Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu

Aktuality - archív

Aktuality

Namaľuj si svojho psíkaVytlačiť
 

Mestský útulok v Poprade pozýva všetkých milovníkov psov a ľudí s veľkým srdcom na ďalšie z pravidelných podujatí, ktorého cieľom je pomoc útulku a propagácia dobrovoľníckej činnosti v prospech jeho psích obyvateľov. Akcia NAMAĽUJ SI SVOJHO PSÍKA je určená malým i veľkým fanúšikom útulku. Každý, kto príde, bude môcť na plechový plot obkolesujúci útulok namaľovať svojho vysnívaného psíka. „Pripravili sme farby, štetce, pracovné rukavice, sprievodný program, takže už čakáme iba na dobré počasie a rodiny s deťmi, ktoré sa prídu realizovať,“ informovala Iveta Borňáková z odboru správy majetku MsÚ v Poprade. „Mnohí z nás odmalička snívali o vlastnom psíkovi a nie každému sa tento sen podarilo splniť. Bez ohľadu na to pozývame všetkých, aby nám toho svojho vysnívaného havkáča prišli namaľovať na náš plot. Chceme tak nielen zvýrazniť označenie útulku, ale zároveň maľbami vytvoriť pre všetkých okoloidúcich milú pozvánku do jeho priestorov, v ktorých je dosť psíkov, ktorým môžu venovať svoju lásku či pohladenie, či dokonca možno vybrať si nového člena domácnosti,“ doplnila Borňáková.

Pre tých, ktorí si netrúfnu na veľké maľby na plote, bude pripravená alternatíva s kreslením na výkresy, ktoré rovnako spestria areál útulku. Súčasťou akcie NAMAĽUJ SI SVOJHO PSÍKA bude možnosť venčenia psíkov, v sprievodnom programe sa predstavia chovatelia psíkov so svojimi zverencami ako aj naslovovzatí odborníci z klubu CANISLOG. Podujatia sa zúčastnia aj zástupcovia partnerov mestského útulku, ktorí pomáhajú so zabezpečovaním jeho najrôznejších potrieb. Na rodiny, ktoré sa rozhodnú podujatia zúčastniť, čaká aj milé prekvapenie. 

Na sobotňajšiu akciu v mestskom útulku sa môžete vybrať aj vyhliadkovým vláčikom! Odchod vláčika na akciu NAMAĽUJ SI SVOJHO PSÍKA bude o 9:00 spred OC FORUM.

 


 
 

FEEL FAJN POPRAD 2016Vytlačiť
 

V Poprade sa po prvýkrát uskutoční jedinečné podujatie určené všetkým milovníkom športu, zdravého stravovania a zdravého životného štýlu. Organizátori vytvorili kombináciu ´´3F´´ oblastí, ktoré človek potrebuje, aby sa cítil FAJN.

1. FOOD REVOLUTION DAY - projekt J. Olivera na podporu zdravej výživy v OC FORUM

2. FITNESS STREET - program veľkých i malých a pre tých, ktorý sa zaujímajú o aktívny pohyb

3. FORUM FUN RUN - bežecké podujatie - večerný beh Popradom

„Poprad to nie sú len ulice a budovy ale predovšetkým ľudia. Týmto podujatím im chceme ponúknuť možnosť urobiť niečo pre svoje zdravie. Ako mesto podporujeme šport a športové aktivity, ktoré vedú k zdravému životnému štýlu a sme preto radi, že Poprad sa môže pochváliť takouto skvelou akciou,“ informoval primátor Popradu Jozef Švagerko.

„FEEL FAJN POPRAD je súčasťou podujatia Poprad v pohybe, ktoré vnímame ako originálnu formu pozdravu nášho mesta olympijskému Riu. Je to zároveň akcia, ktorá spája ľudí, a preto vhodne dopĺňa 70. výročie spojenia Popradu so Sp. Sobotou a Veľkou do spoločného mesta,“ doplnil viceprimátor Igor Wzoš.

„Popradské školy budú celý týždeň variť zdravo podľa jedálneho lístka schváleného nadáciou J. Oliviera. Na prvom stupni budú v stredu na budúci týždeň navyše deti pripravovať rôzne ovocné a zeleninové šaláty,“ doplnila Edita Pilárová, vedúca odd.školstva, mládeže a športu MsÚ v Poprade.

Hlavným pilierom podujatia je projekt FOOD REVOLUTION DAY

Celosvetová kampaň, ktorú založil známy šéfkuchár Jamie Oliver, je zámerom je dostať vzdelávanie o stravovaní do školských osnov.

