Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu
Poprad
 
 

Aktuality - archív

Aktuality

Skatepark bude mať 42 prekážokVytlačiť
 

Výstavba skateparku v Poprade naberá reálne kontúry. Podľa zámerov radnice by skatepark mal vyrásť v lokalite blízko cyklistického chodníka a rozostavaných športovísk neďaleko cesty I/18.

„Máme spracovanú projektovú dokumentáciu, momentálne je v záverečnej fáze vyjadrovanie orgánov súvisiacich s vydaním povolenia na realizáciu stavby. Predpokladáme, že buď do konca roka alebo najneskôr do konca januára by sme mali mať stavbu povolenú. Realizovať by sme ju chceli v mesiacoch apríl - máj,“ uviedol vedúci odboru urbanizmu a priestorového plánovania Ľuboslav Mlynarčík. „Všetko už záleží len na schválení rozpočtu. Myslím si, že ak bude vôľa poslancov, sme tak pripravení, aby sme na budúci rok mohli skatepark realizovať,“ uviedol primátor Popradu Jozef Švagerko.

Podľa spracovanej projektovej dokumentácie má stavba tri hlavné výškové úrovne a je doplnená betónovými prekážkami a kovovými railami. Skatepark sa bude skladať z jednotlivých na seba nadväzujúcich častí a je možné ho rozdeliť do štyroch základných sekcií - flow, street, bmx zóna, bowl. Skatepark je navrhnutý tak, aby zaisťoval plynulú jazdu všetkými časťami a bez nutnosti krkolomného zastavenia a otáčania. Prístupový chodník do parku od cyklochodníka je navrhnutý ako mierny „snakerun“ a bude slúžiť hlavne začiatočníkom pre nacvičenie plynulej jazdy imitujúcej surfovanie na morských vlnách. Dominantnú časť parku tvorí východná strana obsahujúca „street“ prekážky (raily, lavice, schody, manual path, šikmé steny, zatrávnené gapy) navodzujúce pocit jazdy mestom.

Severozápadná časť parku je svojimi prekážkami (transfer, rádius,...) a ich veľkosťou určená prevažne pre jazdcov na bicykloch. Tieto dve línie parku symbolicky spája na juhu betónový bazén ako centrálna prekážka skateparku. Dispozičné riešenie bolo konzultované a upravené na prianie miestnych jazdcov tak, aby skatepark spĺňal všetky ich požiadavky. Skatepark obsahuje spolu 42 prekážok. Súčasťou projektu je aj akumulačná vsakovacia jama pre odvod dažďovej vody z drenáží umiestnených po obvode skateparku.

Podľa spracovanej projektovej dokumentácie pôjde o celobetónový park na voľnom priestranstve s celkovou plochou 1 842,82 m2. Stavebno-architektonickú časť projektu spracovalo štúdio UNICORN/UNICRON.

s1.jpg

s2.jpg

s3.jpg

 


 
 

Ľuďom bez domova pomáha prežiť zimu aj vojenský stanVytlačiť
 

stan.jpg

Zariadenie sociálnych služieb pre občanov bez prístrešia na Levočskej ulici rozšírilo ubytovacie kapacity o vojenský stan v areáli zariadenia. Stan predstavuje alternatívu k zariadeniu s celoročným poskytovaním sociálnych služieb s prísnejším prevádzkovým režimom. Vo vojenskom stane je k dispozícii podľa potreby 10 -12 lôžok so spacákmi.

"Stan sme vzhľadom na poveternostné podmienky postavili už 27. októbra 2017. V súčasnosti v ňom pravidelne nachádza strechu nad hlavou v priemere sedem bezdomovcov. Okrem možnosti prenocovať v stane môžu ľudia bez vlastnej strechy nad hlavou využívať všetky sociálne služby, ktoré poskytuje zariadenie. Ide nielen o stredisko osobnej hygieny ale aj služby práčovne, výdajne šatstva, môžu dostať teplú polievku" informovala vedúca sociálneho odboru MsÚ v Poprade Etela Lučivjanská. Mesto Poprad v zariadení vytvorilo tiež podmienky pre OZ Korene, ktoré zabezpečuje distribúciu časopisov Notabene predajcom, ktorí tak majú možnosť zvýšiť si príjem. Klienti majú možnosť tiež využiť sociálne poradenstvo, pracovníci sociálneho odboru sú pripravení pomôcť im v ich sociálnej situácii pri vybavení dokladov, umiestnení v zariadeniach sociálnych služieb či pri zapojení sa do aktivačných prác organizovaných mestom.

