Poprad

Oficiálne stránky mesta Poprad

Copyright © 2021 Mesto Poprad. Všetky práva vyhradené.
Web realizovala spoločnosť Lomtec.com

Popradčanka mesiaca - Ema Rodáková

06.09.2021

"Rubrika o Popradčanoch, ktorí svojou činnosťou zviditeľňujú naše mesto"

Popradčanka mesiaca - Ema Rodáková

V mesiaci september vám predstavujeme: EMU RODÁKOVÚ - úspešnú basketbalistku.

  • Ema má 19 rokov a v tak mladom veku má za sebou už pomerne bohatú hráčsku kariéru. Vychovala ju Basketbalová akadémia mládeže Poprad. Do A‑tímu BAM Poprad sa prepracovala vo veľmi mladom veku. Bola oporou každého tímu a rýchlo sa zaradila medzi líderky aj v družstve žien.
  • Začínala s individuálnym športom – gymnastikou, po pár rokoch ju vymenila za basketbal, ku ktorému ju priviedla jej mama, ktorá hrávala basketbal dlhé roky.
  • Je dlhoročnou reprezentantkou Slovenska. Prvýkrát si reprezentačný dres obliekla v kategórii U15 na turnaji v Maďarsku. Minuloročná reprezentácia sa zrušila pre covid, ale Ema bola súčasťou aj tohtoročnej U20. Za všetky reprezentačné skúsenosti je veľmi vďačná, aj keď ako sama tvrdí, ani jedna z nich nebola jednoduchá.
  • Z reprezentačných úspechov si najviac cení ten najčerstvejší, a to zlato s U20-kou na turnaji v Skopje z tohto leta ako aj tohtoročné 3. miesto s kategóriou U23.
  • Na spomínanom zlatom turnaji WOMEN’S EUROPEAN CHALLENGER sa stala najužitočnejšou hráčkou a dostala sa do TOP 10 hráčok celého challengera.
  • Jej najbližším plánom je úspešne ukončiť Farmaceutickú fakultu v Košiciach, kde by štúdium rada spojila aj s basketbalom.

Viac sa o Eme Rodákovej dočítate v septembrovom vydaní Mesačníka Poprad.

Galéria

Mestský úrad v Poprade

Nábrežie Jána Pavla II. 2802/3
058 42 Poprad
Tel.: + 421 52 7167 111
E-mail: podatelna@msupoprad.sk
IČO: 00326470
DIČ: 2021031144

Sociálne siete

Aj my ideme s dobou a preto sme aj my na sociálnych sieťach, kde s nami môžete komunikovať.