FOOD REVOLUTION DAY sa uskutoční 20.-21.5. 2016 na celom svete a Poprad bude toho súčasťou. Počas týchto dvoch dní je naplánovaných množstvo zaujímavých aktivít a podujatí. Odmenou sú lepšie stravovacie návyky detí, vďaka ktorým môžu v budúcnosti uprednostniť zdravé a kvalitné potraviny. Je to výzva nielen pre školy, škôlky, organizácie, ale aj firmy, komunity, rodiny, či jednotlivcov, aby nielen v tento deň, ale po celý svoj život venovali čas zdravej výžive a zdieľali skúsenosti s ostatnými, posúvali si originálne recepty a zodpovedne pristupovali k stravovaniu. Zámer je predchádzať nadváhe, obezite a kardiovaskulárnym ochoreniam u ľudí.

V spolupráci s partnermi, ktorý tento úžasný projekt podporili, sa môže uskutočniť prvýkrát už túto sobotu aj v Poprade počas podujatia FEEL FAJN POPRAD. Hlavní partneri podujatia si prevzali certifikáty o participácii na celosvetovom projekte FOOD REVOLUTION DAY.

Záštitu pod celoslovenskou akciou FOOD REVOLUTION DAY 2016 prevzal pán prezident Andrej Kiska. FRD sa do Popradu dostal na základe iniciatívy Popradčana - ambasádora Jaroslava Guzaniča:,, Na základe práce, prínosov do projektu som získal certifikát pre seba ako (gastronóma) a pre mesto, z ktorého pochádzam, týmto by som rád exkluzívny certifikát odovzdal partnerom projektu, ktorí vynaložili obrovské sily na to, aby sa tento projekt stal v mojom rodnom meste skutočnosťou.

Teším sa z tejto možnosti, ďakujem organizátorom a mestu za podporu. Chystám ďalšie činnosti a aktivitu programu po celý rok.“

Toto podujatie sa organizuje na Slovensku v 4 mestách a to Bratislava, Nové Zámky, Poprad a Košice.

Súčasťou tohto podujatia je aj ďalší sprievodný program:

10:00 Premietanie v kine Tatran pre deti zdarma

12:00 Súťaže pre deti a rodičov na námestí pred OC FORUM

14:00 Detská olympiáda

14:00 Začiatok hlavného programu v OC FORUM: FOOD REVOLUTION DAY

Mliečna krajina Melina, Cesta ovocia a zeleniny Lunys, FRD stánok a pódium

- kulinárska show, recepty, ochutnávky, kvízy, vlastná tvorba

14:30 Začiatok prednášok v kine Tatran

(GOLEM: Zdravý chrbát, K-vital: Vital koncept, Total Fit Academy, MK diagnostika)

14:30 Fitness program na námestí pred OC FORUM (pódiu) - ukážky skupinových cvičení

15:00 Súťaž o naj omeletu Arné Kroták/ Radoslav Suchý - pódium OC FORUM

16:00 Autogramiáda športovcov - pódium OC FORUM

18:00 FORUM Olympijská míľa + tombola

21:00 FORUM NIGHT RUN - večerný beh Popradom + tombola

Partneri projektu: Mesto Poprad, Forum Poprad, LUNYS, MELINA, K- vital, Hotel SOBOTA , SOŠ Horný Smokovec.

Viac informácií na stránke www.feelfajnpoprad.sk 


 
 

Poprad chce vyrábať a dodávať teplo vo vlastnej réžiiVytlačiť
 

Dôležité rozhodnutie padlo na pondelkovom mimoriadne zvolanom mestskom zastupiteľstve. Desiatimi hlasmi za, jedným proti a piatimi, ktorí sa zdržali, poslanci schválili významnú zmenu v zabezpečení výroby dodávky tepla a teplej úžitkovej vody (TÚV). Z troch alternatív – predĺžení existujúcej zmluvy so spoločnosťou Veolia Energia Poprad, výbere prevádzkovateľa centrálneho zásobovania teplom a TÚV súťažou, sa rozhodli pre tretiu, novátorskú – zabezpečovať výrobu a dodávky tepla a TÚV vlastnými kapacitami. Keďže 31. decembra 2016 sa končí zmluva s Veolia Energia, už od 1. januára 2017 by malo mesto zabezpečovať dodávku tepla a TÚV vo vlastnej réžii.

