Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu
Poprad
 
 

Kultúra

24.5. - 28.6.2019   Po, Ut, Št, Pia 9:00 – 17:00; streda, sobota zatvorené

Jackie plagat_p001_web.jpg

Podtatranská knižnica v Poprade, oddelenie umenia Spišská Sobota

DOTYKY / VÝSTAVA

Výstava tvorby Jána Kollára.


 

7.5. - 27.6.2019   od 8:00

SUZANE pozvanka Poprad (002).jpg

Scherfelov dom, Poprad - Veľká

SUZANE / ZUZANA BENKOVÁ

Zuzana Benková je výtvarníčka, ktorej kreativita sa spredmetňuje predovšetkým v abstraktnej maľbe, avšak jej tvorba sa v poslednom období koncentruje stále viac na úžitkový textil.
Autorka vo svojej tvorbe vychádza z konštruktivizmu, využíva opakovaný motív, orientuje sa na geometrickú abstrakciu, ktorá jej dáva priestor slobodnej tvorby neobmedzenej konkrétnymi vecami. Autorka hľadá, kombinuje, odkrýva a prepája rôzne priestory. Zanecháva vo svojej tvorbe tichý zašifrovaný odkaz, necháva nás blúdiť labyrintom myšlienok, úvah a pocitov. Priznáva čistotu tvaru a farby, jej výpoveď je hoci nenápadná, ale priamočiara a úprimná. Jej obrazy nemajú meno, ale majú svoju atmosféru a náladu.
Kurátor výstavy: Michal Fric,
Program: Módna prehliadka modelov SUZANE.
Vernisáž výstavy dňa 7. mája 2019 o 18:00 hod.


 

25.5. - 22.8.2019   od 8:00

Plakat_SK_nahled_8_4_2019.jpg

Tatranská galéria v Poprade

TERAKOTOVÁ ARMÁDA - ODKAZ PRVÉHO CISÁRA

Výstava sa uskutoční pod záštitou pána predsedu Prešovského samosprávneho kraja Milana Majerského a popradského primátora pána Antona Danka.

Výstava ukáže verejnosti úžasný pohľad do hrobky prvého čínskeho cisára, ktorý dokázal zjednotiť Čínu a ukončil tak obdobie chaosu medzi všetkými čínskymi štátmi. Jeho terakotová armáda sa označuje ako ôsmy div sveta a pri jej objavení v roku 1974 sa našlo viac ako 8 tisíc bojovníkov!
Na výstave sa návštevníci môžu dozvedieť o živote prvého čínskeho cisára, detailne si prehliadnuť prepracované sochy hlinených vojakov a koňov v životnej veľkosti, ktoré boli dovezené priamo z oblasti Si-anu v Číne.

Výstava je putovaná a nadväzuje na výstavy, ktoré sa konali v Českej republike, konkrétne v mestách Karlove Vary, Zlín, Olomouc, Most, Kladno, Ostrava a Pardubice. Doposiaľ výstavu navštívilo viac ako 70 000 návštevníkov.
Návštevníci sa môžu prísť na výstavu pozrieť každý deň, podľa otváracích hodín Tatranskej
galérie. Cena základného vstupného je 6 EUR, študenti, dôchodcovia a ZŤP zaplatia 3 EUR, deti
od 6 do 15 rokov 2 EUR a rodinné vstupné je za 12 EUR (2 dospelí a 3 deti, max. do 15 rokov).
Na pokladni si záujemcovia môžu zakúpiť suveníry s čínskou tematikou terakotových vojakov.


 

3.6. - 28.6.2019   Po, Ut, Št, Pia 8:00 – 18:30; St 13:00 – 18:30; sobota 8:00 – 12:00

vystava_jarka.jpg

Podtatranská knižnica v Poprade, Podtatranská ul. č. 1

SOM NIELEN KAMIONISTKA... / VÝSTAVA

Výstava obrazov najstaršej kamionistky na Slovensku Jarmily Zacher Pajpachovej.


 

3.6. - 1.11.2019   00:00 podrobnosti v texte

PLAGAT kniznica.jpg

Podtatranská knižnica v Poprade, Podtatranská ul. č. 1, oddelenie pre deti

ČÍTANIE S HRAČKOU STOROČIA

Po, Ut, Št, Pia: 8,00 – 18,30; St: 13,00 – 18,30; (jún a september, október)
Leto: júl, august: Po, Ut, Št, Pia: 9,00-17,00; streda: zatvorené

V spolupráci s o.z. tiililand výstava na motívy knižných titulov.


 

13.6. - 18.8.2019   info v plagáte

Mariano Chelo.png

Artklub Tatranskej galérie v Poprade

MARIANO CHELO / LINEA DI MARE / MORSKÁ ČIARA

Pozývame Vás na otvorenie zaujímavej výstavy talianskeho umelca Mariana Chela v rámci dní Viva Italia a koncert pesničkára a hudobníka Eda Klena.