Po celý rok vyhľadávajú pracovníci sociálneho odboru MsÚ v Poprade priamo v teréne ľudí bez strechy nad hlavou a ponúkajú im možnosť využiť služby zariadenia na Levočskej ulici. Samospráva nemá dosah na ľudí, ktorí sa aj napriek tomu slobodne rozhodnú pre "život na ulici".


 
 

Poprad pripravuje medzinárodnú súťaž na rekonštrukciu centra mestaVytlačiť
 

20171114_074603.jpg

Mesto Poprad pripravuje medzinárodnú architektonickú súťaž na rekonštrukciu centra mesta. Vzhľadom na očakávanú komplexnosť riešenia, ktorého súčasťou by okrem samotného Námestia sv. Egídia mali byť aj priľahlé ulice, chce samospráva pripraviť podklady mimoriadne dôkladne. Osobitný prístup si súťaž vyžaduje aj z dôvodu členitosti námestia a jeho rozličnosti v prevládajúcich funkciách využitia. „Mesto si preveruje využitie jednotlivých častí námestia a postupne fixuje zadanie pre súťaž. Práve z tohto dôvodu sme sa rozhodli zosumarizovať všetky podklady formou drobných štúdií, ktoré nám preukážu najlepšie možné riešenia v určitých smeroch – využitie vody, použitie rôznych prvkov drobnej architektúry, riešenie oddychových zón a podobne. Po vyhodnotení týchto štúdií budú všetky získané poznatky implementované do súťažných podmienok. Samotná súťaž by mala byť dvojkolová, do druhého kola by mali postúpiť tie návrhy, ktoré ponúknu najlepšie čiastkové riešenia. V druhom kole tak budú súťažiaci mať možnosť to najlepšie uplatniť do svojich návrhov. Takýto postup sa uplatňuje pri výnimočných a náročných riešeniach,“ informoval vedúci odboru urbanizmu a priestorového plánovania MsÚ Ing. Arch. Ľuboslav Mlynarčík

Centrum mesta predstavuje priestor, v ktorom je potrebné súťažou riešiť viacero funkcií a potrieb jednotlivých záujmových skupín. „Občanov, ktorí tvrdia, že tam nemajú možnosť zaujímavo tráviť voľný čas, obchodníkov, ktorých trápi málo ľudí v centre mesta, podnikateľov, ktorí hovoria o problémoch s parkovaním, terasami či iným využívaním verejného priestranstva,“doplnil Mlynarčík.

„Mesto nechce direktívne rozhodnúť a povedať - bude to takto. Chceme nájsť také riešenie, ktoré bude vyhovovať väčšine. Chceme, aby bolo možné v centre mesta použiť čo najviac najlepších možných riešení, ktoré vzídu z medzinárodnej súťaže,“ uviedol primátor Popradu Jozef Švagerko.

Všetky podmienky a podklady chce mať mesto skompletizované do konca roka tak, aby ich mohla odsúhlasiť Rada pre priestorové plánovanie a Komisia výstavby.


 
 

Školáci budú aj v tomto roku zdobiť vianočné stromčeky v centre PopraduVytlačiť
 

zsmsavschefrel2.JPG

Mesto Poprad a OZ PRE MESTO pripravili aj v tomto roku prehliadku vianočných stromčekov vyzdobených žiakmi popradských škôl. Podujatie „Vyzdobme si vianočný stromček“ tak bude opäť prehliadkou tvorivosti a kreativity žiakov, ktorí sa budú môcť predviesť v zdobení vianočných stromčekov. Každá škola, ktorá sa zapojí, bude mať v centre Popradu vyhradený jeden stromček, ktorý vyzdobí vlastnoručne vyrobenými ozdobami. Tie môžu byť vytvorené ľubovoľnými technikami s prihliadnutím na exteriérové podmienky. Na výzdobu stromčekov nebudú môcť byť použité priemyselne vyrobené ozdoby dostupné v obchodnej sieti. „Stromčeky budeme zdobiť vo štvrtok 7. decembra 2017 od 9:00 priamo na Námestí sv. Egídia. Zdobiť stromčeky budú deti pod dozorom pedagogických pracovníkov, každý vianočný stromček bude označený tabuľkou školy, ktorá ho vytvorila,“ uviedla Edita Pilárová z odboru školstva, mládeže a športu MsÚ v Poprade.