Závažné rozhodnutie sa nezaobišlo bez búrlivejšej diskusie, vystúpení predstaviteľov doterajšieho dodávateľa tepla v Poprade Veolia Energia a nezávislých odborníkov na energetiku. Ľuboš Kertész, predseda predstavenstva Veolia Energia (na foto), ktorá sa v Poprade stará o teplo už dvadsať rokov a dúfala, že mesto s ňou predĺži zmluvu na ďalších dvadsať, povedal: „Naša spoločnosť sa v Poprade vyvíjala od úplnej nuly a vypracovali sme z nej supermodernú bonitnú firmu. Mestu sme ponúkli v konkrétnom pláne technického rozvoja vybudovanie 269 domových odovzdávacích staníc tepla, rekonštrukciu tepelných rozvodov predizolovaného potrubia za približne 14 mil. eur s DPH, z toho by bol mestský podiel približne 3 mil. eur, zvyšok by dala Veolia Energia. Ponúkli sme aj balík v sume 500 tis. eur ako nájomné vyplatené dopredu, ako aj systémovú podporu kultúrneho a športového života v meste.“ Ľ. Kertésza mrzí, že sa objavili podľa neho skreslené informácie o cene tepla v Poprade: „V Poprade je jedna z najnižších cien tepla na Slovensku.“ Generálny riaditeľ skupiny Veolia Miroslav Kot podotkol, že spoločnosť sa úspešne stará o tepelné hospodárstvo v 27 mestách a obciach v SR, čím im uvoľňuje priestor na starostlivosť o svoj rozvoj v iných oblastiach.

Prvý viceprimátor Igor Wzoš, ktorý sa oblasti energetiky dlhodobo venuje, objasnil: „Teplárenský majetok, ktorý je v meste, patrí mestu a jeho občanom. Z toho plynulo rozhodnutie uchopiť ho do rúk a spravovať teplo sami. To, čo nám dnes ponúka Veolia Energia za 20 rokov je približne vo výške 5 mil. eur. Keď si to budeme robiť sami, zodpovedne a hospodárne, benefit môže byť až vyše 12 mil. eur. Z tohto pohľadu niet nad čím rozmýšľať. To, čo v oblasti investícií do domových odovzdávacích staníc tepla a rekonštrukcie tepelných rozvodov ponúkla Veolia Energia za približne 14 mil. eur s DPH, to si vieme zrealizovať aj sami. Zdroje na túto investíciu pochádzajú od odberateľov tepla, občanov, teda chcú nám dať prakticky naše vlastné peniaze.“

Väčšina poslancov podporila zámer mesta, aby sa vo vlastnej réžii staralo o lukratívnu a nesporne ziskovú výrobu a dodávky tepla a TÚV. Primátor Jozef Švagerko je presvedčený, že občanom Popradu tento krok prinesie úsporu. Mesto očakáva takmer trojnásobný zisk, než by získalo predĺžením zmluvy s Veoliou. Podľa predbežných údajov za minulý rok dosiahne Veolia Energia Poprad zisk viac ako 428 tis. eur. Mesto Poprad v nej doteraz vlastnilo 25 perc. a malo s ňou nájomnú zmluvu na prevádzku 52 mestských kotolní a rozvodov tepla. J. Švagerko konštatoval: „Mesto si bude vyrábať teplo samé pre svojich obyvateľov tak, aby mali čo najväčší komfort. Zdôrazňujem – ľudí bez tepla v Poprade nenecháme. Urobím maximum pre to, aby sme dokázali vyrábať teplo pre domácnosti vlastnou stopercentnou mestskou spoločnosťou. Vidíme možnosti úspor, vieme zabezpečiť odborníkov a aj to, aby sa získané peniaze „neprejedli“, ale investovali.“

Jeho postoj privítal i Peter Lukošík zo Cityenergy, nezávislej poradenskej firmy pre energie: „Teším sa, že mestské zastupiteľstvo prijalo takéto rozhodnutie. Od začiatku sme boli za vytvorenie Popradskej energetickej spoločnosti, a to, že sa Poprad rozhodol riešiť energetiku komplexne, nielen teplo, ale aj elektrinu a zemný plyn, je ďalší bonus.“

V rozsiahlej rozprave vyslovili svoj názory za aj proti viacerí poslanci – Beáta Sichrovská, Milan Baran, Pavol Gašper, Rudolf Kubus, Anna Schlosserová, Slavomír Božoň, Miroslav Glevaňák, Ondrej Kavka, Alena Madzinová a poslanec Štefan Pčola vyjadril niektoré pochybnosti týkajúce sa garancií a chýbajúceho biznis plánu PES. Jeho protinávrh, aby bol v meste Poprad realizovaný audit dodávky tepla nezávislou odborne spôsobilou inštitúciou neprešiel.

