Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu
Poprad
 
 

Projekt „Európsky Lublin – Kooperácia kultúr” financovaný Európskou Úniou v rámci programu „Európa pre pre občanov”

logo.jpg

Účasť na projekte umožnila stretnutie 76 osôb:

  • 14 účastníkov z mesta Panevezys (Litva)
  • 7 účastníkov z mesta Münster (Nemecko)
  • 5 účastníkov z mesta Timisoara (Rumunsko)
  • 4 účastníci z mesta Poprad (Slovensko)
  • 6 účastníkov z mesta Novi Sad (Srbsko)
  • 5 účastníkov z mesta Belgrade (Srbsko)
  • 5 účastníkov z mesta Nancy (Francúzsko)S
  • 30 účastníkov z mesta Lublin (Poľsko)

 

Miesto/Dátum:

Stretnutie sa uskutočnilo v meste Lublin (Poľsko) od 12/08/2017 do 16/08/2017

 

Krátky opis:

12/08/2017 bol venovaný účasti na podujatiach organizovaných v rámci Jagielonského trhu – účasť na workshopoch, koncertoch, stretnutiach. Členovia súboru Pulkelis z mesta Panevezys (Litva), ktorý sa taktiež zúčastnili na projekte, predviedli workshop tradičného litovského tanca pre obyvateľov mesta a hostí pri príležitosti 700. výročia mesta Lublin. Večer bol pre účastníkov projektu pripravený koncert rumunskej skupiny Taraf de Haïdouks.

13/08/2017 bol venovaný účasti na podujatiach organizovaných v rámci Jagielonského trhu – účasť na workshopoch, koncertoch, stretnutiach. Účastníci projektu mali možnosť vidieť veľtrh, kde umelci z partnerských miest projektu prezentovali svoju činnosť a diela: umelci z Poľska, Litvy a Slovenska. Účastníci projektu počúvali koncert Re:tradition, v ktorom majstri tradičnej hudby a spevu účinkovali spolu so slávnymi poľskými hudobníkmi, ktorí sa vo svojej umeleckej činnosti venujú tradičnej hudbe.

14/08/2017 sa uskutočnili stretnutia so zástupcami Oddelenia kultúry Mesta Lublin, prezentovala sa kultúrna ponuka mesta Lublin, očakávané výsledky projektu “Európsky Lublin” a jeho pokračovanie. Členovia súboru Pulkelis z mesta Panevezys (Litva) znova predviedli workshop tradičného litovského tanca pre obyvateľov mesta a hostí osláv pri príležitosti 700. výročia mesta Lublin. Účastníci projektu sa stretli s koordinátorom programu “Lublin pre všetkých”, počas stretnutia boli oboznámení s aktivitami Mesta Lublin podporujúcimi interkultúrny dialóg. Na záver dňa sa účastníci projektu zúčastnili na divadelnom predstavení s názvom “Sen o meste”, ktorý zachytáva stáročnú históriu mesta Lublin a jeho bohaté multikultúrne dedičstvo.

15/08/2017 boli navštívené kultúrne inštitúcie mesta Lublin a prebehli stretnutia s ich predstaviteľmi (Centrum stretávania kultúr, Centrum pre kultúru v Lubline, Staré divadlo, Brána Grodzka – NN Centrum divadla, Múzeum dediny Lublin). Na konci stretnutia sa účastníci zúčastnili na prehliadke mesta historickým autobusom Gutek.

16/08/2017 boli prezentované projekty organizované mestskými kultúrnymi inštitúciami – Kultúrne dielne s osobitným zameraním na projekt “Kultúrny dobrovoľník” a projekty podporujúce interkultúrny dialóg. Po prezentácii a diskusii s pracovníkmi Kultúrnych dielní sa účastníci projektu stretli so zamestnancami Oddelenia kultúry. Spoločne sumarizovali návštevu v Lubline a vytvorili akčný plán pre pokračovanie nadviazanej spolupráce na projektoch s kontextom interkultúrneho dialógu a dobrovoľníctva.

 


 

logo Visit Poprad

logo Kino Tatran

logo City Monitor

logo Mestský útulok Poprad

Voľné pracovné miesta

logo Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny, Poprad

Poruchové služby

Elektrina
0800 123 332
0850 123 333

Plyn
0850 111 727

Voda
052 7729 548

Verejné osvetlenie
052 7897 651
formulár

REGIÓN VYSOKÉ TATRY

logo Región Vysoké Tatry


Deutch version
English version
Poľská verzia
Russkij jazyk
Úvodná stránka