Primátor mesta Poprad Anton Danko sa 14. januára 2025 stretol s predstaviteľmi všetkých cirkví pôsobiacich v meste Poprad. Jeho pozvanie prijali zástupcovia rímskokatolíckej cirkvi, gréckokatolíckej cirkvi, evanjelickej cirkvi, Bratskej jednoty baptistov, cirkvi Adventistov siedmeho dňa, Apoštolskej cirkvi a pravoslávnej cirkvi.
„Je to také poďakovanie mesta za spoluprácu. Snažíme sa naozaj vychádzať so všetkými cirkvami. Chcem sa všetkým duchovným poďakovať za ich pastoračnú činnosť. Máme spoločný objekt záujmu, a to občana Popradu. Oni sa starajú o duchovnú činnosť a my o tú svetskú. Myslím si, že v tomto prípade to v Poprade funguje veľmi dobre,“ povedal primátor Anton Danko.
„V prvom rade by som sa chcel poďakovať za možnosť takto sa stretnúť, pretože aj za katolícku cirkev chceme byť veľmi užitočným spolupracovníkom. Dôvodom stretnutia je aj naďalej poprosiť, povzbudiť, vytvoriť priestor pre túto spoluprácu. Som veľmi vďačný, že sa zo strany mesta stretávam s veľkou podporou,“ uviedol čestný hosť stretnutia, spišský diecézny biskup František Trstenský.
V Poprade má najpočetnejšie zastúpenie v radoch veriacich rímskokatolícka cirkev. Už v marci 2025 sa uskutoční v Aréne stretnutie modlitieb za pokoj pod záštitou pána biskupa a zúčastní sa ho aj spoločenstvo z Medžugoria. A rok 2026 bude v znamení Národného stretnutia mladých, ktorého hostiteľom bude práve Poprad za spoluúčasti samosprávy.
„Spolupráca medzi mestom a cirkvou je veľmi dôležitá. Neviem si predstaviť, že by sme nevedeli spolupracovať. Tak sa jednoducho nedá žiť. Keby sme sa nevedeli rozprávať, pomôcť si, ako by sa mohli uskutočniť nejaké akcie? Oceňujem ústretovosť a ochotu mesta pomôcť,“ dodal dekan rímskokatolíckej farnosti v Poprade Ondrej Borsík.
Mesto Poprad je pripravené aj v ďalšom období rozvíjať vzťahy založené na dialógu a vzájomnom poznaní so všetkými cirkvami a náboženskými spoločnosťami v meste. Spoločné stretnutie tento zámer len potvrdilo.