Mesto teraz do konca roka čaká náročné obdobie, kedy bude postupovať podľa prísneho harmonogramu, aby zvládlo všetky právne, ekonomické, technické a technologické veci zabezpečenia výroby a a dodávky tepla vlastnou spoločnosťou pre 14 tisíc odberných miest v Poprade, ako aj školy a školské zariadenia.

***pôvodná správa

Mestské zastupiteľstvo mesta Poprad poverilo primátora mesta Poprad Jozefa Švagerka, aby prijal potrebné opatrenia a vykonal všetky nevyhnutné úkony na zabezpečenie výroby a dodávky tepla a TÚV od 01.01.2017 v mene mesta ako aj prostredníctvom obchodnej spoločnosti Popradská energetická spoločnosť, s.r.o.  Tá by tak mala nahradiť spoločnosť Veolia Energia Poprad, a.s. (do 01.09.2015 Dalkia Poprad, a.s.), ktorá dodávky tepla zabezpečuje v súčasnosti na základe Zmluvy č.37/2002 s mestom Poprad. V spoločnosti mesto ovláda 25 percent akcií, zvyšok kontroluje Veolia. 
Mesto Poprad Zmluvou č. 37/2002 o nájme nehnuteľností a technologických zariadení zo dňa 21.10.2002 prenechalo spoločnosti Dalkia Poprad a.s. hnuteľný a nehnuteľný majetok k výrobe a rozvodu tepla a teplej úžitkovej vody na území mesta Poprad. Nájomná zmluva bola uzatvorená na dobu určitú do 31.12.2016. Na základe  tejto  zmluvy  nájomca  zabezpečuje  aj technické  zhodnotenie,  rekonštrukciu  a modernizáciu technologických zariadení. Z dôvodu ukončenia termínu  platnosti uvedenej zmluvy  ako aj z dôvodu zabezpečenia plynulej výroby a rozvodu tepla a teplej úžitkovej vody (TÚV) v meste Poprad bolo nevyhnutné zodpovedne   a dôsledne   zhodnotiť   všetky   možné   alternatívy   zabezpečenia   centrálneho zásobovania   teplom   a TÚV   tak,   aby   bol   zabezpečený   čo   najefektívnejší   a zároveň i najvýhodnejší spôsob využitia majetku mesta Poprad. Reálne možnosti zabezpečenia riešenia výroby a rozvodu tepla a teplej úžitkovej vody v meste Poprad sú limitované ako existujúcou legislatívou, tak i reálnymi  možnosťami poskytovateľov takýchto služieb na existujúcom trhu. V rámci riešenia vzniknutej situácie boli k dispozícii tri riešenia:
1.predĺženie existujúcej zmluvy, 
2.výber prevádzkovateľa centrálneho zásobovania teplom a TÚV súťažou a
3.zabezpečovanie výroby a dodávky tepla a TÚV vlastnými kapacitami. 
Poslanci MSZ sa napokon rozhodli pre tretiu možnosť. Ďalšie podrobnosti už čoskoro. 


 
 

HOVOR S MESTOM 2016Vytlačiť
 

Mesto Poprad pripravilo na jún opäť sériu stretnutí vedenia mesta s obyvateľmi pod názvom HOVOR S MESTOM. Stretnutia sa uskutočnia podľa nasledujúceho harmonogramu:

02.06.2016 – Kvetnica, administratívna budova ústavu, 18:00

07.06.2016 – Stráže, radnica, 16:00

08.06.2016 – Veľká, Kino Máj, 16:00

09.06.2016 – MsÚ Poprad, malá zasadačka, 16:00

14.06.2016 – Spišská Sobota, divadelná sála 16:00

15.06.2016 – ZŠ Letná, jedáleň, 16:00

16.06.2015 – Matejovce, pracovisko MsÚ, 16:00

HOVOR S MESTOM sa po prvýkrát uskutoční aj v Kvetnici, kde bude vedenie mesta hovoriť predovšetkým o každodenných problémoch tamojších obyvateľov a ich možných riešeniach. Stretnutia v ďalších častiach mesta, v ktorých boli v minulom roku predstavené možnosti pripomienkovania územného plánu, budú v znamení predstavenia zapracovaných návrhov zmien a doplnkov Územného plánu mesta Poprad. „Po roku sa opäť vydávame na cestu k občanom, aby sme ich informovali o dôležitých veciach z pohľadu ďalšieho rozvoja mesta. Chceme, aby dostali informácie priamo z prvej ruky a my sme na druhej strane mali možnosť získať bezprostrednú spätnú väzbu. Toto je jeden zo spôsobov participácie občanov na riadení mesta,“ informoval primátor Popradu Jozef Švagerko.


