Poprad

Oficiálne stránky mesta Poprad

Copyright © 2021 Mesto Poprad. Všetky práva vyhradené.
Web realizovala spoločnosť Lomtec.com

Otvorenie špičkovej modernej plochy na Starom Juhu

13.09.2021
Otvorenie špičkovej modernej plochy na Starom Juhu

V areáli Centra voľného času sa včera konalo slávnostné otvorenie ďalšieho športového stánku, ktorý rozšíri možnosti športového vyžitia v našom meste. S jeho výstavbou, ktorá bola jedným z predvolebných sľubov primátora Antona Danka sa začalo 6. apríla. Špičková moderná plocha s rozmermi 52 m x 26 m s mantinelmi a technológiou chladenia bude slúžiť celoročne.

„Splnil sa mi ďalší sen a verím, že sa splnil aj hokejbalistom, mladým chlapcom, ktorí tu budú športovať. Nie je to len ihrisko pre hokejbal, ako by si niekto myslel, ale je to v prvom rade ľadová plocha, ktorá bude slúžiť aj na verejné korčuľovanie, pri osvetlenom ľade, podobne ako pri Aréne Poprad takže ľudia budú mať opäť viac možností korčuľovať v Poprade,“ uviedol primátor Anton Danko.

Ihrisko vďaka vylepšeniam dosahuje medzinárodný štandard. Jeho výstavbou sa vytvorili vhodné podmienky pre vstup popradského hokejbalu do extraligy, spolu s možnosťou usporiadania medzinárodných turnajov.

Prvý extraligový hokejbalový zápas v Slovenskej extralige mužov sa na tejto ploche uskutočnil v sobotu 11. septembra o 15.00 hod. medzi domácimi Popradskými Pirátmi a Nitrianskymi Rytiermi. Historické prvé buly hodil primátor mesta Anton Danko.

„Je to fantastické, pretože všetci od tých najmenších až po najstarších Popradčanov si tu môžu zahrať. Teším sa hlavne za tých mladých, pretože to silno prežívajú a sú naozaj veľmi nadšení. Pripravovali sme sa na túto chvíľu dlho. Začínali sme na starom ihrisku a tam naozaj tie podmienky boli nevyhovujúce a preto sme využívali plochy mimo mesta, všetko sa ale zmenilo a sme veľmi šťastní, že budeme môcť fandiť Popradčanom v Poprade. Spolupráca s pánom primátorom bola perfektná, takže pán primátor Anton Danko, ďakujem v mene všetkých,” povedal prezident Športového hokejbalového klubu Poprad Daniel Lipár.

Súčasťou je aj Workoutové fitnes ihrisko, na ktorom sú osadené kovové fitnes prvky ako posilňovacia stanica, ručkovadlo, hrazdy s rebríkom, korčule a veslá. Prvky ihriska sú osadené na bezpečnostnej dopadovej gumovej ploche.

Mestský mobiliár pozostáva zo štyroch kusov drevených altánkov so sedením, štyroch drevených lavičiek a smetých košov a technické zázemie ako samostatný objekt na skladovanie športových potrieb, šatňa a garáž pre rolbu i sociálne zázemie taktiež ako samostatný objekt s WC pre mužov, WC pre ženy a miestnosť pre upratovačku. V záujme ochrany zariadenia areálu sa tu nachádza i kamerový systém, osvetlenie a oplotenie.

„Mestská polícia bude dohliadať na poriadok v tomto priestore. Držím palce a chcem veľmi pekne poprosiť, aby sme si našli spoločnú cestu aj s obyvateľmi, ktorí v tejto lokalite boli zvyknutí na tichšie prostredie, ale verím, že bude všetko fungovať v súzvuku nich a hráčov, ktorí tu budú fungovať,” ozrejmil primátor.

Pohodu areálu dotvárajú sadové úpravy ako záhony so skupinovou výsadbou krov, popínavých drevín a trávnaté plochy.

Vstup do areálu stráži DRAK - výtvarné dielo od akademického sochára Imricha Svitanu, ktoré stvárňuje detskú preliezačku a šmýkačku zároveň. Umelecké dielo sa nachádzalo v areáli CVČ od 80-tych rokov minulého storočia, bolo premiestnené a ostalo zachované v pôvodnej podobe.

Galéria

Mestský úrad v Poprade

Nábrežie Jána Pavla II. 2802/3
058 42 Poprad
Tel.: + 421 52 7167 111
E-mail: podatelna@msupoprad.sk
IČO: 00326470
DIČ: 2021031144

Sociálne siete

Aj my ideme s dobou a preto sme aj my na sociálnych sieťach, kde s nami môžete komunikovať.