 

26.6.2019   19:00

OZVIAC-Poprad.jpg

divadelná sála Domu kultúry v Poprade

HEJ ROMALE / IDA KELAROVÁ / DETSKÝ SPEVÁCKY ZBOR ČHAVORENGE / HUDOBNÍCI ČESKEJ FILHARMÓNIE

Koncert svetoznámej speváčky Idy Kelarovej s rómskym detským zborom Čhavorenge v spolupráci s Českou filharmóniou.

Vstupenky si môžete vyzdvihnúť v Mestskej informačnej kancelárii v Poprade alebo rezervovať na sinaj@ozviac.sk. Odporúčaným dobrovoľným príspevkom 5€ prispievate na programy na rozvoj mladých ľudí v Poprade.
Viac informácií nájdete na www.ozviac.sk.


 

28.6.2019   19:00

band saragossa.jpg

Námestie sv. Egídia v Poprade

OTVORENIE POPRADSKÉHO KULTÚRNEHO LETA 2019 SARAGOSSA BAND / KONCERT

Známa popová kapela z Nemecka. Najväčší úspech zažila v 70. a 80. rokoch, ale svojich fanúšikov po celom svete zabáva dodnes. Osvedčené hity ako Agadou, Big Bamboo, Zabadak či Rasta Man poznajú všetky generácie.
V prípade nepriaznivého počasia sa podujatie uskutoční v ARÉNE Poprad.


 

29.6.2019   10:00

stonožka.jpg

Námestie sv. Egídia v Poprade

POPRADSKÁ STONOŽKA / TVORIVÁ DIELŇA PRE DETI

Poďte vymaľovať na chodník bruško popradskej stonožke na Námestie sv. Egídia v rámci tvorivej dielne pre deti a pre ich rodičov pod vedením Mariany Holákovej!


 

29.6.2019   14:00

Velický juniáles.png

areál Základnej školy v Poprade - Veľkej

JUNIÁLES

Mesto Poprad, Klub Veličanov a ZŠ s MŠ A. V. Scherfela Poprad - Veľká všetkých srdečne pozývajú na program plný športu, zábavy a kultúry v podaní DFS VENČEK, country skupiny AS COUNTRY zo SNV, Andrei Majtnerovej a Mareka Bednára - známych z relácie Pesničky z kasína.


 

29.6.2019   21:00

debbina 8.jpg

Námestie sv. Egídia v Poprade

FILMY NA PLÁTNE / DEBBINA 8 / USA / Komédia / 110´ / 2018

5 rokov, 8 mesiacov a 12 dní… Presne tak dlho plánovala Debbie Ocean (Sandra Bullock) najväčšiu lúpež svojho života. A presne vie, čo musí spraviť – zostaviť tím z najlepších expertiek vo svojom odbore. Spolu s parťáčkou Lou Miller (Cate Blanchett) získali do svojej skupiny šperkárku Amitu (Kaling), pouličnú podvodníčku Constance (Awkwafina), najlepšiu priekupníčku na kradnutý tovar Tammy (Paulson), hackerku Nine Ball (Rihanna) a módnu dizajnérku (Bonham Carter). Cieľ je jasný - 150 miliónov dolárov v diamantoch – presne tých, ktoré budú na krku svetoznámej herečky Daphne Kluger (Hathaway) a tá bude stredobodom pozornosti najväčšej udalosti roka - bálu MET Gala.


 

30.6.2019   15:00

musica iuvenalis.jpg

Námestie sv. Egídia v Poprade

ŠENGHENSKÝ POLUDNÍK MUSICA IUVENALIS / MLÁDEŽNÍCKY SLÁČIKOVÝ ORCHESTER

Mládežnícky sláčikový orchester Musica Iuvenalis vznikol v roku 1964 pri vtedajšej Ľudovej škole umenia na Sverdlovovej ulici z neprofesionálneho komorného hudobného telesa, ktoré pôsobilo v tejto škole. Členmi orchestra sú predovšetkým študenti stredných a vysokých škôl, ktorí sa venujú hudbe prevažne amatérsky, no za notovými pultmi sedia už aj zamestnaní dospelí ľudia. Počas svojej dlhoročnej histórie získal orchester Musica Iuvenalis mnoho ocenení doma i v zahraničí. Orchester sa zúčastňuje Festivalu neprofesionálnych komorných a symfonických telies „Divertimento Musicale”. Niekoľkonásobným získaním prvého miesta s pochvalou poroty na Európskom hudobnom festivale mládeže v belgickom Neerpelte sa vo svojej kategórii dostal medzi európsku špičku. Orchester úspešne reprezentuje na koncertoch a festivaloch v Českej republike, v bývalej Juhoslávii, Poľsku, Portugalsku, Číne, Filipínach, Maďarsku, Nemecku, Ukrajine, Španielsku, Francúzsku, Japonsku, Rakúsku a v Škótsku. Niekoľkokrát nahrával svoj repertoár aj pre Slovenský rozhlas a Slovenskú televíziu. Orchester sa zúčastnil za posledných desať rokov svojej existencie festivalov a projektov v celej EU, na ktorých získaval skúsenosti z vytvárania spoločných projektov, vytvárania spoločných orchestrov a zborov, vytvárania sietí spolupracovníkov v štátoch Francúzsko, Španielsko, Škótsko, Japonsko, Portugalsko, Belgicko. www.musicaiuvenalis.sk


