Poprad

Oficiálne stránky mesta Poprad

Copyright © 2021 Mesto Poprad. Všetky práva vyhradené.
Web realizovala spoločnosť Lomtec.com

Slávnostné prijatie otecka prvej Popradčanky

06.05.2021
Slávnostné prijatie otecka prvej Popradčanky

Prvou Popradčankou narodenou v roku 2021 sa stala malá Ellie, ktorá sa narodila 2. januára o 13.10 hod. mamičke Vierke z Popradu.

Pandemická situácia vtedy neumožnila primátorovi Antonovi Dankovi stretnúť sa s rodičmi osobne a zablahoželať im. Dnes prijal v zasadačke Mestského úradu otecka malej Ellie - Jána Šimonoviča, ktorému podaroval vecný dar pre bábätko a symbolický šek v hodnote 500 eur. Uvedenú sumu dostáva prvý Popradčan/ka narodený v novom kalendárnom roku.

„Som rád, že sme sa s oteckom prvej Popradčanky mohli stretnúť konečne aj osobne. Prajem im, aby boli všetci zdraví,“ zaželal otcovi primátor Anton Danko.

„Aj v mene manželky by som chcel poďakovať primátorovi Antonovi Dankovi a mestu Poprad za to, že nezabúda na takéto príležitosti a samozrejme aj za finančnú podporu a vecný dar,“ povedal otecko Ján Šimonovič.

Dievčatko prišlo na svet spontánnym pôrodom. Zaujímavosťou je, že starý otec malej Ellie sa narodil taktiež 2. januára v roku 1951 a tak na svoje jubileum - 70. narodeniny dostal krásny darček a to prvú vnučku.

Z malej sestričky sa samozrejme teší aj jej väčší dvojročný braček Janko. Prvej Popradčanke sa darí podľa slov otecka veľmi dobre a rýchlo rastie.

„ Musím povedať, že v noci spinká krásne, no cez deň je veľmi akčná a je zdravučká, čo je samozrejme to najdôležitejšie,“ povedal s úsmevom otecko.

„Myslím si, že sme sa vybrali naozaj správnou cestou a to podporovať narodenie nie len prvého Popradčana, ale aj prvorodičky s trvalým pobytom v meste v hodnote 200 eur. Aj takýmto pozitívnym spôsobom sa snažíme ovplyvniť demografiu a vzťah Popradčanov k svojmu mestu,“ dodal na záver primátor.

Galéria

Mestský úrad v Poprade

Nábrežie Jána Pavla II. 2802/3
058 42 Poprad
Tel.: + 421 52 7167 111
E-mail: podatelna@msupoprad.sk
IČO: 00326470
DIČ: 2021031144

Sociálne siete

Aj my ideme s dobou a preto sme aj my na sociálnych sieťach, kde s nami môžete komunikovať.