Poprad

Oficiálne stránky mesta Poprad

Copyright © 2021 Mesto Poprad. Všetky práva vyhradené.
Web realizovala spoločnosť Lomtec.com

Primátor Anton Danko sa stal jedným z viceprezidentov Únie miest Slovenska

05.05.2021

"Poprad má vo vedení ÚMS svoje zastúpenie"

Primátor Anton Danko sa stal  jedným z viceprezidentov Únie miest Slovenska

Únia miest Slovenska si na svojom 32. sneme zvolila nové vedenie.

Jej viceprezidentmi sa stali primátori Bratislavy, Kežmarku, Komárna, Banskej Bystrice, Moldavy nad Bodvou, Košíc a nášho mesta, pre ktoré je toto zastúpenie veľkou poctou.

„Je to pre mňa veľká česť. Z pozície funkcie viceprezidenta budem robiť všetko preto, aby som čo najviac pomohol nášmu mestu. Aktuálne sa snažíme o to, aby sa fungovanie poskytovania služieb občanov zo strany samospráv čo najskôr vrátilo do normálu,“ povedal primátor Anton Danko.

Mesto Poprad vystúpilo zo ZMOS-u vstúpilo do Únie miest Slovenska presne pred rokom. Rozhodli o tom jednohlasne poslanci na zasadnutí mestského zastupiteľstva.

„Únia zastupuje len mestá. Ešte pred vstupom sme s ňou dlhodobo spolupracovali a boli sme pravidelne informovaní o jej aktivitách. V posledných rokoch sa jej vplyv v dialógu s Vládou Slovenskej republiky posilnil a stala sa tak plnohodnotným partnerom pri jednaniach ohľadom legislatívy a postavenia miest v územno – správnom členení Slovenska ako aj odlišnosti potrieb miest od obcí,“ vysvetlil primátor.

Úniu miest bude po novom reprezentovať prezident a deväť viceprezidentov. Od januára minulého roka sa rozšírila z 39 na 59 členských miest, ktoré spolu majú približne dva milióny obyvateľov.

Prezident Richard Rybníček zdôraznil, že primátori sú naďalej pripravení pomáhať ľuďom v prípade, že by Slovensko zasiahla tretia vlna pandémie koronavírusu.

Medzi ich hlavné priority patrí reforma verejnej správy, zmena financovania samospráv, opatrenia na zmiernenie dopadov zmeny klímy, zavádzanie zelenej ekonomiky či zmena regionálnej politiky.

Galéria

Mestský úrad v Poprade

Nábrežie Jána Pavla II. 2802/3
058 42 Poprad
Tel.: + 421 52 7167 111
E-mail: podatelna@msupoprad.sk
IČO: 00326470
DIČ: 2021031144

Sociálne siete

Aj my ideme s dobou a preto sme aj my na sociálnych sieťach, kde s nami môžete komunikovať.