Vecné ceny pre autorov výzdoby všetkých vianočných stromčekov venuje mesto Poprad a OZ PRE MESTO dňa 8. decembra 2017 o 10.00 hod. počas otvorenia XV. Tradičného vianočného jarmoku. Stromčeky budú do 17. decembra vystavené v priestore medzi evanjelickým kostolom a chodníkom na južnej strane námestia. „Vyzdobené vianočné stromčeky budú robiť radosť nielen na námestí, ale od 18. decembra ich budeme distribuovať ďalej – darujeme ich klubom a domovom dôchodcov ako aj nemocnici,“ doplnil primátor Popradu Jozef Švagerko. Do prehliadky vianočnej tvorivosti sa školy môžu prihlásiť ešte do 30.novembra na MsÚ – odbore školstva, mládeže a športu.


 
 

Bezdomovci si zveľadili svoj druhý domovVytlačiť
 

ut1.jpg

Mesto Poprad získalo z Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny dotáciu vo výške 3000.-eur v rámci programu Podpora rozvoja sociálnych služieb. Tieto prostriedky budú využité na výmenu podláh a dverí v priestoroch Zariadenia sociálnych služieb pre občanov bez prístrešia na Levočskej ulici. V súvislosti s pripravovanými výmenami si rukávy vyhrnuli aj samotní klienti nocľahárne. Priestory vypratali, vlastnoručne vymaľovali a pripravili tak na výmenu podláh a dverí. „Táto nocľaháreň má kapacitu 35 osôb a od svojho otvorenia v roku 2003 pomohla stovkám osôb v rôznych kritických situáciách vrátiť sa späť do života. Touto drobnou rekonštrukciou, ktorú chceme stihnúť ešte pred Vianocami, by sme mali vymeniť prvky na konci životnosti nachádzajúce sa v obytnej časti nocľahárne,“ vysvetlila Etela Lučivjanská zo sociálneho odboru MsÚ v Poprade. Zariadenie na Levočskej ulici poskytuje okrem možnosti prenocovania aj služby výdajne šatstva, strediska osobnej hygieny a práčovne .Vytvára podmienky pre prípravu jedla a prostredníctvom SČK v Poprade ponúka bezplatne teplú polievku s chlebom. Občianske združenie KORENE ponúka ľuďom bez domova možnosť predaja časopisov NOTA BENE a získať tak finančné prostriedky prácou.  V súčasnosti je v nocľahárni 35 klientov, služby vyhrievaného vojenského stanu pred nocľahárňou využíva ďalších 8 klientov. Sociálni pracovníci  počas celého roka vykonávajú terénnu prácu zameranú na vyhľadávanie a monitorovanie tejto klientely, s cieľom poskytnúť sociálne poradenstvo, intervenciu a predísť tak fatálnym následkom na životoch ľudí na ulici. 


 
 
Položky 71-75 z 1321

Voľné pracovné miesta

Dnes má službu:

Lekáreň Nemocnice Poprad a.s.
Banícka 803/28,
Poprad

052/712 52 62

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

ďalšie dni

Nedeľa 18.2.
Lekáreň Nemocnice Poprad a.s.
Banícka 803/28,
Poprad

052/712 52 62

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Pondelok 19.2.
Adus-centrum, Námestie sv.Egídia
Nám. sv. Egídia 49,
Poprad

052/772 28 74

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Utorok 20.2.
Adus, Mnoheľova 2
Mnoheľova 2,
Poprad

052/428 31 34

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Streda 21.2.
Medovka - Poliklinika Alexandra
Tatranské námestie 4914/8,
Poprad

052/285 12 25

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Štvrtok 22.2.
Styrax - L. Svobodu 3782 (pri Slovanete)
Ul. L. Svobodu 3782,
Poprad

052/773 22 78

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Piatok 23.2.
Adus, Mnoheľova 2
Mnoheľova 2,
Poprad

052/428 31 34

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Sobota 24.2.
Tília - Poliklinika
Banícka 28,
Poprad

052/468 52 00

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Nedeľa 25.2.
Ekolekáreň, OC FORUM
Námestie sv. Egídia 3290/124

0910 888 091

Pondelok - Nedeľa
08:00 - 20:00

Poruchové služby

Elektrina
0800 123 332
0850 123 333

Plyn
0850 111 727

Voda
052 7729 548

Verejné osvetlenie
052 7897 651
formulár

REGIÓN VYSOKÉ TATRY


Deutch version
English version
Poľská verzia
Russkij jazyk
Úvodná stránka