 
 

Zmena a doplnok 2016 ÚPN mesta PopradVytlačiť
 

Mesto Poprad ako príslušný orgán územného plánovania a obstarávateľ v zmysle § 22 ods. 1. zák. Č. 50/1976 Zb. o územnom plánovaní a stavebnom poriadku v znení neskorších predpisov (stavebný zákon), oznamuje širokej verejnosti, dotknutým fyzickým a právnickým osobám majúcim vlastnícke, iné práva a aktivity na území mesta Poprad, v katastrálnych územiach: Matejovce, Poprad, SpišskáSobota, Stráže pod Tatrami, Veľká, prerokovanie dokumentácie

„Zmena a doplnok 2016 ÚPN mesta Poprad“.

Elaborát návrhu Zmeny a doplnku ÚPN mesta Poprad (ZaD) obsahuje zdigitalizovaný platný stav územného plánu, návrh zmien v rámci celého územia mesta a nový návrh záväznej časti UPN.

S kompletnou dokumentáciou sa môžete oboznámiť na Mestskom úrade Poprad, vo vestibule na prízemí, počas úradných hodín: pondelok, utorok, štvrtok: 7:30 15:30 hod., streda 7:00 17:00hod. a v piatok 7:30 – 14:00hod., na internetovej stránke mesta www.poprad.sk v časti samospráva—zverejňovanie informácií— *elektronická úradná tabuľa. Link TU.

Mesto k návrhu zvoláva aj verejné prerokovanie s výkladom spracovateľa Ing. arch. Martina Balogu, Phd., na ktoré Vás pozýva. Toto prerokovanie sa uskutoční nasledovne:

7.6.2016 o 16.00hod. - Stráže - radnica,Strážske námestie 536/16

8.6.2016 o16.00hod.- Veľká, Kino Máj, Scherfelova 1308

9.6.2016 o 16.00hod. - Poprad, malá zasadačka MsÚ Poprad, Nábrežie Jána PavlaII. 2802/3

14.6.2016 o16.00hod. - Spišská Sobota, Divadelná sála, Sobotské námestie 1744/38

15.6.2016 o 16.00hod. - Juh III, jedáleň ZŠ Letná

16.6.2016 o 16.00hod. - Matejovce, pracovisko MsÚ, Matejovské námestie1547/22

Verejnosť je oprávnená podať pripomienky do1.7.2016. Pripomienky je potrebné doručiť na adresu: Mesto Poprad, Nábrežie Jána Pavla II. 2802/3, 05842Poprad.


 
 
Položky 91-95 z 1096

Voľné pracovné miesta

Dnes má službu:

Tília - Poliklinika
Banícka 28,
Poprad

052/468 52 00

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

ďalšie dni

Utorok 24.1.
Tília - Poliklinika
Banícka 28,
Poprad

052/468 52 00

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Streda 25.1.
Ekolekáreň, OC FORUM
Námestie sv. Egídia 3290/124

0910 888 091

Pondelok - Nedeľa
08:00 - 20:00

Štvrtok 26.1.
Avena - pri hoteli Tatra
Karpatská 3273/11,
Poprad

052/788 17 52

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Piatok 27.1.
Zlatý had - Juh 3 (Slnečnica)
Novomeského 3918/19,
Poprad

052/773 10 26

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Sobota 28.1.
Včela - oproti nemocnici
Tatranské nám. 1

052/772 36 67

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Nedeľa 29.1.
Dr.Max - Dlhé hony 4587/1
Dlhé hony 4587/1 (obchodné centrum MAX),
Poprad

052/478 10 33

Pondelok - Nedeľa
09:00 - 21:00

Pondelok 30.1.
Primula - pri obch.stredisku Výkrik, sídlisko Juh 1
Dostojevského 21,
Poprad

052/773 23 47

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Utorok 31.1.
Victoria - pri autobusovej stanici
Drevárska 453/1

052/772 14 77

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Poruchové služby

Elektrina
0800 123 332
0850 123 333

Plyn
0850 111 727

Voda
052 7729 548

Verejné osvetlenie
052 7897 651
formulár

Mobilné ľadové plochy

Prevádzkový čas ľadovej plochy na Námestí sv. Egídia a pri Aréne Poprad:
Pri Aréne od 6.12.2016:
každý deň od 10:00 -20:00 hod.
Ľadová plocha pri Aréne bude každý týždeň v utorok, stredu a piatok do 11:30 pre verejnosť uzatvorená. V tomto čase je vyhradená pre materské školy.

REGIÓN VYSOKÉ TATRY


Deutch version
English version
Poľská verzia
Russkij jazyk
Úvodná stránka