA PREDMESTÍ / DIVADLO NA HOJDAČKE Žilina

Rozprávkový príbeh o múdrom dievčatku zo sídliska, ktoré vtipne poukáže na rôzne prešľapy dospelých. Nemajú na nič čas a možno už zabudli, že aj oni boli kedysi deťmi. Uponáhľaný svet ich ženie za prácou, slepými víťazstvami či do hypermarketov za novými zbytočnosťami. www.divadlonahojdacke.sk


 

27.7.2019   19:00

Námestie sv. Egídia

ANNABÁL

Klub Sobotčanov pozýva všetkých na tradičnú tanečnú zábavu s bohatou tombolou a s kultúrnym programom do priestorov hasičského dvora v Spišskej Sobote. V programe vystúpi Jožko Jožka a FS Vargovčan, Alimah Fusion a divadlo Alchýmie s dobovými tancami. Do tanca hrá skupina J. Tomečka a moderuje R. Kubus. V prípade nepriaznivého počasia sa akcia uskutoční v divadelnej sále v Spišskej Sobote.


 

27.7.2019   21:00

tag.jpg

Námestie sv. Egídia

FILMY NA PLÁTNE / TAGUJ / USA / Komédia / 93´/ 2018

Každý rok sa na jeden mesiac stretne partia súťaživých kamarátov, ktorí sa s plným nasadením a bez akýchkoľvek pravidiel nechávajú strhnúť hrou - naháňačkou, ktorú hrávajú už od prvej triedy. Riskujú svoje krky, prácu a vzťahy len preto, aby mohli toho druhého chytiť a vykríknuť: „Si to!“ Tento rok sa termín naháňačky prekrýva s dátumom svadby nepremožiteľného hráča, z ktorého sa tak stáva ľahký cieľ. Ale on vie, že prichádzajú … a je na to pripravený.


 

28.7.2019   15:00

kustarovci.jpg

Námestie sv. Egídia

ĽUDOVÁ HUDBA KUŠTÁROVCI

Bratislavské zoskupenie štyroch mladých pánov bude prezentovať slovenské a medzinárodné melódie, rómske piesne a tanečné skladby. Skupina účinkuje v zložení: P. KUŠTÁR – prvé husle a sólo spev, M. KUŠTÁR – druhé husle a spev, O. ČIERNIK – akordeón a spev, J. TKÁČIK – kontrabas a spev.
V prípade nepriaznivého počasia sa koncert presúva do divadelnej sály Domu kultúry


 

29.7.2019   19:00

botos.jpg

Námestie sv. Egídia

EUGEN BOTOŠ a RÓBERT VIZVÁRI

Eugen Botoš – talentovaný klavirista a skladateľ je spolu s basgitaristom Robertom Vizvárim členom slovenskej jazz-pop-funkovej skupiny Eugen Botos Finally. Kapela spolupracuje so slávnym americkým saxofonistom Ericom Marienthalom a dokonca sa stala jeho sprievodnou kapelou na európskom turné.
V prípade nepriaznivého počasia sa koncert presúva do divadelnej sály Domu kultúry


 

30.7.2019   19:00

kiss.jpg

Námestie sv. Egídia

KISS FOREVER BAND / HU

Skupina Kiss Forever Band je verná kópia známej americkej skupiny Kiss. Energickí rockeri z Maďarska sa prezliekajú do atypických kostýmov a výrazného make-upu, aby zabavili svojich fanúšikov po celom svete. Skupina má obrovský úspech a je tak verná originálu, že si ju mnohokrát mýlia s pravými KISS.
V prípade nepriaznivého počasia sa koncert presúva do divadelnej sály Domu kultúry


 

31.7. - 3.8.2019   10:00

Námestie sv. Egídia

MADE IN SLOVAKIA / OCHUTNAJTE SLOVENSKO V CENTRE POPRADU

Cieľom podujatia Made in Slovakia je prezentovať domácim i zahraničným návštevníkom to, čím je Slovensko charakteristické a výnimočné. Už v poradí VI. ročník festivalu do Popradu privedie originálne a autentické slovenské výrobky a ľudovo-umeleckú tvorbu. V uplynulých piatich ročníkoch medzi vystavovateľmi nechýbali vinári, výrobcovia syrov, výrobcovia piva, rezbári, košikári, medári, medovnikári, pekári, maliari, výrobcovia odevov či šperkov. Obľúbenou súčasťou podujatia je pestrý kultúrny program.


 

31.7.2019   16:00

Námestie sv. Egídia

SLOVENSKÉ LEGENDY

16.00 PAĽO DRAPÁK
18.00 DUCHOŇOVCI
19.00 VAŠO PATEJDL
21.00 DÁVID BÍLEK


 

1.8.2019   12:00

folk.jpg

Námestie sv. Egídia

FOLKLÓR

14.00 FS BATIZOVCE
16.00 BOBÁŇOVCI Z TERCHOVEJ
18.00 ŠTEVO ŠTEC a FAJTA
20.00 ČAROVNÉ OSTROHY
21.30 TIBOR POKORNÝ BAND


 

2.8.2019   12:00

Námestie sv. Egídia

POPRAD SA BAVÍ

16.00 IVANA REGEŠOVÁ
18.00 STARMÁNIA A PETER MARCIN
20.00 KMEŤO BAND
21.30 Diskotéka - MM


 

3.8.2019   10:00

Námestie sv. Egídia

MADE IN POPRAD

10.00 VESELÁ ROZPRÁVKA
11.00 ZBYŇO DŽADOŇ - Lara a nebo
12.00 DFS VENČEK
13.00 TATRANSKÝ SILÁK a POPRADSKÍ TANEČNÍCI
Peter Rekenei a TK FEARLESS, SOLUS DANCE
ACADEMY
14.00 GAJDOŠSKÁ ĽUDOVÁ HUDBA BESKYD
15.00 BATIDA / bubnová show
16.00 ENDLESS ROAD / country koncert
17.00 CITY / koncert 19.00 SMOLA A HRUŠKY / koncert
20.30 TANCOVAČKA so skupinou STAR BAND


 

logo Visit Poprad

logo Kino Tatran

logo City Monitor

logo Mestský útulok Poprad

Voľné pracovné miesta

logo Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny, Poprad

Poruchové služby

Elektrina
0800 123 332
0850 123 333

Plyn
0850 111 727

Voda
052 7729 548

Verejné osvetlenie
052 7897 651
formulár

REGIÓN VYSOKÉ TATRY

logo Región Vysoké Tatry


Deutch version
English version
Poľská verzia
Russkij jazyk
Úvodná stránka