 

1.7.2019   19:00

elon.jpg

Námestie sv. Egídia – malé pódium

ELON TURGEMAN QUARTET

Elon Turgeman je gitarový talent z Izraela, ktorému sa podarilo preraziť na Západe. Dokonca je považovaný za jedného z najlepších izraelských gitaristov. Vystupoval po boku mnohých hviezd svetového jazzu, napríklad saxofonistu Arnieho Lawrencea, basgitaristu Jeffa Berlina či krajana Avishaia Cohena. Pri jeho vystúpení si každý príde na svoje - či už hľadá spomínaný jazz, blues, swing alebo groove.
V prípade nepriaznivého počasia sa koncert presúva do Café Razy


 

2.7.2019   15:00

poludnik.jpg

Námestie sv. Egídia

ŠENGENSKÝ POLUDNÍK

KOMORNÝ ZBOR YEVSHAN / UKRAJINA - ĽVOV
Komorný zbor Yevshan bol založený v roku 1990 tvorivými mladými ľuďmi z ukrajinského mesta Ľvov. Členmi zboru sú študenti vysokých škôl mesta, ktorí milujú zborový spev. Všetci sú veľmi pracovití a napriek amatérskemu štatútu súboru dokážu vystupovať na profesionálnej úrovni, naštudovať súčasný špičkový zborový repertoár. Repertoár zboru tvoria skladby autorov rôznych období, je široký a zastúpenie majú všetky hudobné obdobia. Významné miesto majú v ňom ukrajinskí zboroví skladatelia, ktorí patria k svetovej špičke v tomto žánri. Počas svojej histórie sa zbor zúčastnil mnohých festivalov, súťaží, špeciálnych koncertov. Získal množstvo najvyšších ocenení, vystupoval a capella ako aj s najprestížnejšími orchestrami nielen na Ukrajine a na Slovensku, ale aj v Nemecku, Poľsku, Maďarsku, Francúzsku, Španielsku, Taliansku, Bielorusku, USA a v Kanade. Zbor má 5 CD nosičov so svojou tvorbou. Umeleckým vedúcim a zbormajstrom je Igor Dankovskij a zbormajsterkou Ira Kyseľčuk.


 

2.7.2019   19:00

acdc.jpg

Námestie sv. Egídia

AC/DC TRIBUTE / SK

Kapela BAC/DC je dávny nápad gitaristu Miša Hečka a „basáka“ Majkyho hrať si pre radosť skladby od AC/DC. Realizácia nastala, keď sa dali dokopy s gitaristom Peťom Bulíkom, ktorého spoznali okolo roku 2008 ako člena kapely Janesession a koncertných zostáv projektov Mariána Greksu. Na poste speváka sa v BAC/DC strieda výnimočný Dano Miženko zo Silent Trio, legendárny hard-rockový hlas Maťo Máček (Vadim Polke Blavy) a aj top metalový hlas Mayo Petranin, ktorého hlavná kapela Signum Regis patrí medzi popredné európske speedmetale. Repertoár BAC/DC obsahuje množstvo skladieb, či už z éry Bona Scotta, ako aj Briana Johnsona. Interpretácia skladieb je klasická ako u iných revivalov - s miernym vybočením v sólových partoch. Ide teda o partiu, ktorá robí revival hlavne s úctou a pre radosť diváka a aj pre nich samotných.
V prípade nepriaznivého počasia sa koncert presúva do divadelnej sály Domu kultúry


 

3.7.2019   19:00

mim-pantomima-1.jpg

Námestie sv. Egídia – malé pódium

MIROSLAV KASPRZYK / PRÁZDNINOVÁ PANTOMÍMA

MIRO je jeden z popredných slovenských amatérskych mímov, pochádza z Liptovského Mikuláša. Aktuálne je členom FEM – Federácie európskych mímov a jedným z iniciátorov a zakladateľov prvej slovenskej profesnej asociácie AMIS. Okrem toho vedie Studio Kasprzyk a spolupracuje s rôznymi európskymi mímami a inými umelcami. Pripravil viacero špičkových predstavení a realizoval nespočetné množstvo repríz na popredných divadelných festivaloch doma i v zahraničí.
V prípade nepriaznivého počasia sa podujatie presúva do OC Fórum


 

logo Visit Poprad

logo Kino Tatran

logo City Monitor

logo Mestský útulok Poprad

Voľné pracovné miesta

logo Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny, Poprad

Poruchové služby

Elektrina
0800 123 332
0850 123 333

Plyn
0850 111 727

Voda
052 7729 548

Verejné osvetlenie
052 7897 651
formulár

REGIÓN VYSOKÉ TATRY

logo Región Vysoké Tatry


Deutch version
English version
Poľská verzia
Russkij jazyk
Úvodná stránka